Ako liečiť jačmeň v oku?

adrianaj
11. sep 2009

prosím vás, kto mi vie poradiť ako liečiť jačmeň v oku?dakujem

hazanka
8. nov 2010

@zuzka260488 my stale bojujeme s jačmenom už 3 mesiac a tiež by sme sa chceli vyhnut rezaniu, možes nam prosim porait ..dakujeme

nadhera
9. nov 2010

mozno nahoda....no vzdy ked citim, ze sa mi ide robit jacmen alebo kutik si dam b-komplex forte / zo 2-3dni/ a ono to zmizne. tak asi nahoda 😀

elik81
12. nov 2010

@nana11 Ahoj nana11, chcem sa spytat, ako dlho ste boli v nemocnici a ako prebiehala ta operacia. My skusime este tu ocianku a ked nepomoze, tiez pojdeme na operaciu. ☹

nana11
12. nov 2010

ahoj, to jej robili len ambulantne, no ale bolo strasne ju za dverami pocuvat ako place, lebo museli sme cakat vonku. to najprv jej pichnu do oka injekciu asi na umrtvenie a potom vyskrabuju. ale aj tak sa nam to vracia, berie zas masticky.dufam ze jej to nebudu robit znovu.ahoj a nech vam to dobre dopadne

lenuus
6. dec 2010

andrejka moja mala sestra ma takisto 4 roky a má jačmeŇ dneska sme boli jje to dat reza sesricka ju zabavila pustila jej NEMA ona si ani neuvedomila ze sa nieco deje lebo pozerala obluubenu orzpravku .. z akeho si mest a??? 😅

adus123
17. dec 2010

Ahojte, tak z mojej skusenosti s tym urcite treba ist k Dr. Ja som tiez mavala jacmen, ale hned som sla za ocnou, kde sa mi to snazila uvolnit nejakou lekarskou spachtlickou a vacsinou sa jej to podarilo. Zial, mala som uz dvakrat jacmen v takej forme, ze mi to museli rezat a riadne vycistit. Robili mi to na jednom oku dva krat a na druhom raz. Na jednom oku mi dali injekciu a potom som nic necitila. Akurat ta injekcia je dost neprijemna. A potom mi ranu zacelili tekutym dsikom, alebo co to bolo..alebo nieco horuce? Uz presne neviem, kedze som to necitla.
Na druhom oku to bolo ovela horsie, pretoze mi injekcia vobec nezabrala, takze mi to rezal z vnutornej strany mihalnice, vyškrabával nejakou lekárskou špachtličkou a nakoniec mi to ešte aj zašíval "ZAŽIVA". keďze injekcia nezaberala vôbec, ani po viacnasobnom podani. NO poviem Vam, strana bolest. Az sa mi tisli slzy do oci a dvihalo ma pritom z operacneho kresla.
Preto tiez radim, treba ist k ocnemu lekarovi cim skor, mne tusim predpisal masticku TOBRADEX, alebo TOBREX a s tou som si to potom doliecovala. Ophtalmo Framykoin od vseobecnej lekarky mi vobec nezabral. Takze jednoznacne k ocnemu.

11mikki11
1. apr 2011

@nguyen ahoj ...prepáč ale mám jednu otázku...mám dcéru 17 ročnú a jačmeň má na obidvoch viečkach tak ako si to opisovala...boli sme aj u očnej chceli jej to ambulantne vyčistiť...lekárka jej dala do jedného oka 2 injekcie ale aj tak to cítila a ušla mi odtiaľ...chcem sa preto spýtať kde ti to robili keď ťa aj uspali to by bolo úplne super a viem že by mi neušla...ďakujem...

