Ako sa zbaviť zlatého stafylokoka?

vandas
7. sep 2007

viete mi niekto poradit ako sa zbavit zlateho stafylokoka? kazdy mesiac jest antibiotika nikam nevedie...ako sa to podarilo vam?

pandula
29. jún 2013

@zuzitka zuzi vy ste mali stafylokoka. mala ho ma na kozi 😒 kukam na nete ako sa zbavit toho.. ma to v dobrom stadiu iba biele pupaky... vola sa to stafylokokova dermatida... urcite to ma aj v nose aj sebi... to neriesim nas dr. tieto srakoty aj tak nereisi antibiotikami ale to na kozi je o hovne.. ale ze to ma dobre. kym sa netvoria mapy flakate ok... len sa mi zda ze sa to rozsiruje... 😒

rakytnika inak maly pije... to my dr.odporucil... idem mu vytierat nos s nim aj malej dobre rady tu padli

simik2309
29. jún 2013

aj moj syn to ma a na zaklade toho ma hrcku na krku.. doktorka mu tiez dala antibiotika, sono ukazalo ze je to zapalova uzlina vo velkosti asi jeden cm ale aj tak mam obavy lebo to uz ma aj dva roky..n

misuge
13. júl 2013

Ahoj, zde je diskuzní forum na F ohledně CDS, což je šetrnější náhrada MMS
https://www.facebook.com/groups/382886911808866/

cudlik27
30. júl 2013

ahojky.maminky mate nektera skusenosti se stafylokokem na kuzi u deti?byl nam dnes zjisten.puvodne jsme si mysleli ze je to jen opar ale po trech dnech co nezabrala mast to mel kluk jeste horsi.tak sme dosli k lekari .moc nam toho nerekl jen napsal fialovou vodicku na potirani a antibiotickou mast.mate nektera skusenost jak dlouho se to leci ,nebo jake muzou byt nasledky pokud lecba nezabere_predem dekuji za odpovedi

vojtekovad
10. okt 2013

@vandas ahoj, môžem sa ťa opýtať na ten rakytnikový olej? to si pila, či kloktala či preplachovala nos?

matulka82
9. nov 2013

@vandas prosim vas, davali ste ten olej ako dlho?? Kupila som ,taky povodom z ukrajiny v predajni zdravej vyzivy. Uz mesiac nechodi syn do skolky , prvyraz bral atb...potom bol doma, choroba sa mu znova bez teplot vratila...Ked som si uz konecne teraz myslela, ze koncia dozvuky, zas mu dnes zacal zelenak sopel. Rakutnikovy olej mu davam cca tyzden denne 1-2 lyzicky do ust, mozem vytierat aj nos, ci ako sa mame tej hnusnej potvory zbavit. ??? 😠 Aky mate vy? Budem vdacna za info...

beatricer
27. dec 2013

dievčatá pridám naše skúsenosti so zlatým stafylokokom. Dcérka si tohto talizmana doniesla z pôrodnice domov. Začalo sa to prejavovať asi na 5ty deň čo sme boli doma. Mala teplotu, soplíka a ja nešťastná čo s ňou budem robiť. Navštívili sme lekárku zobrala výtery a o 5 dní potvrdila nepriateľa. Dala nám pamycom kvapky a asi 1-2 sme sa trápili so soplákami. Potom už bolo dobre. No blížil sa čas očkovania v 3 mesiacoch a nakoľko som mala info, že dieťa musí byť zdravé tak som odmietla očkovanie čo robím do dnes. Urobila jej opäť výter s tým, že ma presviedčala, že aj keby tam bol tak kľudne môžme očkovať, bežne ho majú deti v škôlke a bla-bla...... Ja som si stála za svojim. Stafylokok sa opäť potvrdil tak som dcérke kvapkať do nošteka koloidné striebro. Pri ďalšej poradni, keď mala byť opäť očkovaná robila dr. výter a zlaťák tam už nebol. Dcérka má 2roky a 8m a do dnešného dňa mala 2x hnačky, prvé a posledné atb v prvom roku života aj to keby bola naša dr. určite ich nemáme. Ak sa mi zdá, že budú soplíky začnem kvapkať koloidné striebro, tak isto aj synovi a aj my si dávame. Takže ja len odporúčam. Kupujeme vit. cé,déčko, zinok - ale nie z lekárne. Hľadám vždy kvalitnejšie vitamíny.A dcérka nie je vôbec očkovaná. Snáď som niekomu pomohla.

