• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako odobrať moč do skúmavky?

14. decembra 2011 
nasej malej sme museli kvôli obličkám brať moč pravidelne od narodenia každý mesiac. Mali sme odoberať ráno stredný prúd! :unamused: :confused: Moč sa posielal do dvoch laboratórií. Jeden do nemocnice u nás (tuším na biochémiu) a druhý posielali do firmy HPL v Devíne (už si nepamatám, čo vyšetrovali) Ten prvý stačilo odobrať do sáčika a preliať do skúmavky(myslím, že sáčik je sterilnejší než akokoľvek dobre vyčistený nočník), no do HPL-ky musel byť sterilný- odobratý priamo do skúmavky. No a ked sme už museli čúrať do skúmavky, preliala som polovicu do druhej a boli sterilné oba. Ak nebol treba sterilný, používali sme sáčik.
Viac krát sa nám stalo, že moč sme vraj zle odobrali (zistené z výsledkov z laboratorii)- proste niečo tam bolo, čo tam nemalo byť. :unamused: :confused:
A robila som to tak, že som malú večer umyla a nenakrémovala. Ráno znovu umyla dolu s mokrou plienkou aj pod sprchou a čakala nad rozbalenou slečnou so skúmavkou v ruke. Ked sa dlho nedarilo aj ked malá pila, položila som jej na chvílinku na bruško plienku namočenú v studenej vode. Potom rýchlo niečo teplé aby mi nenachladla. Zväčša to zabralo. :slight_smile:
Neskôr sme to odoberali vo vani na nočníku. Mali sme také nízke skúmavky. Ked začala čúrať, rýchlo som jej tam skúmavku podstrčila. Teraz má už zase viac rozumu a my už nemáme tie nízke skúmavky (tie dlhšie do nášho nočníka nenacpem). Takže teraz skúšame na veľkom záchode, no je to fuška a ja som už den pred odberom nervozna. :frowning2: Ona radšej 3 hodiny nečúra, než by mala do skúmavky. Už majú skúmavky a nočník aj jej bábiky, no nie vždy je to pre ňu argument.
Ozaj a upozornili nás tiež, že treba dať pozor aj na vrchnák skúmavky, kam ho položím.
Som sa rozpísala, no snád to niekomu pomôže. :slight_smile:
13. júl 2007 o 00:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maminky, prosim o radu. Zajtra musim malej zobrat moc, do skumavky, nesmu to byt sacky podla Dr. Nam sa to uz dva dni nepodarilo. Cakala som a cakala, no ona necikala. Ma sest mesiacov.
Poradte prosim
4. mar 2009 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nad čistym tanierom podržat...a preliat do skumavky.Poradla nam to sestrička,ani nam sa nedarilo do sačku...chce to len trpezlivost.
5. mar 2009 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nakoniec som to zvladla priamo do skumavky. cakala som rano asi pol hodinu:slight_smile:
5. mar 2009 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne sa tiez dnes podarilo do skumavky konecne, ale v pohodicke, kedze mam chlapceka :slight_smile:
5. mar 2009 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skus ho dat vypiskat do nocnika snad sa ti to podari drzim palce
5. mar 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
euphoria - ak sa ti to dnes nepodarilo, skus to takto: skus ju nechat vycikat do sterilneho sacku a potom vyvarenymi noznicami (aby boli sterilne) odstrihni roztek sacku a prelej do skumavky :wink:
5. mar 2009 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som malej odoberala ked bola menšia do takého zberného sáčku, ktorý sa prilepí na cikulku, sestra nám k nemu dala aj striekačku, ktorou som to dala do skúmavky.... no ale teraz jej sáčok už vadí, tak sedíme na nočníku každých 5 minút, kým si necikne.... :grinning:
5. mar 2009 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, neviem, ci vam to pomoze, ale nasa mala takmer kazdy vecer, ked ju dame do vane, okamzite zacne cikat a kedze pri kupkani nie je az tak ponorena, samozrejme, potom by mala ponorene aj uska, tak my by sme asi nemali problem, nastavila by som skumavku a uz by to islo, xixi. Jasne, ze ked je uz babo starsie, tak je to lahsie, ked uz sedi alebo dokonca chodi na nocnik. Ja som kedysi musela odobrat moc aj nasej macicke a to bola teda ina sranda :slight_smile:
8. mar 2009 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, koľko hodín starý moč môžem priniesť doktorke? Zajtra ideme na poradňu a rozmýšľam, že budeme ešte večer skúšať, alebo až ráno? Ďakujeme! :slight_smile:
11. dec 2011 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@romanecka Ranný, večerný ti nezoberú.
11. dec 2011 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@koniarova Tak, ráno sme pekne nacikali, hneď ako som priložila skúmavku :grinning: Lenže našej pani doktorke sa nepáčil moč starý viac ako dve hodiny... :angry: Musíme ísť znova... :frowning2:
14. dec 2011 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@romanecka mne povedali u nás v labáku, že môžem priniesť aj večerný moč, ako ho dám na noc do chladničky :wink: a dokonca v jednom špeci laboratóriu mi primár povedal, že keď odoberiem a nemôžem ho hneď na druhý deň doniesť, mám ho dať do mrazničky...
a aj sme tak dali a bolo to v pohode :slight_smile:
14. dec 2011 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary čo doktor to iný názor... škoda, ako zisťujem- tá naša pediatrička je špeci asi vo všetkom... :unamused:
14. dec 2011 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@romanecka no, to o tej chladničke (event. i mrazničke) dosť zaskočilo aj mňa... :confused:
ale keď povedali, tak som tak urobila :confused: :wink:
14. dec 2011 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok