Ako odobrať u dievčatka moč na vyšetrenie?

ivcap
3. aug 2007

Ahojte maminy, ja som už zúfalá. Už 3x sme odniesli ku dr. moč na vyšetrenie, ktorý posielali na hygienu a stále prišla odpoveď, že moč je nesterilný. 2x sme to skúšali tak, že sa mi dcérka(15mesiacov) vycikala do umytého nočníka a posledný krát som jej doňho dala umytú sklenenú misku, takže moč išiel priamo do nej a potom som to preliala do skúmavky, ktorú mi dala dr. A výsledok? Moč zase nesterilný. ☹ Ja už neviem čo mám robiť, ako malej odobrať ten moč. Ktovie, čo si o mne myslí dr. 🙄 . Takže Vás prosím, keď máte niektorá skúsenosť ako dostať do skúmavky sterilný moč, tak mi prosím odpíšte.

melory
3. aug 2007

v zdravotnickych potrebach dostat kupit sacok na moc, je univerzalny, je tam slaby lep, prilepi sa to okolo susky a ona sa do neho vycika, moze sa dat normalne plienka.

ivcap
autor
3. aug 2007

Ahoj Melory. Ten sáčok máme, dala nám ho dr. Malá ho nechce mať prilepený.

melory
3. aug 2007

no tak to uz neviem, mysme nasmu dali sacok a plienku a aj ked sa jedoval, musel ho mat.

maca793
3. aug 2007

ak nechce, tak ju niečim zabav. rýchlo jej ho tam nalep a daj plienku. malej to nijako nevadí a ani ju to netlačí. 😉

dannynka
3. aug 2007

no mi sme nechali malu rozbalenu ,sacok pod susulou a cakali sme co bude.....no len vy ste starsi ako pozeram....
neviem mozno by som skusila nechat ju rozbalenu na preb.podlozke a daj pod nu ten sacok....nejak ju zabav a mozno sa ti podari....drzim palce....
inak aj my sme cakali skoro hodinu a podarillo sa nam az na 3-pokus... 😉 😉

lindda
3. aug 2007

ten sacok prilep a daj je plienku a hned to je 🙂

barunka
3. aug 2007

ivca, skus ten sacok na moc, ale odporucam kupit chlapcensky, lepsie lepia a ak je Saška taká ako Simi, tak by ten dievčenský cikaním odlepila. Najlepšie je nalepiť jej ten sáčok keď napríklad ráno pije mliečko a hneď jej dať plienku a zabaviť ju, aby na to nemyslela. A odporúčam, aby nesedela, lebo sa vám všetko vyleje.
Alebo druhá možnosť, ja som to skúšala aj tak, že som si zobrala skúmavku, vysterilizovala som ju (klasicky v horúcej vode) vložila do nočníka (tiež umytého horúcou vodou) a zobrala jej moč takto, a vždy to bolo v pohode..
Hlavne trpezlivosť.

laki
3. aug 2007

Ahojte, ja som malu nechala stat vo vani a tam sme sa hrali, a ked zacala cikat tak som jej rychlo podstrčila skumavku, ale daj pozor, aby si
aj vrchnak zo skumavky nikde neoprela ani sa s nim nicoho nedotkla.A malej pred tym osprchuj susku.U nas zabralo jedine toto, lebo sacok sa jej stale odlepil.Vela trpezlivosti.

ivcap
autor
3. aug 2007

Baby, keď oni chcú po mne ranný moč. Samozrejme, že ju večer osprchujem, aj nočník som umyla horúcou vodou a saponátom. Tak neviem, či stihame ráno skoro vyzliecť a ísť do vane sa osprchovať a až potom cikať ☹ Skúsim jej ešte raz nalepiť ten sáčok a dať ju na nočník.

melory
3. aug 2007

iva drzim palce...ach tie deti 😅

kosicanka1
3. aug 2007

ivca - ja som vcera niesla moc nasej Simonky a to ma iba mesiac, pouzila som ten sacok a z neho som preliala do skumavky
ale ako tu citam, asi mi to vratia spat ako nesterilne, lebo az v cakarni u doktorky som si vsimla, ze v tej skumavke je malicky malilinky kusok stolice
tak asi v pondelok to budeme opakovat ???
ono je to u mesacneho babetka horor, do toho sacku sa mi stolica trosku asi stale dostane
no som v koncoch

ivcap
autor
3. aug 2007

Keď mala Saška pol roka, tak sme moč odobrali bez problemov. A teraz? No horor a hanba 3x a nepodarilo sa. 😠

melory
5. aug 2007

ivcap uz viem o cvom hovoris 😀 nasa m,a len 4 mesiace, vcera nam dali na pohotovosti sacok a vsetko slo vedla.... 😖

