Ako liečiť "žabu", ciže povlak na jazyku a ďasnách?

bibinka
26. nov 2007

maminy, čím liečite "žabu" na jazyku? Môj dvojročný syn ju máva pomerne často a vyskúšali sme už kadečo. Nanešťastie, všetky prípravky sú na báze alkoholu a teda poriadne štípu. Preto je to boj, vytierať pusinu. Prosím, ak máte nejaké zaručené -osvedčené prípravky a recepty ako sa tej potvory zbaviť (hlavne na prírodnej báze) , napíšte.

emily42
30. mar 2013

@gabuliik nizoral a fialova vodička zaberaju,moj maly to ma a zabera mu,je už hravy a tak odporučam

catherine63
14. máj 2013

my sa s tym tiez trapime uz skoro 4 tyzdne, a doktorka stale hovori, ze to treba len vytierat genciankou, teraz nam dala nejake probiotika Bio Gaia, ale zatial nic, neviem, preco to stale neriesi, by som to dopriala jej, aby to mala v ustach... ☹ ☹ ☹ dudel kazdy den vyvaram, hracky umyvam, aj bradavky pred kojenim umyvam, ja uz neviem... a ked som si pytala ten Diflucan, nechcela mi to predpisat, ze vraj je to moc silne... ale neviem, dokedy chce cakat...vyskusame aspon tu sodu bicarbonu. 😒 😒

sarinka2012
22. máj 2013

@catherine63 Ak Vam mozem poradit,Bio gaia urcite nepomoze,to je slabe na soor (žabku) my sme sa s tym trapili prve dva mesiace stale a tiez som velmi dbala na hygienu a co nam pomohlo su antimykotika..akokolvek šialene Vam to teraz bude zniet,nam to odporucila lekarka a do 2 dni bola žabka prec,kupila som si obycajne vaginalne cipky na mykozu,rozpustila jeden v troske vody,ale naozaj len troske a vatovou tycinkou som 3x denne vytrela malej pusinku,do dvoch dni bola žabka prec,este do 5teho dna som to udrziavala tak jednym vytretim denne a uz sa viac nevratila.

sarinka2012
22. máj 2013

@catherine63 Ešte som chcela podotknut,že mala ma uz 1,5 roka a ziadne fyzicke nasledky to nemalo :D to len keby nahodou,lebo ked mi povedala naša pediatricka co mam na tu žabku kupit,tak som sa este trikrat opytala ci to naozaj mysli vazne 🙂

dzava
25. máj 2013

Ahojte.ribezlovy lekvar fakt zabral,odporicam

catherine63
25. máj 2013

@sarinka2012 Dakujem za radu, mne tiez v lekarni poradili, ze si mam bradavky natriet kremom Candibene ( na mykozu sa pouziva ) a malu mam nakojit normalne s tym, nemam to umyvat. Ked som to povedala doktorke, vyplestila na mna oci, ze to by urcite nerobila. Ona je fakt nemozna, nic jej na to nechce dat, uz som tam bola znova 3x, urobila jej vyter, samozrejme, ze tam ma candidu albicans, ale ona hovori, ze tam nic nevidi, ze to nema ,,v takom zlom stave". No krava je to, necha ju takto trapit a ked som jej povedala, ze mi ani nechce spavat, ze ju to urcite svrbi, povedala, ze urcite nie a som moc uzkostliva a nespi preto, ze som nervozna a prenasam to na nu. No a nemam byt? Takze asi pocuvnem vasu radu a zacnem si ju liecit po svojom...

dana_l
25. máj 2013

pri starsej som natierala fialovou vodou - ale velmi to nepomahalo, dlho sme sa s tym trapili. potom nam povedal doctor ze ten krem co je na infekciu dole tak mam dat a ten zabral. dvojicky tiez mali a tam mi dali ten "krem" ako som potom davala starsej ale ako tekutinu - to bola vlastne ta spravna forma na zabu v ustach. preslo im to a uz sme nemali nikdy problem.

