Ako prebieha gastro vyšetrenie u dieťaťa?

zuza.m
14. okt 2008

bol už niekto na tomto vyšetreni?či je dieta alergicke na tu kravsku bielkovinu.?ako sa robi to vyšetrenie?
budu mojmu babetku strkat do žaludku tu hadicu alebo sa to robi inak? ☹

zuza.m
autor
15. okt 2008

no dakujeme.len či na niečo dojdu nech už mu vieme pomoct.ved ti zajtra napišem ako sme dopadli.

zuza.m
autor
16. okt 2008

no ja som sa pomylila piatok mame ist ,ja som myslela že už je.a ešte neni. 😀

junovka
17. okt 2008

tak, ako ste dopadli??? 😕 Pozeram, v inej teme, ze mate hnacky????????? 😕

zuza.m
autor
18. okt 2008

ani nehovor,začala som mu davat ten odvar.dnes rano tam mal aj trocha krvavych žiljek.taka som neštastna.ešte chvilu počkam či pomože odvar a ked to bude horšie tak zavolam doktorke.

na vyšetreni mu brali kv na tu kravsku bielkovinu a na bielkovinovy cukor.bol piatok tak že vysledky až v pondelok.
inak je čuly a spokojny,aj papat mu chuti.len ta hnačka a teras aj ta krv.dufam že mu to prejde.

babulka
18. okt 2008

Zuzi, ak mal v stolici krvave nitky, tak asi skutocne pojde o alergiu na bielkovinu KM 😖 Ak davas ryzovy odvar, tak davaj menej odmeriek mlieka, inac sa hnacka neupravi. Ak ma skutocne alergiu na BKMN, tak pomoze len zmena mlieka, my sme mali Nutrilon Pepti, klasicke HA nepomoze. Ale to by ti mali predpisat na gastro, aby si vela nedoplacala.

junovka
18. okt 2008

ja si tiez myslim, ze to bude asi alergia, aj ked je pravda, ze Timka ziadnu krv v stolici nikdy nemala, ked mala alergiu na BKM 😕 A skusila si ten Pigi cajik? 😕 😉

zuza.m
autor
18. okt 2008

no pytala som sa doktorky a že čaj nie,tak že som skušala len ten odvar.v pondelok budu vysledky tak som zvedava či bude alergik.my rodičia sme neni tak že by nemusel byt ani on.a keby bol alergicky tak by nemal aj zvracat?lebo on negrcka.a ked pil nutrilon tak hnačky neboli.ale bol velmi zaplineny a dost silne koliky maval.tak že neviem či su to bežne priznaky.zatial šprta d o každej plienky ale potom je spokojny a vysmiaty.

ivanaslavikova
18. nov 2013

ja idem 29 11 na gastro s 6 rocnim dietatom lebo stale ma krce v brusku poradte co jej budu robyt ja sa sama bojim pa

sage33
19. nov 2013

@ivanaslavikova Ivanka, v prvom rade anamnéza, krvné testy, vyšetrenie stolice a sono bruška. Takže pokoj 😉 Ak sa budú niektoré z výsledkov odchyľovať od normálu, bude sa vyšetrovať ďalej. Držím prsty, ozvi sa 😉

ivanaslavikova
1. dec 2013

@sage33 ano zobrali jej krv a ma zatial zevraj zapal slepeho creva ta 18 ideme zase na gastro dakujem za podporu

sage33
8. dec 2013

@ivanaslavikova Ivka, ozvi sa potom, ako ste dopadli, držím prsty 😉

ivanaslavikova
9. dec 2013

ozvem sa dakujem 🙂

ivanaslavikova
18. dec 2013

ahoj dnes sme boli na gastre a lekarka my povedala ze ma celiakiu a 8 januara ideme zase a uz jej budu davat tu kameru bude musiet to hltat objednani sme na pol siedmu rano som v haji bojim sa toho chudatko moje male

