Ako sa zbaviť zlatého stafylokoka?

vandas
7. sep 2007

viete mi niekto poradit ako sa zbavit zlateho stafylokoka? kazdy mesiac jest antibiotika nikam nevedie...ako sa to podarilo vam?

lias
11. okt 2010

@elissa vygúgli si na nete MMS (alebo fórum upramene.cz). Je tam už pár ludí, čo s tým zvládli aj horšie ako toto 😉
Ja som ho už odskúšala u seba a aj u detí pri chorobe (deti maródili iba 1 deň). 1000 násobne to zvyšuje imunitu a hubí všetky vírusy a zlé baktérie. Podľa mňa je to určite lepšie ako donekonečna brať ATB 😉

feith7
11. okt 2010

@cryo je mi luto, ze sa trapis so stafylokokom - Staphylococcus aureus - ale vobec sa mi nepaci, ze tu siris uplne dezinformacie a robis paniku, ktora vobec nie je na mieste...najprv by som chcela napisat, ze vobec nie som proti alternativnej liecbe, ja sama ju vyuzivam, ,ale nie vo vsetkych pripadoch postacuje, najma by som neexperimentovala pokial ide o deti a nespolahla by som sa vylucne na nu...ako podporu ju beriem, ale inak nie...
cryo...zlaty stafylokok je preto zlaty, lebo produkuje pigment...zlty...preto aureus...
a jeho liecba sa urcite da zvladnut...su samozrejme aj kmene, ktore su rezistentnejsie voci ATB, ale tie sa v beznej populacii vyskytuju menej...

nikak23
11. okt 2010

mam otazku: maly mal sopliky, ale nic vazne, uz sme uplne v poriadku. Ale pre istotu sme boli na vyteroch a dneska mi lekarka oznamila, ze v nosteku bol zlaty stafylokok, potom sa ma spytala, ci je maly ok, co teda uplne je, ziadne problemy. No a teda, ze vraj dobre, nemusime nic robit. Naozaj je to teda ok, alebo to treba preliecit ATB? diky za odpoved.

feith7
11. okt 2010

ak mozem odpoviem ti ja...ak mu dr. robila vyter - chvalim dr.🙂) - je mozne, ze sa objavil S. aureus, ale bol len v malom pocte - ojedinele - toto hodnotenie davaju v labaku, kde vyhodnocuju vytery...takze preto sa ta pytala ako sa maly ma, aby ho zbytocne nezatazila ATB, ak mu je uz lepsie...u deti je to velmi bezny nalez v nose...naozaj nic vynimocne...

elissa
12. okt 2010

feith7 uvediem ťa do obrazu a potom posúď či robím paniku,ale aj tak je to normálna reakcia matky ktorá má strach o dieťa,myslím že matky to pochopia,nemusím tu nič vysvetľovať...neviem akoby si reagovala ty na mojom mieste keby prídeš k svojej detskej,tá ti zoberie iba moč a popočúva ju..neurobí ti žiadne vyšetrenia,ale ťa len pošle s dieťaťom naspäť domov vo vysokých horúčkach...na druhý deň ideš sňou na pohotovosť,lebo dostala narazové krče do bruška..tí si s ňou nevedeli dať rady tak ju hospitalizovali že ju zavodnia..my sme samozrejme boli v tom že ju zavodnia,dajú niečo proti bolesti bruška a bude fajn..lenže z hodiny na hodinu to bolo horšie..na dcére sa vystriedali asi piati doktori a tí povedali(a to si boli úplne istí)že má zápal slepého čreva,a že vraj ho už má možno prasknuté..podložia ti papiere na operáciu...nebola som spokojná s ich diagnozou,lenže to sú minúty a vtedy konáš aby si pomohla dieťaťu...po operácii ti dr.povedia že nič tam nenašli a že CT,rengen aj sono robili iba na brušku..urobili zlý postup a bohužiaľ to nám povedali až po operačke...verila som doktorom že dcére pomôžu..no práve naopak...stav sa zhoršil veľmi..nevládala dýchať..nevedeli čo jej je..pátrali kde je zápal..boli to iba 3dni a skončili sme až sem..nemám sa báť podľa teba?keď prv nevedia čo jej je a nakoniec ti povedia úplne inú diagnozu a ešte je v takom zdrav.stave,že mohla skoro zomrieť..a to ju ešte záchrankou prevážali a ešte ju aj vtedy oprerovali v 40 horúčkach...som sa síce sem rozpísala,ale aspoň sa mi trošku uľavilo 😢 😢 preto aj hľadám informácie o tom zákerákovi!
lias pod akým názvom mám v tom fore hľadať?

