Ako liečiť "žabu", ciže povlak na jazyku a ďasnách?

bibinka
26. nov 2007

maminy, čím liečite "žabu" na jazyku? Môj dvojročný syn ju máva pomerne často a vyskúšali sme už kadečo. Nanešťastie, všetky prípravky sú na báze alkoholu a teda poriadne štípu. Preto je to boj, vytierať pusinu. Prosím, ak máte nejaké zaručené -osvedčené prípravky a recepty ako sa tej potvory zbaviť (hlavne na prírodnej báze) , napíšte.

jarka34
6. júl 2009

Ahoj ladylilien, nepísala si koľko má maličká mesiacov. Ale treba zájsť k svojej detskej lekárke, a teraz je na to špeciálny roztok, ktorý dajú malej jednorazovo a malo by to zísť z jazýčka. Tak skús to, veľa šťastia.

ladylilien
6. júl 2009

Ďakujem Jarka, dnes mal lekár dovolenku, ale ideme tam zajtra... malinká má 6 mesiacov a už som zúfalá, lebo doteraz mi vždy krásne papala a teraz je to normálne hrôza... nič, žiadna fľaša, lyžička, dokona ani cumlík, ktorý za normálnych okolností z pusy nepustí vôbec. Našla som tu, že vraj zaberá aj roztok so sódou bikarbónou, tak neviem, či to do zajtra nemám skúsiť. Je strašne dusno, aby mi aspoň ten čajík vypila ☹ nemáš s tým náhodou skúsenosti, prosím?

jarka34
6. júl 2009

Inak v lekárni je dostať taká fialová vodička, skús zatiaľ tú.Ja som malinkej dávala tú vodičku na malý tampon čo sa vytierajú ušká. Hádam Vám to zaberie, ahoj.

marosko08
12. júl 2009

ahoj.som Katarina.nam na zabku predpisala doktorka Diflucan,alebo tak neako,nieje to moc citatelne,lebo je to zarobeny prasok a popis je pisany rukou.bolo to dobre,dava sa to na dudlik 3-krt denne.papa

dididi30
12. júl 2009

my mame tiez zabu, maly to dostal teraz pred 3d a prestal papat a len by pil, stale je na prsku...tak nam na to dali gel, nazov neviem a vraj je na to dobra soda bikarbona, teda lyzicka sody a deci vody, hm kto vie ci to pomaha 😉

dididi30
12. júl 2009

o tej sode sa uz pisalo, tak pardon, neprecitala som si to dozadu 😉

bianca7
18. sep 2009

Babenky,dnes sme boli u Dr. koli zabe v ustach a ona mi dala prasok Diflucan,ktory mam zriedit s vodou a davat raz denne po 1 ml.Len som bola taka roztrzita,ze nespytala som sa ci mam tym pouterat jazyk alebo to dat malemu normalne vypit 😖 ...Asi vypit,ale teraz uz nie som si ista...Niekto to mal?poradte,prosiiim!

broculka
19. sep 2009

bianca7, aj ja som malej davala Diflucan. Mne lekarka kazala namocit vatovu tycinku do prevarenej vody, potom do toho prasku a povytierat jej tym usta niekolkokrat denne. U nas to zmizlo tak do 2-3 dni 🙂

rose86
22. okt 2009

ahojte moja mala dvojmesacna mala minuli tyzden zabu, vytierali sme to boraxglycerinom a po dvoch dnoch to zmizlo. teraz som si vsimla ze ma take biele bodky okolo konecnika, citala som tu ze to moze byt s tej zaby, v piatok ideme k lekarke tak jej to ukazem, len sa chcem opytat ci jej tu ritku mozem tiez natierat s tym boraxglycerinom. mate s tym niektora skusenosti??

terez34
25. okt 2009

zaba okolo konecnika to by bolo zaujimave nemozu to byt hlisty skus pozriet aj stolicu

junovka
25. okt 2009

rose, my sme tiez po zabe mali aj na konecniku, museli sme ist na kozne, kde sa z toho nakoniec vyvinula infekcia od pampers Tesco.Dala nam na to Candibene krem a Imacort na noc.

