Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

janamacka
1. feb 2008

gascopan je proti kyseline, kup si nutriton na zahustenie mozes dat do polievocky aj ov. stavy
mojej prvej dcere to preslo ked mala rok a pol

zlaticakhalil
1. feb 2008

aha a zabudla som dopisat ze sarinka uz papa od 4. mesiaca a po jedle jej nic z pusy nevyjde
vyjde nieco ale iba vtedy ked jej dam aj cajik. ja uz neviem co robit, boli sme aj na gastre ale to je ina story
vykaslali sme sa nato lebo zakazdym aj ked nas objednali sme cakali min. 2 hodiny a nedajte dietatu jest ked krici 😠
teraz ma sedem mesiacov a chvalabohu papa uplne vsetko, od 6. mesiaca piskotky, babovku , pribinacek uz tiez jedla ale bol na nu tazky tak ho vyzvrackala
rozky ma strasne rada a tak 🙂

zlaticakhalil
1. feb 2008

aky nutrilon na zahustenie riadny alebo ten antirefluxny?
ovocne stavy jej nedavam
tie stavy si mala na mysli kupene predpokladam, albo ty odstavujes?

zlaticakhalil
1. feb 2008

kazdy vravi daj jej polievku, to jej mam dat riadne polievku taku ako my jeme? alebomaju na mysli vyvar+potlacena zeleninka lebo to jej davam a celkom jej tochuti ale s nazim sa robit take hustejsie lebo ked je riedke tak ma stale opluje 🙂

zlaticakhalil
1. feb 2008

mimochodom vazi len 6500g

jankatrnka
2. feb 2008

ahojte... Nasa Sarlotka mala tiez reflux. My sme ale vobec netusili co jej je. Stale po jedle vela plakala ako od bolesti a do toho grckala - kedykolvek. Isli sme na gastroenterologicke, predpisali jej mliecko - Humanna AR do roka. Samozrejme, ze nam to nestacilo, takze sme museli aj dokupovat, ale odkedy mala to mliecko vôbec negrckala a prestala tak strasne plakat. Kupovali sme ho do trinastich mesiacov, lebo kedykolvek sme vyskusali prejst na Humannu 2 grckanie sa vratilo. Ona je taky mliekoholik, takze nepomohlo ani zavedenie tuhej stravy. Teraz ma 14 mesiacov a uz negrcka aj ked uz piije Sunar, ktory nie je zahusteny. P.S. Vzdy musela byt v antirefluxnej polohe - 45 stupnov.

chella
4. feb 2008

chcem sa opytat na ten Ulcogant, kto ho uziva. citala som na nete v pribalovom letaku na nejakej nemeckej stranke, ze fakt detom od 14 rokov, tak ako to, ze to doktorka odporucila pre dojca?
pise sa tam, ze nebezpecenstvo spociva v tom, ze ten liek obsahuje hlinik, ktory sa usadzuje v organizme. a neodporuca sa tehotnym ani dojciacim zenam, tak ako to,ze ho uzivaju dojcata?
ja by som ho najradsej tiez kupila, ozaj, da sa aj na nete, ale radsej si ho dam kupit znamymi, ale stale ma trapi otazka toho veku...

jankatrnka
4. feb 2008

chella - mne Ulcogant odporucala kamaratka, ktorej syn mal tiez reflux a davala mu ho. Chcela som ho kupit, ale pred tym som sa radsej spytala nasej gastroenterologicky ci to mam vyskusat, a ta mi povedala, ze v ziadnom pripade... Vraj staci, ked budem davat to mlieko co mi predpisala - AR a antirefluxnu polohu. A nam to fakt stacilo, tak neviem aka doktorka ti ho odporucila. Vseobecna ci gastro?

bobulka34
4. feb 2008

moja dcera ma tiez reflux, ono bolo na zaciatku najhorsie to, ze sa dusila, mliecko jej vbehlo do nosteka a nevedela dychat a nakoniec z toho bol reflux. Mne sa osvedcilo castejsie jedenie v men. davkach, rozhodne je dobre mat monitor dychu a vyvysenu postielku, pripadne aj v kociku vyvysit. Mne osobne moc caj nechcela. Teraz ma 6 mesiacov papa kazde 4 hodiny 160-200ml ale vygrckava obcas. Ja som nedavala ar, ale nutriton do nutrilonu, lebo ar ju hrozne zapekal

chella
4. feb 2008

jankatrnka
mne nie, ale tu pisala niektora, ze jej to odporucala dokina
ja sa opytam
lenze nam nepomaha vyvysena poloha

jankatrnka
4. feb 2008

chella a na gastre ste boli?

