Ako prebieha vyšetrenie na detskej gastroenterológii?

pepapo
12. máj 2009

Ahojte,ako prosim vas prebieha vysetrenie na detskom gastre? Maly ma riekde stolice,pediatricka nas tam posiela...

roxi
13. máj 2009

ja tam chodím s malou kvôli tomu, že mala do 6 mes. novorodeneckú žltačku, na prvom vyšetrení jej brali krv, celú ju prezreli, prehmatali bruško a pýtali sa na papanie, kakanie a pod., teraz chodíme už len raz za pár mesiacov (4-5 mes.), už ju len prezrú, zvážia, prehmatajú bruško, spýtajú sa na papanie, kakanie upozornia ma, že to treba sledovať a keby niečo prísť k nim, ale krv jej nebrali už dávno,
držím palce nech to je len planý poplach a synček je zdravučký,

jahodka11
14. máj 2009

pepapo, neboj sa, je to rozhovor s dr, popozera babatko, pripadne zoberu krv....nic ine a "zle" nerobia...my tam tiez chodime a dokonca radi, mame velmi milu dr 😉

pepapo
autor
14. máj 2009

a kam chodite na gastro?
a este jedna otazka neviete ci tam zistuju alergie,napr. laktoza,celiakia.....

roxi
14. máj 2009

my chodíme na Antolskú a alergie nám nezisťovali ale tuším, že to robia, nie som si 100% istá, ale zdá sa mi, že jedna známa tam chodí kvôli celiakii,

andrema
23. apr 2010

ahojte, znovu otvaram tuto temu...
dcerka ma 6 tyzdnov a uz tyzden mame hnacky...vyter z konecnika bol negativny...a lekarka nas chce poslat ku gastroenterologovi..netusim,co tam s nami mozu robit,pretoze v prvom rade by som malej asi urobila laktozovy test,co nam doktorka nespravila,aj ked som sa na to uz pytala..pretoze malu velmu aj bolieva brusko...
pokial sme kakali raz za dva-tri dni,tak bolelo brusko velmi,ked zacala hnackovat zo zaciatku som sa potasila,ze konecne kakame a prdky pominu...ale zacali sme kakat az velmi,aj ked brusko bolelo menej...
A teraz mame pastovitu stolicu (ale davame smectu a ryzovy odvar) a zasa nas zacinaju trapit prdky...
Neabsolvovali ste niektora vysetrenie u gastro...s podobnymi priznakmi?

tigri
23. apr 2010

ja to teraz riesim so starsou, uz 3 mesiace ju pobolieva brusko a mava redsie stolice, na gastre jej zobrali krv a zaroven poziadali pediatricku o dodatocny testy na zvysky v stolici...dcerke uz predtym spravila pediatricka krvny obraz + test na parazity....a urobila jej aj sono bruska + vysetrenie pohmatom

andrema
23. apr 2010

no nam urobila lekarka vysetrenie pohmatom a vyter...tak som zvedava

zuza.m
23. apr 2010

nam beru krv a sleduju intoleranciu laktozy.pravidelne chodime po pol roku na kkontroly.vždy ho vyšetria postlačaju bruško premeraju a beru krvičku.

zuza.m
23. apr 2010

andrema ten laktozovy test ti asi detska nevie urobit .iba odborna.zobere jej krvičku z prsta par kvapiek na lačno ,potom polhodku po vypiti laktozy a potom za dalšiu polhodku .všetko na lačno.a ak jej budu zistovat aj na bkm tak myslim že aj zo žily.a potom dr postlača bruško popozera dietatko.všetko je to ok vyšetrenie.držime palčeky.

andrema
24. apr 2010

neviem si predstavit ako chcu mesacnemu dietatku nalacno robit ten test... 😒

tigri
25. apr 2010

to ti povedia, kedy naposledy moze papat....

zuza.m
26. apr 2010

andrema.ano povedia ti ked y naposledy nakrmiš....ale to napriklad pri tak malinkom dietatku stači ak vynechaš to posledne krmenie.tak že ak krmiš každe dve hodky a ideš tam napriklad o 7 rano tak o 5to krmenie nedaš.oni jej daju vypit tu laktozu a ta ju trocha zasyti nebude ti plakat hladom neboj sa. a po hodine možeš zase kojit.ke djej spravia dva odbery.

jahodka11
27. apr 2010

andrema - ked sme boli my na gastro, dr povedala, ze len aby posledne 2 hodinky nepapal.....a to sa dalo....aj ked ja som maa obrovsky stres 😉 zobrali nas nacas, lebo vedeli, ze ved malicke babo....a potom hned mohol dostat papat.....neboj, zvladnete to 🙂

babulina
28. apr 2010

nas caka vydychovy test na potvrdenie intolerancie laktozy, uz mam des ako to zvladneme bez jedla a pitia - ako to vase deti prezivali a ake boli stare v tom case?

lalus
28. apr 2010

my sme boli na test, keď mal malý 8 mesiacov...tiež som sa bála, ako to zvládne nalačno, ale dalo sa...sme ho zabavili všetkým možným a tá laktoza, čo vypil z dojčenskej fľaše ho asi tiež trošku zasýtila. Podľa mňa majú maminy väčšie obavy ako to dieťa. 😀

babulina
28. apr 2010

asi mas pravdu, ale des ma chyta z toho riadny 😔

zanetka3
28. apr 2010

ahojte.mam ist s malou na gastro.boli ste aj hospitalizovane?mala ma od 8 mesiaca velmi tvrdu stolicu teraz sme sa vratili z nemocnice ,vycistovali ju 2x denne klyzmou.nepomohlo.tak nas odporucili na gastro do ba.ako to prebieha.prosim pomozte

babulina
28. apr 2010

my chodime na gastro do pod biskupic, urobili nam prevazne vlastne iba krvne testy na zaciatok, plus taka klasika rodinna anamneza, prehmatali nam brusko a pockame na vysledky objednali nas na sono,
teraz som si vybavila lekarku na kramaroch a okrem krvi bolo vsetko rovnake, lebo uz mali podkladove papiere

babulina
28. apr 2010

jaj a este si sa pytala ci sme boli hospitalizovani? my nie, toto zatial sme si neabsolvovali

lalus
28. apr 2010

my chodíme na Kramáre, keď sme boli na ten prvý test, to sme tam strávili dopoludnie, lebo po vypití laktozy brali jakubkovi krv v určitých intervaloch (ešte bol maly na vydychovy test)...asi 3 hodiny sme tam boli, ak si dobre pamätám. Odvtedy 2x ročne kontroly, beru nam krv...ďalši test povedala, že asi na jeseň, lebo vraj by sme ho tou laktozou zbytočne rozkakali 😝 tak sme stale na bezlaktozovej diete, pomaličky nam už však kazala skušať - po duškoch acidko, po lyžičkach jogurt...tak skušame....

zanetka3
28. apr 2010

llekar mi povedal ze ju cez konecnikvysetria co musi byt v uplnom klude.preto ju asi trochu omracia.a neviem ci nas aj tam nechaju.vam to robili tiez cez konecnik?

zanetka3
28. apr 2010

v papeieroch mame ze nech nas sleduje gastroenterolog a posiela nas na irigografiu

zuza.m
28. apr 2010

http://www.nspr.sk/Nemocnica-Ruzinov/ruzinov/ru...
kuk sem tu maš niečo popisane...