lumah
4. jan 2010

Kočky mne dokina predpísala diflucan- sa zarába s prevarenou vodou a dá vypiť na noc a má to zmiznuť, vraj tá fialová tinktura sa nemá už používať, lebo sa zistilo. že je rakovinotvorná.

lenulo
15. jan 2010

ahojte všetci trpitelia. my sme sa takto trápili s prestávkami skoro rok?!ako poslenú verziu sme vyskúšali slabý roztok Betadine (na 1 deci maximálne 5 kvapiek)/obsahuje jód a to je veľmi účinný prostriedok na baktérie a podobné potvorky !!!/ s týmto roztokom sme vytierali jazyk a aj celú pusinu po každom jedle a v tomto roztoku som mala aj namočené cumlíky. Do 7 dní sme mali pokoj. Pre istotu ešte aj dnes mávam cumlíky takto naložené.Dokonca aj naša pediatrička bola potešená, že to zabralo lebo už mi nevedela poradiť.
Pre bojazlivejších by možno bolo možné použiť napr. JOX, ktorý sa bežne použiva pri zápaloch hrdla.

daniela111
30. jan 2010

Ahojte baby.
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Doktorka nám predpísala sprej Candibene že to máme používať na čistenie ústočiek. Dnes sa mi malý strašne nezdal tak som si to pozrela na nete čo je to vlastne zač a dočítala som sa že to je na plieseń, huby a iné... je to doporučené od dvoch rokov dieťaťa a moj malý má tri týždńe... teraz neviem či je normálna??? že nám to predpísala lebo je tam dokonca napísané že je to na vonkajšie použitie a ona povedala že tri krát za deň vytierať ústočká.... som v takom šoku, neviem či som malému niečo nesposobila... či som mu nepodráždila stým sliznicu...som z toho na nervy.... :( počuli ste už vobec o niečom takom???

junovka
30. jan 2010

daniela, ano, vraj aj ten je dobry na zabu.Ale ja osobne mam dobru skusenost s Boraxom glycerinovym.Dostat ho v lekarni bez predpisu 😉

evita123
2. feb 2010

ahojte maminy.. neviem ci mi uverite,a leboc i ste to uz preberali.. my sme so zabou mali problemy asi do 3 mesiacov... vyskusali sme vsetko mozne a nic nepomahalo, ,ak ano tak len na par dni... a tu niekde na fore mi dievcata poradili to co naozaj zabralo.. deci prevarenej vody, takej letnej stvrt lyzicky sody bikarbony a pol lyzicky praskoveho cukru.. vymiesat a potierat pusinku po kazdom papani a kludne aj castejsie.... fakt to zabralo za dva.tri dni bola zaba fuc , potom sa sice vratila, ale len malinko a po potierani bola na druhy den prec a uz navzdy 🙂 aj doktorka bola prekvapena, ked som povedala, co nam pomohlo🙂

janeette
24. mar 2010

Ahojte.Moja malá má tzv. "žabu" .Biely jazýček a červené zapálené dasná.K tomu vyhodili sa jej na brade a v kutiku zapálené vyrážky s bielimi púpencami. Boli sme u dr. predpísala nam na vonku Bactroban mastičku a na vnutro tu hnedu dezinfekčnú vodičku čo sa mieša v lekárni,problém však je , že malá chytá šoky a neotvorí ústa ani keby neviem čo,len raz otvorila prvý krát,a tak ju to vyštípalo,že už si neporadím aby ústočka otvorila,proste hned má krče.Bolí ju to.Lekárka povedala,že mám sa snažiť zakaždým jej to aspoň kúšťok natrieť ale ked ona neotvorí absolútne ústa.Možem robiť čo chcem!Poradte niečo.

