Ako liečiť jačmeň v oku?

adrianaj
11. sep 2009

prosím vás, kto mi vie poradiť ako liečiť jačmeň v oku?dakujem

naty1976
9. jún 2015

@popletqa ani ja som nemala bola to tvrdá opuchlinka až potom to nejako "dozrelo" 🙂

popletqa
28. jún 2015

Ahojte čitam tu velmy zaujimavé Rady k tejto téme a mysim že každa uzna že je to velmy neprijemne Bolestíve a na vonok aj škarede prosim vás pordate aj mne :( Som zufala mam Jačmen na hornom viečku aj na spodku oka :( Navštivila som lekár ktory Mi radil Obklady s Rumančeka a Antibiotika Framykoin Mastičku a Kvapky podotikam Antibiotikum ... Opuch síce zmyzol ale Hrčka je tám stale na dotyk citim ako keby Gulučku :( znepokojuje ma to že nevidim ani naznak po Hnyse :( prosim vas poradte mi :/

nori21
2. júl 2015

@popletqa ani mne to nikdy nedozrelo, iba chirurgicky to odstránili.

zvonilka111
12. okt 2015

Sr

majuskavivienka
2. jan 2016

Ahojte moja dcerka ma 5rockov skoro dva tizdnr ma dolnom viecku jacmen bola som snou u ocnej predpisala jej kvapky a masticku tobradex natieram jej to pravidelne prikladala som jej teple obklady a nic som velmi zufala vyskusala som uz vsetko mozne aj obklady z harmanceka ale nic ...prosim zuzka napiste mi co pomohlo prosim nechcem aby jej to rezaly....dakujem

maryzabeth
4. feb 2016

my sa s tymto problemom s mojou 2 rocnou dcerkou trapime uz od jej prveho pol roka zivota... neustaly kolobeh framykoinovej masticky, doma mam uz zasoby... nikdy nam to nepomohlo, nikdy jej jacmen nepraskol. skusali sme nahrievat, obkladat vseliakymi odporucanymi bylinkami a nic... potom sme mali skusit nahrievanie biolampou, do ktorej sa vsak dieta nemoze pozerat lebo by mohlo aj oslepnut, lebo je to velmi silne svetlo... takze neuspech, lebo tak malemu dietatu nerozkazete ze zavri oci... jacmen vzdy zatvrdol. Mala to na oboch ockach a po dlhom domacom lieceni ich mastickami, sme skoncili na jednodnovej chirurgii v Ziline, kde boli fakt skveli doktori, klobuk dole pred nimi 🙂. Z jedneho ocka jej to po operacii zmizlo, v druhom sa jej to vsak zacalo robit hned znovu... nasledovala po asi mesiaci-dvoch dalsia operacia toho druheho ocka, kde sa to vratilo... vysledok? uz na druhy den po operacii, ked som jej to mastila, som z vonka citila ze hrcka tam stale je a je tam dodnes, len vacsia a tvrdsia... operacny zakrok trval rychlo, uspali ju do celkovej anestezie dychanim nejakeho plynu (vraj nejaka setrna anesteza, kde nemusia do tela zavadzat ziadne hadicky, infuzky ani nic...) cely zakrok aj s uspanim trval do 25 minut, aj to mozno vela hovorim. Vraj jej z vnutornej strany viecka do toho pichli a vytlacili hnis ak sa dalo, a ked sa nedalo, tak to nejako odtial asi vyzerali alebo co. Tak mi bolo vysvetlene. Uz neviem co mam robit, preco sa to mojej dcerke stale vracia. Ruky umyvame, ocka umyvamme, b-komplex sme uzivali, vitaminy na imunitu tiez... uz som zufala, dnes som skusala to teple mliecko do ocka dat a poutierat tym... Doktorka mi vsak povedala, ze pokial jacmen zatvrdne do tvrdej gulicky, neda sa s tym nic robit, len operacne odstranit... nie je mozne aby dvojrocne dieta islo 3x na operaciu do celkovej anestezy, aj ked setrnej, ale nie som s tym zmierena... Ale zase to nemoze mat v ocku, ked mi hovori, ze ju to boli... Ak mate niekto nejake rady, prosim napiste. Naopak ak niektoru mamicku caka tato operacia, ktoru sme my uz 2x podstupili, rada odpoviem na otazky ohladom operacie...

