Ako liečiť "žabu", ciže povlak na jazyku a ďasnách?

bibinka
26. nov 2007

maminy, čím liečite "žabu" na jazyku? Môj dvojročný syn ju máva pomerne často a vyskúšali sme už kadečo. Nanešťastie, všetky prípravky sú na báze alkoholu a teda poriadne štípu. Preto je to boj, vytierať pusinu. Prosím, ak máte nejaké zaručené -osvedčené prípravky a recepty ako sa tej potvory zbaviť (hlavne na prírodnej báze) , napíšte.

aristka
10. júl 2013

@nicky07 ono niečo na tom bude,lebo aj pri prerezávaní zúbkov sa to odporúča a tiež od pediatričky,ale ak nemusíš určite nedávaj,skôr daj tie probiotiká,ak je črevná flóra v poriadku ,zväčša aj pusinka....

nicky07
10. júl 2013

ja som mu to len namočila cumlík 2x do vodky, lyžičkou ju do neho liať som sa neodvážila. niektoré sa nám už preliečili hádam to stiahne aj ostatné. Probiotiká berieme dlhodobo - máme atopický ekzém.Ak by nám do piatku tie afty nezmizli tak pôjdeme na injekcie B12.

zuzkat1
10. júl 2013

@aristka Ved to je na kazdom ako sa rozhodne. V blave mi toto povedala v lekarni. takze nie vsade to uz dostat.

aristka
10. júl 2013

@zuzkat1 ,ale samozrejme,v prvom rade je lekár a rodič 🙂

zuzkat1
11. júl 2013

@aristka u mna naopak🙂

nana66611
23. aug 2013
nana66611
23. aug 2013

@bibinka
@bibinka no ja by som rada poradila no neviem ci ste mali beteden ale ten je najucinejsi a nestipe

elif2013
9. sep 2013

@macika666 Na čo zabrala cukrova voda na žabu?

macika666
9. sep 2013

ano poradila mi to doktorka a je to super aspon pre nas nemuseli sme davat borovu vodu ani tu fialovu vodu.
@elif2013

elif2013
9. sep 2013

@macika666 A AKO TU CUKROVU VODU PRIPRAVíM?

macika666
9. sep 2013

@elif2013 2kavove lyz. kopcove kristal. cukru a 1lyz . teplej vody a len trosku to premiesat ja som do nej mocila cumel a moze sa to pouzivat stale len potom je dieta trosku smedne

elif2013
9. sep 2013

A TO čO PRIPRAVíM ako dlho možem použiť či za každym mam urobiť nove?a len močit cumel ci aj vytierat ustočka? 🙂

csina
26. sep 2013

My sme minuly t vyfasovali Candibene, je to strasny humus... chudak, az som ja mala slzy v ociach, tak plakal a branil sa... vytierali sme 2 x denne asi tri dni...zmizlo to...striekala som aj cumle z flasky, hracky, co strka do pusy, bradavky.... a dnes ☹ mu kukam do pusy, cely den bol zase nervozny, prsty az do krku strkal a uz to tam ma znova..... ☹ co to za plaga? Sa toho nezbavime? A teda, podotykam, ze nikede som citala, ze babatka to nejako zvlast neobtazuje, ale malemu to ocividne vadi... grcal z toho dva dni, kym som prisla na to, ze to ma v zadu v hrdle a zacala riesit.... co s tym?

veqa
28. sep 2013

ahojte, ak by niekto potreboval, mám doma perfektný liek na soor (dostať ho v nemecku, čechách..) nechápem prečo nie aj u nás....je to INFECTOSOOR MUNDGEL, mám doma dve balenia 20g , môjmu synovi pomohol po troch mesiacoch trápenia len tento gel, tento čo mám doma sme kúpili pre neterku "pre istotu" ale nevyužili sme...záruka je do 2015

veqa
28. sep 2013
csina
28. sep 2013

@veqa ahoj, kolko to stoji?

veqa
29. sep 2013

@csina 5€ s poštou...

colo80111
18. nov 2013

ahojte baby, malý mal už 2x žabu v puse..... v minulý týždeň sme dobrali antibiotiká,lebo mal kašel a sople....a pred chvílou som mu v puse zase našla flaky.... ja už neviem čo mám robiť...za dva mesiace je to už 3x... poradíte niečo?? mali sme fialovú vodičku,a jednorazovú tabletku....vždy to zmizlo ,ale po čase sa nám to vrátilo.... ďakujem

kristinadeveckova
18. nov 2013

Nám na žabu predpísali genciánovu violet, používali sme ju tak asi 5 dní, vytreli sme ústočka večer po papaní, prešlo to a odvtedy sme nemali.