ajka2
5. feb 2008

Ahojte baby už dlhšie vás čítam a teraz sa na chvíľku pripojím k vám.
Našej Dominike tiež práve diagnostikovali reflux.
Stále odgrckávala.Občas aj prúdom,ale to zriedkavo,skôr často a pomenej.
Plakávala,až tak hystericky pri tom vrieskala a ešte aj po troch hodinách sa jej vracalo zo žalúdka ústami aj cez nos.
Celé dni sme ju prenosili na rukách,vankúš má v zvýšenej polohe,spávala len na boku a samozrejme pri nás 🤐
Nič z toho nepomáhalo.
Od kedy používame Nutriton nič z toho už nieje pravda.
Máme doma usmate bábätko,ktoré sa rado napapá.Spinká rada a už vo svojej postieľke.
Jasné že si aj poplače a večer máva po kúpaní koncert,ale to je úplne normálne.
Akurát že mi to skomplikovalo život.musím si odsávať a tak vmiešať Nutriton,lebo dávať ho popri kojení jej nezabralo.
Dávam ho aj do čajíku inak mi ho vygrcká.
Tie ktoré neviete čo by pomohlo skúste ten Nutriton my naň nedáme dopustiť(zatiaľ🤐).

veva1
5. feb 2008

ahojte tak reflux nam vylucili,nase mimco je len totalne zaplynene a z toho ma bolesti bruska po papani a pocas neho,este ze som mu ten ULCOGANT nedavala 😵

chella
7. feb 2008

ahojte,
vcera sme boli na ultrazvuku kvoli refluxu a dokina povedala, ze tam nic nevidi a ze podla nej, odbornicky, zvracia, lebo je prejedany. tak neviem, povedala, ze davka 180ml je pre polrocne dieta velmi vela, tak potom naco pisu na krabice nutrilonu, ze polrocnemu davat kludne 180 - 210ml?
tak som mu znizila na 150ml a uvidi sa, brali aj krv, tak cakame 2 tyzdne.

ajka2
8. feb 2008

Chella moja malá papá 150ml a má 2mesiace a 4,5kg 😅
Po 120tke mi plače od hladu už o dve hodiny.
To je relatívne koľko majú bábätká papať,každé má iný metabolizmus ako aj dospelí ľudia.

revayova
8. feb 2008

ajuskamimi- prosim za kde na Orave si kuplila ten vankusik? Chodime casto na Oravu a tiez by som ho kupila.Dik

zlaticakhalil
9. feb 2008

ahojte kocky, moja sarinka ma 7 mesiacov a tiez jej davam nutrilon AR 180 ml. papa skoro kazde 3 hodiny, ma vela pohybu a pritom vazi len 6500g
podla doktorky je to v norme a povedala takisto ze ked je dieta hladne treba jej davat papat zakazdym ked si zapyta
my papame 5 krat denne povedzme kazde 3 hodinky to zalezi aj od toho kolko mi spinka niekedy aj hodinku potiehne cez obed.
vacsinou je to len cca 30 minut
ulcogant som jej nedavala ale na gastre mi kazali kupit biogaia tak sa to vola a to sa dava denne po 3 kvapky
davaju to aj detom co nemaju reflux, ide vlastne o precistenie criev u dietata

veverica
9. feb 2008

zlaticakhalil kolko uzivate kvapky? Mas pocit, ze to zabera?

zlaticakhalil
10. feb 2008

ahoj
pouzivas len 3 kvapky denne nie ze to prezenies 🙂

veverica
10. feb 2008

ved tam je napisane, ze je jedno kolko kvapiek uzijes dolezite je vraj to uzivat dlhodobo, nie? A nepise sa tam o 5 kvapkach? Pomaha to vobec?

veva1
10. feb 2008

tie kvapky papa aj tomasko ale nie na reflux,ale plynatost a travenie a mam pocit ze mu je poo nich ovela lepsie.Vrele odporucam 😉

petka.m
10. feb 2008

ahojte, aj my sme mali reflux, ale odkedy sme začali prikrmovať tak to samo prešlo 😵 . inak zo začiatku, to bolo strašné, v jednom kuse zvrackala, niekedy som ju musela aj 8x prezliekať.
my papkáme nutrilon HA a zahusťujem to aj dodnes nutritonom. a tiež berieme biogaiu, ale nie kvôli refluxu. sú to vlastne probiotiká a tie sa berú na trávenie a dr. ich odporúčajú aj ked detičky berú ATB. máme ich brať 3 mesiace, 5 kvapiek každý deň 😉 .

zlaticakhalil
10. feb 2008

ahojky kocky, tie kvapky su na prdy 🙂
tak ako som pisala a mala to pouzivala len 3 kvapky denne
uz je to dobre uz to neberie ale dolezite je ten liek uchovavat v chladnicke

veverica
11. feb 2008

no my sme vybrali 1 flasticku a potom som prestala lebo som si myslela, ze to moc neucinkuje. Ale posledne noci sa budi aj 3x a zistila som, ze ked si poprdi (ale dost silno a vela) tak sa mu ulavi. Idem ich kupit znova a budem mu ich davat dlhodobo.

