Ako odobrať u dievčatka moč na vyšetrenie?

ivcap
3. aug 2007

Ahojte maminy, ja som už zúfalá. Už 3x sme odniesli ku dr. moč na vyšetrenie, ktorý posielali na hygienu a stále prišla odpoveď, že moč je nesterilný. 2x sme to skúšali tak, že sa mi dcérka(15mesiacov) vycikala do umytého nočníka a posledný krát som jej doňho dala umytú sklenenú misku, takže moč išiel priamo do nej a potom som to preliala do skúmavky, ktorú mi dala dr. A výsledok? Moč zase nesterilný. ☹ Ja už neviem čo mám robiť, ako malej odobrať ten moč. Ktovie, čo si o mne myslí dr. 🙄 . Takže Vás prosím, keď máte niektorá skúsenosť ako dostať do skúmavky sterilný moč, tak mi prosím odpíšte.

fifinna
9. jan 2009

maurizia, tak co najskôr kupte a zacnite trenovat, ale to je ina tema. Mne sa to zo sackom tiez nedarilo, lebo vzdy sa maly prevalil nan a vsetko vytieklo. Musis malu stym sackom udrzat tak, aby si si ju o seba neoprela a aby sa ani ona neprevalila.

sirinka
9. jan 2009

maurizia nic mi o tom nehovor, ja byvam polomrtva cele doobedie, ale ked sa inac neda...dolezite je zobudit dietatko cca polhodinku skor ako sa budi zvycajne same, lebo ked sa zobudi same, zvycajne hned pusti curdu a ty mas trapenie. ked to nestihne mas to za par minut hotove... len sa sustred na tu skumavku, drz ju blizko pisulky aby ti neslo vsetko mimo...

fifinna
9. jan 2009

niekde som citala , ze dieta sa vycika do desiatich minut po prebudeni, u nas je to tak asi do troch minut.

tribitka
10. jan 2009

mne dala lekárka také odchytové sáčky, čo sa prilepia na cikulku a do toho sa vyciká.... doteraz to tak aj bolo, ale už 3 mesiace je neviem odobrať moč, lebo si zvykla spať na bruchu a vtedy sa to málokedy odoberie... a na nočníku sa mi nevyciká..... ak v utorok neprinesiem zase moč, asi ma lekárka ukamenuje.... 😀

sirinka
11. jan 2009

tribitka skus ju rano zobudit a postavit do vane, umyt a chvilku pockat. ale este raz pripominam, dietatko treba zobudit skor ako sa budi obvykle samo, lebo uz nebude co chytat.
a dopredu si nachystajte vsetko na umytie aj skumavku aby ste sa s tym uz nemuseli zdrziavat, pripadne zapnite ohrievac v miestnosti, ak sa bojite, ze vam babo prechladne.

zuzana105
12. jan 2009

Ahojte, aj my sme riešili tento problém, keď mala malá asi 4 mesiace, tiež so sáčkom asi x-krát, niečo strašné, nie a nie to zostať v sáčku, lebo keď zdvihla nohy, tak bolo po odbere..nakoniec som už bola fakt zúfalá, tak som si povedala, že keď pije, tak ciká, tak ráno som ju zobudila trošku skôr a dala jej piť hneď mliečko, mala som ju rozbalenú, ruku som držala pri cikulke a mala som prichystanú detskú vaničku a keď začala cikať, tak som ju podržala nad vaničkou a tak sa vycikala, vtedy som doma ani nočník ešte nemala a preliala do skúmavky.. ani ma nikto neupozorňoval, že to musí byť sterilné a výsledky od doktorky boli dobré...tak dúfam, že boli naozaj dobré

ale teraz po prečítaní týchto riadkov v budúcnosti už budem postupovať určite inak.. sú tu dobré rady a hlavne malá už je staršia, to stánie vo vani a chytanie priamo do skúmavky sa mi celkom páčilo, uvidíme aká bude realita, keď k tomu dôjde..

tak držme si palce pri chytaní moču 😉 😉

maurizia
14. jan 2009

tak si predstavte, ze ja som sa snazila sterilizovat skumavku v mikrovlnke a samozrejme sa ohla 🙄 😀 . najlepsie je, ze som zistila, ze za par skk ju mozem kupit v lekarni.. sirinika v piatok rano idem do akcie podla tvojich rad, bo ideme aj tak k lekarke

sirinka
15. jan 2009

maurizia tak drzim vam palce 🙂

maurizia
16. jan 2009

sirinka privstali sme si, uz mala aj nozicky studene, ale podarilo sa. nieco som mala v skumavke, ja ze no nie je to vela, ale lepsie, nez nic..a ona mi potom spustila fontanu.. 😀..fakt je ten, ze rano, ked som ju zobudila, mala takmer suchu plienku.. dakujeme za dobru radu 😵

sirinka
16. jan 2009

maurizia no super...este nech su aj vysledky ok 🙂

emjee
19. jan 2009

kobyliacik • 1d • Dnes o 18:17
Máme preventívne doniesť moč do mabulancie. Máme si kúpiť "cikací sáčok". No, len neviem ako na to, neviem si to totiž predstaviť (ten sáčok áno, ale ten úkon nie). Ked to robiť? Ráno, večer..ako ste to robili vy?

martina46 • 1d • Dnes o 18:27
ak ho das rano, je velka sanca na zachytenie mocu, musis ho ale dobre nalepit, nam ho davala sestricka v nemocnici tak, ze tamponmi odmastila cikulku na mieste, hde sa ma nalepit, a nalepila jej to tak, ze nebolo medzierky pre bocny unik mocu. nech sa zadari

katka.m • 2d • Dnes o 18:27
Najlepšie počas papania, vtedy zvyknú hneď aj pišať Ale pozor, nesmie prísť do kontaktu so stolicou. Ak náhodou, treba nový, nie len umyť.

macaeliska • 1d • Dnes o 18:49
netráp sa, len to nalep a neboj sa, ak toho moču nebude veľa. Im na to stačí naozaj len trošku. My sme to tiež absolvovali.

lenka_da • 1d • Dnes o 19:17
nam sa tiez osvedcilo odoberat moc po kojeni. Davam pod dcerku nepremokavu podlozku (v lekarni stoji cca 15 Sk), nalepim sacok a pozakryvam dekou, aby neprechladla. Inak, nasa doktorka nam zdoraznuje, ze mame doniest co najcerstvejsi moc, t. j. odoberat rano

bianca
19. jan 2009

v praci sme pouzivali sacky ale u dievcat je to skoro vzdy o nicom a strasne to drazdi.No jo u chlapcov je to jednoduchsie.

doma som nasej malej odoberala moc asi ked mala mesiac a nasledovne.Rano ked sa zobudila,capla som ju na stol na nepremokavu podlozku,dala som je flasu (1x asistoval manzel,potom uz sama) a cakala.Asi do 30m minut sa zacalo curat a chytala som to rovno do skumavky

a nezabudnut pred tym poriadne poumyvat

kobyliacik
22. jan 2009

VEď to je týranie!!!..ten sáčok...haha, mám asi priveľmi neposedné zlatíčko, nato aby zostal sáčok nalepený...a Karinka sa vždy vyciká až keď to vzdám a dám jej plienku-do 30 sekund sa vyciká tam. Ach jaj, je vybitá jak poistky.

andrea142
22. jan 2009

ahoj
sestre detská lekárka poradila aby si dala ruku pod vodovodný kohútik pustila trošku vodu, utreť ruku a priložiť bábetku studenú ruku na bruško a hneť začne cikať. a netreba zbytočne čakať 🙂

mata2
22. jan 2009

ahojte,ten sacek je o nicom.Mne sa od macky este nepodarilo moc vymamit 🙄 .Na nocniku sa nevycikala nikdy,ani ziadne finty s vodou nezabrali. 🙄

luculka
22. jan 2009

nam sa darilo do sáčika kým bola menšia,,,,kým sa moc netrepala 😀 😀 ,,,teraz som to vzdala a prelievam to z nočníka 😅

kobyliacik
24. jan 2009

No mne sa opdarilo hneď na druhý deň. Rovno po rannom jedení som číhala, asi 2 minúty a bolo...dúfam, že ak nás to ešte raz postretne, budem mať rovnaké štastie.

