Ako liečiť "žabu", ciže povlak na jazyku a ďasnách?

bibinka
26. nov 2007

maminy, čím liečite "žabu" na jazyku? Môj dvojročný syn ju máva pomerne často a vyskúšali sme už kadečo. Nanešťastie, všetky prípravky sú na báze alkoholu a teda poriadne štípu. Preto je to boj, vytierať pusinu. Prosím, ak máte nejaké zaručené -osvedčené prípravky a recepty ako sa tej potvory zbaviť (hlavne na prírodnej báze) , napíšte.

gabuliik
26. nov 2007

Čauko. Moja malá to mávala často v celej puse. Dr. nám odporučila na deci vody 1 lyžičku sody bikarbony.Lenže dcéra si to nechcela dávať vytierať, tak nám potom dr. predpísala Nizoralové tabletky. Dávali sme štvrť tabletky denne a za 2 dni bol pokoj. Všetko jej to zmizlo.

milhaus
26. nov 2007

a ta fialova vodička nezabera? raz mi hovorila že aj to zelene tamtum verde dost davaju ale viac neviem

gabuliik
26. nov 2007

mne bolo v lekárni povedané, že fialová vodička sa už nevyrába.
A Tantum verde pre 2ročné dieťa?

emjee
26. nov 2007

ta zaba ma aj nejaky iny nazov? lebo neviem co je zaba na jazyku 😝 😅

zoya1
26. nov 2007

aj naša malá (teraz 15 mesiacov) to mávala často. Bude to asi znieť drasticky, ale najviac mi pomohol recept starej mamy. Ovinula som si prst s obväzom, namočila ho do vody a potom do práškového cukru. A tým som jej pusinku vytierala. Ale musíš to robiť poriadne, netreba sa zľaknúť ak uvidíš na obväze krv 😝 . Malej som to robila asi 3 dni, a odvtedy sa to už nezopakovalo. Držím palce nie je to nič príjemné.

milhaus
26. nov 2007

emjee to je taky biely povlak

vavka33
26. nov 2007

Vola sa to aj mucnivka,ale kazdy to volava zaba 😀
Zoya,to co opisujes sa robi s aftami a nie so zabou.tu staci potierat ruzovou alebo fialovou vodickou-gencianou 😉

milhaus
26. nov 2007

moja mala asi pol roka ked mi to povedala doktorka o tom tantum verde a ta fialova vodička sa určite vyraba lebo ja ju mam

hablovicova22
26. nov 2007

Ahojte aj ja mam taký problem..može mi niekto prosím vas poradit čo s tou žabou malý to ma už asi mesiac a nič mu nezabera..

gabuliik
26. nov 2007

Milhaus, tak to mi je fakt divné s tou vodičkou. Normálne pôjdem zajtra do lekárne a spýtam sa na to. Ozik mi povedali, že to nevyrábajú 😠

hablovicova22
26. nov 2007

gabuliik vyrabaju aj ja ju mam doma ale hocikde ju nechce namiešat lebo že tu nanu velke naklady a nechcu to lekarnam preplacat..

prvapomoc
26. nov 2007

čaute babule,no čo ja viem tak gencianova violeť sa už nepoužíva,je to zastaralý síce učinný ale aj nekomfortný spôsob.odporuča sa spray candibene na vytieranie,pomerne rýchlo učinkuje ale pri rozsiahlej "žabke" je potrebná celková terapia-nizoralom.

emjee volá sa to ešte aj soor-mučnivka

hablovicova22
26. nov 2007

prvapomoc - ja som už vyskušala aj candibene a stale to ma ja mu to vytriem tym candibene celý den nič a rano sa zobudí a zasa ma niekde v pusine bodku ja už neviem čo stým..

prvapomoc
26. nov 2007

hmm,tak to by ti už potom mala celkovo preliečiť.a na riťke nemá biele bodky?zvykne to byť spolu

hablovicova22
26. nov 2007

nema akurat ma ritku stale červenu nato mi dala zasa imazol a ani to mu nepomaha..ona je hrozna u som s toho zufala..ona mi povedala že to ma s toho že si dava prsty do pusiny a čo mu ich mam priviazat ved to nejde ho stale striehnut to by som ani na vecko nemohla..

