Ako liečiť jačmeň v oku?

adrianaj
11. sep 2009

prosím vás, kto mi vie poradiť ako liečiť jačmeň v oku?dakujem

samantha223
21. aug 2013

m

nori21
21. aug 2013

Ja som používala aj Oph.-framykoin, Tobradex, teraz Dexa-Gentamicin, poznám takých ktorým masť zaberala.

thadean
27. sep 2013

@zuzka260488 A čo si malému dávala na ten jačmeň?

m_ij_ka
27. sep 2013

jedine ophtalmo framykoin masť

martinkastanko
14. okt 2013

Ahojte. Na oku mám jačmeň a som v 12tt. Nechcem ísť ešte ku doktorke, aby som tam pri 4- hodinovom čakaní v čakárni niečo nechytila. Najprv by som si ho skúsila sama doma vyliečiť. Prosila by som o radu. Ophtalmo framykoin mám doma ale je to antibiotikum, tak to asi nemôžem.

timi34
17. okt 2013

Ahojte neviete mi nejako poradit? Jacmen mam uz asi od augusta a nie a nie sa ho zbavit.. jacmen neboli obcas svrbi ale nezväcsuje sa. Pouzivam masticku Ophthalmo-Framykoin ale nezabera...je to dost neprijemne krdze mam 16 a nemozem si malovat oci ...niejaka rada? Budem velmi vdacna

vvia
17. okt 2013

Tobradex mne zabral ale v kombinacii s mastickou, fu nepamatam si ale asi ofthamo

lericenkam
18. okt 2013

@adrianaj výdy, keď ma začne svrbieť vnútorný kútik, viem, že sa mi robí jačmeň, vtedy zjem počas dňa 1 celé droždie a potom sa už ani nevykľuje, ďalší deň znova droždie, ak to žalúdok ešte zvláda ,jednoduché a pomáha

kamienka1
1. dec 2013

@zuzka260488 ahoj Zuzka mohla by si nam prosim ta porad ako sa toho zbaviť?nam hrozi tiež rezanie ☹

nori21
5. dec 2013

@zuzka260488 dobrý večer, ak máte účinné rady, poraďte nám, ja sama s tým bojujem a sedemkrát mi rezali, neustále sa tvorí.

tajik
9. dec 2013

ahojte maminky,ja s tym bojujem od detstva,mavam to 2 az 3 krat rocne,je to pri oslabeni imunity a vtedy uzivam 2 tbl B komplex denne a neuverite ale pocas dna si to pomocou vatoveho tamponu natieram TEPLYM MLIEKOM obycajnym a trosku si stale kvapnem aj do kutika a KLOP KLOP pekne to mizne a po niekolkych dnoch uz len na dohojenie Ophtalmo framykoin

nori21
9. dec 2013

@tajik viackrát si to natierate počas dňa, alebo iba raz?

helena226
11. jan 2014

@zuzka260488 ahoj chcela by som sa vas opytať ako ste liečili ten jačmeň kamilkom lebo ja mam tiež take problemy s cerkou ďakujem

margot
9. mar 2014

@mneme kamilky oko nevysušujú?

margot
9. mar 2014

@sarah147 máš to doskúšané? Malá má červené viečko zhora a zapuchnuté oko,ale hnis tam ešte nemá(teda ten jačmeň) al ena očnej pohotovosti nám dnes povedala doktorka,že takto zvyčajne jačmeň začína.Takže moja otázka na teba: môžem jej už teraz potierať oko s tým teplým mliekom?

margot
9. mar 2014

@zuzka260488 Zuzka mohla by si aj mne poradiť? Zatiaľ máme opuchnuté a zečervenané viečko na očku ale dokyna povedala,že takto začína jačmeň, čiže ešte ho tam nemá, čo mám robiť?