ikke
20. feb 2009

u2jana • 1d • Včera o 07:24
ahojte, mozno tu ta tema niekde je, nemam kedy hladat, tak prepacte.
ako mam chytit 5mes dievcatku moč? Kupili sme aj tie sačky, minuly sme ich 5ks a nič... proste to vytečie z tade preč... ako sa to tam ma vlastne nalepiť? Ona je take šidlo, stale sa otača na bruško, takže si to asi aj stlači a potom to vyteka...

pietra • 1d • Včera o 08:35
ako dlho si tam sacok nechala? Nas dokina upozornovala, ze ked sa sacok naplni, tak lahko vytecie. Ja som vedela, ze mala rano po vypiti mlieka do 10min cika, takze som jej dala mlieko, nalepila sacok, nasadila plienku a zabavala ju hrackami na prebalovacom pulte. A kazdu chvilu kontrolovala, ci uz cikala.
Niekto to robi tak, ze necha babo rozbalene a caka, kym zacne cikat a potom moc odchytava priamo do skumavky.

u2jana • 1d • Včera o 09:19
dik za typ, ja som to tam vzdy nalepila tak nadranom, a dala ju spat, ibaze ona ked sa budi, tak sa vzdy zvrtne na brusko, takze z toho nic nebolo... zajtra ju skusim teda zabavat na pulte, lenze ona opicka, sa stale pretaca, takze ju mam problem aj normalne prebalit, takze si to neviem dost dobre predstavit...

denduska • 1d • Včera o 09:46
ahojky, nam to vobec neslo, so sackom vobec, vravela som to dr. a tak nakoniec manzel doniesol ten diagnosticky papierik z prace a ja som ju asi 20 minut steklila a potom chytro strcila do prudu. Ak poznas nejaku sestricku alebo doktora, co ti moze ten papierik dat, je to najlahsia cesta aj na gynde napriklad to maju bezne.
princip je taky ze ak nezmeni farbu, je to OK. da sa to aj normalne kupit
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1634386-dp-...
ale tam ich je vela, aj ked to nie je az tak nenormalne drahe.

u2jana • 1d • Včera o 09:55
fakt? tak to by bolo super, lebo s tym chytanim sa uz trapime tyzden
brnknem dokine, ci by sa to nedalo ja tak... len dufam, ze to nechyti sestricka, tak je prisna a neprijemna ako fras

denduska • 1d • Včera o 10:04
no ved inak nasa stale ked ju rozbalim, hned piska, ale teraz ako keby vedela ze musi a vobec nechcela..tak som to vzdala, a dr povedala ze mozeme tak...keby mali aj prazdnu krabicku, na nej je vyobrazene ako to ma vyzerat aj ako to vyzera ked sa farba meni... myslim ze za den sa ti to podari a mozes vratit. Mne uz teta co mi predavala ten sacok povedala, jooj, ale to je velmi tazke

akejka • 2d • Včera o 10:29
aj my sme s tým mali problém, malej som sáčok nalepila nadránom a ona ho celý pokakala, ale nevycikala ani kvapku. Potom sa konečne vycikala ráno pred poradňou, hodinu mala nalepený sáčok a bola rozbalená. Inokedy ciká každú chvíľu - jak naschvál...
Aj v nemocnici jej odoberali moč, to som sa pozerala, ako jej to lepí sestrička - roztiahla jej pysky a tak jej to nalepila, že tie pysky jej zostali roztiahnuté. Naplnila celý sáčok, nevytiekla ani kvapka...