sage33
19. dec 2013

Ivka, prežijete to, chápem tvoje obavy. Samozrejme aj ja som bola nervózna, keď mala ísť malá na GFS, aj keď som to sama absolvovala niekoľkokrát. Predsa len, u dieťaťa to prežívame intenzívnejšie. Takže ti veľmi dobre rozumiem. Ja som sa nevedela dočkať, kedy budeme na diéte, pretože som sama na sebe vedela, akú paseku vie neliečená celiakia v organizme urobiť, takže to ma poháňalo...
Budem vám držať silno prsty, neboooj, bude dobre 😉

ivanaslavikova
19. dec 2013

dakujem pekne nech uz je osmeho

sage33
19. dec 2013

@ivanaslavikova Ivka, budú jej to robiť pod Dormicom či v celkovej anestéze?

ivanaslavikova
23. dec 2013

v celkovej anasteze

ivanaslavikova
7. jan 2014

drzte palce zajtra idem na tu sondu s malou aby to zvladla

ri_jana
26. mar 2014

@ivanaslavikova ako ste to zvladli? My sme mali mat dnes hadičku do zaludka,ale mala odmietala tak nam to neurobili. Vraj ak budu problemy neskôr tak dohodnemme postup ako to urobit. 🤐. Bolo mi jej strašne luto ako sa bala,triasla,plakala. Vasa bola uspata?

ivanaslavikova
2. apr 2014

ta mala ma celiakiu ale dakujem velmy dobre a vy ako sa mate

patricionella
11. nov 2014

No ako to tu čítam, začínam sa báť. Mám syna, ktorý má už 7 týždeň hnačky. Ak má diétu, tak je dobre, akonáhle prechádzam postupne na normálnu stravu, je zle...zistili mu z krvi alergiu na mliečnu bielkovinu, tak som vylúčila. Dám mu vajcia, hnačka, dám mu kuraciu polievku hnačka...včera mi doktorka odporučila alergológiu...asi už iba do iného mesta, alebo gastro...Asi pred pol rokom tam mal červy, doktorka zistila podľa toho, že škúli a škrabká sa po ritke. Už sa neškrabká, ale škúli stále. Budeme musieť nosiť okuliare, asi...ale ja mám pocit, že začne škúliť iba, ak prejdem na niečo výživnejšie. Vraj kyslomliečne môže, tak som mu včera urobila palacinky z kyslého mlieka bez vajca...hnačkoval poobede a večer ešte viac, keď mal kuraciu polievku...už som zúfalá...asi len pôjdem na to gastro a aj na alergológiu, či nie je alergický na viac vecí...ale aj na kuraciu polievku? Na vyčistenie počas diéty mu zaberala iba smecta...vtedy mal zelenú stolicu, ktorá dosť smrdela. Výtery vyšli 2x negatívne...robili viac krát. Vraj sa to nemusí ukázať hneď a stratí sa to pri prechode do laboratória...už mám podozrenie aj na pásomnicu...Asi pôjdem na to gastro. Bolo by dobre, keby urobili iba sono a nedávali tú hadicu. Bola som na gastre aj z hora, aj z dola a veru nič príjemné...no nič...idem

ivanaslavikova
1. dec 2014

nezavidim ti nas toho dost skus mu vysadit mliecne vyrobky alebo kupul bezlaktozove mlieko aj bio syry aj chliep bezlepkovy skus to ked mozem poradit

hrancovka
17. aug 2015

Ahojte mam 3 rocneho syna a boli sme v nemocnici lebo mal krce v brusku brali mu krv,moc ale vysledky mal dobre poslali nas na sono brucha a nasli mu na pravej strane brucha nejaku tekutinu nevieme s coho a dostal probiotika a espumisan ale nejak mu to nepomaha este som zaniesla stolicu a nemame este vysledky ak nahodou viete s coho to moze byt alebo ste sa stretli s takymto problemom prosim kontaktujte