Ako liečiť "žabu", ciže povlak na jazyku a ďasnách?

bibinka
26. nov 2007

maminy, čím liečite "žabu" na jazyku? Môj dvojročný syn ju máva pomerne často a vyskúšali sme už kadečo. Nanešťastie, všetky prípravky sú na báze alkoholu a teda poriadne štípu. Preto je to boj, vytierať pusinu. Prosím, ak máte nejaké zaručené -osvedčené prípravky a recepty ako sa tej potvory zbaviť (hlavne na prírodnej báze) , napíšte.

lenkab81
8. aug 2014

Ahojte,malému sš spravilo tiež tento týždeň,a v lekární mi poradili vytierat probiotikami bio gaia, ale dnes som volala dr,a tá mi povedala že tekutym celaskonom vytierat 3x denne ,že treba udržiavať kyslé prostredie,tak skúsim...kto už skúsil všeličo,tak toto je niečo nové...skúste, a pred každým jedlom mu dať tak dve kvapky do pusy...

aaanjelicek
30. sep 2014

Ja som vytierala rozpustenou sodabikarbonou vo vode, dala som to na gazu a vytrela, za par dni to presko 🙂

alyca
2. apr 2015

@aaanjelicek ahoj, moja mamina mi tiez poradila sodu. nvies ci to mozem vytierat aj takemu malebu babu 5tzydnov?

aaanjelicek
2. apr 2015

@alyca urcite mozes, ved to len gazu namocis, neni tam toho vela, v pohode sa da aj babatku 🙂

miminaty
26. máj 2015

@gabuliik K tej vodicke urcite ju vyrabaju pretoze ja som ju vcera kupila nakolko mame zabu v pusinke a nic ine mi v lekarni neponukli len fialovu vodicku 😉

midzgy311
11. jún 2016

ahojte ldukovia no moja mala ma iba 10dni a urobil sa jej povlak na ustockach a jazyku no v lekarni nam dali fialovu vodu tak skusime ale najviac ma trapi ze mala vobec nechce pit mliecko mate aj vy skusenosti s tym ze vam kvoli bolesti nepapala?

1984ivetka
4. aug 2016

@fifinna ahoj prosim ta do akeho mnizstva vody?

denisqqqo1994
15. nov 2016

Dobrý deň , môžu to mať aj dospelý ? pretože podľa mňa to teraz mám a mám 22 rokov môže byť príčinou že som posledný čas lízal babe riť ???? asi áno ďakujem za článok a reakcie , mám to na vnútornej strane líca , príznaky aj všetko ako to vyzerá sa zhoduje s Sór hádam to čoskoro vymizne a už nebudem lízať riť ...

ramone_666
18. nov 2016

@denisqqqo1994 :D :D :D :D :D :D nelízať riť :D :D

danarici
18. feb 2017

Ahojte. Ja som sice uz velka zena, ale tohto roku som chytila taku alergiu na antibiotika, ze sa mi spravila zaba na celom jazyku. Bola to riadna bolest. A tak som patrala ako sa z toho dostat a nakoniec som objavila jeden stary recept. Kde 2dcl vody s kavovou lyzickou sody BB zmiesat a do toho este lyzicku praskoveho cukru a tym vytierat poriadne jazyk a potom na utisenie jazyka a zahojenie som davala obycajny domaci ribezlovy lekvar....nechcela som tomu verit, ze mi to pomoze, ale za tri dni som mala cisty jazyk. Praskovy cukor pouzivam uz roky pri afte, ked sa mi spravi na jazyku, to si ho len do cukru omocim to miesto a chvilu sa snazim na to nedat sliny a hned afta zmizne. Tak dufam, ze som touto radou bola aspon niekomu uzitocna. Prajem vsetkym skore uzdravenie.

nika14121
29. máj 2017

@midzgy311 ahoj, prosim ta kolkokrat za den si vytierala usta s fialovou vodickou a za ako dlho to preslo???

katka013013
29. máj 2017

Syn (3r) to maval casto a nam zabralo tantum verde na kloktanie. Samozrejme ze nekloktal ale vysprudloval pusu a vyplul. Jemu sa to este aj pacilo a teraz ked ma nejaku infekciu v puse tak si ju sam pyta, dokonca obcas aj len tak si s nou vyplachne usta ako s ustnou vodou. Inak nam to poradil krcny, ze je to neskodne aj pre mensie deti.

vveve20
18. dec 2017

Ako to tu čítam tak sa ta žaba vyskytuje dosť často.. Môj malý mal 7 týždňov keď to mal prvý krát a liečili sme to par dni a zmizlo to.. Liečili sme to fialovou vodičkou.. No prešlo pár dní v sobotu mal 9 týždňov a ma to zas.. A fakt nechápem z čoho to ma prevaram aj cumlíky aj dudle na fľaše a fakt mi ide na nervy ta fialová vodička všetko je špinavé on celý fialový a hlavne idú Vianoce a fakt nechcem aby bol malý na finančných fotkách ako fialka 😢

Ja sa čudujem čím všetkým to liečite, pretože mne dr dala Diflucan prášok ktorý som doma r z rozrobila vo vode a baby to vypilo dva dni za sebou a bolo dobre. Okrem toho to pomáha aj na afty a deti mi tým trpeli... Boli bez fliaš a cumlov. Ak to niekto spomenul tak sa ospravedlňujem, nečítala som všetko, len ma prekvapili tie posledne príspevky... 😝

dominika1991
18. dec 2017

No čo viem tak preventívne sa to má vytierat bábätkám s handernou plienkou namočenou v prevarenej vode..aspoň ja som to tak robila..žaba sa jej spravila iba raz a to keď mala rok tuším a čo som na to davala si nepamätám..ale tak asi je viac veci čo pomôže no treba tej žabe aj predchádzať

barilka4444
17. jan 2023

@lenulo ahoj. Pozerám že si mala problém s tým pred 10 rokmi. No my máme tento problém teraz. A kázali nám 1ml betadine a 9ml prevarenej vody.
Ako si mala v Tom namočené cumlíky ? V tej vode ? Či predtým ako si išla dať cumlik do pusy si namočila do vody a tak do pusy ?