colo80111
18. nov 2013

@kristinadeveckova my to máme 3x za 2 mesiace,aj fialovú vodičku používame,mali sme diflucan tabletku,po tej to vždy zmizlo a po čase sa to znovu urobilo...teraz som mu strikala pusu Florsalminom...tak uvidíme,ráno cupkáme k doktorke,tak som zvedavá čo nám zase predpíše....

kristinadeveckova
18. nov 2013

@colo80111 prajem veľmi skoré uzdravenie, neviem si ani predstaviť, že by nás to takto často trápilo, raz mi veru stačilo. Držím palce.

colo80111
18. nov 2013

@kristinadeveckova ďakujem...však toto..ja som už na nervy,nechce skoro nič jesť,uplakaný je.... no hrôza

zvedavamt
23. apr 2014

pytala som sa vcera v lekarni, ze tabletky uz kvili vedlajsim ucinkom nedavaju,tak len ta fialova vodicka. Navrhla som,ci by to slo s koloidnym striebrom a lekarnicka mi potvrdila, ze ano. je to ties dezinfekcia. aj mi hned ponukla nejaku akoze ustnu vodu,ale nakoniec som vzala v zdravej vyzive striebro v spreji. vycistili sme zuvacie hracky aj cumel,co ma na zuvanie, cuckaci poharik... po jedle mu streknem do ust a aj mne na bradavky po cuckani.
😨
ale ako vzdy zaklad je prevencia. vsimla som si ,ze sa mu to spravilo kratko po tom,ako zacal jest sladke piskotky /iked zdravsie s trstinovym cukrom,al s ryzovym sladom,ale furt je to len cukor/ a cukor je len potrava pre kvasinky,ktore tuto neprijemnost sposobuju. su potrebne v tele na kvasne procesy,ale ked sa "prekrmia,namnozia sa a sposobuju problemy. podla mna to nie je ochorenie,ale len nerovnovaha sposobena nadbytkom cukru a naslednym vychylenim PH, takze uz spominana soda bikarbona pomoze urcite, na rozdiel od spominaneho cukroveho sirupu /jeedine zeby klin sa klinom.../
a bezcukrovu dietku potrebujem aj ja po sviatkoch,bo kvasinkly sa aj u mna premnozili 😒

79marry
16. jún 2014

@veqa Chcem sa spýtať, či máte ešte tento Mundgel,mala by som záujem.

veqa
16. jún 2014

@79marry ahoj,nie už nemám

pupatko112
21. jún 2014

Žienky my sa tiež S našou babulkou trapime so zabkou už od narodenia. A to už máme 10 týždňov. Keď sa narodila bola malá na antibiotikách. Tak asi preto to začalo. Žijeme V UK A tam nám dali na to takú lepkavu vodičku nystatin, líčka aj pery sa vyčistili no na jazycku má stále povlak ktorého nie A nie sa zbaviť. Skúšali sme sódu bicarbonu A teraz máme gencianku. Dúfam že sa toho už zbavíme jo mňa trápi či to môže mať nejaké následky keď to máme tak dlho. Posledné dva dni sa mi dosť drhne ako keby jej niečo vadilo V krciku A mňa hneď napadlo že čo to nie je tou zabkou. . Mali ste niektorá skúsenosť. ?

petka2284
21. jún 2014

Pri ,,žabke´´ treba zvlášť dbať na ústvnu hygienu, takže častejšie vyvárať cumle, fľaše, lyžičky. Pred dojčením umyť prsníky. Inak nám natrvalo pomohol až Candibene sprej , predpíše ho lekár ale je aj voľnopredajný. Len sme vytierali vatovým tampónom s týmto sprejom pusku a bol kľud.

pupatko112
21. jún 2014

Cumlík ani fľašku nepoužívame, nakoľko kojim A mala mi ich odmieta.. prsníky sa snažím vždy umyť no keď sme vonku tak sa to nie vždy dá.

patuskaaa
5. júl 2014

Ja by som poradila 100%ny prirodny Sprej prvej pomoci ... ak chcete vediet viac, rada poradim... piste spravicku ;)

usiko
20. júl 2014

mno, nam zaba vysla v piatok popoludni, takze doktorka uz nerobila, na pohotovost s tym nepojdem....tak som si tui nacitala, ze nizoral alebo diflucan...to nam vsak v lekarni nedali, lebo je na predpis...no a tak som doma mala jednu kapslu Mycomax, co je uplne identicke s diflucanom, a dala som jej davkovanie ako na diflicane.....na druhy den uz zabu vecer nebolovidno...viem, ze tam este je, lebo huba je pliaga, nevidis, ale je tam a vrati sa....takze 6 dni budeme brat liecik, vyplachovat spdpu bikarbonou usta a potom preventivne davku vhodnu pre jej pocet kil budeme davat 2x mesacne....

inak mne sa ta cukrova voda nezda, nakolko kvasinky/mykoza maju rady prave cukor, takze pochybujem, ze toto pomaha....