majuskavivienka
4. feb 2016

Maryzabeth zdravim vas no ja mam z mojou dcerkou ten isty problem vyzsie 3mes.ma tiez jacmen na dolnom viecku vyskusala som uz vsetko mozne ma 5rockov ocna jej predpisuje masticky a kvapky do ocka ale nic vyskusala som teple obklady z rumanceka a ocianu.........ma taku tvrdu gulicku ked jej masti bola som snou na kontrolu v pondelok 1.2 a objednala ju na operaciu o mes.prosim napiste mi ako to prebieha ja mam velky strach som velmi velmi zufala uz ani spat nemozem co stale premislam booze....

simaaprilova
5. feb 2016

Dobry den,mozno to vyznie divne ale ja som mala jacmen tiez na spodnom viecku.ziadne maste nic nepomohli tak som sa pytala znamych hore dole ze co s tyym ked ja s dospelou hlavou nechcem ist na vyrezanie( nieto este vase male deticky chudence) tak mi jedna znama odporucila dat si na tu vonkajsiu stranu sampon.ze hocijaky proti lupinam.tak som si tam dala head and shoulders a cuduj sa svete do dvoch dni mi to zmizlo.vraj ten sampon obsahuje nieco co ten jacmen zlikviduje.preto vravim znie to divne.a hlavne na noc ked som s tym okom nic nerobila.len neviem ci je moja skusenost dobra pre vase deticky aby sa im ten sampon nedostal do ocka.vela stastia s detickami aby s tym uz nemali problemy

jankastubka
5. feb 2016

Ja mam jacmen na oku s prestavkami viac ako rok. Tiez dom uz vyskusala vselijake maste, kvapky, vzdy vsetko pomoze len na chvilu. A opat sa to vrati. Nastastie to neni take katastrofalne, len zacervenane viecko, niekedy opuchne a niekedy sa spravi biela bodka. Na operaciu to vraj nie je. Tak ja som uz normalne rezignovala. Ale pride mi to smiesne, ze v dnesnej dobe ked sa liecia rakoviny a pod. Si s tymto nevedia rady.

maslenka47
5. feb 2016

@jankastubka temu som otvorila, pretoze dcera (9m) ma tiez problem s opakovane sa vyskytujucim jacnemnom. Ale na tu poslednu vetu ti poviem len.. FUJ. Bodaj by si na ten jacmen chcipla do par mesiacov tak, ako ti s rakovinou.

Ako vobec mozes porovnavat v podstate kozmeticku vadu s so stavom vazneho ohrozenia zivota 🤐 Samozrejme, ze to nikto riesit nechce, lebo rozrezat oko je zrejme nebezpecnejsie, ako obcas biela bodka na viecku.

jankastubka
5. feb 2016

@maslenka47 nehnevaj sa ako mi mozes nieco taketo povedat?
Ja som nijak nechcela zlahcovat ziadnu inu samozrejme milion krat nasobne horsiu chorobu. Ani som tym nijak nechcela nikoho urazit ani nic podobne. Samozrejme ze rakovinu by som nikdy v zivote nikomu nepriala. A uz vobec niekomu neodkazala ze ma na nu chcipnut ako ty mne. Je mi naozaj smutno na srdci.

Jedine co som tym chcela povedat je konstatovanie, ze s tolkymi vecami si vie veda medicina poradit a s tymto zial nie. Nic viav nic menej. A mrzi ma, ze sa s tym aj deticky musia trapit a ist aj 3 krat pod narkozu a nepomohlo im to.

Ach jo az sa mi ruky trasu z tejto reakcie. To som skutocne necakala.

andys11
5. feb 2016

Dcéra máva opakovane jačmeň na oku chudatko. Nam na to svojho casu dala očna tobradex, za jeden, dva dni bolo po jačmeni. Vzdy. Az mi kamoška minule hovorila, ze to je kortikoid, tak som ostala zarazena, nejak ma to ani nenapadlo, zas kortikoid len tak halabala na jačmeň dávať stale nechcem 😖
@jankastubka nic si nerob z tej maslenkinej reakcie, v každej téme je pichnuta a presne taketo agresívne reakcie jedna za druhou. Osobne dufam, ze na ňu uz admin hodí ockom