elissa
12. okt 2010

lias už som to našla..dík

nikak23
12. okt 2010

@feith7 dakujem🙂

felixko
12. okt 2010

@nikak23 áno, je to v poriadku, že dr. nedala maličkému opäť ATB. je to úplne zbytočné, zaťažovať telo liekmi. pokiaľ sa mu stav zlepšil, nie je potrebná ďalšia liečba. moja dcéra mala v máji tiež zisteného zlatého stafylokoka. prvotne dostala nádchu, ktorá trvala celé tri týždne, stav sa jej nezlepšoval, soplíky už boli nazelenalé, dr. urobila výter a bol tam zlatý stafylokok. dostali sme ATB podľa citlivosti, bacil síce nezmizol, ale soplíky odišli, čo bolo hlavné. doktorka povedala, že je to taký nemocničný kmeň, polyrezistentný, ale pokiaľ sa má dcéra dobre, tak to netreba ďalej preliečovať, imunita dieťatka si s tým poradí sama. odvtedy sme problém nemali.

felixko
12. okt 2010

@nikak23 ja som malej ešte po chorobe vytierala noštek rakytníkovým olejom, ak ti to pomôže, bežne zoženieš v lekárni, len dosť farbí, tak pozor.

feith7
12. okt 2010

@elissa asi doslo k nedorozumeniu...ja som odpoved neadresovala tebe, ale cryovi...ten tu pisal, S. aureus ako keby islo o najnebezpecnejsiu bakteriu na svete a liecba neexistuje...ver mi, ze su ovela nebezpecnejsie...a je mi luto, ze ste takto dopadli, dr. by mali vzdy robit vytery...ta tvoja dr. aspon zobrala moc...ak je v tele infekcia prave moc vie vela ukazat...

nikak23
12. okt 2010

@felixko dakujem za info, ja som len rada, ze mu tie ATB nedala, ja som mu davala homeopatika Coryzaliu a nejake kvapky na baze morskej vody a celkom to pomohlo, co je hlavne. Mam ist este raz na vytery, ze ci ten kok stale byva v tom malom nosteku? 🙂

elissa
12. okt 2010

feith7 tak sa potom ospravedlňujem...som myslela že to patrilo mne...práveže dr.nám zobrala moč ale nič viac a nás poslala domov,výter nám neurobila ani iné vyšetrenia...jednoducho to spackali a preto sme tu ☹
už len teraz veriť aby sme sa z toho dostali a boli opäť fit..len ako ďalej?už som normálne z tej baktérie popletená..dá sa zahubiť alebo sa iba potlačí a môže sa zase kedykoľvek prejaviť? ☹

feith7
12. okt 2010

@elissa neboj, urcite sa z toho dostanete...mozno tvoja dr. preto nezobrala hned vytery, lebo horucka je velmi casty a nespecificky priznak mnohych ochoreni...ale v nemocnici vas naozaj dobre vystresovali...a vies uz kde je pricina? ktory organ bol zasiahnuty? ak v nemocke zistili, ze pricinou ochorenia je S. aureus urcite davali robit aj vysetrenie citlivosti na ATB, tak predpokladam, ze jej nasadili tie lieky, kotre mali otestovane ako ucinne...a tie by mali zabrat...to znamena, ze by mali bakteriu usmrtit...myslim, ze nikto ti nepovie, ci sa to moze vratit alebo nie...tvoja dcera je prave vo veku kedy asi navstevuje skolku a tam sa toho premelie...urcite je tam stale nejake dieta nachladene, ma sople, kalse...ale bude to lepsie, neboj sa...bude vacsia a aj imunitny system bude mat odolnejsi...drzim palce...

