Ako odobrať u dievčatka moč na vyšetrenie?

ivcap
3. aug 2007

Ahojte maminy, ja som už zúfalá. Už 3x sme odniesli ku dr. moč na vyšetrenie, ktorý posielali na hygienu a stále prišla odpoveď, že moč je nesterilný. 2x sme to skúšali tak, že sa mi dcérka(15mesiacov) vycikala do umytého nočníka a posledný krát som jej doňho dala umytú sklenenú misku, takže moč išiel priamo do nej a potom som to preliala do skúmavky, ktorú mi dala dr. A výsledok? Moč zase nesterilný. ☹ Ja už neviem čo mám robiť, ako malej odobrať ten moč. Ktovie, čo si o mne myslí dr. 🙄 . Takže Vás prosím, keď máte niektorá skúsenosť ako dostať do skúmavky sterilný moč, tak mi prosím odpíšte.

papkoska
14. aug 2010

Ahojte. Tym sačkom zo zdravotných potrieb ste odoberali moč aj u 6 mesačného bábatka? 😖 Dcérka má 6 mesiacov a treba jej vziať moč na vyšetrenie. Ako ste postupovali? dakujem za každú radu... 🙂

lenuska311
17. aug 2010

ahojky....vypytaj si taku najvavsiu moznu skumavku ake je....a musis proste vediet pri akej prilezitosti mala cura...nasa vtedy ked zapnem odsavacku na nos..zapla som drzala som skumavku medzi jej nohami a pekne sa vycikala netrba vela mocu

emanka
17. aug 2010

ja som to skúšala so sáčikom v roku a neúspešne, aj niekoľkokrát za deň, ale vždy to vytieklo, keby už vedela chodiť vtedy, tak možno by sa to tam udržalo...no a v 6. mesiacoch to bude asi ešte väčší problém....ja som to vyriešila tak, že som kúpila nočník a po rannom mliečku som ju tam posadila a zabávala pol hodinu, potom sa vycikala, ale bolo náročné ju tam udržať.....a ako hovorí lenuska, tak fakt vtedy, keď zvykne cikávať - po mliečku, po jedle, po zobudení...veľa šťastia 😉

jaja32
23. aug 2010

Ahojte, riesi sa tu ten isty problem...ale ako odchytit moc za 12 hod. Ja mam taky priniest nefrologicke. Uz som skusala vrecuska ale nic. Ked bola mala skusila som do skumavky, to sa podarilo, ale teraz je dost pohybliva. Ako na to. Od 18.h do 6 hod. rana, min. 2 dcl mocu. Uf, uz teraz som zufala, ako na to?

bublinkajasminka
23. aug 2010

nam sa to podarilo tak, ze dala som malej pit cajik a potom som ju hned odbalila a ked bola odbalena po chvilke sa jejchcelo cikat....mala som pripraveny zavaraninovy poharik pri cikulke -lezala na plienke samozrejme a ked zacala cikat som poharik prilozila a islo to 😵 😵

sabiatko
26. aug 2010

tak my to mame dnes rano za sebou. malemu som dala mliecko, manzel ho mal na rukach a krmil, ja som cakala s otvorenou skumavkou, no sranda 😀 ale nic, tak sme ho polozili na podlozku a poool hodinu som kukala na pipika a cakala, kedy to pride. manzel medzitym zobral 2 pohare a prelieval vodu, ze aby ho to motivovalo 😀 tak po pol hodke som sa dockala 🙂

cruelty
13. dec 2010

ahojte baby....nam dr. tiez dala sacok na moc....lenze ziadnu skumavku....asi nie je mozne odniest ten moc v sacku...neviete poradit?

zdenka821
4. jan 2011

ahojte maminy, aj ja mam odchytit mojej dcerke moc do sacka, ale ked ju rozbalim, tak lezi aj hodinu len tak, bez cikania, ked ju dam sadnut na nocnik, vycika sa hned..chcem vas poprosit, uz som tu niekde citala, ze nechate dieta vycikat do nocnika a potom to prelejete do skumavky. Cim ten nocnik pred curanim vycistite aby sa to nezobrazilo na vysledkoch rozboru? staci mydlom a vodou?

vivia7
7. jan 2011

Ahojte no mi sme chytali moc tak,ze rano som ju rozbalila plienku bavlnenu som namocilamdo teplej vody a dala som jejn to na brusko.A za chvilu cikala a rovno do skumavky to mi poradila kamoska a fungovalo to.