@catherine63 nedaj sa odbit svojou doktorkou ale povedz ze ak ona neda nieco tak ju zmenis za niekoho ineho. clovek predsa nechce nieco len tak ale lebo to ma svoj dovod.

sarinka2012
27. máj 2013

@catherine63 Vobec sa nemusite bat pouzit antimikotikum,naozaj nam to odporucila pediatricka,v lekarni sa tiez tvarili ze je to bezna liecba a malej to do dvoch dni zmizlo.Samozrejme ze ju to musi obtazovat,moja nechcela ani papat poriadne,babatka to nielen svrbi ale moze aj boliet.Ja som tez na lekarku vyplestila oci ked mi dala vaginalne cipky že tym mam malej vyierat pusinku 😀 ale zabralo to tak perfektne,ze to mozem 100% odporucat

danag
27. máj 2013

Kočky nám zabral na žabu tento recept. Do kávovej šálky vlejte vriacu vodu a pridajte čajovú lyžičku sódy bikarbóny, zamiešajte. Keď to bude vlažné, namočte do toho gázu, omotajte okolo prsta a vytrite drobcovi ústa a jazyk. V prípade potreby opakujte viackrát za deň. Poradila mi to sestrička od našej pediatričky, ktorá roky robila na novorodeneckom. U nás bolo do dvoch dní po žabe.

catherine63
28. máj 2013

@danag dakujem, uz som skusala pred 2tyzdnami a nezabralo... ☹

catherine63
28. máj 2013

@sarinka2012 toto uz som pocula od viacerych, takze ma to vobec neprekvapuje 😉 , ako vystudovana laborantka viem, ze na to treba antimykotikum, tak neviem, co s tym robi doktorka take caviky...este mi kamaratka na to dala nejaku hnedu vodicku, v lekarni zarobenu, tak vyskusame par dni a ked nezaberie, dame tie tabletky...dakujem 🙂

catherine63
28. máj 2013

@dana_ldakujem. veru uz mam sto chuti vypytat si kartu a odist... 😖 😖

mimisami
28. máj 2013

my sme skončili so žabou v nemocnici, áno skutočne náš pán doktor bol taký odborník, že nedokázal rozoznať, prečo dieťa nechce papať. V nemocnici na to prišli, namočili malej dudlík do takého prášku volal sa myslím že Diflucan a bolo po žabe, viac sa to nezopakovalo. Pri malom som už bola poučená, kúpila som si ho v lekárni /neviem ale či je voľne dostupný, mne ho predala kámoška/ tiež stačilo raz a viacej sa nezopakovalo. Takže ja mám overený Diflucan. 🙂

catherine63
31. máj 2013

@mimisami hm, aj kamoska mi ho odporucila, tiez to dali malej, ale nikde mi ho nechcu predat, je na predpis... A to mam zname v troch lekarniach... To co je za odbornikov, co maju nase deti na starosti? By som im zobrala diplomy! 😠 😠

arabeska
9. jún 2013

caute,
nasmu drobciatku sa spravila zabka,co mozem na to dat tyzdnovemu babatku?

natasha88
22. jún 2013

@gabuliik
my sme včera kúpuli fialovu vodičku alebo enciánová sa to volá a isto ju vyrábaju 🙂

dennissa16
22. jún 2013

my sme vytierali štvrťkou Nizoralu, rozpustiť vo vode a s gázou vytrieť. Nizoral je na predpis

katherine82
8. júl 2013

baby maly mal tiez zabku doktor mu predpisal nizoral jednu stvrtinku na den po dvoch dnoch mu zabka zmizla ale doktor povedal ze mu mam davat nizoral 2dni nie je to vela?