verulka
5. aug 2007

ivi, s tymto sme si uzili (dcerka trpela na zapaly moc. ciet). My sme optrebovali ranny sterilny moc- stredny prud 😀 . Tie sacky sme pouzili raz, ale vysledky neboli ok, tak sme pristupili na norm. chytanie mocu.
Budik sme dali na 6.00, malu sme rozbalili, a prichystani sme cakali. Manzel ju zabaval, prelieval jej pri usku vodu a ja som cihala. Vzdy sa nam to podarilo tak na 3.den. Niekedy sme cakali hodinu, hodku a pol. Bolo to peklo. Ale iba takto sa nam podarilo dobrat. Este som jej v noci dala vela vodicky. My sme to museli absolvovat raz za 3 mesiace od roka 😝 .
drzim paste

melory
5. aug 2007

verula ano, to si aj sa spominam pri hugovi, ze sme prelievali vodicku, ale on to mal tym svojim vybavenim lahsie ako stelka.
my mame takyto moc doniest v pondelok. drzte palce.

sweetberry
5. aug 2007

existuju take vrecka su uplne super dostat ich v lekarni do toho sa da odobretmoc je to samozrejme sterilizovane

melory
5. aug 2007

to ano ved ich mame, ale kedze je dievca siel ten prud akosi mimo

sweetberry
5. aug 2007

ale to netreba toho mocu zase vela skusaj aj viem aj my sme s tym mali galibu takze viem o com hovoris teda pises

melory
5. aug 2007

ja som vcera vyzmykala kvapky do skumavky a ze to bude malo a nakoniec to bolo dost.

sweetberry
5. aug 2007

no vidis 🙂

melory
5. aug 2007

iakn to su starosti...co? odoberanie mocu. pri chlapcovi to bolo take jednoduche a zrazu ked je divca a nieco tam nema co chlapec je to tazsie.proste my zeny to mame tazsie vo vsetkom.

sweetberry
5. aug 2007

mas pravduu hmmmm

ivcap
autor
5. aug 2007

Okrem Sašky mám ešte dvoch chlapcov a takýto problém som nikdy nemala. Keby mi aspoň sestrička povedala, že to sa stáva, ale ona sa len pousmeje a ja si pripadám ako debil, čo má doma špinu a nevie odobrať dcére moč. ☹

ivcap
autor
6. aug 2007

Baby držte palce, zajtra cikáme do sáčka 😉

sweetberry
6. aug 2007

drzkame jasneeee 😉 😉 😉 😉 😉 🙂

zuz11
6. aug 2007

nam sacik neodporucali 🤐 chytali sme do skumavky, rano sme vstali, nakojila som odbalili sme, manzel drzal skumavku, ja som si chladila ruku a davala na jej brusko a do 15 min sme mali vzorku v skumavke 😉

ivcap
autor
7. aug 2007

Jáj Zuz, pri takom malom bábe sa to ešte dá. Ale neviem si predstaviť, že by som behala celý čas po byte so skúmavkou. Saška mi už ciká do nočníka a tam sa skúmavka nevojde. ☹
Takže dnes máme za sebou ďalší odber. Saška sa zobudila o pol šiestej ráno 😠 ,samozrejme už bola pocikaná, tak som jej osprchovala riťulu a šušulu, nalepila sáčok a dala plienku. Po hodine sa nič nedialo.Tak som ju posadila na nočník aj s nalepeným sáčkom a pekne sme si čítali a hrali sa a čo čert nechcel, začala mi kakať 🙄 . Popri tom sa aj vycikala, niečo išlo do sáčku ,len som zvedavá, či v tom moči nebude mať pre zmenu kakinu. Baby, no ja som sa dnes pri tom nočníku normálne začala smiať 😀 a chúďa moje dieťa len pozeralo, čo sa deje a potom sa smiala so mnou 😀 Vo štvrok dám vedieť, ako sme dopadli.

vavka33
12. aug 2007

Ivcap.ako dopadol ober mocu? 😀
ked ti cika do nocnika,je to super-a neviem naco tam chces strkat skumavku-staci ti jedna obyc.striekacka a je to,ak nemas,tak aj pri detskych sirupoch byvaju take striekacky,ja som to robila s nou.nabuduce vyskusaj 😉

ivcap
autor
12. aug 2007

Vavka, vidíš to so skúmavkou ma nenapadlo. 😠 Takže v piatok ráno som volala k Dr.,Sestrička mi povedala, že to nie je až tak sterilné, ako by malo byť, niečo tam zase našli 🙄 . Bolo to rovnaké ako pri prvom odbere, ale že to nevadí, netreba na to lieky. Tak mi povedzte, načo som tam odnášala moč ešte 3x? Ja tomu už nerozumiem. Ale chválabohu už to máme za sebou. 😀 .Baby, dík za všetky rady, ste zlaté. Prajem Vám a Vašim najbližším strašne veľa zdravíčka.

vavka33
12. aug 2007

Aspon to uz nemusis absolvovat 😉