• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako prebieha izotopové vyšetrenie?

ahojte.
neviem či tu je niekto kto bol s dieťaťom na izotopovom vyšetrení ale chcela by som vedieť ako to tam prebieha. nakoľko moj malý mal ako 5 týždňovy zápal močových ciest a teraz mame isť na toto vyšetrenie .mam z toho trochu strach ale dufam že to dobre dopadne.ak je tu niekto kto bol s dieťatom na takomto vyšetrení napíšte. dakujem
30. júl 2008 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, my jsme byli na vyšetření ve dvou měsících. Nejprve synovi napíchli kanylku do žíly (nám konkrétně na hlavě, vypadalo to hrůzostrašně, ale můžou i do ručičky nebo nožičky), pak mě ho nechali co nejvíc nakojit. Tou kanylkou pak vstříkli izotopy - lehce radioaktivní látku, potom ležel 20 minut na zádech pod takovým ohromným přístrojem - něco podobného jako rentgen - a já jsem ho lehce přidržovala, aby se nehýbal (byl to ale maličký brouček, dokonce i usnul). Ten přístroj udělal každých cca 12s fotku do počítače, viděli jsme, jak se zaplňují ledviny, pak močový měchýř a potom plenka. Protože nebylo vše úplně OK, vstříkli mu kanylkou ještě něco dalšího a zase musel ležet, ale to už trvalo kratší dobu. Můžu tě uklidnit, že to rozhodně nebolí, jen to napíchnutí žilky. Horší je udržet dítě v klidu, vezměte si dudlík a případně nějakou hračku, ať má na co koukat.
Přeji vám, ať vám to dobře dopadne.
31. júl 2008 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj.
Dakujem už to mame za sebou len už trpnuť ake budu výsledky o dva týždne. my sme museli isť bez kanilylebo nam praskali všade žili. tak mu to museli napichnuť priamo.
2. aug 2008 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok