Ako liečiť "žabu", ciže povlak na jazyku a ďasnách?

bibinka
26. nov 2007

maminy, čím liečite "žabu" na jazyku? Môj dvojročný syn ju máva pomerne často a vyskúšali sme už kadečo. Nanešťastie, všetky prípravky sú na báze alkoholu a teda poriadne štípu. Preto je to boj, vytierať pusinu. Prosím, ak máte nejaké zaručené -osvedčené prípravky a recepty ako sa tej potvory zbaviť (hlavne na prírodnej báze) , napíšte.

ivett1
16. feb 2011

@katuska01 tak nech sa čím skôr uzdravíte🙂...

katuska01
16. feb 2011

@ivett1 dakujeme🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

alecka
8. máj 2011

ahojte, tak uz aj my sa mozme pridat do tejto skupiny 😢 . moja 3tyzdnova dcerka ma soor- som z toho zufala. ma to hlavne na jazyku a trosku aj na podnebi. dr nam dala diflucan na vytieranie ale je ohromny boj dostatsa malej do pusy. spredu som jazycek vycistila, ale ku korenu a podnebie vzadu je nemozne 😢 . mate niektora skusenosti s tymto problemom u tak maleho baba? a zabrala vam liecba? dakujem

domca1511
8. máj 2011

Ahojte.Mala to mala ked mala asi 2-3 tyzdne.Dali nam fialovu vodičku a tak som si dala na prst gazu a vytierala.Ale to nebolo dobre.Potom som dala gazu na palicku od nanuku tak som sa dostala aj do celych ust mala to hrube a vsade.Do polroka sa jej to robievalo ale uz nie.Synovec to mava aj ked je chory aleboo ma horucku a ma 2,5roka.

alecka
8. máj 2011

@domca1511 no to si ma "potesila" 😕 . nebala si sa jej to vytierat s tou palickou? ja by som sa bala ze jej ublizim, pripadne ze sa mi zvlecie z palicky ta gaza... no katastrofickych scenarov mam az-az

matiniki5
8. máj 2011

Ahojte my sme tiez mali zabu. Mne v lekarni odporucili Pagavit, to su take 3 tycinky uz v niecom namocene, v jednom baleni a nam to super zabralo.

domca1511
9. máj 2011

No nie nebala poradila my to svagrina a aj ukazala ako.Davala som velky pozor.Mozno budes mat na gaze aj krv ale nezlakni sa.Musela som jej to vicistit ta zaba boli a nemohla ani papat.Len pporiadne vsetko vyutierat uvidis ako to pojde dole.drzim palce:D

alecka
9. máj 2011

@domca1511 dakujem. moja mala chvalabohu papa, asi ju to neboli, aby som to nezariekla.odhodlala som sa jej to cistit aj ja s tou palickou. na dasienko a podnebie je to vyhodnejsie, lebo lepsie vidim kde triafam. prstom to dobre islo z jazycka. no uvidime. zatial to bolo len take cvicne cistenie, dufam ze sa mi to podari cele dat jej to dole, lebo neviem ☹ ....

domca1511
9. máj 2011

No tak teda drzim palce nech vas to uz obchadza:D

janush
15. máj 2011

@daniela111 Ahoj, citala som tvoj clanok a zabe a spreji candibene. Ja mam taky isty problem, predpisala nam to lekarka a tiez som sa docitala ze je iba na vonkajsie pouzitie. Ty si vytierala tvojmu babu tym sprejom, pomohlo? Mam obavy ci to nie je pre take male babo nebezpecne.... Dakujem za info

piink
11. júl 2011

Ahojte.. s tej zaby su aj horucky?? mne sa zda, ze moja mala ju ma..
dakujem

katkaajurko
12. júl 2011

@alecka ahoj, prosim ta ako vam zabrala ta liecba? a vsetko ok? nas maly - 2tyzdnovy ma tiez zabu - zajtra sa chystame k pediatricke s tym - zatial som vytrela sodou bikarbonou-ale je to boj- s takymi malymi ustockami a dietatkom 😒

alecka
12. júl 2011

@katkaajurko ahoj, no nateraz mame pokoj, ale od toho prveho razu a liecby sa nam to vratilo 2x 😠 . nakoniec som jej to nevytierala, lebo to mala vzadu na podnebi a to som sa bala. dr mi poradila par kvpiek malej nakvapkat do pusy, ze tak sa jej to rozide aj na tie nepristupne miesta. v sode bikarbone vyvaram cumle. Verim ze mas problem povytierat pusu. tiez som s malou bojovala, myslela som ze ked jej vsuniem do pusy prst, ze ju zadusim. z jazycka mi to islo dobre plienkou, podnebie a bukalnu sliznicu som cistila palickou s namotanou gazou ako mi poradila domca. tak drzim prsteky, aby ste to dobre zvladli a hlavne aby ste sa toho uplne zbavili 😉 .

