Ako sa zbaviť hlístov?

zdenda6
31. okt 2011

ako sa zbaviť hlístov ? MALý RáNO VYKAKAL 20cm dlhého červíka bola som u lekárky dala mi tabletky chcela by som aj nejaké babské recepty

zuzana17
31. okt 2011

Treba ísť k dr. dá vám tablety na odčervenie.

anjelicek26
31. okt 2011

@zdenda6 - ziadne babske lieky, ale tabletky od lekara, jedine ine, co pomaha prirodne je cesnak - ale neskusala by som to vylucne s nim!. A preventivne lieky musi brat cela rodina! Aj bez priznakov!

ani3012
31. okt 2011

lekárovi a myslím,že na to je pre deti nejaký sirup.. nie som si istá,ale tieto veci sú len na predpis....
domáci recept: cesnak roztlačený a zapiť mliekom (neviem ,či pomáha,ale my sme museli preventívne raz do týždňa takto si dať,čo si ako dieťa pamätám)

katren
31. okt 2011

Kocky, ved pise, ze bola u dr., len by chcela aj nejaky babsky recept...citajte poriadne.....
Tiez by som odporucala len tie tabletky a preventivne sa preliecit vsetci 😉

titkovamiriam
31. okt 2011

20cm!!! to nieje hlista tie su mensie a je ich viac-je na to sirup ,treba aby ho mali vsetci v rodine,postelne pradlo aj oblecenie vyvarit požehlit-cesnak je dobry preventivne 😉V kazdej lekarni ti poradia

zuzka1.
31. okt 2011

20cm urcit enie je hlista, hlisty su male drobne biele cervy v stolici! svrbi cely zadok dieta, pripadne postihnuteho!
a je na to sirup aj lieky, preventivne cesnak, akutne to trva 2_3v dni potom sirup zabera, ja som hlisty mavala v detsve pravidelne dva razy za rok tak viem o com hovorim.
20cm nebude hlista.

ziarcanka
31. okt 2011

Hlísta detská - samček 10-20cm, samička až 30 cm, nakazíte sa zle umytou zeleninou a oblizovaním špinavých rúk, malé centimetrové červy, z ktorých svrbí zadok sú mrle.
Naša starká nedala dopustiť na cviklu. A ešte sa naparovať nad horúcim mliekom s otvorenými ústami, hlísty vraj za ním vylezú - no ja by som to neskúšala, radšej nech idú tým opačným koncom 😀 😀 😀

leeenka26
31. okt 2011

20 cm?? urcite? Ved ani pasomnica detska nema tolko (8cm). Robila doktorka stery z konecnika? Alebo zo stolice vzorku nedala zobrat? Toto nie je predsa sranda. 😨

cokyna
31. okt 2011

my sme ako deti jedli kyslú kapustu ..........na nejaké lieky alebo iné dobré rady starých Mám si nespomínam, ale viem, že kyslá kapusta nám pomohla :D

alienka823
31. okt 2011

tak to nie su hlisty a ani pasomnica s takou dlzkou...mozno anakonda 😀 ...dobre, dost bolo srandy 😝 ....ak mate nejake zvieratka doma, treba aj tie nejak osetrit, dost mozne , ze nieco od nich pochytal

zuzanka751
31. okt 2011

je to hlista detska:
Hlísta detská (lat. Ascaris lumbricoides) je parazit človeka. Samce sú dlhé 10 – 20 cm, samice do 30 cm – tieto produkujú až 200 000 veľmi drobných vajíčok denne. Vajíčka sa dostávajú stolicou von. Človek sa môže nakaziť neumytou zeleninou a nedostatočnou hygienou, deti často olizovaním rúk. V čreve sa z vajíčok liahnu drobné larvičky (tzv. mikrofilárie), ktoré prenikajú cez stenu čreva do ciev. Krv ich zanesie do pľúc, kde vnikajú do dýchacích ciest. Vykašliavaním sa dostávajú do hltanu a opäť do čreva, kde dospievajú. Pri silnejšej nákaze oslabujú organizmus a spôsobujú vážne zdravotné problémy.

my sme ako mali s brachom museli pit mlieko a v nom roztlaceny cesnak, no bolo to riadne hnusne, ale vraj ucinne - to bol recept mojej babky = babsky recept 😀

carmen86
31. okt 2011

ja som na hlisty ako dieta 6 rocne lezala na infekcnom odd. 9 dni 😒

maria30
31. okt 2011

@titkovamiriam @zuzka1. to, čo opisuje sú hlisty.. tie malé, čo svrbia a vyliezajú sú mrle... a ten sirupček sa už nevyrába.. je nato Vermox-tabletky a sú len na predpis... predpokladám, že tie dostala od dr.
@zdenda6 ja som počula, že je nato dobrý aj cesnak a kyslá kapusta.. 😉

tenty
31. okt 2011

rosol z kyslej kapusty

stardust
31. okt 2011

Bud to bola mala samicka alebo velky samcek. Pasomnica moze dosahovat dlzku aj niekolkych metrov v crevnom trakte a mrla sa zdrziava v konecniku a je tak do jedneho centimetra dlha.

