Ako liečiť jačmeň v oku?

adrianaj
11. sep 2009

prosím vás, kto mi vie poradiť ako liečiť jačmeň v oku?dakujem

ghostsgirl
1. mar 2016

@junova a ako to prebiehalo? ako dlho si mala ten jacmen, kym ti to nariadili vybrat? lebo asi to caka aj mna... mne stale lekar hovori, ze este to nie je na vybratie, lebo sa to nezapuzdrilo, ale pritom to uz mam skoro rok ... uz som z toho zufala...

majuskavivienka
1. mar 2016

@simaaprilova Dakujem ste zlata .Uz sme maly ist na tu operačku poslala som manzela k očnej že čo a ako a ona zase jej predpisala rie kvapky tobradex a poch dvoch tyždnoch mam ist na kontrolu a potom uvidi....neviem či nezmenim očneho lekara lebo jej mohla uz za 4 mesiace zmenit tie kvapky ona predpisuje stale to iste.....

zu12
1. mar 2016

asi pred dvoma tyzdnami ma bolelo viecko na dotyk niekolko dni... svokra skonstatovala ze je to jacmen a v nejakej svojej mudrej knihe nasla, ze na to treba prikladat uvarene vajce. Skusila som a rano bola bolest fuc. Neviem, ci to bol jacmen, ale zabralo to. No a v tej knihe to pisali ako recept na "ocny jacmen" to len ako zaujimavost

simaaprilova
1. mar 2016

@majuskavivienka no to je tiez jedno riesenie.lepsie ist aspon k este jednemu ocnemu ci este nie je nejaka ina liecba,masticky,kvapky.ked vam prvy,druhykrat....vam nepomohol tobradex tak asi tazko pomoze teraz.sice bars by tentokrat pomohol🙂 drzim vam palce a dajte potom vediet ci ste boli u ineho ocneho a ako ste dopadli

junova
1. mar 2016

@ghostsgirl Mala som to asi pol roka. Samotný zákrok nebol príjemný. Musela som si dať na hlavu čiapku, ľahla som si, tvár mi prikryli, mala som len dieru na oku. Potom mi pichli injekciu a začali to čistiť. V polovici som začala cítiť všetku bolesť, tak mi ešte kvapli nejaké kvapky na umrtvenie. Trvalo to asi pol hodiny.

junova
1. mar 2016

@ghostsgirl Po zákroku mi oko prilepili. Mohla som si to odlepiť večer ten deň. Keď som to odlepila, videla som horšie ale už je to OK.

25mia25
26. jún 2016

Na jacmen v oku su velmi dobre kvasnice zjest co najviac popripade celu kocku.

honey777
25. aug 2016

Ahojte pre vsetkych, kto trpi na jacmen v oku. Mozno sa budem opakovat, ze uz to tu niekto pisal, tak potvrdzujem a ak este nikto, tak radim 🤗 - materske mlieko je uzasna protizapalova Tekutina !!! Ako novorodeniatko mala moja dcerka zapalene obe ocka a po 2 dnoch osetrovania s mlieckom zapal bez problemov odisiel. No a mne sa po niekolkych mesiacoch zapalil jacmen a som si do oka 3-4x vmasirovala mliecko a jacmen takmer zmizol !!! ( mam to chalazion, cize zostala mi uplne jemna nebolestiva volnym okom neviditelna zdureninka).

lovelysadie
25. aug 2016

Mne zaberaju kvasnice..polovicu kocky zjem a do par hodin je jacmen prec

zvonilka111
29. aug 2016

Ahojte....tak jačmeň mala dcérka 5 ročná ...asi 8 mesiacov....chceli jej to rezať, ale ja som to nedala a dobre som urobila...zmizlo to samé....Najprv som davala vsetko mozné na to..., a ked som prestala, zmizlo to 🙂 Potom som to v inom období mala ja....a čakala som rok..nezmizlo..tak som si to dala kvôli estetike chirurgicky vybrať.Bol to chalazión, a aj to pobolievalo.Stale tam mám takú malú hrčku. Uvidím, či sa vstrebe. 🙂

lia105
7. nov 2016

@zuzka260488 ahoj vies mi prosim ta poradit co s dlhodobym jacmenom na ocku? Pisala si pred par rokmi na fore ze voes co stym, nasa dcerka trojrocna ma na oboch ockach bez zmeny uz mesiac a nic nepomaha, dakujem

lia105
7. nov 2016

@maryzabeth ahoj zabralo ti nieco ine u malickej na tu tvrdu hrcku? Ja nechcem dat moju operovat😳