u2jana • 1d • Včera o 10:46
... nasa si tiez po ranu kakne, niekedy raz-niekedy 2x, takze je to loteria...
roztiahnut pysky? vidis, to ma nenapadlo

mata2 • 4d • Včera o 10:46
mne sa tiez este nepodarilo chytit macke moc do sacku

denduska • 1d • Včera o 11:12
ja som aj roztiahla ale jej to nedrzalo nijak raz...

akejka • 2d • Včera o 11:14
moja dr. hovorila, že mamičkám sa to väčšinou podarí na 3 krát...

dankadina • 1d • Včera o 11:59
Nám dr. vyslovene zakázala používať sáčky na zachytenie moču vraj niesú 100 % sterilné, moč sa môže kontaminovať v výjde falošne pozitívny. My sme mali rozšírenú panvičku na obličke tak sme sa moču nanosili. Ja som malú umyla mydlo osušila čistým uterákom dala na prebalovaciu podložku dala jej čajík a do 10 až 20 min. cikala a moč som zachytila rovno do skumavky. Pravda raz si aj kakla moč vyšiel falošne pozitívny - taký moč netreba dr. ani nosiť.takze veľa štastia

janzi • 1d • Včera o 12:15
Ja som tiez malej uz 3 krat brala moc a rovno do skumavky, a podarilo sa nam vycikat do pol hodinky vzdy, takze to nebolo az take strasne dlhe cakanie. Proste mala som ju na prebalovacej podloske a stale som na nu pozerala, kedy zacne cikat, prilozila som skumavku a hotovka. Raz nam vysiel moc pozitivny, ale to bola asi zle umyta alebo som skumavku oprela o nu alebo nieco som urobila zle, lebo hned na druhy den na kontrolnom odbere uz bolo vsetko OK. Vela stastia a trepzlivosti

pietra • 1d • Včera o 12:27
ja som to najprv skusala so skumavkou, lebo som vsade citala, ze zo sacku sa to vyleje a nie je tam zaruka sterilnosti. Mne sa to do skumavky odchytit nepodarilo, ale mala som ocikanu celu ruku tak som po par pokusoch nalepila sacok a hned na prvy sup

fifinna • 1d • Včera o 12:31
u2jana, ak ti mala uz sedi, skus ju hned po prebudeni posadit na serblik. Stym sackom sme sa narobili aj my. Ono staci, ze zoberies malu na ruky a hned jej to prizlacis a vytece to. Inak sestricke staci aj ked je v tom sacku len troska, ona si tam ten pruzok omoci. Nemusi byt plny.

u2jana • 1d • Včera o 12:59
dik za rady, musime este volaco poskusat... ona este nesedi, ale za to sa pretaca ostodvesto... fakt neviem, ako ju donutim kludne lezat na pulte
este jedna blba otazka, ide vikend - keby sa ten moc naaahodou podari chytit, asi ho nemozme nechat niekde v chlade do pondelku, vsak?

altea • 2d • Včera o 13:14
my sme to tiež skúšali,keď sme mali podozrenie na uroinfekt ako 6 mesační,ale najlepšie je to do sáčku,ktorý dostaneš buď v lekárni,alebo Ti ho dajú v nemocnici.Predtým som malú umyla,očistila liehom,nalepila sáčok,dala som jej poriadne veľa tekutín ,len slabo prikryla plienočkou a do polhodinky sme mali moč v sáčku.
moč môžeš 24 hod.uskladniť v chladničke.

pietra • 1d • Včera o 13:20
u2jana, vacsina doktorov hovori, ze moc moze byt den v chladnicke, ale nasa dokina ziadala cerstvy, vraj ten z chladnicky moze potom skreslit vysledky.
A urcite cely vikend v chladnicke nevydrzi

muffinka • 2d • Včera o 13:39
Nasa dr. tiez chce len "cerstvy moc". Tak som dala malej papat mliecko a rozbalila som ju a trosku fukala, ze co ked a cakala som aj dvadsat minut a nic. Na druhy den som urobila to iste a podarilo sa. Trochu som ju ofukovala a rychlo som jej prilozila skumavku. Pravda vecer som jej nenakremikovala ritusu aby sa nejaky kremik nedostal do skumavky a neskreslilo to vysledky. Serblik u nas nehrozil, kedze mala nevedela sediet.

sirinka • 1d, 27tt • Včera o 13:44
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
skus tu precitat, je tam dost dobrych rad...

danuskam • 1d • Včera o 14:35
Ja som chytala moc akurat vcera jednoducho som ju rozbalila a cakala...do 30min. sa to podarilo. ale ja nie som taky macher,aby som to odchytila rovno do skumavky,ale do poharika (predtym som ho oplachla vriacou vodou). toto bol nas druhy pokus-prvy moc nebol ok, asi nebola dobre umyta. vraj treba susku vyumyvat aj 10x dokola.
Ked sme boli hospitalizovani v nemocnici, videla som ako sa trapili sestry-proficky s tymi nalepovacimi sackami-robili jej to cca 4x-ani jedenkrat!!!nebol moc pouzitelny. vzdy bol akoby kontaminovany. nehovoriac o tom,ako ho zlepovali z tej jemnej kožičky.
takze moja skusenost-pockat si na fontanku a rychlo prilozit poharik
drzim palce. (chlapi jedni nepodareni, ti to maju perfektne vymyslene)

danu
22. jún 2009

egyptanka • 1d • Dnes o 12:14
Ahojte,
lekarka nam kazala doniest ranny moc malickej. Uz dva tyzdne kazde rano, striehnem aby cikala, ale nedari sa mi.
Skusala som aj sacky, ale tie su na velke H ..., lebo vsetko z nich vytecie.
Baby dajte mi tip ako to mam spravit, uz som zufala. A mam radsej odber realizovat pred jedenim alebo po?

zuzube • 1d • Dnes o 12:18
ahoj egyptanka,
ked mala ivka 5 mesiacov, tiez sme to museli urobit...skusali sme sacky a nic, vsetko vytieklo, lebo boli male...tak som vzala taky velky sacok a podarilo sa.... dala som jej ho po nakojeni a za par minut sme mali moc 😀 tak jej skus dat cim vacsi sacok, mozno sa to podari...drzim palce

tigri • 2d • Dnes o 12:31
deticky vacsinou cikaju po rozbaleni...takze jej daj napapat, nechaj ju vyspinkat a ked sa zobudi, dobre jej mydlom vyumyvaj pisulku aj ritku, poloz na podlozku, zober sterilnu skumavku a cakaj, urcite sa ti to podari...overene vlastnou skusenostou u oboch dcerok 😉

matica2
22. jún 2009

ja som staršiu dávala do velkého sáčku. pri mladšej som požívala ten sáčok z lekárne.

veronikac139
22. jún 2009

Ahojte,my odoberame kazdy mesiac moc kvoli oblickam, a tiez sme na zaciatku skusali sacky.... hrozne... ked si mate predstavit ze byste ho aj vy mali mat prilepenymedzi nohami a tak spat alebo len chvilu byt a potom by ste si ho mali pomaly odliepat... AUUU 😖 . Tak sme to vybavili velmi jednoducho. Rano dostala napit poumyvali sme ju ponorili nohy do umavydla s tepolu vodou, alebo postacilo aj ocabravat nozicky, pustili sprchu a za 2 minuty bola plna skumavka. Ziadna veda, ziaden plac.

