Ako liečiť "žabu", ciže povlak na jazyku a ďasnách?

bibinka
26. nov 2007

maminy, čím liečite "žabu" na jazyku? Môj dvojročný syn ju máva pomerne často a vyskúšali sme už kadečo. Nanešťastie, všetky prípravky sú na báze alkoholu a teda poriadne štípu. Preto je to boj, vytierať pusinu. Prosím, ak máte nejaké zaručené -osvedčené prípravky a recepty ako sa tej potvory zbaviť (hlavne na prírodnej báze) , napíšte.

junovka
20. feb 2008

ja som s fialovou vodou skoncila na furt!!!! 😠 😠 minule sa dakde vravelo a aj zname mi vraveli, ze sa stahuje z pultov, nakolko vraj su karciogenne 😠 😠 😠 Ze, vraj v Blave uz ju vobec nedostat?

alami
24. feb 2008

bzuco - v nemocnici to vytierajú genciánkou (fialová vodička) a cumle vyvárajú v sóde bicarbóne.

alami
24. feb 2008

deninka - je to plieseň, vzniká napr. ak dobre nevyváraš cumlíky, pravdepodobne aj z hocičoho, čo si bábo dá do pusy a nie je to zrovna "sterilné"

emjee
29. apr 2008

tucniacik • 1d • 14. apr 2008 o 13:09
ahojte,
mate niekto skusenosti ako sa zbavit tzv.zabky na jazyku? mame 2,5mesacne babatko a lekarka nam na to dala candibene sprej, 4x denne vytret s tym jazyk, ale nezabera to, respektive tazko sa jej dostaneme prstom az na konec jazyka... teraz nam dala tabl. nizoral, rozpustit vo vode a znova potierat,ale ani to nepomaha... viete mi poradit nieco ucinne?

junovka • 2d • 14. apr 2008 o 13:19
tucniacik, ja som si pytala v lekarni /neviem teraz nazov/taku bielu/priesvitnu/ vodicku,bez predpisu, mne sa zdala ze je lepkava a tym som vytierala pusu, asi 2 x denne.A asi po par dnoch to zmizlo.Len fialovu vodicku nedavaj-gencian.violet. 😉

alififi • 1d • 14. apr 2008 o 13:20
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 37k -

tanja61 • 1d • 14. apr 2008 o 18:04
tucniacik su tu najmenej 3temy s takou to tematikou klikni si na biely jazyk od mlieka?junovka:a preco nie fialovu vodicku?ja som ju davala a nieje s nou ziaden problem okrem toho ze maly mal fialovu pusinku 😅

junovka • 2d • 14. apr 2008 o 19:39
pocula som, ze vraj v Blave uz ju stiahli z lekarni, lebo ze vraj je karciogenna 😠 ...tak ja neveim 😕 Inak, akonahle Nely videla, ze je fialova, tak robila cirkusy, ani usta mi nechcela otvorit.Ked som davala tu priesvitnu vodicku, tak aj sama mi otvarala usta bez placu, a dokonca je vyhoda aj to, ze nikto nevie, ze dieta ma infekciu, nakolko od fialove ostavaju slabe fleky, aj ked umyjes pusinky, ta to vidiet 😉

alena22 • 1d • 14. apr 2008 o 20:01
baby my davame candibene je to velmi ucinne a bezfarebne 😉 tri dni a zaba zmizla 🙂
inak v nemocke nam davali na to aj vodu so sodou birarbonou ale to sa dlhsie liecilo

ka4 • 2d • 14. apr 2008 o 20:15
ahoj!aj my sme to mali a nám pomoklo do prevarenej vody sódabikarbónu a tým vytierať ústa.ja kojím aj bradavku som stím natierala.

lyongirl • 1d • 14. apr 2008 o 20:20
tak naša doktorka je "zlato", má v ambulancii fľaštičku s vodičkou za "2litre" a ak má niekto žabu, tak si príde k nej, sestrička naberie do striekačky a vystrieka bábatku pusinku. Nášmu malému to veľmi chutilo, chodili sme tam často a na druhý deň nič nemal. Zato druhá doktorka/naša tam nebola/ mi kázala dávať Tantum verde a to vôbec nezabralo, mal to chudáčik hroznééé. A v nemocke dávali fialovú vodu a kamoškin mal ten Nizoral, mal to opakovane a opakovane mal aj Nizoral, až sa jedného pekného rána neprebral zo spánku a upadol do bezvedomia. To z toho, že žabu mal všade aj v tráviacom trakte a dávali mu dokola ten Nizoral a ten mu to spôsobil. Boli potom v nemocke...