vmrazova
23. júl 2012

Ahojte mamicky,my mate tiez teraz problem s odobranim mocu a uz som zufala. Dcerka ma 14 mesiacov.Uz tyzden sa o tenmoc snazim. Dr.povedal,ze dat dole plienku a ked zacne cikat,sup prilozit nadobku,do kt.ten moc odoberiem. Lenze ona zacne cikat a ja ked sa k nej priblizim s nadobkou,okamzite cikat prestane. Na nocnik este nechodi,ale skusali sme...aj pol hod.tam presedela ako som ju zabavala,ale nic. A tie sacky? Uz sme ich pouzili asi 10. Nikdy nenacika do sacku a okrem toho sa to vkuse odlepi hned ako zacne cikat. Co mam robit???? ☹

angellinka
23. júl 2012

@vmrazova postavit do vane,pustit vodu,davat pit,a cakat kym sa nevypisa.Poznam to,pri kazdej teplote musiem odniest moc hend na kontrolu.Vela krat to trvalo aj 15-20min,ale nabrali sme,aspon po tu ciarku na skumavke.Ked nechsa pustenu vodu,viac ju to bude nutit na mocenie 😉

vmrazova
24. júl 2012

@angellinka ona ale mi tam stat nevydrzi-skusala som,stvera sa von z vane a krici a po dalsie ma zapal mocovych ciest (mala anginu),takz ju nechcem velmi nechavat holucku stat... no zufalstvo 🙂

angellinka
24. júl 2012

tak len vystihnut,nechat behat holu v ponozkach a rychlo supnut na nocnik,vycikat sa musi.Ked bola moja mala ako male babatko,nechalasom pustenu vodu,mala na rukach nad vanou,manzel so skumavkou pod zadkom a cakali sme ☹ 😝
nevydrzi sa hrat vo vani?No my mame to stastie,ze vo vani by bola stale,takze medzi tym sa vycika a mame sterilny moc,drzim palce 🙂

luciko
24. júl 2012

V lekarne se daji koupit sacky, ktere se nalepi a tam se dite vycura. devcatkum se davaji lip, my mame chlapca a odebrat mu moc byl teda zazitek. nakonec se nam to podarilo uplnou nahodou, kdyz byl bez plenky.

angellinka
24. júl 2012

@luciko nam sa do toho sacku nikdy nepodarilo,a to mam chlapca aj dievca.Ale ked potrebujes sterilny moc,musi sa vycikat priamo do skumavky 😉

allsa
5. apr 2013

@ivcap u našej dr. keď sa mamičke nepodarilo odobrať moč doma, tak detičkám, odoberala sestrička. položila na stôl a čakali a čakali, možno tým,že dieťatko bolo rozbalené a len jemne prikryté,že ten menší chlad pôsobil,aby sa rýchlejšie vycikalo. Ja mám 6 r.dcéru a aj u nej je menší problém s odberom, kedže sa všetkého bojí, a keď sme odoberali ráno pred očkovaním, tak som jej dala pohár od výživy umytý horúcou vodou, vycikala sa do neho a potom som preliala,a Dr. zatiaľ nepovedala nič.

frangipani
19. sep 2013

Ahojte, viete poradit ako presne sa ten sacok lepi? Doktorka mi tvrdi, ze to s tym sackom ide, len ze ho musim dobre nalepit, roztiahnut jemne pokozku medzi cikulou a kakulou a tam nalepit. No minula som ich uz 8 od pondelka a vsetko islo vedla, lebo sa jej to odlepilo... 😒 Dalej mi kamoska radila, malu si zobrat na kolena, dat pod nu tu nepremokavu podlozku a cakat s nastrazenym poharikom... zabavam ju uz tri hodiny dnes a vysledok? Vzdy sa vycurala len co som sa 1. naaciahla po spadnutu hracku, 2. davala som jej akurat pit 3. zobrala mi poharik z ruky, lebo uz sa vrtela nervana, ze ju mam furt na rukach... samozrejme nemala som ju 3h v kuse, ked sa vycikala dala som jej "prestavku"a potom sme na to isli zase. ach jaj, a to mi este doktorka povedala, ze jej mam odobrat stredny prud! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daanka85
8. nov 2013

dobre ranko, tak aj my sa prave trapime so sackom.. malej minule cosi vyskocilo,tak treba opakovat vysetrenie.. minule mi dala sacok dr.. kamoska mi vravi,ze ved ti dala chlapcensky, to sa ti aj tak nepodari.. no podarilo a na uplne prvykrat.. vcera som v zdravotnickych kupila-myslela som,ze dievcensky-ako som pytala.. no pani nic nepovedala a ja som si bola ista,ze ak sa to podarilo do chlapcenskeho,tak nebude problem.. no je ☹uz sme 2-3x cikali a mimo.. prvy sacok sa uz aj odlepil..... uvidime co dalej.. ale prave som v googli zistila,ze mam univerz. sacky, zn. jares a su otrasneee.. mam aj skumavku,ak do 7 nebude nic v sacku, budeme bojovat so skumavkou... ach jaj,drzte palce..

daanka85
11. nov 2013

Baby... po case... ale musim.. Nekupujte sacky zn. jares!!! ... Su hrozné!!! Potvrdili mi aj iné maminy... Nám sa ta ťažko podarilo do štvrtého... Odlepuju sa, no des... Ale dôležité je, že náš moč už je ok 😉 Snáď už tak skoro sáčky potrebovať nebudeme...

nikusiacik3012
12. jún 2016

Dobrý večer.. My máme 5 mesiacov a prvýkrát máme odobrať moč. Máme aj ten špeciálny sáčok, ale aj tak sa toho bojíme... Prosím ako to prebiehalo u Vás ?? 😲

tinushka13
12. jún 2016

My sme tiež museli odoberať. Dcérka bola vtedy asi 4-5 mes. max do 6 mes. nepamätám si presne. nakúpila som viacero sáčikov. Ale tie sú naprd. Hlavne vám ten moč nesmie stekať do sáčika. teda nie po riťke . my sme takto odobrali moč a bol "kontaminovaný" zadočkom. Testy vyšli zle ..skreslene. Nakoniec som si ráno privstala, malú rozbalila a hodnú chvíľu som striehla keď to spustila. rýchlo som jej na šušu priložila skúmavku a do tej. takto to bolo priamo . chce to len trpezlivosť a hlavne dajte pozor aby ste to vzali priamo "zo zdroja" nech sa neskreslia výsledky.
@nikusiacik3012
@daanka85

nikusiacik3012
12. jún 2016

@tinushka13 ďakujem 🙂 skúsime všetko do obeda snáď bude všetko hotové a v poriadku..

qwertxy
12. jún 2016

Dieťatko ráno rozbalte z plienky a keď je plienka ešte suchá tak necikalo, vtedy ho treba "pohladkat" namocenou - vlhkou plienkou, babo sa zvykne prebrat a spustiť 🙂

stellamaris
12. jún 2016

@nikusiacik3012 daj dieta na nocnik a moc potom odlejes do skumavky alebo sacku.My sme odberali moc skoro novorodencovi,takto z nocnika a vsetko bolo ok.

nikusiacik3012
12. jún 2016

@stellamaris rada by som, ale nemáme teraz po ruke žiadny nočník.. musím do budúcna zohnať ..

tinushka13
12. jún 2016

@nikusiacik3012 moč nesmie byť v ničom inom ako skúmavke alebo v tom sáčiku. predsa len šerblík nemusí byť dostatočne čistý, alebo tam môžu byť zvyšky dezinfekcie.. proste hocičo.. treba ho brať do steriliz. nádoby. Ak teda chcete mať presne hodnoty...

daanka85
12. jún 2016

@stellamaris .. to ale nie je velmi vhodne pre kazde vysetrenie.. pri niektorych musi byt moc sterilny.. musi ist priamo do skumavky alebo sacika.. 😉

stellamaris
12. jún 2016

@daanka85 mne to tak poradil detsky lekar.Nocnik bol novy,ale nebol sterilny.Tak sme ho dezinfikovali dezifekciou( Sterillium-maju aj v nemocniciach)a az potom sme pridrzali syna na nocniku.Mocil hned,takze ok.

mirka92
12. jún 2016

@nikusiacik3012 Ahoj,tiez som malej odoberala moc do sacka mi to nevyslo-stale to vytieklo von asi som zle lepila,tak ked sa mala zobudila,dala som jej dolu plienku a zobrala som ju do vani,pustila som vodu,namacala jej nozicky a huraa podarilo sa,skumavku som mala uz otvorenu,pripravenu,len som rychlo zachytila moc,pozdravujem

nikusiacik3012
12. jún 2016

@mirka92 Ďakujem veľmi pekne 😉 Ráno vyskúšame všetky rady , potom dám vedieť ako sme dopadli.. 🙂