mami.sk
22. jún 2009

my sme mali doniest moc na 1/2 rocnu prehliadku a tiez som mala z toho nervy ako ho malej odoberiem ☹
ale vyborne mi poradila pani v lekarni 😉
predala mi za 20 centov ten pediatricky sacok na moc a poradila mi rano hned po prebudeni malej sacok nalepit a postavit ju holymi nozickami do prazdnej vane 😉
a veru super, ked sa mala zobudila, hned som jej ten sacok nalepila, isla som s nou do kupelne , postavila do vane a hned aj cikala 😀 ani minutku to netrvalo a aj sa lahko ten sacok odlepil a mala ani nezaregistrovala ze sa nieco deje 😀

egyptanka
24. jún 2009

veronika, dakujem tvoj tip zabral ... rano, ked mala este nebola celkom prebudena som ju rozbalila, rychlo umyla, nalepila sacok, pustila vlaznu vodu, ponorila nohy do nej a hned zacala cikat. Cela procedura trvala 3 minuty a mala ani nemukla.
Som sa taaaaaaak potesila, ako malo staci ku stastiu. 🙂

veronika32
30. jún 2009

Ahojky, ja malej odberam moc vzdy tak, ze ju posadim na nocnicek, sedela tam anjelik asi ako stvormesacna ... sacik sa neosvedcil, a to nam ho lepila pani sestricka v nemocnici ... v saciku nebolo nic a plienka bola plna ... Vzdy mi sice celu dobu place, ale ked sa inak neda ... a zatial bol moc vzdy v poriadku tuky-tuk... Raz sa mi stalo, ze sme moc chytali cely tyzden, lebo sa mi vzdy do nocnicka aj vykakala ...Sedi na nom niekedy aj hodinu

habibi78
24. júl 2009

ja sa snažím malej odobrať moč už takmer mesiac!!!!!!!!!
tým, že spí na bruchu jej dám sáčok zbytočne, na nočníku sa max vykaká, neciká tam....
vyskúšam tú metodu s nohami vo vani, vyzerá to byť dobrý nápad...... 😉

debbie
25. aug 2009

ahojte tak my sme použili sáčky z lekárne mala som dva jeden na skúšku jeden naostro a oba pokusy úspešne, tak držím palce

lienoocka
17. sep 2009

Ahojte všetci nece sa mi všetko čitať kto tu čo piše. No ja mam tiež dievčatko a už keď mala ešte len dve mesiace tak mala zapal ladviniek. Tak tiež trebalo vyšetrovať moč. My sme tiež skúšali tie sačky aj skumavky no nedarilo sa buď to nebolo sterilne alebo slo mimo sačku. No potom už sme sa dozvedeli že dostať kupiť ŚPECIALNY SAĆOK NA MOĆ je to to sterilny sačok v ktorom je skumavka. Nikto nevie ako to funguje asi iba ten kto ho vyrobil pretože ta skumavka čo je vo vnutri zachití len stredny prud moču. Takže sme to skusili mala mi pritom lezala mala nalepeny tam ten špecial sačok ja som ju kojila a ozaj sa aj vycikala. Trošku je problem v tom, že ten sačok je tažko zohnať no niekde ho aj maju my sme ho skušali zohnať tu v SNV najprv ho mali ale teraz uz im ho nedovažaju vrej ho maju niekde v Kežmarku ale de to ešte neviem. A je aj dost drahy my sme ho kupovali za ne cele 150sk

danu
2. dec 2009

maryen79 • 2d • Dnes o 11:23
babenky poradte mi prosim ako sa odchytava moč dievčatkam. S malou ideme v piatom mesiaci do poradne a mame doniest aj moč - len neviem ako na to. Pri synovi som mi dala sestrička take vrecuško s otvorom do ktoreho sa vycikal, takze to bolo jednoduche.......ale pri malej si neviem dat rady - pomoooooooc 🤐
dakujeeeem!

lea132 • 1d • Dnes o 12:00
ahoj mojej malej odchytavali moc este v nemocnici a nalepili jej take vrecusko, na to dali plienku a pekne sa tam vycikala...ale kde sa to da zohnat fakt netusim 😝

iinuska • 2d • Dnes o 12:45
tie vrecuska by mohli mat v lekarni

martul • 3d • Dnes o 13:04
Ja som mala tiež vrecúška, v lekárni ich majú za pár centov, ale teda u dcérky to vôbec nefungovalo. U syna hej, ale to tam strčíš pindíka a hotovo, ale u malej to šlo mimo. Potom sa kúpila kúsok obyč. koženého obrusu na stôl, malá na tom ležala nalievala som ju s čajíkom a potom som to pozbierala z toho obrusu, lebo samozrejme vždy keď som len žmurkla malá si cvrkla a hotovo.

