Ako odobrať u dievčatka moč na vyšetrenie?

ivcap
3. aug 2007

Ahojte maminy, ja som už zúfalá. Už 3x sme odniesli ku dr. moč na vyšetrenie, ktorý posielali na hygienu a stále prišla odpoveď, že moč je nesterilný. 2x sme to skúšali tak, že sa mi dcérka(15mesiacov) vycikala do umytého nočníka a posledný krát som jej doňho dala umytú sklenenú misku, takže moč išiel priamo do nej a potom som to preliala do skúmavky, ktorú mi dala dr. A výsledok? Moč zase nesterilný. ☹ Ja už neviem čo mám robiť, ako malej odobrať ten moč. Ktovie, čo si o mne myslí dr. 🙄 . Takže Vás prosím, keď máte niektorá skúsenosť ako dostať do skúmavky sterilný moč, tak mi prosím odpíšte.

ivcap
autor
14. aug 2007

Baby pomoooc. Dnes som bola s malou v poradni a dr. chce zase po mne moč.Sú tam nejaké streptokoky a chce si byť istá, že to nie v moči. A keď to nebude ani na budúce o.k., tak nás pošle k nefrologičke na ultrazvuk. ☹ . Takže od pondelka začíname znova. Dr. mi dala dve skúmavky, vraj by bolo najlepšie sa do nich priamo vycikať 🙄

vavka33
14. aug 2007

Ivcap,prosim ta nestresuj 😀 Poriadne umy nocnik jarovou horucou vodou,povyplachuj,vyutieraj dosucha,malu poumyvaj zospodu-cikulajdu,ritulu,posad ju tam,nech sa vycika,natiahni moc do striekacky a prelej do skumavky.moc zanes do dvoch hodin musi byt v labaku.Bude to v poriadku.ak ma v moci streptokoky,tak ich tam bude mat a urcite to nebude zo spinaveho nocnika.
Pekne cikanie a neboj,bude to dobre 😉

ivcap
autor
14. aug 2007

Vavi, veď presne to som aj urobila a vidíš, moč je nesterilný. 😠 Veď mne sa to s tými streptokokami tiež nezdá. Mám normálne obavy, či malá nemá niečo s ladvinkami. No uvidíme na budúci týždeň, ako budeme cikať. Zajtra odchádzame na chalupu, tak si dáme trochu pauzu 😉

vavka33
14. aug 2007

To sa mi nezda,preco nesterilny?Hm,ale kde by sa tam vzal streptokok-musi ho mat potom mala v sebe.neboj,ak aj ma,radsej nech to zistia.urob to tak,ako predtym,povedz,ze si to rovno do skumavky a uvidis,ze z bude sterilny-oni si tiez povedia ako im vyhovuje.
na chate si odychni,zabuni na moč a v pondelok to zvladnete. 😉

paska
14. aug 2007

pripojím sa.....
moja dcerka ma od narodenia kontrolovaný moč a ak som chcela aby bol odobratý dobre neostávalo nič iné len čakať so skúmavkou pri šuške kým sa neviciká no je to dosť náročné ale nič iné nepomohlo ked chceš mať moč sterilný musí ísť priamo do skúmavky ktorá je strilná

sas26
15. aug 2007

Ahojte
Aj my muime kvoli prekonanemu zapalu mocoveho mechura kazdy druhy mesiac brat moc. Kym bola mensia tak super, ale odkedy sa vie posadit, postavit tak hroza. Skusali sme nocnik, sacok ale doktorka tiéz povedala len skumavka. Dokonca nesmieme ani doma prelievat. Mali sme brat do dvoch, kedze pri malej to nejde, 😉 povedat je pockaj vymenim skumavku, tak sme prelievali doma. A tak vzdy jedna bola kontaminovana a tak znova ☹ . Az nefrologicka (velmi sa cudovala, ze doktorka nas nechala takto odoberat) nakazala - prelievat musi len sestricka u doktorky. Tak uvidime, zas mame pred sebou odber.

ivcap
autor
28. aug 2007

Ahojte maminy. Hurááááááááááááááááááááááá máme výsledky moču. Predstavte si, že je sterilný a je v poriadku. 😀 Konečne. Podarilo sa to vo vani a rovno do skúmavky. Som taká rada, asi si pôjdem dať panáka. 😝

vavka33
28. aug 2007

Ivcap-supeeeeeeeeeeeeeeeeer,tesim sa s tebou a hrkni si hned dva za tu namahu a uspech 😀

ivcap
autor
28. aug 2007

Vavi, dala som si iba jeden, potom by som nevládala behať za Saškou. 😉 Ale mám to konečne za sebou. Bože taká banalita a ako sa človek okolo toho natrápi. ☹

maca793
1. sep 2007

minule som brala moč dcérke na vyšetrenie, veľmi mi pomohla, lebo sa v noci vôbec nepocikala do plienky. vrecko som jej dala, a išli sme. no žiaľ, ako sedela v kočíku, sa obsah sáčku vylial do plienky. takže, ak nabudúce budem brať moč, tak ho hneď prelejem do fľaštičky. 😉

ela.masa
13. sep 2007

ahojte ja som nebrala nikdy malej do toho sacku lebo dr.nefrolog ma vyhuboval ze to nie je sterilny sacok a tym padom kontaminujem vzorky a bla bla.takze stojime vo vani a cakame a cakame,ale vacsinou sa nam to podari

maca793
22. sep 2007

ele.masa
pri takej veľkej babe sa to dá cikať postojačky 😉
ale doktor len tára. to by museli byť kontaminované všetky vzorky, čo sa odoberú deťom. je to sprostosť. tie sáčky sú sterilné.

maruschka
23. sep 2007

u nás normálne dáva nefrológ tie sáčky domov a do toho sa odchytí moč.A načo by ich tam inak mal,ak nie sú sterilné?ja keď mám malej zobrať moč,tak jej urobím teplý čajík,osprchujem ju a tak za 10 min sa normálne vyciká do čistého pohárika.Ak sa jej nechce cikať,tak znova teplý čaj a skúšame za ďalších 10 min a to určite zaberie.

emjee
19. máj 2008

violetka1 • 1d • Včera o 21:18
Prosím poraďte..Dnes sme dve a pol hod. naháňali dcéru so skúmavkou po byte a nakoniec sa vycikala v kuchyni, keď sme to už vzdali☹ Zajtra musíme odniesť moč k lekárke, ešte budem skúšať ráno.
Šteklila som ju, kúpala sa v teplej vode, pila čajík..Sú ešte nejaké "triky"..??

kendra • 1d • Včera o 21:27
Nemas pre nu taky sacok,ktory nalepis na pipi a tam zberas?My sme taky mali,vecer som nalepila,rano odlepila a moc zliala do skumavky.

mihalicka • 1d • Včera o 21:32
Alebo vyumyvaj , prelej vrelou vodou nocnicek, aby bol co najcistejsi a potom to vylej do skumavky......no detickam sa zbiera moc ako pise Kendi. Do sterilneho sacika. Lekarka Ti ho nedala? hmmm 😒

violetka1 • 1d • Včera o 21:42
veru nedala, bo sme po telefone riesili, a ani ho nepsomenula. Nocnicek ani nic ine to nemoze byt, to som sa jej vecer este pytala, musi to by t len skumavka. Tiez mi to prislo blbe, ze ako to mamchytit, do ritky..napadol ma daky sacok, ale ked nic nepovedala..myslela som, ze si dam patent ako prva🙂

livka299 • 1d, 41tt • Včera o 21:44
Baby my sme aj ten sacok mali, ale nehrozilo to mat tam nalepene 😖 😖

violetka1 • 1d • Včera o 21:57
Livka a ten sacok aj lekarni sa da kupit asi, co? A to si ho tvoj maly strhol aj v noci?? Kde sa to priliepa?

mimma • 2d • Včera o 22:25
Violetka, kúp si ich radšej viac, v lekárni, alebo sanitase, najepšie je ráno nalepiť, dať vypiť mlieko a tak do hodinky a pol sa snáď vyciká. Ja som to radšej častejšie pozerala, aby sa to nevylialo, niekedy sa mi to podarilo skoro hneď niekedy to tam zle držalo a išlo to aj tak do plienky, alebo sa mi do toho aj vykakala 😖 , ale max som minula asi 4 sáčky.

livka299 • 1d, 41tt • Včera o 22:31
Violetka to neviem asi sa aj daju kupit v lekarni, nam to dala lekarka, no babam neviem ako sa to dava 😅 ale ale malemu som tam pekne vopchala pipika 🙂 /prvy krat to mal asi pol roka/ teraz ani panovy aj zo spanku si to strhaval ☹ a ani na nocnik este nevie 😖

minkak • 1d • Včera o 22:33
no my sme mali doniest 1* moc ako 7mesacne tiez nam dr,povedala,ze do toho sacka aj som si ho kupila ,ale nedala som jej to akosi sa mi to hnusi -proste neviem si predstavit davat jej to potom dole brrrrr....
tak som tiez vyumyvala nocnicek a p ovedala som to aj dr.a v pohode....
ale ak musi byt ten moc uplne sterilny....no neviem

minkak • 1d • Včera o 22:36
no dava sa to tak ze to tam priamo nalepis.......juuuj,preto som to ja nedavala
a da sa to kupit v lekarni tusim do 10sk