katherine82
8. júl 2013

@emily42 oko dlho si davala nizoral? mne doktor povedal ze mam davat jednu stvrtinku na den 20dni zda sa mi to vela malemu to zmizlo po 2dnoch

aristka
8. júl 2013

@katherine82 nizoral myslíš vytierať alebo ste ho papali,ak ste vytierali ,už nemusíš dávať,ak ste papali,20 dní aj mne sa zdá vaľa neviem mali ste aj tráviace problémy ,myslím hnačku ,bolesti bruška ...ak ano nechaj taký týždeň ,ale za každých okolností nasaď probiotiká na dlhšie....

katherine82
9. júl 2013

@aristka papali sme ale nechce mi jest tak mu asi uz nebudem davat bral tyzden

aristka
9. júl 2013

@katherine82 tak určite už stačí,len tie probiotiká by som dávala ,lebo ak má dieťa žabu ,zväčša býva postihnutý pažerák aj tárv.trakt a nech sa to zotaví... 🙂

macika666
9. júl 2013

Nam zabrala cukrova voda to das do salky 2 caj.l. cukru a 1 caj.l vody namacala som do toho cumel a pomohlo to . trapili sme sa stim dlho az toto zabralo.

macika666
9. júl 2013

Nam zabrala cukrova voda to das do salky 2 caj.l. cukru a 1 caj.l vody namacala som do toho cumel a pomohlo to . trapili sme sa stim dlho az toto zabralo.

zuzkat1
9. júl 2013

@natasha88 ja viem tak ta fialova tinktura je rakovinotvorna.. ja som sa pytala v lekarni v blave ked mala mala zabu a povedali mi ze to uz nerobia lebo je to karcinogen. Nasa dr nam dala tusim candibene sa to vola.na vatovu tycinku a vytriet pusu.

aristka
10. júl 2013

@zuzkat1 moja to je všetko marketing.ohľadom vodičky...odjakživa sa používala ,zaberá hneď a je lacná,nemám poznanie ,žeby niekto z nej dostal rakovinu ústnej dutiny alebo pažeráka ,radšej dáme detičkám candibene ,antimykoticum ,neviem koľko sa dopláca ,ale je to dosť silnejšie a možno aj zbytočne silnejšie,ale je to na posúdení lekára

zuzkat1
10. júl 2013

@aristka roky si jedla hlinikovym riadom... A zistilo sa ze je to toxicke... To je to iste...

aristka
10. júl 2013

@zuzkat1 je to len na základe austrálskej štúdie,kde myšiam bola podávaná dlhodobo a tam sa vyskytla rakovina pečene,ľuďom sa dáva krátkodobo ,len sa vytiera,nikto ju nepapá ,na ľudoch nie je nič preukázanéa stále nie je zakázaná...a účinkuje hneď 😉

aristka
10. júl 2013

@zuzkat1 ja som hliníkovým riadom nejedla....takže toto je u mňa bezpredmetné a ak by bola gencianka rakovinotvorná ,už by a to prejavilo ,lebo ju používali aj naše babky...

nicky07
10. júl 2013

my sa práve trápime so žabou. dostali sme nizoral tbl máme dávať 1/4 tbl po dobu 7 dni - vyplachovať ústa ale kedže môj drobec má len 10mesiacov tak je s vyplachovaním problém a teda mu namáčam cumlík do tej vodičky s rozpustenou tbl. liečime sa už druhý deň a musím poklopať po povlakoch už nie je ani stopy... mňa skôr zarazila iná info ktorú som dostala od našej pediatričky. malinkému ostali po žabe v ústach afty, ked sa odlupoval povlak ta sa mu narobili aj na jazycku aj podnebi a z vnútornej strany líc. Na to mi naša pediatrička odporúčila aby som malinkému dávala na kavovu lyžičku trošičku vodky aspon 40%, vraj ked aj nevypluje ale prehltne tak to nevadí. že je to najlepšie na dezinfekciu tých dasienok a aftičiek. máte s tým niektorá skúsenosť? Logické mi to príde ale je mi divné dávať 10mesacnému vodku... 😕