dadidadi
30. dec 2013

@beatricer Ahojky, ja viem, máš toto starší príspevok, ale môj Dadik má tiež toto "zlato" , mal ho v hrdle a teraz to máme v nose, kvapkáme Pamycon, ale nemal žiadne príznaky, ani soplíky, ani kašel, iba zápchu...čo to je to koloidné striebro??? počujem to prvý krát... Vďaka

beatricer
31. dec 2013

@dadidadi http://www.bio3000.sk/kategoria/bio-produkty/st... a tam je detail - to si otvorte a tam sú info na čo všetko to je , ale čítala som, že aj kapucínka veľká je tiež dobrá - je to prírodné atb, dostať kúpiť kvapky aj kapsule, ale s ňou nemám skúsenosti, ale asi si ju objednám

jarabica123
2. jan 2014

@beatricer Koloidne striebro je super vec, aj nasej malej potvrdili zlateho stafylokoka v nosteku, aj teraz mame mierne sopliky a zvysenu TT a davam koloidne a pomaha to super, rozriedi sopliky a nadcha je miernejsia a nema tak upchaty nostek🙂

ivcula7
2. jan 2014

Holky malej má zlatého stafylokoka našli mu to v moci co to přesně je a je to nebezpecne

beatricer
2. jan 2014

@jarabica123 som rada, že to tiež niekomu pomáha. V mojom okolí, každý uteká hneď k lekárke a dávajú chemické lieky, ktoré ja do určitej miery nemusím. Prajem skoré uzdravenie

jarabica123
2. jan 2014

@beatricer Presne tak, aj ja radsej volim prirodnu liecbu, a ked nemusim, nepcham zbytocne do malej ATB, dnes uz ani sopliky nema, tesim sa moc, a aj mne to fajn pomohlo,ked som bola chora.

jarabica123
3. jan 2014

@ivcula7 No podla toho,ci malickej robi nejake problemy. urcite by som vyskusala tinkturu z kapucinky, je velmi dobra na mocove cesty a aj na tohto bacila. Kolko ma malicka rokov?

babulka82
3. jan 2014

Nam tiež koloidne striebro užasne zabralo a teda ja som mala taku nadchu ktora trvala asi 3 tyždne a už som ani nedufala že niečo zabere take som mala dutiny spuchnute.emoticon Posledna kvapka nadeje bolo koloidne striebro ktore ma napadlo bohužial ako posledne,pritom ho mam stale doma.Dala na kvapatko a davala do nosa.Na druhy den vyšli zelene hlieny a mam pokoj,nadcha je fuč. 🙂 a sym mal v nošteku zlateho stafylokoka a moraxelu aj tomu sa vyrazne zlepšilo.Uvidime na kontrolnom vytere.

rybicka2
6. jan 2014

@beatricer ako to koloidne striebro aplikujete? Vnutorne ci vytieranie nosteka?

beatricer
6. jan 2014

@rybicka2 ak má len soplíky tak len kvapkám do nošteka, ale keď začína aj kašlať tak dávam aj piť dcérke /má necelý 3r/ asi 5 ml a synovi aj 10 ml - ten bude mať 12r. Aj včera som dcérke dala lebo už pár dní má 3 fliačiky na tvári- ako keby sa jej robil ekzém - očkovaná nie je, nové potraviny nejedla, nové pracie prostriedky tiež nie -takže asi ju niečo obchádza, a je dosť mrzutá. U mňa je to prvá pomoc a keď nepomáha až potom lekár. Mnoho ľudí plaší , že sa usádza v orgánoch, ale veď to nepijeme na litre. Lieky sa tiež usádzajú, škodia a veselo sa používajú. A samozrejme vitamíny c, d, zinok

rybicka2
6. jan 2014

@beatricer dakujem za cenne rady. Aj my mame zlateho, dam vediet ako to bude pokracovat. Keby to tak chcelo pomoct. Uzmam dost toho vecneho kolobehu upchateho nosa. Tiez sme si ho doniesli z porodnice a teraz mame necele 3R.

beatricer
6. jan 2014

@rybicka2 a dali ste ho očkovať? Je to kontraindikácia, vtedy by sa nemalo. Doplňujte vit c z Dm drogérie, vit. D jamiens alebo swanson, zinok -ten používam z fin klubu a aj acerolu -to je tiež céčko. Dávajte med. Sú to veci, ktoré by mali posilniť imunitu. Vyhýbať sa liekom od lekárky či na imunitu alebo na liečenie - liečia len príznaky neriešia do hĺbky. Vraj aj kapucínka je dobrá na choroby je to prírodné atb. Len ja stým nemám skúsenosť. S tým déčkom sú to kvapky vytieraj aj noštek má regeneračné účinky. Prajem skoré vyliečenie.