gabuliik
26. nov 2007

hablovicova22 - domáhaj sa toho nizoralu. nám to fakt pomohlo. O dva dni sme nemali nič a dokonca to malá mala aj na ritke a na to máme tiež imazol. Nám zabral.
A tiež sme to mali z toho, že malá všetko dávala do pusy a dokonca furt dáva a to má už dva roky. Takému decku to nevysvetlíš a pravdu povediac už som rezignovala. 😒

hablovicova22
26. nov 2007

gabuliik
musim tam zajtra skočit lebo už som zufala..dudlik mu prevaram denne aj tri krat a stale to ma..ońa mi povedala že to može mat aj stoho že ho kojím cez klobučik tak neviem ale aj ten si prevaram..

gabuliik
26. nov 2007

S tým nemám skúsenosť, ale moja malá dáva do pusy absolútne všetko a od vtedy, ako si dala ten nizoral to nemala. máme ho pre istotu doma,ale nič.teda nechcem to zakríknuť 😨 .Nechápem prečo ho tak trápi. Naša dr. nám to predpísala hneď ako sa jej pozrela do pusy.

bibinka
autor
27. nov 2007

my sme skúšali aj genciánovú violeť, aj sódu ,aj herbadent,aj taký hnedý roztok na vytieranie-neviem ako sa volá, je na predpis),aj šalviový čaj na vyplachovanie.ten ho "baví" najviac, lebo ten sa pľuje 😀 .
malý má práve angínu, tá je už na ústupe, a navyše má úplne spuchnuté ďasienka a také hrozne zapálené, že si naozaj nič nedá robiť v ústočkách.Inak keď je zdravý, prsty tám má furt celý boží deň a neviem ho od toho odnaučiť. iež som rezignovala. 😠 . Mám doma ešte tabletky nizoral, vyskúšam. Zajtra máme ísť k dr, že mu treba asi pichat B12.vraj to podvoch troch dávkach prejde. no neviem.

hablovičova- ak kojíš, tak si uprav svoj jedálniček, ak papáš moc sladkého alebo máš prekyslený organizmus a malému sa to dostáva do mliečka. 😖

vesi
27. nov 2007

nám lekárka predpísala Candibene, takú vodičku s rozprašovačom, to som nastriekala na vatovú tyčinku a vytrela som jej tým ústa. prskala na všetky strany, lebo sa jej to nepáčilo, ale pomohlo to 🙂

olianko
27. nov 2007

ahojky
nam dr. predpisala Diflucan 5mg/3,5mlvody
ale sestricka mi aj poradila aby som zmiesala sodu bikarbonu s praskovym cukrom 1:1 , pridala vodu a urobila taku pastu, kasicku a tym vytriet pusu

zuzana222
27. nov 2007

ahojte, my sme to prvykrat liecili tabl.Nizoral rozpustena vo vode asi v pol decaku a vytierat pusu. pomohlo. a kazala nam dr. kupit si gencian.violet a ked sa nam bude zdat ze nieco v puse ma, vytriet. aj to pomohlo.

jaduska
27. nov 2007

mne lekárka na žabku predpísala tiež tú fialovú vodičku, potierali sme to asi 3 dni, a potom jej v poradni naliali do pusinky taký hustý biely sirup a do 3 dní jej to zmizlo. Môže sa to objavovať po liečbe antibiotikami. A v žiadnom prípade to netreba vytierať nasilu.