maryzabeth
5. feb 2016

@majuskavivienka zdravim 🙂 no neviem ako je to u takychto trosku vacsich deti, ci ich tiez davaju do celkovej anestezie. To Vam povedali, ze ci ju celu uspia, alebo len lokalne umrtvia ocko? ale myslim si, ze do celkovej, lebo mne bolo povedane, ze detom to nemozu v lokalnej robit, lebo by sa hybali a zle by to mohli spravit... akoze ta cela operacia trvala ako som povedala 25 min najviac. Nam to robili v Ziline v Žilpe, je tam skvela detska ocna mudr. Zelnikova. A maju tam jednodnovu chirurgiu, takze som nevahala a isla tam, lebo v Zilinskej a Bratislavskej nemocnici nas chceli hospitalizovat na 3 dni a to som si s mojou 2-rocnou dcerkou nevedela predstavit. Myslela som ze budeme za zakrok platit, kedze je to nestatne zariadenie, ale poistovna vsetko preplatila, dokonca obidve operacie. No prisli sme rano na lacno, brali nas prvych, lebo deti maju prednost. Musela som jej dat plienocku, lebo pri celkovej anesteze by jej mohlo trosku uniknut... boli tam mili, mala sa vobec nebala, hned sa skamaratila so vsetkymi doktormi a sestrickami. Prezliekla som ju tam do pyzamka, potom prisiel anesteziolog, zobral ju za rucicku a isli sami dvaja na tu operacnu salu. Celu dobu sa pekne rozpravali, pocula som len, ze jej hovoril, ze do tohoto balonika budes fukat 🙂 a po chvili uz bolo ticho a spinkala a urobili jej to rychlo... po tych 20-25 min. som pocula zo saly trosku plac, ze sa prebrala a hned mi ju doniesli a dali do postele. Ocka mala trosku opuchnute, natrete mastickou a sem tam vytiekla krvava slzicka malinka. Povedali mi, ze bude este mozno taku hodinku - 2 spat, ale prd, po 30 min. uz skakala po posteli. V tom je asi ta vyhoda tej ich setrnej anestezy, ze hned po operacii prestane vdychovat ten plyn a nadycha sa cerstveho vzduchu a je "prebrata". Asi 2 hodiny po operacii ju sledovali a po tych 2 hodinach nas pustili domov. Ocko mala zalepene ale len chvilu, nemusela to mat. Ked sme prisli domov uz lietala ako vichor po byte a ani naznak ze by jej cosi robili 🙂 tak isto prebiehala aj druha operacia na ocku, kde sa jej to vratilo... No treti krat to uz nechcem absolvovat, ale dr. povedala, ze ked uz tam je tvrda gulicka dlhsiu dobu, ze to nepraskne same uz vobec... no my sa to v pociatocnom stadiu vzdy snazime nahrievat, obkladat a mastit, ale vzdy to zatvrdlo... Neviem si predstavit ze by som jej mala dat na to sampon, ako tu niekto pisal, lebo ak sa to dostane do oka, tak to musi stipat, tak to ani skusat nejdem. Vyskusala by som mozno este tu mast Tobradex mozno, co tu ktosi pisal, ale ked to uz ma tvrdu gulicku, tak boh vie ci ma sancu este cosi pomoct... Inak horsie ako cela operacia boli u nas predoperacne vysetrenia. Branie krvi z ruky prvykrat, sestricka absolutne nesikovna, od krvi boli vsetci a vsetko... tak len tolko. Keby Vas este nieco zaujimalo, tak kludne sa pytajte 🙂

maryzabeth
5. feb 2016

@andys11 Mozem sa opytat, ked ste svojej dcerke na to davali Tobradex, tak ste to davali v pociatocnom stadiu toho jacmena v ocku, ci uz ked tam bola tvrda gulicka? dakujem

andys11
6. feb 2016

@maryzabeth vies co? Aj, aj... Jej sa to vracia povedzme každé 3 mesiace. Párkrát som to zachytila uplne v úvode, cervene horné viecko, začínalo opuchat, párkrát az po návrate zo skolky alebo od babky po par dňoch, to uz s gulickou na viecku, nakvapkala tobradex v rôznych štádiách, klop, klop, doslova zmizlo do dňa. Akoze asi je to kortikoid, ale ak sa mas rozhodnúť, ci to alebo zákrok, tak nie je o com. Skúste 😉

miriam11
6. feb 2016

@maslenka47 na tvoju reakciu, co si napisala jankestubke ti napisem len jedno. To,co si jej zapriala sa stane tebe, lebo zlo sa vracia ako bumerang a urcite by si sa mala dat vysetrit u psychiatra, lebo tvoje zmyslanie nieje normalne.