elissa
13. okt 2010

feith7 veríme že sa z toho naozaj dostane..veď to je naša jediná dcéra ☹ no jej dr.práveže výter nebrala,ale tak v moči mala aceton zvýšený,vraj dva krížiky..tam už bol vraj zápal...a to bolo z jej strany všetko ☹ v našej nemocnici nezistili nič,práveže tam len pátrali až v tejto kde sme teraz zistili že má obojstranný zápal pľúc aj stým hnusakom ☹ takže veru že nás poriadne vystresovali 😢 ano,navštevuje škôlku a tiež si myslíme že asi stamade to mohla dostať..ale ideme už aj my pre istotu si urobiť výtery s manželom,nech tiež vieme na čom sme...ďakujeme za povzbudenie

cryo
23. okt 2010

@ginepra prepac, ze odpisujem az teraz, ale velmi sem nechodim. Da sa pouzit aj na tie sopliky. V lekarni sa to kupit neda len na nete na ceskej stranke si to daj do googlu... ale pneumokok nie je to co zlaty stafylokok takze sa nemusis nicoho obavat. Aj zlateho stafylokoka ma vela ludi, ale ide o to ci sposobuje im nejake problemy, ale nie. Ak nie tak ho netreba ani liecit ani riesit... 😉

cryo
23. okt 2010

@feith7 ziadnu paniku tu nesirim a pisem tu len to co mam sam na sebe vyskusane a navyse nikomu to nenutim, aby to bral, len odporucam to co pomohlo mne (nie som ani vyrobca ani predajca)... a navyse sa bavim o zlatom stafylokokovi Methicillin-resistant Staphylococcus aureus (MRSA), ktory sa vyskutuje menej ako pises a pisal som, ze mne nepomohli ziadne antibiotika ani Biseptol, na ktory bol citlivy... poslednu dobu sa vyslachtili rozne druhy a videl som to sam na sebe, ze antibiotika mi nezabrali... Uz ako som pisal, ze vela ludi ho ma a ani o tom nevie pretoze im nesposobuje problemy a preto ho netreba ani liecit ani riesit... Pises, ze jeho liecba sa da zvladnut, ale uz nepises ako? ja pisem ako, pretoze som si tym sam presiel...

feith7
23. okt 2010

@cryo o MRSA pises prvykrat teraz, v predchadzajucom prispevku si o nom nenapisal ani slovo...pracujem ako mikrobiologicka, takze mi to vysvetlovat nemusis...a nepisal si nahodou aj o tom, ze si sa zacal liecit az po 2 rokoch? mozem vediet preco? a ak ti Biseptol nezabral, bol si opatovne na odber vzoriek, aby v labaku posudili, ci sa nahodou nezmenila citlivost voci ATB? v sucastnosti existuje moznost testovat okolo 20 ATB vratane lokalnych, takze si myslim, ze by sa to dalo zvladnut...

cryo
26. okt 2010

@feith7 ked ti to vysvetlovat nemusim, tak by si mala vediet, ze Citricidal znici MRSA a neneci dobru probioticku kulturu ako antibiotika to je napriklad jedna z vyhod. Mozno, ze niekomu pomozu aj antibiotika, len ja tvrdim, ze mne nepomohli... Nikde som nepisal, ze po dvoch rokoch si dobre este raz precitaj co som pisal 🙂 ...bol som velakrat na odber a aj antibiotika sa menili si precitaj co som pisal... Posledne kultivacne vysetrenie znelo: Pody ostali sterilne...

kaja73
28. okt 2010

Inak aj my sme s Citricidalom zvladli hnisavy zapal mandli.V steroch mal synator zlateho stafylokoka . Doki predpisal antibiotika podla citlivosti. Kedže viem ,že mi syn na atb,zle reaguje-hnačky, nasledna nachylnost na virozy-tak som mu ich odmietla dat.Liečili sme tym Citricidalom ,plus propolisom , vysokymi davkami vit. C a homeopatiou-staphylococcinum a po 2 dnoch horučky prestali, mandle sa stiahli cca po 5-6 dnoch a teraz s odstupom mesiaca aj niečo ma pody sterilne. 🙂