marushka
11. feb 2008

Čaute maminy-už sa tu o refluxe popísalo veľa, ja okrem nich pridám len pár drobností, možno niekomu pomôžu.My sme s GER om zápasili do 10 mes.Reflux nie je choroba, len stav. Nedá sa vyliliečiť, dieťa z neho jednoducho musí vyrásť, musí mu začať naplno fungovať žal.príklopka, a hlavne každému pomáha niečo iné.My sme mali masívnu formu, sú deti, ktorým sa obsah žalúdka nedostane až do ústnej dutiny, preto by mal dieťa vidieť odborník,aby sonom určil, či ide o relflux , alebo je to niečo iné, napr.koliky.Mali sme asi všetky prejavy ktoré ste spomínali, vracali sme v kuse, Jakub kričal od bolesti do zachrípnutia, ale prospieval.Našťastie nás obišli infekty dých.ciest často s tým súvisiace. Kojili sme sa, používali Nutriton, neskôr AR,ale mala som poranené bradavky a keď vidíte, ako dieťa vyvráti vašu nestrávenú krv, no nie je vám všetko jedno.Jakuba záha pálila veľmi, vyvýšené polohy rozhodne nepomáhali, preto ja na Ulcogant nedám dopustiť!!!Použ. sme sirup, asi 4x kupovaný v Rakúsku, tie práškové sáčky sú pre staršie deti a dospelákov, niekedy reflux trvá aj roky.On síce reflux nevylieči, ale vytvorí film na pažeráku, aby dieťa necítilo záhu a je neškodný.Kedysi bol u nás na trhu Prepulsit, ale už sa nepredáva. My sme však zvracali toľko, že Jakub v spánku používal chránič dýchania, lebo som sa naozaj veľmi bála, aby sa nedusil zvratkami.Ozaj, keď dávate bábo odgrgnúť, otočte ho chrbátikom k sebe, nedávate ho cez pece.Tláčí sa mu bruško a pomáha to mliečku liezť von.My sme používali detské lehátko, aby bol stál v čo najzvislejšej polohe.A čo sa týka Bio Gaia, je to naozaj probiotikum, pomáha kolikov trápiacim sa bábenkám, tráveniu, imunite ako celku, ale reflux nevylieči.
Držím vám palce, nech ste všetci rýchlo v poriadku a nech máte čo najmenej refluxových boliestok. 🙂 🙂 🙂

veverica
11. feb 2008

marushka pekny prispevok, dakujem, pre mna sice nic nove, ale ostatnym maminam mozno pomoze 😉

julie6
13. feb 2008

nam tiez diagnostikovali lahky reflux,az v 3,5 mesiacoch,dovtedy mi vsetci tvrdili ze kazde babo trochu zvracka,uz po prichode z porodnice som sa divila preco tak zo spanku hiiika, a to sa mu vracalo mliecko, kedze som predtym dost nastudovala o manipulacii s babom tak som s nim tak jemne manipulovala ze ani vela negrcal, no hlavny problem bol ze neprospieval dobre, neviem ci zo slabeho refluxu,alebo z malo MM,robila som co mohla, odsavanie.....no nic moc gramov na vahe,...teraz trochu pribera, neviem ci pomha Nutriton..... chcem sa spytat,moze sa taketo babo nosit v satke, asi nie vsak?ked napr. poloha klubicka nevyhovuje

veverica
13. feb 2008

julie nam doporucili maleho nosit tak aby sme mu netlacili brusko. Nosim ho chrbtom opreteho o mna. Kazali nam hodinu po jedle ho nelahnut a ked tak tak do vyvysenej polohy, resp. do lehatka. Ked som sa pytala ci ho mozem dat do toho nosiaca co si pripnes na seba tak mi to nedoporucili a aj tak tam plakal, satka je asi nieco obdobne.

chella
14. feb 2008

chcem sa vas opytat, ci je zahlienenie sprievodny znak refluxu. maly nema teploty, ale v kuse je zahlieneny, odsavam, uz ma z odsavacky /na vysavac/ panicky strach, davam kvapky , kupila som aj Sinupret, ale nic nezabera, vyvysena poloha nezabera, grcia stale, podla sona reflux nema, stale cakam na vysledky testov z krvi. ale to ma zaujima, ci su aj vase take zahlienene. on sa budi kvoli tomu,ze nemoze dychat nosom a tak ho aj 3 x v noci musim krmit, lebo zaspi az ked dostane mlieko.
veverica, myslis, ze je vhodne a da sa to krmenie odnaucit tou metodou kazde dieta sa vie naucit spat?uz bude mat sedem mesiacov, nie je kojeny. vecer o siedmej dostane kasu a on o tri hodiny sa zobudi a chce opat jest. neverim,ze za tri hodiny vyhladne po kasi. ved take velke ma vydrzat uz 8 hodin bez jedla v noci a spat.

zlaticakhalil
14. feb 2008

ahoj chella - neviem ti poradit ci je to reflux ked je dieta zahlienene ale moj nazor je ze NIE
no mala by si sa spytat lekarky
mimochodom aj mymame 7 mesiacov a sarka uz od 5. mesiaca ide spinkat vecer o 8 a vstane rano o 7 bez krmenia
to uz aj tvoje malo zvadnut, moznoze kasa co mu davas na noc je dost slaba kolko mu robis? skus kasu vymenit za 180 ml mlieko a sprav o trosicku hustejsie u nas to zaberalo a teraz jej dam na noc len 150 ml a spinka az do rana 🙂