Ako dlho može trvať novorodenecká žltačka?

nikollette
23. mar 2009

Ahojte baby...
Prosím vas poradte, ak mate najlepšie aj nejaké osobné skusenosti, že ako dlho môže trvať novorodencka žltačka???? Maly ma vyse mesiaca a stále je žltý 😢 ☹
Neni to už moc dlho???? Najvyššiu hodnotu v nemocnci mal 317bilirubín...potom to ustupilo, prepustili nas, ale stale sme žlty.. uz sa zacinam bať že je to nejak dlho, a ze mu to moze uskodiť ☹
Prosím dajte vaše skúsenosti, budem velmi vdačná, za každy nazor...

evinasa
23. jún 2015

očkovali mi ho pred týždňom, neviem aké mal hodnoty bilirubínu, ked mu klesol na 79, tak sme to už neriešili, ale už nebol vôbec žltý a ani očká nemal žlté...

lenka54321happy
29. jún 2015

Baby prosim poradte, strasne sa bojim...revem v nemocnici, strasne sa obavam o maleho...ma zltacku, co viem ze je bezne u novonarodeniatkach...ale ma vysoku hodnotu bilirubinu a to 329.4 co je velmi vysoke...tak ho zobrali pod to modre svetlo...ach dufam ze mu to zabere? Ze sa mu stiahnu toe hodnoty? Boze lebo ak sa zvysia, ze to moze afektovat jeho mozog Boze ☹
Ludia poradte PROSIM VAS, mala niektora z Vas vysoke hodnoty s babatkom a pak vsetko ok?
Prosim prosim
Dakujem Vam
Strasne sa bojim

s_mt
29. jún 2015

@lenka54321happy My sme mali az 333 bilirubin,potom sa to po 3 dnoch intenzivneho svietenia znizilo.. A klesalo to pomaly aj doma,az po 3 mesiacoch sme mali idealny bilirubin. Neboj,vsetko bude ok,treba hlavne kojit,ked sa uz bude dat a potom chodit na slnko.. A ked este bude vysoky bilirubin,treba davat cebion C kvapky,hlavu hore,my sme boli koli zltacke az 7 dni v nemocnici,s oboma detmi osvecovali ich aj v noci a zvladli sme to,bez nasledkov...

stanulienkat
29. jún 2015

@lenka54321happy My sme mali este vyssi bili, tiez som bola hovadsky prestrasena. Bola na tej svetelnej posteli Bilibed. Doma bola este mesiac ako pomaranc a potom to spontanne skoncilo postupne. Davala som ju pred balkonove okno na svetlo/slnko. Neboj, vsetko bude v poriadku, viem ta pochopit, tiez som bola na nervy. Moja doktorka sa tvarila, ze co hystercim. 🙂 Dnes ma mala 3 roky a je sikula a rozumna. Drzim palce.

lenka54321happy
30. jún 2015

Baby zlata kleslo to na 298!!!!!! Boze je to na dobrej ceste ze???

jaruskatt
30. jún 2015

@lenka54321happy ano, neboj 😉 pomaly to bude klesať. Tých 300-330 je dosť bežný

lenka54321happy
1. júl 2015

Ach baby, zase sa mu to zvysilo asi ma slahne! Bojim sa velmi!
Zobrali ho pod svetlo zase...chudacik malicky....ja uz nevladzem...ach vsak bude v poriadku???

dzejn80
1. júl 2015

@lenka54321happy
Neboj sa, ak ste sledovani, tak mu urcite pomozu 🙂
Ja som mala maleho na vyvolavacku a pri porode isiel moc rychlo von a mal namodralu hlavicku, uz si nepamatam ako tomu hovorili, ale bola to v podstate modrina. Zlty bol skoro do troch mesiacov, aj pricinou tejto modriny, ktora sa ako klasicka modrina zmenila na zltu a este bol aj chudokrvny. Neviem, ci to bola nahoda ( to mi povedala dokina) ale ako mu nasadili zelezo, na druhy den bol biely 🙂)

s_mt
1. júl 2015

@lenka54321happy nam to tiez kolisalo a kazdy den bola mala dlho pod tym svetlom, maximalne, ako sa dalo, v nemocnici sme boli koli tomu 7 dni, ale potom to uz len klesalo... neboj, bude dobre.. aspon ze sa to sleduje v nemocnici, horsie by bolo, keby vas uz domov pustili.. takto to odsleduju..