julianuska
17. máj 2014

ahoj čitam tu všeliake príspevky ktoré su zaujimave ale skoro polovicu s toho som vyskušala a nepomohlo to ☹ skušala som vyhladať lekársku pomoc predpisal mi Antibiotika očnu mastičku a očne kvapky ! Jačmene mam pod obidvma očkami potrebovala by som radu mam iba 17 rokoou a je dosť otrravne počuvať od ludi veci typu ! fuj to čo tam mas a také :( ... Prosim vás

darzneba
27. máj 2014

@adrianaj nam pomohla antibioticka mast od ocnej, ale uz si nespominam , ako sa to volalo

hojulienka
15. jún 2014

...pred dvoma dnami sa mi prvy krat objavil jacmen,nakolko som mesiac pracovne v zahranici a na lekarov nemam cas,spomenula som si na urinoterapiu...je to lekaren, co si kazdy sam nosi so sebou.Takze na noc som si dala obklad s vlastnou urinou a rano som neverila vlastnym ociam...jacen sa vstrebal,zmizol.Detickom by som to velmi opatrne prikladala ,umyvala ,ale len z toho dovodu,ze moc je slany ,aby ich to nestipalo.../vlastny moc,nie cudzi/

zuzudanovska
16. júl 2014

Mojmu malému 22 mesačnému synčekovi sa urobila na spodku ľavého očka hrčka ☹ Neviem či tiež ide o jačmeň

maji182
2. sep 2014

Ahojte, aj ja mám jačmeň..bolí to režie to ked žmurkám a mám celé oko opuchnuté... akurát idem zajtra k lekárke ale bojím sa že mi to budú s tou špachtličkou čistiť ...:( sskúsim si to s tým mliekom no uvidím ...

zoe_a
19. sep 2014

ahojte...my mame s jacmenom bohate skusenosti..dcerke sa pri oslabenej imunite robi casto..jedine co nam pomaha je obklad z bylinky ocianky nahrievat a homeopatika Staphysagria a to sme vyskusali uz vsetko..

janinah
19. sep 2014

PREVENCIA ..jačmeň je zápal mazovej žliazky,niektorí ľudia sú na to dosť náchylní a ochorenie sa u nich opakuje,je dobré každý večer umývať viečka a mihalnice prevarenou vodou,nech sa tam nedrží nečistota a minimalizuje sa možnosť vzniku zápalu.

evulikm
19. sep 2014

synovi sa pri poslednej viróze začali vytvárať červené pľuzgieriky pod jedným okom. lekárka mi povedala, že je to začínajúci jačmeň a poradila mi obklady z očianky a kvapky opthalmo septonex. po 2 dňoch mu to krásne zmizlo. dávala som mu to 3x denne.

ajka30
19. sep 2014

môjmu malému pomohla oftalmo framykoin masticka....

ddodec
27. feb 2015

@mywiel jacmen urcite nie je virusove ochorenie, ale bakterialny zapal, uz len z principu, ze sa lieci oftalmo framykoinom, co je antibiotikum

anditcc
3. mar 2015

maly mal jacmen 5mesiacov... mali sme optha.fram.,tobradex....kvapky ocuflash....davala som teple obklady, z ocianky, kamilky, teple mlieko..a nic.... potom som mu zacala davat martankoia sirup,tam je aj vitaminB, a cca za mesiac nam jacmen zmizol 🙂

popletqa
7. jún 2015

Ahojte, mám problem s Jačmenmi už asi rok a pol mala som na oboch očiach ked už sa zdalo že sa to zlepšuje vytvoril sa mi silny opuch nad hornym viečkom a v zapety jačmen viete mi niekto Poradiť ? ☹ navštívyla som očneho lekára predpisal i Korkoridne antibiotika opuch sice zmyzol ale Hrčka ostala prosim poradte mi ... :/ 😢 😢 Budem vám velmy Vdačná

naty1976
7. jún 2015

@popletqa mne pomohla slaná morská voda a slnko. Po týždni oplachov a slnenia jačmeň praskol, vytiekol z neho hnis a už rok mám pokoj. 😉

popletqa
7. jún 2015

@naty1976 Dakujem velmy pekne určite to vyskam problem je všaj že ja nemam ani naznak po Hnise :(