nguyen
5. apr 2011

nie neuspali ma, dokonca ked mi to cistili ambulantne (a aj tak to nebolo na nic) mi to prosto len tak prerezala aby mi vytiekol hnis a nechala to tak, lenze kedze viecka su sakra jemnucke tak sa aj rychlo zrastaju a mne sa to pravdepodobne zacelilo skor ako sa mi to stihlo dnu "samovycistit", vies ako niektore vyrazky alebo aj odreniny ked su otvorene tak ti bordel odtial povyteka, telo si s tym poradi a po case sa ranka zaceli ale ked sa ti koza zavrie skor ako sa to vycisti tak to zacina nanovo, takze druhe kolo bola operacia a tam mi to lokalne umrtvili ale neuspali ma a operacia bola uspesna ale neprijemna a doliecovanie velmi bolestive 😒 Ja som mala 16 ked sa mi to stalo, bolelo to neopisatelne (ked porodim porovnam to, lebo doteraz som vacsiu bolest nezazila a tom mam za sebou mamografiu, biopsiu a operaciu prsnika 😀) Ale ja som si dala do toho vrtat na dobrovolnej baze kedze som to mala spuchnute, skarade, bolave a co bolo najhorsie nemohla som sa licit a 16-ka nenalicena to bolo ako za trest 😀
Pozdtravujem dceru a zelam skore uzdravenie a vela odvahy 😅

beyboo
5. apr 2011

Ahojte ja mam jačmen v oku docela často ... a možem odporučat štavu z citrona dost to štipe ale je to fakt dobre pre oko ...

11mikki11
6. apr 2011

@nguyen
ďakujem si zlatá ...ale ona už nechce ani počuť o ambulantnej liečbe...pokiaľ ju neuspia si to nedá spraviť...tak naozaj neviem čo s ňou. ☹ .čítala som že aj teplé obklady pomáhajú..nevieš niečo o tom?... 😵

nguyen
7. apr 2011

@beyboo nie je jacmen ajo jacmen, skoda ze nemam foto z toho co som mala v ociach ja, ale vyzerala som asi ako Rocky po svojom najtazsom zapase 😀
@11mikki11 teplymi obkladmi a framikojinovou mastou som zacala, ono to podla mna sluzi na to aby sa to zozbieralo do jedneho miesta a odtial to bud vytieklo alebo sa tomu pomoze a prezere sa to, ale ak jej to uz prerezavali a nepomohlo, nemyslim ze teply obklad to vyriesi, ale man dost prekvapuje jej postoj, ako to vlastne vyzera? Lebo aj som vyzerala naozaj priserne a akakolvek bola bolest a operacie ktore bolo treba podstupit vadilo mi to menej ako moj vtedajsi zjav a navyse mna to strasne bolelo aj mimo toho ze by mi to toho zasahovali, videla som figu lebo som to mala priserne opuchnute takze dake vyjednavacky ze nedam si robit to ci ono iba ak ma uspia ma ani nenapadli, bola som 16-ka s opuchnutymi ocami, navyse bola zima nemohla som chodit von, vymeskala som zo skoly asi 3 tyzdne, bolo to priserne, bolelo to ako slak ale operacia bola jedina vec co mi pomohla a po nej o 3 ci 4 dni som mohla spat do skoly a o mesiac som vyzeala uplne normalne.
Ked tak citam ako tvoja dcera reaguje asi nepojde o ten isty jacmen 😅

kailla
10. apr 2011

Moj 4-rocny syncek bol na operacii uz 2x. Prvy krat mal jacmene na obidvoch ociach, vybrali ich, ale sa nam na jednom ocku vratil a v ovela vacsom rozsahu :( a tak sme po mesiaci sli opat, to bolo teraz pred 5 dnami a vyzera to teda, ze sa to len tak rychlo nezahoji... Teraz mu to rezali z vonka, lebo mu to hnisalo z vonka viecka, ma tam jazvicku, ktora sa len velmi pomaly hoji, miesto ma cele zacervenane a vyzera to, ze hned vedla ranky sa mu robi opat jacmen :(( som ZÚFALÁ!!! Teraz ma mrzi, ze som vobec dovolila, aby mu do toho zacali vrtat, na zaciatku tam mal len malu bielu hrcku a teraz - KATASTROFA! A este toto: cele to vzniklo po navsteve plavarne v BB... najskor zapalene oci a usi a potom jacmene :(