frola
29. mar 2010

no my sme sa s tym trapili strasne dlho. vyskusali sme hadam vsetky vodicky, ale pomohla iba tabletka nizoral rozpustena vo vode (uz neviem ten pomer, myslim ze 1/4 tabletky do 5 ml vody) to som jej striekackou dala vypit a bolo po probleme. myslim ze som to zopakovala este dvakrat a zaba sa uz nikdy viac neobjavila.

katikaba
22. apr 2010

Ahojte,vcera sme boli u svokry ,hovori,ze ma zabua,le nasa mala ma len biely jazyk,ziadne ine priznaky,pekne papa,kojim ju,aj pekne spinka,ja mam bradavky v poriadku(nastastie)tak neviem,ci ma alebo nema na 100%,vytierala som jej jayzk,koniec pustil,nie je biely,ale ostatne casti jayzka su biele,mam jej dat preventivne nieco napr,tu sodu bikarbonu?

n161109
28. apr 2010

ahojte dievceta

je zaba prenosna ? myslim, ze ked ju ma jedno babetko moze to dostat druhe ?

dakujem za radu

n161109
28. apr 2010

prepacte ked rychlo pisem napisem blbost pravdaze - babatko 🙂))))) 😝

junovka
29. apr 2010

ano

medi
1. máj 2010

aj my sme mali akurát žabu/ tiež sa to volá soor/ múčnatka. je to kvasinková infekcia, a preto sa lieči antimykotikami. podľa toho ako veľa bielych povlakov je, sa pusa buď len vytiera, alebo bábo dostane liek spapať. dáva sa sirup Diflucan alebo Nizoral tabletky. keďže ide o liečbu cielenú práve proti kvasinkám, zaberá veľmi rýchlo. nám do ďalšieho dňa zmizlo z pusy všetko (teda to čo tam nemalo byť 😀 )

veqa
25. okt 2010

oživujem túto tému, ak máte niektorá problém zo žabou v ústa bábätka, zostalo mi jedno balenie gélu Infectosoor, u nás ho nedostať, zaberá 100% je dovezený z nemecka

sisinka76
2. dec 2010

@veqa prosim Ta, kolko chces za ten gel? vdaka za info 😉

klikklok
2. dec 2010

pridam sa kvammi sme mavali dost casto problem so zabou v puse ked som nemala hned po ruke daco s lekarne tak som od mami dostala radu vytret ustocka praskovym cukrom a pomohlo to skor ako gel skuste aj babske recepty su dakedy ucinne 🙂

veqa
2. dec 2010

@sisinka76 8€...je to 40g balenie

katuska01
14. feb 2011

ahojte smiem sa spytat malej som v pusinke nasla take male biele fliacky na boku licka a na jazyku ma tiez take malinke bodky ako krupicka moze to byt ta zabka?papa apekne nevyzera ze by ju to bolelo vobec a je stale kojena a nedavno bola chora takze viac menej sa kojila skoro stale kedze nic ine bnechcela nemoze to byt aj z mliecka...budem vdacna za kazdu odpoved.... 🙂 🙂

ivett1
16. feb 2011

@katuska01 ahoj, môže to byť soor – múčnatka (žabka), ktorá sa často sa vyskytuje u bábätiek a prejavuje sa malými bielymi škvrnami na vnútornej strane líc. Len ma trošku mýli, že to nie je u dcérky bolestivé, lebo my sme to obvykle mali spojené aj s bolesťou a anjelici nechceli vtedy poriadne papať. Najlepšie by bolo, keby maličkú pozrel pediater...ak sa to potvrdí, tak ti hneď aj niečo predpíše (antimykotikum)...prípadne, potom môžeš využiť aj "babské recepty", o ktorých sa píše v tejto téme...držím palce 😉

katuska01
16. feb 2011

@ivett1 ahoj no neviem ci ju to boli ale asi ani nie lebo papa tak ako vzdy tak neviem...a ja som na druhy den sla k lekarke a ona mi automaticky na to dala taky prasok doma som si ho rozrobila vodou a tym jej vytieram pusinku ze to ma rozmnozene nejake kvasinky ci co ze to deticky mavaju tak asi je to ta žabka🙂