Ako sa prirpaviť na operáciu ročného dieťaťa?

kacicka33
19. okt 2008

Ahojte, je tu niekto, kto musel ist s dietatkom na operaciu vo veku 1rocku? Ako riesit, ked este stale dojcim...ako ste to vobec cele zvladli?

zlatusik28
20. jan 2011

@antuanet ahoj, no na ten odber krvičky u malého si budeš musieť aj trocha zvyknúť, nakoľko mu v nemocnici zase budú robiť nejaké odbery. ☹ Ja som sa naplakala, kým som si akotak zvykla, že pri tom maličký stále plače... A inak, po narkoze, každé dieťa pýta niečo iné, môj malý mal zapojenú výživu, skoro osem hodín, takže smädný nebol a ani veľmi hladný nie. Sestričky ti určite povedia, ale myslím, že keď je to plná narkoza a potom bude pri tebe na izbe, asi po 4 hodinách môže papať a niektoré deti spia dokonca aj dlhšie po narkoze. To, čo Vás čaká po operácii, je to lepšie, už to potom nie je také ťažké a hrozné 😉 Deti po narkoze sú také "oťapené", môže sa dokonca stať, že bude taký ako pripitý 😉 a hlavne unavený, ale opakujem, sestričky ti všetko vysvetlia, tak neboj a všetko dobre zvládnete

bianca
20. jan 2011

@antuanet to je jedno co mu dac ale skor asi cistu vodu.On bude po anestezii trosku mimo tak sa nezlakni.Pospi si a infuzka sa postara o to aby nebol smadny.Vela zalezi o aky vykon ide a ako dlho bude trvat.Potom ta personal bude presne navygovat.Neboj sa.Zvladnes to.Pri odberoch nemusis byt.Skor je priaznive ak pockas niekde mimo.Ver mi viem o com hovorim.

antuanet
6. feb 2011

sme dopadli....vo stvrtok nas prijali-cakali sme hodinu, kym sa rozhodli, ci prijmu a ci nie...lebo maly pokaslieval, v piatok rano o 4 som ho uz nosila na rukach o 6 ho napichli na kanylu, o 7 sme sli na druhe oddelenie kde nas mali operovat, o 8 maleho vzali na salu a za 3min. mi ho priniesli naspat, nemozme ho uspat ked kasle...co uz je toto za system?!!! co si to chuda muselo prezit a oni takto...naco nas vobec prijmali? a opat o dva tyzdne nas ma cakat to iste...aj so vsetkymi predoperacnymi vysetreniami...je to normalne??? a vobec nam nikto nepovedal, ako bude prebiehat operacia, ani sa nikto nepredstavil, ani ziaden empaticky pristup...zmenit nemocnicu? ci je to vsade takto...kym clovek nema napchate vrecka eurami alebo stryka vo vedeni nemocnice jednaju s nim ako by bol na obtiaz...

andrejka299
10. feb 2011

@antuanet AHOJ aj my mame ist do Ziliny na ortopediu k pr.Popluharovi ,

andrejka299
10. feb 2011

@bianca ahoj mohla by si nam povedat priebeh aneztezie ?nam budu operovat siesty prstek ale nevieme este kedy .

zuzkahom
7. mar 2011

@antuanet uf, to si si naozaj uzila. Mna caka tiez nieco podobne...Tvoj mailik mi veeelmi pomohol, aby som sa dostala do reality, aj som si poplakala....co bolo potom, ked ste sa vratili domov? bola mala v poriadku? neboli ziadne nasledy? Musela si byt silna a statocna....

zlatusik28
7. mar 2011

@antuanet viem presne ako ti teraz je, my sme mali presne to isté, nás dokonca vrátili z operačného stola! A o týždeň sme prišli naspäť. Nikomu to neprajem prežiť, no des a hrúza ☹ Ale naše detičky sú niekedy oveľa statočnejšie ako my 😉 Prajem veľa síl, trpezlivosti a nech Vám to dobre dopadne

antuanet
4. apr 2011

@zuzkahom no opat nas vratili, nastastie uz z prijmu...teraz ideme opat zajtra na krvicku a 12.mame byt hospitalizovani...netusim ci budeme...ci zasa nieco nenajdu...naposledy to bola hnacka a ze mu idu zuby...ved mu pojdu do 2 rokov...maly nemal ziadnu traumu, aspon nie viditelnu, ale uz ked vojdeme do ordinacie nejakeho doktora netvari sa nadsene... A co caka Riska za operaciu? Dufam, ze to zvladnete v pohode,drzime palce.
@zlatusik28 a ako Vam to nakoniec dopadlo? je uz vsetko ok? My este stale nemame po tom...dufam, ze buduci tyzden to uz bude bez problemov...