el6
13. jan 2014

baby, pred mesiacom som v tychto temach hladala info, ako sa zbavit stafylokoka u mojej 13 mesacnej dcerky...dnes uz ma hrdielko bez bacila...niekto tu odporucal rakytnikovy olej (brala som ho sice len ja, ako kojaca mama, lebo je az od 3r. ale zjavne stacilo), tak sa chcem podakovat za radu a odporucit tym, co sa s nim trapite...mozno vysledok podporila aj prisna proticandidova dieta, lebo tu sa snazime liecit sucasne...

stepanka274
20. jan 2014

rakytník je skvelý, len ja ho nemôžem užívať večer, lebo mám z neho veľa energie aneviem po ňom spať!

bullinka
20. jan 2014

Zlatého stafylokoka sa nedá zbaviť, sa sa potlavit, ale kedykolkvek môže zaútočiť. Skúste vygoogliť rastlinku kapucinku, mala by byť prírodným antibiotikom proti tomuto nezmaru. Len neviem, či sa pije čaj, alebo niečo ine
. Ja som mala tabletky z lekárne.

azalka22
20. jan 2014

@stepanka274 ako uzivate rakytnikovy olej? iba na salat, alebo lyzicka....??
vdaka za info.

a kapucinka -my sme to pestovali ako okrasnu rastlinku, pekne sa taha a ked zakvitla, ako decka sme trhali kvety a jedli. chuti tak pikantne ako zerucha.

stepanka274
23. jan 2014

@azalka22 , no ja som zatiaľ len olej na lyžičku užívala, mne chutí.
O kapucínke na zlatého staf. som počula, manžel, ktorý ho mal, to aj zopár krát zjedol a asi mu to pomohlo, lebo mu zmizol.

azalka22
23. jan 2014

este by ma zaujimalo, ci staci rakyt.olej jest a zmizne staf. ktory je v nose, alebo je lepsie kvapkat striebro?
hm, neviem

rybicka2
27. jan 2014

@beatricer
kontrolne vytery potvrdili, ze uz v nose zateho stafzl. nema. Pouzivali sme striebro do nosteka na tvoje odporucanie. Snad to pomohlo. Ale zial ma tam zasa inu bakteriu. Posielaju nas na krcne, vyzera to na zvacsene nosne mandle. Chudacik maly, dycha uz iba ustami. Vdaka za rady.

beatricer
27. jan 2014

@rybicka2 som rada, že ste sa ho zbavili, no tie nosné mandle vraj narastú z častých infekcií, čo bolo asi aj vašim prípadom. Môjmu synovi museli tiež vybrať, pretože má posunutú nosnú prepážku, aby sa mu ľahšie dýchalo. Švagrinej pri dcérke tiež doporučili vybrať, nedala a do tých 6 rokov sa to upravilo. No to bolo asi pred 15 rokmi.. Ak tam má stále nejakú baktériu tak mu ešte dávaj do nosa. Možno sa to podarí zlikvidovať

gagi
28. jan 2014

Môj 2,5 ročný syn má práve teraz Panaricium, ktorého príčinou je zlatý stafylokok. A k tomu ešte kombinácia streptokoka. Liečime lokálnymi aj celkovými antibiotikami, tak uvidíme čo bude dalej ...

ajka006
2. feb 2014

@bullinka podľa môjho názoru dá, nečítala som celú diskusiu, ale ako tu už niektoré písali aj nám pomohlo koloidné striebro, akurát, že mi ho používame v inej koncentrácii ako tu spomenuté, syn, keď mal rok, mu týždeň pred plánovanou operáciou, zistili tiež stafylokoka a iné "potvorky", doktorka mu samozrejme predpísala klasické ATB, ale tie som mu vôbec nedávala. na radu jedného pána, ktorý KS vyrába a sám ma s ním niekoľkoročné skúsenosti, som dávala synovi len KS - ale koncentráciu 40 ppm, a o pár dní, keď mu robili kontrolné vyšetrenie, mu už nič nenašli a na niekoľko mesiacov vopred plánovanú operáciu mohol v pohode ísť, KS používame doteraz, samozrejme nie stále, ale len keď sa vyskytnú nejaké sople, kašle alebo iné chorôbky a sme v pohode, k doktorke vôbec nechodíme, akurát po ospravedlnenie do školy.

baby222
3. feb 2014

Ahoj ,
ja mám stafylokoka už dlho najskôr som naň brala antibiotiká zabrali a vrátil sa mi naspäť . 😒
hovorí sa že aj keď ho vyliečiš napr. v hrdle ukáže sa v nose ..
podľa mňa nepomôže nič .. aj keď ja stále smrkám a chvíľku som si nahrievala nos biolampou bioptron tak to nachvíľu pomohlo