maryzabeth
7. nov 2016

@lia105 ahoj. No dokopy sme boli 2 krat na operacii s dcerkou v celkovej anestezii... opat sa to vratilo hned po operacii. ma to v nezmenenom stave uz vyse pol roka tusim, boli sme aj na kontrole a sme zufali. Ale neboli ju to, ani o tom nevie. Predtym ju to bolelo, ked to mala zapalene. Teraz tam ma len zatvrdnutu hrcku a nechceme to dat znovu operovat, vlastne ani doktorka jej to uz nechce 3x operovat. Povedala ze by sa jej to zase mohlo vratit, tak ze kym ju to neboli a nevie o tom, nechame to tak, budeme to sledovat a uvidime casom. Vraj to moze zmiznut, ale neviem, boli sme v lete aj pri mori a dufali sme ze ta slana voda a slniecko jej to pomozu vyliecit, a ze by to nejako vyzrelo a prasklo, ale asi je neskoro ked to zatvrdlo... je na to nachylna. ako keby mam ist prvykrat na operaciu tak idem s nou, oplati sa to ak to zmizne a neukaze sa uz... ale ak sa to ma stale vracat ako u nas, tak tie operacie su zbytocny zasah do organizmu si myslim a tiez na psychiku dietata. Mozno este raz pojdeme ked trosku vyrastie ak to nezmizne. Ale modlim sa aby to jedneho dna uz v tom ocku nebolo. Tazko sa jej davaju obkklady a masticky a vsetko mozne... a ak mozem poradit masticku, ktora nam parkrat na zrno zabrala a rozohnala to v pociatocnom stadiu, tak je to masticka na predpis Tobradex, ale po otvoreni sa moze myslim len tyzden alebo 2 pouzivat a vlastne viac sa ani nemoze aplikovat, lebo to obsahuje neviem co, ale zabralo nam to par krat. no to posledne zrno aj tak zatvrdlo. predtym nam stara ocna predpisovala stale len framykoin a to vobec nezaberalo na zrno... jedine kedy dam framykoin do ocka, tak vtedy, ked ma zacervenane vo vnutri ale nie je vidno zrno, tak to dam na ukludnenie ocnej sliznice. tobradex davam hned ked vidim ze sa zacina uz tvorit zrno a masirujem to s tym trosku. lebo popri tomto zatvrdnutom sa jej uz aj dalsie robilo v druhom ocku, ale to sa podarilo vyliecit... Tak vela stastia, a nevesat hlavu, vela deti na toto trpi, dufajme ze z toho vyrastu, na svete su ovela horsie choroby, tak s tymto ten boj snad vyhrame, toto mi povedala doktorka ;)

lia105
7. nov 2016

@maryzabeth joj tak dufam ze to malickej zmyzne, 😔Podla toho co pisete. My mame to iste😔Zatvrdnute hrcky na oboch ockach uz mesiac. Skusim ten tobradex este, a vsetko co mi napadne, ta operacia, keby tu viaceri nepisete ze sa to aj tak vratilo tak idem do toho ale takto radsej pockam, dakujem za rady

maryzabeth
7. nov 2016

@lia105 no skúste, ja som si ten Tobradex vypýtala, pretože mi to známa poradila, + som to kdesi aj na fóre citala. a Skusala som to aj sama na sebe, ked som mala zapalene oko a pomohlo mi to. Mam doma vzdy aspon jednu v zasobe, ocna mi to v pohode predpise vzdy, lebo tak ked to ma pomoct tak preco nie... inak mi tvrdila stara ocna, ze do 3 rokov sa deti operuju v celkovej pri tomto zrne a od 3 rokov to robia aj lokalne v ambulancii. Ale to si neviem predstavit, ked som pocula ten horor, ze zabalit dieta do plachty aby sa rukami nemohlo hybat a potom vyvratit viecko a "vyrezat" to zrno... to by som asi svojej dcere nespravila. Ked uz tak ta jednodnova chirurgia bola super, po 2 hodkach sme sli domov, alebo aj skor a uspata 20 minut bola... skuste tie viecka masirovat tam kde su tie hrcky, ale naozaj ak to je zatvrdnute tak to asi tazko pukne, ani nasej to nechce uz :-/

lia105
7. nov 2016

@maryzabeth 😩😔no poskusam tieto veci, aj B vitamin idem dopovat... ale ak budeme musiet tak urcite celkova anesteza, ak by vam nieco zabralo dajte vediet, dakujem

maryzabeth
8. nov 2016

aj my sme davali B-komplex v kvapkach pre deti, ale rozdiel som nevidela... ale urcite to neublizi, skuste 🙂