tanja61 • 1d • 16. apr 2008 o 11:14
no ale nieco take sm pocula ze fialova vodicka je karciogenna ale tu vodicku pouzivali nase mamy,mamy nasich mam a ktovie odkedy je a vsetko bolo ok len teraz je uz karciogenna ved nikto si s nou nevytiera pusu pol roka v kuse 😉

junovka • 2d • 16. apr 2008 o 11:27
ved prave Tanja 😒 😖 ...ja hovorim, ze casom sa na vsetko pride , ze je zdraviu skodlive....ved ani neni cudo 😠 😠 ☹

betka1 • 16. apr 2008 o 11:37
kludne byt karcinogenna moze. To neznamena, ze na druhy den po pouziti Ti vyskoci nador. Dnes je podstatne viac rakoviny nez pred tym a z niecoho to musi byt. Aj ked mozno nie prave z fialovej vodicky. Je dobre, ze sa podozrive lieky stahuju z trhu.

lalupa • 2d • 16. apr 2008 o 22:08
ta gencianka vobec nie je stahovana z trhu 😅 , mozno bol len vypadok...pytala som sa na to vo viacerych lekarnach,pozerali na mna ako na debila 🙂

tanja61 • 1d • 17. apr 2008 o 22:26
betka dnes ani nevieme co je a co nieje skodlive...ano dnes je taka doba a je viac chorob ale pravda je taka ze v lekarni mi povedali ze pre male babatka sa pouziva len gencianka nic ine....vsetko vo velkom mnozstve skodi 😒

bubulik • 1d • 17. apr 2008 o 22:30
Moja mala to mala len raz ako male babatko. Doki nam dala nizoral tabletku. Z toho jednu stvrtinu som mala roztustit vovode a striknut jej do pusinky. Po dvoch dnoch tam nemala nic a potom uz nikdy. 😉

marhulka88 • 39tt • Dnes o 10:54
Chcem sa opytat ako sa starate o prsia pri dojceni? Nasmu chlapcekovi (2tyz.)sa stale opakuje zabka v puse a neviem ci je to sposobene nedostatocnou hygienou alebo niecim inym
Staci prsia pred kojenim umyt teplou vodou osusit plienkou? Je nutne nosit podprsenku s vlozkami? Ked malemu osetrujem pusu genciankou mam aj sebe osetrit prsia???
Este by ma zaujimalo ci zabku vytierate z pusky vatovou tycinkou alebo gazou alebo len tak umytym prstom natriete tu gencianovu violet? Je vhodne do gencianky namocit aj cumlik aby sa to dostalo vsade do pusky? Dakujem za odpovede

jesssie • 2d • Dnes o 12:19
Skús pozrieť na tento link.

http://kojeni.net/databaze.php?mc=24
Ja aby som predišla kvasinkovej infekcii nenosila som vôbec podprdu a vložky do podprsenky už vôbec nie. Najlepšie je prsia veľa vetrať. A máš aj ty tú kvasinku na bradavke?

lyongirl
29. apr 2008

Ahoj, tak ja pokiaľ som nosila vložky v podprsenke, mohla som sa o ne starať ako som chcela, malý mal žabu pravidelne, ako mi prestalo tiecť mlieko a vložky som nepotrebovala, bolo po žabe 😉

ivec79
29. apr 2008

Ahojte, prosim poradite mi? Mam prasklinu okolo bradavky, tecie mi z nej aj krv, stale kojim, asi 3 dni je tomu, co som prestala po jedenastich mesiacoch pouzivaz prsne tampony a hned problem. Je to pre mna problem, nakolko kojim a prso sa mi dost nalialo, ale nemozem ho dat malemu, pretoze mi to zubkami este viacej drazdi a je to priserne bolestive. Dakujem za rady co na to pouzit, aby sa mi to cim skor zahojilo a mohla som zase bezproblemovo kojit...

bibinka
autor
30. apr 2008

najideálnejšie je prsko umývať vlažnou vodou a potom potierať materským mliečkom. najviac to zaberá.