yukki
31. okt 2011

http://sk.wikipedia.org/wiki/Hlísta_detská
ale ba, môže...až 30 cm,
naproti tomu mrľa ľudská je naozaj kratšia a asi aj bežnejša
http://najmama.aktuality.sk/clanok/1115/mrla-lu...
asi vám dala Vermox alebo Zentel...mali by ste to brať všetci. Tú hlístu mohol mať len tú jednu, možno ani viac ich tam nemá. No a ten cesnak, ale ja by som to detí nedostala...
Ináč mne veterinár poradil kľudne raz do roka deti odčerviť, chováme zvery, deti majú vkuse prsty v ústach...hentakého pytóna sme zatiaľ teda neodchytili v stolici, našťastie.

heln
31. okt 2011

v prvom rade užiť lieky od lekárky,
oprať pri vysokej teplote posteľné prádlo, uteráky a čokoľvek s čím môže prísť "riťka" do styku a následne nejaký čas žehliť, žehliť aj spodné prádlo.... a umývať dôkladne ruky....
preventívne proti parazitom pôsobí surová mrkva, kapusta a cesnak.....
pred časom sa u nás vyskytli mrle, asi dva roky do zadu, zo škôlky.....

atrami
1. nov 2011

mlieko a cesnak, čo si spomínam.

evina313
1. nov 2011

maleho teraz preventivne "odčervujem" liekmi Vermox a Entizol. Sirup sa uz nevyraba. nic sice v stolici nema, ale dlhodobo sa stazuje na bolesti bruska. stolicu mu nebrali, len ho preliecili

annaopialova
1. nov 2011

ahoj presne tak dobra je kysla kapusta

marcelonka
1. feb 2012

očista:za 3 týždne pol litra mlieka uvariť s lyžičkou cukru po vychladnutí rozhabarkovať vajíčko a vypiť na lačno po tejto kúre nasleduje 3 týždne 1 lyžica ľanové semeno,1 lyžica maku a 6 vlašských orechov potom z tých orechových škrupín variť v pol litri odvar a piť 0,35 l denne tiež za 3 týždne po tomto všetkom zase za 3 týždne piť 3 dcl vyšťavený po jednom kúsku zemiak,mrkvu a cviklu do kopy.Je to veľmi namáhavá kura môj syn ju podstúpi my sme totiž včera boli u babky bylinkárky.

gaaspi
27. feb 2013

Ja to mám teraz ako 31 ročný despelák. V stolici som našiel aj tie dlhé aj krátke takže je možné že mám oba druhy naraz (mrle aj hlisty). Liečba je u dospeláka taká istá? Jedávam cesnak, zajtra sa vypýtam lekárovi z roboty, len rekú čomu sa vyhýbať akým jedlám nápojom aby som to nezhoršil. Vraj je dobrý aj alkohol, vravievajú že deme vypáliť červa.

slunce3
27. mar 2013

surová mrkva, kôpor, cesnak, horčica a chľasť... ale tabletky od lekára sú rýchlejšie :D

sisiska
25. jún 2013

mamicky, pomaha pri hlistach dat teple mlieko do nocnika s cesnakom? vyjdu tie dlhe potvory 20 cm za nim?

kazunomiya
25. jún 2013

My sme mavali ako mali mrle. Bol na to taky hnusne sladky cerveny sirup od lekarky, ako tu citam, tak teraz su na to ine lieky. A inak sme kvoli tomu jedli medvedi cesnak (taky ten divoky co rastie v lesoch), lebo vraj na to pomahal. To neviem pravdupovediac posudit, ci to je pravda. Ale aj tak sme ich kazdu chvilu znova chytili. Ozaj, a nesmeli sme jest sladke. Lebo vraj to maju hlisty/mrle rady... To bolo pre mna najtazsie.

jankaba1
28. júl 2013

S vlastnej skusenosti:Zili sme v zahranici a 4r.syn dostal hlisty. Ako ucinny recept mozem odporucit zavarane slivky. Nam to pomohlo.

adriku
28. júl 2013

nakoľko máme doma mačičky, my si robíme (zatiaľ iba dospeláci) preventívku týmto http://www.zdravenka.cz/zdravenka/eshop/38-1-TR...
Pre dieťa by som si nechala predpísať niečo od doktorky + cesnak.

meg_junova
26. aug 2013

Nemá niekto niečo ozaj účinné pre ročné dieťa? Lekárka tvrdí, že z krvi malému nevidí parazity, ale keď ho idem prebalovať, tak si stále škriabe riťku :((((( A nehovorím o tom, že zo všetkých potravín môže jesť iba 7 a trpí ťažkým ekzémom.

zuzi241
20. sep 2013

Ahojte,môj malý ma mrle,tak celá rodina dostala lieky,len ja nic nemôžem,lebo som tehotná...co teda robiť aspoň preventívne?