helka101
19. máj 2008

emjee, skus nalepiť ten sáčok malej ked bude ešte hajať, a daj jej piť čajík 🙂 ja to tak robím nášmu malému, pretože on si ten sáčok dovolí dať,ale ako chodí tak sa odlepí a všetko ide vonku, takže to riešime takto, a vlastne miy si moč nosíme samy do láábaku, tak mu dám sáčok na obednajšie spanie a ked vstane moč prelejeme a utekáme na biochéémiu 🙂 držím palce 😉

olusat
21. máj 2008

Ahojte.Nam sestricka na nefrologii odporucila vyvarit porcelanovu misku a dat do nocnika.Potom do skumavky a funguje nam to.Moc byva cisty. 🙂

tonicka
21. máj 2008

Ahojte, ja sa pridavam k paske...umyjem malu, nastavim skumavku a cakam a cakam a cakam 😀

violetka1
23. máj 2008

Tak sa pridávam ešte raz so svojou skúsenosťozu- čerstvou, keďže som túto tému založila a po mne druhá babena obdeň.
S lekárkou som riešila presne aj to, či nemôžem vyvariť porcelánovú misku, alebo podobne, povedala, že to už za praxe skúšala, no stávalo sa, že aj tak moč sterilný nebol (nie že vždy, ale bolo aj také), takže vyšetrenie zbytočné. Preto vyslovene LEN do skúmavky, žiadny sáčok ani miska.
V ten večer po kúpaní to nevyšlo- ako som písala- tri krát sa vycikala mimo skúmavky. Ráno som ju rozospatú rozbalila- našťastie bola suchá- priložila som skúmavku po ležiačky, dala som teplý čajík a hrali sme sa slovné hry a tak..po 20min. bola skúmavka plná moču a ani sa nepohla pri tom.

Nikdy pred tým, ako som mala dieťa, som si nepomyslela, že sa budem tešiť, že mi niekto ociká ruku🙂🙂

Držím palec aj ostatným!!

tutifruti
23. máj 2008

Ako odobrat moč... ťažko...

luculka
23. máj 2008

ja som nalepila ten sacok an moc,,,a vyslo nám to super,,, 😉

kingstonka
6. nov 2008

...ahojte..no aj my by sme mali tento mesiac priniest vzorku mocu. Ako presne sa ten sacok pouziva? Kupila som nekolko v lekarni, ale ked som sa pytala ako sa to pouziva tak mi povedala ze" netusi " . Zo sacku sa to potom preleje?

roasha
6. nov 2008

king,mozes si v zdravotnickych kupit skumavky,alebo pouzijes umytu flasticku od liekov.ked sa ti mala vycika do toho sacku,opatrne odstrihnes jeden roztek a "vypustis" to do flasticky. 😉
/sacky si kupuj konkretne pre dievcatka/ 😉

kingstonka
6. nov 2008

vdaka. Neviem ci som kupila pre dievcatka- nedali mi moznost vyberu ☹

roasha
6. nov 2008

chlapcekove sacky maju otvor-kruzok
dievcatkove-elipsu

kingstonka
6. nov 2008

aha-mame elipsu 🙂

sirinka
7. nov 2008

ja som na vysetrenie mocu chemicky a sediment urobila takto...do nocnika som naliala vriacu vodu, umyla, nastriekala dezinfekcny prostriedok, nechala 15min postat a opat vriaca voda...
klarku som rano zobudila trosku skor, poriadne poumyvala a sup na nocnik. do 5min bola vycikana a vysledky su negativne, moc je celkom cisty 😉
ale ked treba robit kultivacie a citlivost, tam by som chytala priamo do skumavky, to je naozaj dolezity co najsterilnejsi moc, je to ovela citlivejsie vysetrenie...

maurizia
9. jan 2009

hlasi sa jedna nanicmama, s prestavkami sa pokusame uz riadne dlho, minula som min 10 sackov a vsetko vedla..kedze nie je velmi teplo v byte a dieta casto prechladnute, priamo do skumavky skusam tak 15min, zatial marna vsetka snaha.. 😝

fifinna
9. jan 2009

maurizia a neskusala si ju posadit na nocnik ?

sirinka
9. jan 2009

ja som malu v tomto veku zobudila skoro rano okolo piatej, pol siestej, rozbalila, umyla a nakojila a skoro hned po kojeni aj piskala poleziacky rovno do skumavky.

maurizia
9. jan 2009

fifinna no my este nocnik ani nemame kupeny 😅 . sirinka o piatej mozno bude hore aj sama, len ja asi budem standardne polomrtva..ale skusim tak.