lyongirl
30. apr 2008

ja som v takom prípade odstriekavala a dávala z fľaše, lebo by sa mi to nijako nezahojilo, malý akonáhle začal ťahať, vždy sa to natrhlo, tak som z toho prsníka 1-2 dni odstriekavala a z druhého kojila a keď sa to trošku zahojilo, začala kojiť nanovo. Nepomáhali mi ani maste ani MM ☹

mamiajka
22. máj 2008

😉 Milé žienky, na tú "žabu" mám odskúšaný "ríbezľový lekvár" 🙂 stačí potrieť postihnuté miesto, alebo namočiť cumeľ do lekváru. Našej malej /ked mala okolo pol roka/ to pomohlo za deň, na druhý deň nič nemal a už sa jej ani nikdy nezopakovala. Skúste teda aj takúto variantu, ktorú mi poradila moja mamina a pred tým jej mamina.

junovka
22. máj 2008

mami.., a potom uz mozes zacat kludne mocit aj cumlik do medu 😉 ....ja viem, to su rady "starych skol". 😉

spantex
25. máj 2008

Ahoj. Náš Patrik keď mal okolo 7-8 mesiacov tiež to mal. Natierala som mu ústa tou fialovou vodičkou, nepomohlo. Potom mi kamarátka poradila Candibene spray. Ten po 3 dňoch pomohol. Potom sme tú potvoru nemali. Dúfam že už ani nebudeme mať.

jankando
25. máj 2008

baby, no ja to poznam od mamky, ten povlak na ustockach alebo dokonca sa robi cosi i okolo ustociek, mamca mi spoinala, ze ako deti sme boli stale potreti tou fialovou vodickou..a vyraba sa, lebo mam kamosku v lekarni a ta spominala, ze sa vyraba, ze to hypermangan sa uz nevyraba...neviem presne ako sa vola ta masticke teraz, ale az s nou budem kecat, tak zistim a napisem... 😉 ja som vonku zo sr, ale tu vosicku planujem zaobstarat 😉

jankando
25. máj 2008

sorry, nie masticku som myslela, ale tu vodicku fialovu..ja som si stale myslela, ze je to borova voda ale kamoska vravela,z e nie borova, ale nepamatam ako sa to vola...napisem az zistim

mimakro
25. máj 2008

Genciánová violeť

tamia
6. jún 2008

ahoj,
ako to vyzerá, tá žaba? nemáte nejaký link na obrázok? Malej sa niečo biele v ústach objavilo, vyzerá to ako pluzgier, ale je to biele. Môžu to mať aj ročné deti ked to do teraz nemali?

dobko
10. jún 2008

s tou zabou mam nejasnosti. V knizke som citala o tom ze su to biele povlaky, dost boletive a ze zvyknu vznikat napr po ATB alebo u novorodencv ze ich sposobuju kvasinky. Mojej babe sa to dnes spravilo a hned som letela k lekarke a tam zasa cosi ine. Ze vraj sa to robi kojenym detom hlavne v teple (ja akurat pomaly prestavam kojit tak neviem preco prave teraz). Ze niekedy sa to robi aj okolo ritky lebo to prechadza crevnym traktom a ze je to sposobene zmenou Ph v ustach. Este povedala ze kedysi sa pouzivala gencianova violet+ dalsie domace recepty napr. mokra vreckovka s praskovym cukrom (ale to je len cisto mechanicky efekt) ale dnes je na to ucinna vodicka a hned mi ju aj dala z chladnicky. Je to robena priesvitna vodicka a je na nej napisane Mycomax. mam tym potierat jazyk a dasna, a pravidelne prevarat cumliky. Tak som zveda va ci zaberie. MOju to ale vobec neboli a netvari sa ze by si to nejako uvedomovala. Dnes mi jeden kamarat povedal ze vraj ked bol on maly robilo sa mu to ked oblizoval nieco kovove. A to by aj sedelo lebo vcera mala oblizovala kluce a este rolnicky a velmi jej chutili.
Tak teraz fakt neviem z coho sa to robi.

bubba
10. jún 2008

moja mala to mala stale pocas kojenia a to som si umyvala prsia,vsetko bolo uno tutto...dr.nam poradila najprv sodu bic.potom daky vyplach.vodicku,...nepomahalo nic az nakoniec nam dala atb Nizoral a hned po prvej tb to zabralo...