bibinka
autor
28. nov 2007

tak my už máme prvú injekciu B12 za sebou. Dr.vravela, že tú žabu má v orovskom rozsahu ,a že toto fakt zaberá. V piatok ideme na kontrolu a tam rozhodne, či dá ešte jednu dávku. Že tá žaba má súvis aj s angínou.večer ešte vyskúšam ten Nizoral, včera som už nemala chuť ho trápiť. 😒

milhaus
28. nov 2007

snad mu to prejde, ani dospelemu nie je prijemne ked nie je zdravy

ivankaalenka
28. nov 2007

Nam jednoznacne pomohol ten Diflucan, ziadny Candibene ten sme skusali dva mesiace, ani ta sacharoza, sodu bikarbonu by som neskusala a pocula som, ze ta gencianova violet sa nerobi preto /alebo malo/, lebo je karcinogenna, ja by som to dietatu nedavala /som chemicky laborant/. Ten Nizoral nepoznam.

jaduska
29. nov 2007

Ivankaalenka to je zaujímavá info, že je tá violetka karcinogénna.

bibinka
autor
30. nov 2007

dnes sme pichali dru´ú injekciu, malý ani moc neplakal,. od tej stredy sa mu to pekne vyčistilo, tak verím,že už žiadne injekcie nebudeme pichať. nám na krčnom pvedali, že z genciánky je akurát pachuť v ústach-pochopiteľné-,ale že to nieje nebezpečné kedˇto dieťa olizne.violetka je univerzálna, lebo sa s tým liečia aj preležaniny aj sa popisujú mŕtvolky-(sorry za strašenie)

emjee
21. dec 2007

bzuco • 2d • Dnes o 12:14
Môjmu Martinkovi sa v pusinke pravdepodobne urobila na jazyku žabka - má tam asi 3 biele fliačiky ☹ . Neviete mi poradiť, čím mu to môžem potierať? Doktorka už neordinuje , takže niečo predpísať mi nemôže. Myslíte, že treba ísť s tým na pohotovosť?
Poraďte prosíííím 😢 😢 😢 😢 😢

anika • 1d • Dnes o 12:29
bzuco, Martinkovi vytri pusinku sodou bikarbonou, zarob si asi deci, deci a pol prevarenej vody s pol lyzickou sody bikarbony, omotaj si okolo prsta gazovy obvaz a s tym mu vytri pusinku, mozes trosku pritlacit/nietore dr. odporucaju aj gencianku 😒 /

lyzenka • 1d • Dnes o 13:01
v lekarni dostanes kupit "fialovu vodicku" - oni uz vedia o co ide...len im povies, ze ma zabu..... nam to hned na druhy den pomohlo.

lindda • 1d • Dnes o 13:35
a nutrolin B mu davaj len neviem ci to nieje az od 3mes kurnik ☹

lindda • 1d • Dnes o 13:39
este som zabudla vsetky dudle co mal a aj na flaskach vyhod a kup nove lebo sa vam to vrati ako nam a na pohotovost by som urcite sla

katka76 • 2d • Dnes o 13:43
bzuco, mozno mas doma propolisovu tinkturu, ta je super, behom chvilky je po bielych fliackoch

tanja61 • 1d • Dnes o 15:41
no neviem ci je to na pohotovost ale ak vahas tak chod,mi sme to mali a aj mame pouzivali sme gentian violet to je ta fialova vodicka ale davali sme to az 3tyzdne ale znova sa to vratilo,ale odporucaju aj tu sodu bikarbonu tiez musim vyskusat....neviem ako s tinkturou ale ja som v lekarnach pytala pre babo a nechceli mi to predat ze vraj pre babatka len fialova vodicka tak neviem ale kuk na temu biely jazyk od mlieka?tam sa docitas toho dost... 😉

bzuco • 2d • Dnes o 19:50
ďakujem za rady, v lekárni nám dali nejaký bóraxglycerín, tak uvidím, či zaberie
ak nie, skúsim tú genciánku, prípadne sódu bikarbónu

deninka13
20. feb 2008

baby... a z čoho to vzniká?? aj ja som si všimla, že moja malá má taký smiešne "špinavý" jazýček, ale myslela som že ak niečo spapala a ostal jej tam fliačik... 😅 Je to závažné?? mám jej to čistiť ako píšete alebo sa poradiť aj s doktorkou????