majuskavivienka
8. nov 2016

Zdravím vás.Ja som mala stým trápenie vyšše roka očná stále predpisovali antibiotiká Tobradex stále a to isté...mala som snou ísť na operáciu bola už aj objednaná mali sme termín aké mi ochorela dcérka má 6r.tak sme sa museli predobjednať dávala som jej kvapky B komplex troch to ustúpilo a v našej dedine chodia poliaci predať svoj tovar tak prišli a poľovačka jej videla že má ten jacmen tak mi povedala že by som snou nešla na operáciu že mi prinesie také kvapky a budem jej natierať a zmizne..neverila som jej ale stal sa zázrak chvála bohu to zmizlo....tie kvapky majú názov glicerin

lia105
8. nov 2016

@majuskavivienka naozaj? Skusim to pohladat na nete, ci to aj u nas nieje, dakujem krasne

lia105
8. nov 2016

@majuskavivienka neviete nahodou mi odfotit do spravy obal tych kvapiek? Mam znamu v polsku, kupi mi a posle

majuskavivienka
9. nov 2016

Zdravím no skúsim to odfotiť a vám poslem

majuskavivienka
9. nov 2016

Zdravím no skúsim to odfotiť a vám poslem
@lia105

karolinka1991
11. dec 2016

Ahojte,necitala som celu diskusiu,tak neviem,ci niekto predo mnou nepisal rovnaku radu.S jacmenmi sa trapim asi od 13 rokov.Skusala som vsetky maste,kortikoidne aj nekortikoidne,lieky (jediny,co trosku zabral bol Broncho Vaxom ci tak nejak - bielo-modra krabicka s tabletkami) a pod. a nikdy nic nezaberalo.Jeden jacmen sa mi az tak zapuzdril,ze mi ho museli vyoperovat.Asi pred 2 rokmi mi jedna kolegyna,profesiou zdravotna sestricka s viacrocnou skusenostou na misiach,odporucila TEA TREE OLEJ (Australian bodycare),ktory ma straaaasne blahodarne ucinky pomaly na vsetko.Da sa kupit v lekarni,je to draha zalezitost,ale dlho vydrzi,takze sa to fakt oplati.Za posledne dva roky som mala jacmenov minimalne 10 a stacilo mi 2-3 krat denne si ho potriet tak,ze som si nakvapkala olej na vatovu tycinku a do 1-3 dni bolo zarucene po nom,podla toho,v akej faze sa mi to podarilo podchytit.Naposledy som mala jacmen pred 2 tyzdnami a za 1,5 dna uplne zmizol.Pozor,nech sa co najmenej dostane do oka - ked som mala jacmen moc blizko oka,parkrat sa mi tam olej dostal,hodne to stipalo,ale prezila som a za chvilku bolo po jacmene.Na ten tea trea olejcek nedam dopustit a uz neberiem na jacmen nic ine. Mozem len odporucat a super na tom je,ze je to cista priroda 👍

benuska713
1. mar 2017

Ahojte, mam 9 mesacnu dcerku a trapi sa s jacmenmi uz 4 mesiace, chronicky zapal mihalnic. Chcem sa opytat ci jej moze neprospievat, ze chodim denne na 2 hodinovu prechadzku, ona spi v kociku. Lekarka ma na nieco take neupozornila, ale vsade citam o suchom teple a tak.

17alexis
1. mar 2017

@benuska713 nemyslím si, že pobyt von na to zle vplýva. Neviem, či to deti môžu, ale dobrý je na to framykoin, inak čo viem, tak sa to vyrezáva. Z domácich receptov je vraj fajn teplý obklad...

benuska713
1. mar 2017

@17alexis dakujem. Nerada by som sa vzdala vychadzky, dobre si pospinka a aspon sme obe na cistom vzduchu.

17alexis
1. mar 2017

@benuska713 ja si myslim, ze by to nemal byt problem, ved to by potom kazdy sedel s jacmenom doma. Ja by som babatku mozno odporucila pocas dna umyt rucky, predsa aj na hrackach su bakterie a ked si posucha ocka, tak si tam mozno zanesie tie bakterie. V podstate aj z toho vznika jacmen. Ja som si teraz zacala dost suchat oci, takze pre mna je to aktualna tema momentalne. A to som ho dlhe roky nemala.

kimi203
13. mar 2017

Ja som mala už niekoľkokrát, ocianka rostkovova mi vždy do pár dní pomohla. Spraviť čaj a vatovym tampóny popierať oko. Za 2,3 dní som mala po jacmeni. A poradila som aj pár ľuďom a pomohlo aj im.

ponorka44
1. aug 2017

@zoe_a
ahoj, prosím , v akom riedení si kupujete tú staphysagriu, do akého času jačmeň po nej odíde?
ďakujem krásne
Lucia

ponorka44
8. sep 2017

@zoe_a
ahoj zoe, prosím mohla by si mi povedať aké riedenie si kupujete?

Ďakujem krásne