titkovamiriam
11. jún 2008

mne fungovalo dat si na prst trosku soda bicarbony a vytriet nou mimi usta.

renika
9. júl 2008

baby ako ste dávkovali Nizoral?

miracle
16. júl 2008

Renika,

stvrt tablety rozpustit v cca deci prevarenej a vychladenej vody. Vytierat ustocka niekolko krat denne. Pre istotu by som roztok skladovala v uzavretej nadobe v chladnicke a po 24 hod vyliala a spravila novy.

lilianak
17. júl 2008

Mladsi syn,mal 2x zabku /soór/ a zabral jedine DIFLUCAN a to velmi rychle, uz do niekolkych hodin mu bolo lepsie a mne tiez 😀 Je to na predpis, lekarka povedala riedenie a sup do pusy zjest 🙂

lienka79
25. júl 2008

my sme este synovi ako novorodencovi na radu detskej dr.na novorodeneckom vytierali sodou bikarbonou....Ale lepsie pomohla gencianova violet....

k.a.t.k.a.
20. sep 2008

moja malá má teraz niečo podobné na jazyku 😖 taký opuchnutý biely flak na kraji jazyka a pri zaspávaní si vkuse do toho kúše 😒 2 dni sme sa teraz trápili s 39st teplotami neviem či vďaka tomu, alebo či to je výsledok tých teplôt .. mám doma len tantum verde 😖 a k lekarke až v pondelok môžem isť, neviete poradiť čo by som mohla ako volnopredajný liek na to zajtra kupiť?

dana_l
25. nov 2008

moze mi prosim niekto povedat ako pouzivat tu fialovu vodicku??????
moja dcera ma zabu a doktor jej dal kvapky - 4x denne po jedle do pusinky a mne na prsia. ale nejako jej to nezabera. teraz som si kupila tu fialovu vodicku ale neviem ci jej ju mam dat po jedle alebo je to jedno kedy a ako casto?????

bibinka
autor
25. nov 2008

dana_l - genciánku nakvapkaj na vatovú tyčinku a povytieraj jej pusku z vnútra. ale mala by byť po jedle aspoň pol hodinu, lebo by ti mohla zvracať. sebe už nemusíš natierať bradavku.ja si myslím, že treba natrieť vtedy keď sa začne vymývať, aby bola pusina stále fialová.
Ja som to robila tými vatovými tyčinkami. 😉

junovka
25. nov 2008

Dana_...my sme ju davali po jedle, a vytierali sme ju asi tak 3 x denne.

lilyk
27. nov 2008

mi sme mali zabku 3 dni dozadu, dostali sme jeden cipok Candibene a gazu, gazu sme nepouzili, maly nechcel ani pusku otvorit, tak sme to riesili prstom, umyli sme prst, strcili do roztoku a vytreli malemu pusku, no zda sa ze to naozaj odislo, pre istotu sme si zobrali od lekarky este jeden cipok keby sa to vratilo. Robili sme to vzdy po jedle a piti, aby to nejaku tu dobu ucinkovalo a est sme aj dudlik do toho namocili aby nieco pocucal. Vymenili sme cumliky a dudle.

lilyk
27. nov 2008

k.a.t.k.a moze to byt z horucky, citala som ze sa to moze stat aj z oslabenej imunity. Nam idu zuby, kasleme, soplili sme, maly ma urcite oslabene telicko, tak mozno aj preto sme to tiez chytili..

marrrka
3. mar 2009

da sa kupist tableta nizorl bez predpisu?

evita123
11. mar 2009

ahojte babulky.. aj moj malinky ma soor a uz dost dlho. mali sme taku priesvitnu vodicku.. len uz som zabudla ako sa to volalo.. zdalo sa, mi ze celkom ucinnkuje ale to mi lekarka dala trosicku do skumavky a je to o nicom len tak malinko ... a sama viac nemala tak mi poradila vitamin C v kvapkach a tym mu vytieram pusinku uz niekolko dni a nic :( citam si tu vase skusenosti a rady.. asi sa opytam na to candibene.. ale este predtym vyskusam sodu bikarbonu. len mi prosim poradte aky pomer vody a sody pre trojmesacne babatko...