belanka • 2d • Dnes o 14:35
ja som ju preniesla do kúpeľne,posadila na nočník a pustila vodu.o chvíľu bola vycikaná.o tých vrecúškach som sa dozvedela až potom 😒 .vraj ich majú v zdravotníckych potrebách

quika • Dnes o 14:43
tie vrecuska su dost nefunkcne pre dievcatka, ale u takychto malych miminiek pomaha, ked ju chytis do "klbka" do narucia nad nejaku cistu nadobu, napr. serblik alebo vacsiu misku, a das jej flasku s pitim, deti vacsinou ked zacnu pit, tak zaroven aj cikaju. ak len cisto kojis tak to moze byt problem, skus najst taku polohu aby si ju mohla drzat nad nadobou a zachytit to tam, lebo bude cikat asi pocas kojenia. mozes tiez skusit pustit tiect vodu, vtedy tiez decka cikaju. a ked to nevyjde, nechaj ju chvilu nahu (mozes na ten cas skusit dat to vrecusko) a o takych 10min. skus zase. inac ked pozorujes dietatko tak si casto mozes aj vsimnut kedy ide cikat - pomrvi sa, spravi grimasu a pod.

ali27 • 1d • Dnes o 14:44
maryen, take male babo cika snad nonstop 🙂 aspon moja mala bola taka, ze ked som ju rozbalila hned sa pocikala. takze mozes skusit ju podrzat nad nocnikom alebo nad nejakou nadobkou a mas to 🙂 mozno to nevyjde hned, ale raz urcite. no a najlepsie sa piska po krmeni, po spanku atd...

segricka • 2d • Dnes o 14:44
pri prvej som tiež lapala do vrecúška - dajú sa kúpiť v lekárni - ale moc to nešlo. Dievčatkám sa prilepuje na holú kožičku a je to v poho, ale mne sa s tým moc nedarilo. Menšiu som len rozbalila, nech si pokopká a čakala som s otvorenou skúmavkou, kedy si cvrkne. popritom sme pocvičili nožičkami a tak, ako zvyčajne a keď to začalo tiecť, len som priložila skúmavku a hotovo. no problem!

grobaroval • 1d • Dnes o 15:02
tie vrecká sa dajú kúpiť v lekárni, ja som ich tam tiež kupovala a my sme to s mojou malou zmákli s vrecúškom na prvý krát. 😀 😀 pekne som jej to nalepila na šušurku 😀 a čakala kedy sa vyciká a asi som to dobre nalepila lebo ani kvapka nevyšla na zmar 😉 😉 😉

maryen79 • 2d • Dnes o 15:39
dakujem za vsetky rady, som zvedava, ktora sa nam osvedčiiii 😀

petinka11
20. jan 2010

Ahojte kocky,chcem poprosit o radu,mam dr doniest ranny moc ,kupila som si tie sacky ale neviem ci to potom mam preliat do skumavky alebo to odniest v tych sackoch................a potom mam chlapca co vyzera uplne jednoducho mu odobrat moc ,ale proste uz 3 krat v tom sacku nic nieje..........uz si neviem rady..........

duelka
21. jan 2010

Ahojte tak jas om skusala asi vsetko co je tu spomenute + pridavam radu ze na nalepenie sacku pomoze aj sladkost co na chvilu odputa pozornost. Ale chcem sa spytat moja mala ma tiez streptokoka v moci a zatial mame len nosit moc a kupat v hypermangane a ked to nezaberie tak hovoril nieco o deckej gynekologicke POMOC vsak to fakt si neviem predstavit !!!!! Ake su vase skusenosti ??????
ps. este davam malej probiotika a brusnicovu stavu.(lebo u mna to zabralo)