ivanadca
1. júl 2015

My sme mali naposledy asi pred mesiacom hodnotu nekonjugovaného 100 a konjugovaného 9 ..., teraz 27.7 máme ísť opat na krv. Ako dlho mali vase deturence zlté bielka???, mne sa uz zltý ani nezda ale bielka sa mi vidia stále žlté ..., uz sa to blíži k trom mesiacom dúfam že mú to ustúpi.

mia456
10. júl 2016

Ahojte, my tiez este bojujeme. Maly ma 2mesiace. Teraz cez vikend sme davali carbosorb aj prevarali to mm, ale aj tak je este zlty. Uz mam z toho fakt nervy a furt ho pozorujem .. ten cemibion c vam dala detska doki? Uz neviem co by som mu dala aby mu to preslo..

ivanadca
10. júl 2016

@mia456. Ahoj Mia ničoho sa neboj môj syn mal žltačku 6 mesiacov a nič som mu nedávala. Teraz má 15 mesiacov a je OK. A tiež mi ho očkovali počas žltačky. Dokonca bol testovaný na Gilbert syndróm kvôli tej žltačke a nič sa nepotvrdilo 🙂 Takže neboj a užívaj si krásne dní S babom, všetko bude OK 🙂

s_mt
10. júl 2016

@mia456 cebion c sa da kupit v lekarni na volnom predaji. Ja som ho tiez davala a spolu s kojenim a chodenim na slnko nam zltacka do cca 4 mesiacov ustupila.. Mali sme hrozne vysoky bilirubin.. Ale postupne sa to znizovalo.. 🙂

mia456
11. júl 2016

@s_mt
@ivanadca
Dakujem pekne damy, dodali ste mi pozitivnu energiu 🌷 nechcem nic zanedbat tak asi prehanam....je to vymodlene prve babo po strasne dlhej dobe... 😇

gir
11. júl 2016

Môj dostal žltačku na druhý deň po narodení. vyskočili ma vysoké hodnoty,tak bol pod lampou. Chodili sme do novorodeneckej ambulancie na kontroly. Ak hodnoty klesajú je to O.K. horšie ak by to stúpalo. Žltačka postupuje od hlavičky k nohám a späť, takže posledná "odžltne" hlavička. Na očkovanie v 3. mesiaci sme už išli bez žltačky.

mariannocka123456789
19. feb 2017

ahojte babule, tak konečne som našla diskusiu k môjmu trápeniu....
môj syn má žltačku od narodenia narodil sa 17.1. , dôvod je ten , že sme mali nezhodu tých sprostých krvných skupín.. ja mám A RH negatív a muž má A RH pozitív... malý má krvnú skupinu po mužovi čiže A RH pozitív, ja som mu dala protilátky... :/ :/ robili mu 3krát transfúziu krvi, bol 208 hodín pod UV lampou (fototerapia) hrozne som sa o neho bála, aby mu nepoškodilo mozog atď.... mesiac sme boli nemocnici pomaly,
žltačku máme stále... :/ štvrtok sme boli na kontrole mal 229... stojí to ... no bojím sa stále o neho , čo bude , a dokedy to bude trvať...
čo ste robili aby svojim bábätkám aby sa hodnoty znížili okrem toho , že ich dávate na svetlo a slnko... ??
Ďakujem za každú odpoveď

s_mt
19. feb 2017

@mariannocka123456789 my sme mali zltacku pri oboch detoch, dcere hrozila vymena krvi, ale zacalo sa to postupne znizovat. Mali sme ju cca 3-4 mesiace. Treba davat na slnko, veeeela kojit a nam zabral aj cebion C. Vela stastia, bude lepsie 👍

evinasa
19. feb 2017

My sme ju mali takmer 3 mesiace aj keď najvyššiu hodnotu mal 260, veľmi pomaly to išlo dolu...ja som veľa kojila,dávala na slnko,ale najviac mu pomohol Cebion multi,vtedy sa to pohlo dolu. Neboj sa zvládnete to,treba len veľa trpezlivosti, veľmi dobre viem čo prežívaš a ako sa cítiš, vydrz🙂slight_smile:

mariannocka123456789
19. feb 2017

@evinasa dakujem... nam to ide tiez velmi pomaly dolu.. no tak som znicena; ubolena; vystrqchovana ze az... musime to dat..
ten cebion multi je vitamin B? Nam dali pyradoxin ci jak sa to vola....