donca1105
30. nov 2011

zdravim.. mám problém. jačmen mám už od augusta. bola som už aj u očnej aj tri krat. mastičkyy mam aj všetko a nič. :( neviem čo mam robiť. očna mi to ale chirurgicky vybrať nechce. neviem prečo. nejaký tajný recept? alebo čo mam robiť. mam 21 rokov.. vyzera to desne.. prosim... dakujem

evuska32
3. dec 2011

@donca1105 ahoj, no mne poradili, že treba doplniť vitamín B 😉 tak treba skúsiť napr. Nutrolin B v tabletkách

gemini2
4. dec 2011

Teraz som nadabila na tuto temu...Ja poznam taky ludovy babsky recept, mne to pomaha, ked sa jacmen na oku este len robi...neviem ci to bude ucinne aj na taky ktory je uz v oku dlhsie....Musi vam niekto do toho oka PLUVNUT, prave na ten jacmen, ma to byt niekto z rodiny mladsi...mne pluje syn. Tak napiste ci vam pomoze.....

vivien87
17. feb 2012

ahoj babulky mam problem moja dcerka ma skoro 3tt,po operacii jacmena no ocko ma stale cervene na pri kutiku ocka trochu napuchnute je vidiet ked buva ze ma ocko ine ako druhe...uz neviem co mam robit,doktorka v ba mi povedala ze to neni normalne ze je to stale opuchnute...urcite to ma horsie ako po operacii,no ziadne nove zrno resp.jacmen tam nema.dakujem za vase skusenosti...🙂)((((((

janinah
17. feb 2012

@gemini2 toto poviem v robote,robím na očnom a aj tieto zákroky robíme -jačmeň,ušetríme si kopu práce,budeme len pľúvať 🙂 🙂 🙂
@vivien87 dcérke ešte niečo mastíš ? či má al. nemá nový jačmen to ty neposúdiš,dávaj ešte atb mastičku,asi O-Framykoin ste mali,ak nepomôže,tak znova skočiť na očné.,to červené je len na koži viečka alebo aj dnu v očku má červené/spojovku/?ak má červené aj dnu v očku treba výter spraviť

vivien87
17. feb 2012

takze na framikoin je podla lekarky alergicka bo ocko jej napuchlo do stadia ze ani nevidela uz jej nedavam ani masticku ani obklady,lebo sa mi zda ze odkedy som prisla z nemocnice len sa to zhorsilo.zacervenane to ma okolo celeho ocka ale napuchnute to moc nieje iba na krajicku vrchneho viecka....ocko som pozrela z vnutra no ma ho mierne zacervenane.dakujem za odpoved. 😉

janinah
17. feb 2012

@vivien87 no a na tú alergiu si niečo dávala?napr. Fenistil kv? masť na oko to nieee...kolko má rokov? nesvrbí ju to,nebolí?

vivien87
17. feb 2012

no na alergologiu sme objednany 27.2.uvidime ale hlavne ma hneva ze to ma stale cervene...a uz by to malo byt zahojene.teraz uz 2den jej nic na to nedavam bo sa bojim reakcie ocka.mala ma len 7mes.jedine co jej davam je fenistil kvapky a naozaj nic viac.

entypa
14. júl 2012

Najčastejšie je ochorenie vyvolané oslabenou imunitou, ale vyvolať ho môže cukrovka, zápal žliaz slinných alebo mazových, či hormonálne poruchy. Celkom iným dôvodom je namáhanie očí a pretieranie si očí špinavými rukami, celkovo pretieranie očí prstami rúk, z ktorých môžu prechádzať baktérie priamo do očí. Ochorenie môže byť šírené aj prachom. Špinavé ruky je teraz nutné chápať nie ako ruky zašpinené od oleja, ale ruky, ktoré nie sú čerstvo celkom vydezinfikované, pretože nedezinfikované ruky sú z lekárskeho pohľadu špinavými. Bežné stafylokoky z pokožky sú bezproblémové, pokiaľ sa dostanú do oka a rovno ku kanálikom na viečku, jačmeň je na svete.
To je z: http://zaujimavosti.net/zdravie/chorobopis/chor...