@maryzabeth moja dcerka to mala 2x a vzdy v pociatocnom stadiu som jej to posuchala prstenom zo žltého zlata a zmizlo to. Mozno sa budete smiat, nam vsak tento recept ludovy pomohol, k lekarovi sme nemuseli ist.

maryzabeth
6. feb 2016

@andys11 no opytam sa na to doktorky, ci by nam to predpisala. A to su kvapky co mate Vy? lebo osm nasla, ze aj masticka je, ale kvapky su asi lepsie. Zaujimave, ze nam to nikdy neponukli taky liek a vzdy len framykoin.

andys11
6. feb 2016

@maryzabeth mame kvapky

uhnakova
6. feb 2016

Baby, skuste sa preliecit B-komplexom. Kedysi to pomohlo mojej mamke zbavit sa jacmena nadobro, poradil jej to vtedy lekar s tym, ze na jacmen casto trpia ludia s nedostatkom niektorych b vitaminov.

junova
6. feb 2016

Tak mne sa tiež stále robí jačmeň. Už pár mesiacov mi nechce zmiznut, v pondelok mi ho idú v nemocnici vyrezat:(

majuskavivienka
6. feb 2016

No jnam predpisala ocna tobradex kvapky aj masticku ale uz 2mes.kvapkame mastime ten opuch zmizol ale tvrdu gulocku ked jej to mastim no nepomaha nic ja uz neviem co mam robit.....ze by som vyskusala ten sampon no neviem bojim sa aby sa jej nedostalo do ocka......ano ocna povedala ze ju tam uspia ale mi ani nepovedala ze treba pred operacne vysetrenie chodim do kezmarku snou k doktorke Mrstinovej ze ju objednala o mes.a pytala moje tel.cislo.....porate mamicky co este by malo pomoct ze by som snou nemusela ist na tu operacku lebo ja ked uvidim ked ju budu brat na operacnu salu tak ja sa tam zrutim.....

simaaprilova
6. feb 2016

@majuskavivienka ved preto som pisala ze malemu dietatku neviem ci by som dala ten sampon.ja som sa bala aby mi to neslo do oka(ze oslepnem alebo co) a jak to stahovalo ten jacmen tak to aj svrbelo a neviem si predstavit ze by si to male dieta nechytalo ale zas mozno to za pokus stoji uz ked ste tolko kvapkali po lekaroch pochodili a ked hrozi operacia. Prajem vam vela stastia a nech s tym uz nemate problemy v buducnosti

majuskavivienka
6. feb 2016

Ano maryzabeth na tvrdu gulicku jej daly kvapky aj masticku tobradex

majuskavivienka
6. feb 2016

simaaprilova za pokus to stoji vyskusam to zajtra iba na tu stvrdlu gulicku trosku natriet a uvidime dam vam vediet ale ja skusim decky sampon ......dakujem vam ste velmi mila.

seinnna
1. mar 2016

Moj maly (2,5 rocny) mal jacmen presne 24 dni, uz som si myslela, ze pojde chirurgicky von ... Dovtedy sme absolvovali klasicky - ocne antibiotika + mast, prikladala som mu 2 x za den teple obklady rano vecer, chodil do skolky, lebo lekarka povedala, ze to nie je nic vazne .. po 14 dnoch sme antibiotika vysadili, lebo sa mu zacala uvolnovat z toho jacmena tekutina - dostali sme kvapky a mast na dezinfekciu - raz to boo lepsie a raz horsie .. po 24 dnoch to nemal moc pekne a kedze zacal vikend, povedala som si, ze mu budem intenzivne davat kamilkove obklady, resp prikladat namoceny tampon na ranu, kedy ma napadne .. Po 3 dnoch to ma neporovnatelne lepsie, podla mna mu to odchadza. Cize sa tomu fakt treba intenzivne povenovat, davat na to teple kamilkove obklady bol super napad .. Napisem, ci a kedy to zmizlo uplne. papa

majuskavivienka
1. mar 2016

No vyskusala som aj ten sampon a nic.....ja uz neviem.....som stoho zufala.......

jarka800
1. mar 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

nebud zufala, nejako sa to predsa musi dat vyriesit

simaaprilova
1. mar 2016

@majuskavivienka tak to je mi luto.hadam sa tu najde este nejaky tip na vyliecenie aby nebol nutny zakrok:-/

ghostsgirl
1. mar 2016

@junova ahoj, prosim ta, kde ti to budud robit?

junova
1. mar 2016

@ghostsgirl Ahoj, už mi to robili v Trencine.