evinasa
19. feb 2017

Je to komplex b-vitamínov, D vitamín, C vitamín, E vitamín a neviem čo ešte, spýtaj sa v lekárni..inak aj ja som z toho bola veľmi zničená, ale zvládli sme to a z malého je dnes veľmi šikovný, zdravý chlapček🙂

mia456
19. feb 2017

@mariannocka123456789 maly mal tiez dlho zltacku a to sme vsetci rh negativny. Slnili sme vela, kojila som, vitaminy mal, no nic nepomahalo. V 4 mesiaci ked uz som bola na prasky tak sme po dohode s dr. davali dva vikendy po sebe cierne uhlie a prevarili mm a zrazu to islo pekne dolu. Nazory tu na konovi su sice proti ale nam az toto pomohlo. Odvtedy to pekne kleslo a bolo po zltacke. Maly je v pohode. Drzim palce, su to nervy ale pojde to, nebojte 😉

saurian
19. feb 2017

@mariannocka123456789 aj nas mensi mal zltacku sposobenu rh-izoimunizaciou. velmi vysoke hodnoty. okrem toho ze bol pod tymi lampami, tak aj transfuziu sme mali (ale tato transfuzia sa dava kvoli hemolitickej chorobe novorodencov co je dosledkom zltacky). hodnoty sme mali cez 400. okrem uv sa podava d-vitamin, b-vitaminy, dieta na slniecko, a vela-vela tekutin.
ono celkovo - cim vyssie hodnoty a cim dlhsie trvaju, tym su rizikovejsie.
hodnota pre poskodenie mozgu a sluchu sa udava 380-410 nepriameho bi, 20 priameho bi.
dlhodobe studie hovoria o tom, ze aj deti, ktore nemali takto vysoke hodnoty ale mali hodnoty "len" okolo 200 a trvali niekolko tyzdnov - nedokazali to sice priamo ale castejsie sa tam vyskytovali vyvinove poruchy ako adhd, oneskoreny vyvin reci a pod. co vsak nie je az taky problem.
verim ze sa bojis, ale hodnoty okolo 220 nie su velmi rizikove. neboj, pojde to dole.
niekedy lekari pristupuju ak k nejakym liekom, ale to neviem presne ze ake lieky.

sense
19. feb 2017

my sme mali cez 32O bola pod uv, hrozila aj transplantacia krvy v horsom pripade , v lepsom silna anemia, nakoniec sme to ustali , hodnoty jej klesali pomaly oranzova bola dost dlho, u nas to bolo sposobene protilatkami kt. som mala v tehu a to sme s muzom obaja pozitivny, preto bol porod aj vyvolany hned ako sme skoncili 37tt, hoci uz od 27tt ma upozornovali ze to moze kedykolvek prist pretoze protilatky stupali... dcera bude mat styri roky zatial je vsetko ok....

mariannocka123456789
22. feb 2017

@mia456 tiež preváram materské mlieko , aj keď sú proti... za vyskúšanie to stojí..

mia456
22. feb 2017

@mariannocka123456789 jasne, nam to pomohlo aj s tym uhlim. Stacili dva vikendy. Cez tyzden som davala normalne. Ono to asi len nastartuje... 😀 drzim palce. Dajte vediet ci to aj vam zabralo.

mariannocka123456789
23. feb 2017

@mia456 v utorok ideme do nemocnici na kontrolu tak som veľmi zvedavá... dúfam , že to pomôže..

mirka2305
21. mar 2024

@roasha takže dieťa pri splnení nemusí byť vyznačené?chápem správne?