Ako odobrať moč do skúmavky?

lindda
2. júl 2007

Chcela by som sa vas opytat, ze ci mate niektora s tymto skusenost nam sa to uz 3tyzdne nedari,,,,, vzdy sme cakali aj 5hod a nic potom som kupila taky sacok a podarilo sa ,ale lekarka nam to dala spat, ze to musi byt do skumavky tak fakt neviem ako to spravit dik za kazdu pomoc 🙂
este som zabudla mam chlapceka.

gapa
12. júl 2007

nasej malej sme museli kvôli obličkám brať moč pravidelne od narodenia každý mesiac. Mali sme odoberať ráno stredný prúd! 😒 😕 Moč sa posielal do dvoch laboratórií. Jeden do nemocnice u nás (tuším na biochémiu) a druhý posielali do firmy HPL v Devíne (už si nepamatám, čo vyšetrovali) Ten prvý stačilo odobrať do sáčika a preliať do skúmavky(myslím, že sáčik je sterilnejší než akokoľvek dobre vyčistený nočník), no do HPL-ky musel byť sterilný- odobratý priamo do skúmavky. No a ked sme už museli čúrať do skúmavky, preliala som polovicu do druhej a boli sterilné oba. Ak nebol treba sterilný, používali sme sáčik.
Viac krát sa nám stalo, že moč sme vraj zle odobrali (zistené z výsledkov z laboratorii)- proste niečo tam bolo, čo tam nemalo byť. 😒 😕
A robila som to tak, že som malú večer umyla a nenakrémovala. Ráno znovu umyla dolu s mokrou plienkou aj pod sprchou a čakala nad rozbalenou slečnou so skúmavkou v ruke. Ked sa dlho nedarilo aj ked malá pila, položila som jej na chvílinku na bruško plienku namočenú v studenej vode. Potom rýchlo niečo teplé aby mi nenachladla. Zväčša to zabralo. 🙂
Neskôr sme to odoberali vo vani na nočníku. Mali sme také nízke skúmavky. Ked začala čúrať, rýchlo som jej tam skúmavku podstrčila. Teraz má už zase viac rozumu a my už nemáme tie nízke skúmavky (tie dlhšie do nášho nočníka nenacpem). Takže teraz skúšame na veľkom záchode, no je to fuška a ja som už den pred odberom nervozna. ☹ Ona radšej 3 hodiny nečúra, než by mala do skúmavky. Už majú skúmavky a nočník aj jej bábiky, no nie vždy je to pre ňu argument.
Ozaj a upozornili nás tiež, že treba dať pozor aj na vrchnák skúmavky, kam ho položím.
Som sa rozpísala, no snád to niekomu pomôže. 🙂

euphoria
4. mar 2009

Maminky, prosim o radu. Zajtra musim malej zobrat moc, do skumavky, nesmu to byt sacky podla Dr. Nam sa to uz dva dni nepodarilo. Cakala som a cakala, no ona necikala. Ma sest mesiacov.
Poradte prosim

ma76
5. mar 2009

nad čistym tanierom podržat...a preliat do skumavky.Poradla nam to sestrička,ani nam sa nedarilo do sačku...chce to len trpezlivost.

euphoria
5. mar 2009

nakoniec som to zvladla priamo do skumavky. cakala som rano asi pol hodinu🙂

claudinka
5. mar 2009

mne sa tiez dnes podarilo do skumavky konecne, ale v pohodicke, kedze mam chlapceka 🙂

lucdavdan
5. mar 2009

skus ho dat vypiskat do nocnika snad sa ti to podari drzim palce

kacenqa
5. mar 2009

euphoria - ak sa ti to dnes nepodarilo, skus to takto: skus ju nechat vycikat do sterilneho sacku a potom vyvarenymi noznicami (aby boli sterilne) odstrihni roztek sacku a prelej do skumavky 😉

habibi78
5. mar 2009

ja som malej odoberala ked bola menšia do takého zberného sáčku, ktorý sa prilepí na cikulku, sestra nám k nemu dala aj striekačku, ktorou som to dala do skúmavky.... no ale teraz jej sáčok už vadí, tak sedíme na nočníku každých 5 minút, kým si necikne.... 😀

katkabod
8. mar 2009

Ahojte, neviem, ci vam to pomoze, ale nasa mala takmer kazdy vecer, ked ju dame do vane, okamzite zacne cikat a kedze pri kupkani nie je az tak ponorena, samozrejme, potom by mala ponorene aj uska, tak my by sme asi nemali problem, nastavila by som skumavku a uz by to islo, xixi. Jasne, ze ked je uz babo starsie, tak je to lahsie, ked uz sedi alebo dokonca chodi na nocnik. Ja som kedysi musela odobrat moc aj nasej macicke a to bola teda ina sranda 🙂

romanecka
11. dec 2011

Ahojte, koľko hodín starý moč môžem priniesť doktorke? Zajtra ideme na poradňu a rozmýšľam, že budeme ešte večer skúšať, alebo až ráno? Ďakujeme! 🙂

koniarova
11. dec 2011

@romanecka Ranný, večerný ti nezoberú.

romanecka
14. dec 2011

@koniarova Tak, ráno sme pekne nacikali, hneď ako som priložila skúmavku 😀 Lenže našej pani doktorke sa nepáčil moč starý viac ako dve hodiny... 😠 Musíme ísť znova... ☹

magimary
14. dec 2011

@romanecka mne povedali u nás v labáku, že môžem priniesť aj večerný moč, ako ho dám na noc do chladničky 😉 a dokonca v jednom špeci laboratóriu mi primár povedal, že keď odoberiem a nemôžem ho hneď na druhý deň doniesť, mám ho dať do mrazničky...
a aj sme tak dali a bolo to v pohode 🙂

romanecka
14. dec 2011

@magimary čo doktor to iný názor... škoda, ako zisťujem- tá naša pediatrička je špeci asi vo všetkom... 😒

magimary
14. dec 2011

@romanecka no, to o tej chladničke (event. i mrazničke) dosť zaskočilo aj mňa... 😕
ale keď povedali, tak som tak urobila 😕 😉