ducci
29. júl 2011

ahojte, chcela by som sa poradit. nam jedna doktorka povedala uz asi pred 3 mesiacmi, ze mala ma zabu - ak tomu spravne rozumiem, to je taky biely povlak na jazyku - ano? no a druha doktorka povedala, ze to zaba urcite nie je - tak sme s tym nic nerobili - bolo to len z mliecka - kedze plne kojim. ale teraz ma mala naozaj biely povlak na jazyku - dost silny - ohraniceny - je to ono? a vtedy mi ta doktorka kazala cendibene tabletky rozdrvit a zmiesat s trochou prevarenej vody a tym jej ten jazyk potierat - tak teraz to tak robime - myslite, ze je to ok? a kolko krat denne by som to asi tak mala robit? 🙂 dakujem za rady

mika1821
26. sep 2011

my sme zacali brat probioticke kvapky a zaba je fuč🙂)))))

kati7
30. sep 2011

a za aky cas ta zaba presla? Moja mala ma necele dva tyzdne a tiez mi lekarka odporucila davat probiot.kvapky, avsak nemam z toho moc dobrz pocit, takej malickej uz davat nejake lieky, aj ked su to len probio.

janka196
12. okt 2011

@rose86 ahoj citam v diskusii ze tvoja mala mala okolo konecnika male biele vyrazky.
mne ma malicky tiez vkuse tu zabu na dasnach. do toho zacal mat riedku stolicu ktoru citit za drozdim a dnes pozeram ze ma okolo konecnika aj par takych bielych vyraziek. co ti nato povedala doktorka?

rose86
13. okt 2011

ahoj, no uz si moc nepamatam ze co hovorila na to doktorka, bolo to uz davno, ale urcite to bolo zo zabym s nou sme sa dlho trapili, jedine co nam pomohlo bola ta kyselina salicilova, inac nic. ani babske recepty, na tu ritku sme mali imazol krempastu, kup si ho, je velmi dobry, stoji nejake dve eura, ale vysledok uvidis uz na druhy den pouzivania

dupinka
13. okt 2011

nám odporúčila doky glycerínový roztok - PAGAVIT - to sú vatové tyčinky, ktorými sa žaba a afty vytierali. zabralo.

janka196
13. okt 2011

baby dakujem. dnes som volala s dr tak mam prist po ten difulcan a mam kupit biogaia probiotika tak uvidime hadam to pomoze. a mam si aj bradavky prelicit canestenom. hoc ma nebolia ale je mozne ze tam mam tu infekciu tiez a takto si to prenasame :(

vulka
13. okt 2011

@alecka Tiež máme 3-týždňovú dcéru a soor v pusinke. Paličkou na čistenie uší namočenou v genciánovej violeti jej prejdem pusinkou(strčím do pusinky). Nie dôkladne po celej puse, veď ona si to jazýčkom porozotiera. Funguje to celkom dobre.

alecka
13. okt 2011

@vulka tak fajn, drzim palceky aby sa vam to nevracalo 😉 😉 😉

lukacicka
10. nov 2011

ahoj chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti s vcelou kašičkou?

sea23
29. mar 2012

@zoya1 mne ťiež doktorka poradila práškový cukor na gáze...

papuka
1. aug 2012

@gabuliik ahoj viem že si sem prispela už d´áááááááááááááááááááááávno ale ja mám taký istý problém s maličkým máme nizoral tabletky tiež 1/4 mu mám dávat ale neviem ako tabletkou takou malinkou vytierat jazýček, ty si to ako robila ? dakuejm

tenty
1. aug 2012

@papuka ahoj, mozem ti poradit ja? rozdrv tu stvrtku tabletky a rozpust v troske vody, namoc gazu a povytieraj 😉

papuka
1. aug 2012

@tenty dakuejm aj som si myslela len dr. povedla že tabletkou vytieraj a ona 1/4 je taká malilinká že som sa bála 🙂 pri prvom synovi som takéto čosi nerobila 😒

mimimoje
1. aug 2012

Ahojte, mi sme dostali Candibene sprej, do toho som namočila vatovú tyčinku a povytierala ústočká, okamžite sa to začalo sťahovať a o tri dni sme o žabe nevedeli - a to jej mal malinký plné ústočká aj na jazyku.

gabuliik
1. aug 2012

@papuka ja som nevytierala tým jazýček. len som ju roztlačila na lyžičke,dala na to troška vody a malá to normálne zjedla ....

hiva
18. aug 2012

ahojte... pridam aj nasu skusenost... Vilko uz ako 2 tyzdnovi dostal zabku... zbavili sme sa jej za tyzden.... 1/8 tabletky nizoral sme roztopili / rozdrvili na lyzicke v prevarenej vode... najprv sme mu tym vytreli ustocka (pomocou vatovej tycinky) a potom zbytok vodicky sme mu dali vypit... trosicku to pozuzlal, pomiesal so slinkami, preplachol si ustocka a potom prehltol... spravili sme to takto 6 krat, vzdy vecer po papani a zabka bola prec 😉