keira
24. aug 2012

@adus123 ahoj, za kolko ti zabrala ta masticka?

jaja377
7. dec 2012

@zuzka260488 zuzka poradíš mi čo s jačmenom my ho uz máme tretí mesiac uz nám ho aj rezali aj nam roztrhli viečko .... za tie tri mesiace nám to ani len nepoľavilo uz máme od vtedy tretí jačmen aj hore aj dole .... čo s tým

zuzula777
13. jan 2013

Keď som bola malá, mala som jarce/jačmene na oboch očiach. Štyrikrát som bola na operácii... začalo mi to zhruba v štyroch rokoch, poslednú operáciu som absolvovala ako sedemročná. Po tomto trápení ma doktorka z nemocnice poslala k inej lekárke, ktorá mi "naordinovala" okuliare. Odvtedy som problémy nemala. Ťažko povedať, či to bolo okuliarmi, alebo som z toho len vyrástla... V každom prípade, teraz som na okuliare kašľala niekoľko rokov a práve dnes som si našla nový jarec. Hneď zajtra idem k lekárke, pretože operáciu už v žiadnom prípade zažiť nechcem... Je to veľmi nepríjemný zákrok.

jajanuska
14. jan 2013

@adrianaj ako ste dopadli s tým jačmeňom v očku, čítam diskusiu z roku 2009, momentálne má moja dcérka 9 ročná jačmeň už 3 týždeň, samozrejme boli sme u očnej, natierali mastičkami, po týždni to prešlo ale objavil sa jačmeň znovu. čo Vám zabralo?

jajanuska
18. jan 2013

@hazanka vieš mi prosím poradiť ako ste dopadli s tým jačmeňom v očku?ja mám teraz taký problém s dcérkou, má ho tam asi mesiac mastičky bio lampa , b vitamín a stále je tam nie z vonka alebo vnútri v očku hore, viem táto diskusia bola spustená už dosť dávno, potrebujem radu

obitalia
27. mar 2013

@janula330 ja mam rovnaky problem. Teple obklady z repíka a ja som dostala od očnej mastičku Tobradex. Najhoršie však je, ze to ustupovalo, ale z noci do rana sa mi to zase začalo zväčšovať a zväčšovať.

Tiež že treba obklady z očianky a najdeš aj kvapky v lekárni z očianky - ocuflash - najideálnejšie je dvojbalenie - čisto z prírodného produktu. Má protizápalové účinky. Mne to pomohlo na 5 mesiacov. Asi mi teraz nafukalo, len nechapem preco sa to začalo zase zväčšovat. Zeby to bol novy? :(

xxxxxxx113
20. aug 2013

@zuzka260488 mozem sa spytat ako steto zvladli bo moj to ma na vrchnom viecku taku gulicku.neboli ho to no neviem nejako to nemyzne...

sarah147
21. aug 2013

ako liečiť jačmeň v oku: potrebujete len pár tampónikou,hrnček s teplým mliekom 🙂
tampónik treba namočiť do hrnčeka s teplým mliekom a priložiť na oko..ten hnis by sa mal po pár minútach stiahnuť.

nori21
21. aug 2013

aj ja mám od februára, už štyrikrát mi rezali, lebo žiadna liečba s antibiotikami nezabrala, bola som aj na vyšetrení u imunologičky, nič sa tam nenašlo, mám nejaký zápal v tele, okrem toho mi robili výter z oka, z ktorého zistili, že mám v očiach nejaké baktérie, no dúfam, že teraz už poznáme príčinu tvorenia, že sa to vylieči. Áno obklady pomáhajú na opuchy, ale potom sa to pozbiera do guličky, a mne v žiadnom prípade sa ten hnis z toho nedostane, iba rezaním.Inač B-komplex forte beriem neustále, nemá na to vplyv. Veľa som čítala o prípravku Citricidal GSE, nemám ešte odskúšané, ale rozmýšľam nad tým.