feith7
2. nov 2010

@cryo no nevedela som to, lebo klasicka medicina testuje ATB ako ucinnu liecbu voci mikroorganizmom, nie vyzivove doplnky 😉 naco potom tolko ludi chodi po lekaroch, ked si v tvojich prispevkoch mozu precitat, ze staci brat zazrak z grepovych jadier a budu zdravi...aki su ludia hlupi, ked je to taketo jednoduche...
a prepac, k lekarovi si isiel "uz" po roku, nie po dvoch...v kazdom pripade si si zanedbal infekciu...co si ten rok robil? a neviem ci si pri liecbe ATB dodrziaval cas, davkovanie a ci si ich vzdy dobral cele balenie az do konca, ale ak bola niektora z tychto podmienok porusena, tak uz aj viem ako si si vypestoval rezistentne MRSA kmene...

halllo
3. nov 2010

ahojte maminky, ockovia i všetci, kt. sa zaujimate o zlateho stafylokoka. 😔

pripajam sa i ja s mojim problemom. mam 24, o chvilu sa i ja pripojim k vydatym a zenatym. slzy do oci mi ale vtlacilo zistenie, ze i mojim problemom je S.aureus. listovala som si v zdravotnej karte, lebo som si spomenula, ze i ja som mala v detstve hnisave anginy, bolesti hrdla, neutichajuce kasle a podobne. myslela som si, ze som bola celkom zdrave dieta, ze som praveze nebyvala chora, ale spominam si na tie kasle a hnisave mandle, kt. mi chceli v detstve vybrat (spomienky sa mi vynaraju len z obdobia mladsieho skol. veku, pripadne vyssie). nevybrali mi ich, aj ked som cez vikend zistila z karty (co mi, ked som bola mensia, nic nevravelo), ze uz vtedy mi nasli na mandliach S.aurea. vytiahnutie mandli sa napokon nekonalo, mozno aj preto, ze som "vyrastla" z angin. mozno nie, nejak som sa nesledovala, sa priznam. nepisem vsak kvoli mandliam, aj ked vselico zvazujem.
mojim problemom je akne a jeho najtazsia forma - acne conglobata. ☹ vzdy som mala problemy s citlivou zmiesanou pletou, skor mastnou. v detstve som mavala aj ekzemy, cervene flaky po tvari, hnisave vyrazky,... nepamatam si obdobie, ked som kukla do zrkadla a povedala som si.... vau, tak dnes je to uplne super! 🙂 vdaka Bohu za svetle chvilky a vravela som si vzdy, ze su aj horsie problemy.... ved je to len tvar. chodila som aj na dusik a aj v nemocnici som si polezala dva tyzdne kvoli tym cervenym flakom okolo nosa, ust a na brade.
co som spozorovala, vzdy, ked si umyvam zuby, aj ked si neumyvam tvar, tak ma plet okolo ust a na brade cervenu farbu, ale potom to zmizne. taka chvilocka. aby som to skratila, tak vzdy som mala uhry, hnisave vyrazky a moj zlozvyk - vytlacanie - sa mi asi vypomstil. ☹ plet sa mi ale rychlo hoji, tak to je fajn, ale je velmi mastna, lebo na dalsi den, pripadne dalsi vecer som uz mala co robit. tazko mi je dat na radu snubenca, ze si to mam nechat tak, ked..... mam celu tvar (mozno prehanam, ale mozno nie) posiatu hnisavymi vyrazkami. ☹ v maji som bola chora, cize asi aj oslabena imunita sposobila, ze sa mi zacal prejavovat S.aureus na tvari. zacali sa mi robit abscesy na cele a v oblasti medzi obocim. citila som sa ako daka indka, lepsie ako "princezna so zlatou hviezdou na cele"...... ale dajme tomu. snubenec ma miluje taku, aka som a preto som to neriesilila. vselicim som si uz s tvarou presla, tak snad prejde i toto. ale nepreslo, a tak som v auguste sla na kozne. spravili mi ster a zistili, ze je tam S.aureus. ☹ tak som brala antibiotika, ale bojim sa, ci som ich brala spravne....ci som si nevytvorila voci nim rezistenciu, lebo nie som zvyknuta brat lieky, tak som sa pozabudla ☹ ach, hanba, ze cosi take 24-rocne dievca pise, ale je to tak. na poslednej kontrole mi bol predpisany azitrox, ale hned na zaciatku som bola oboznamena s pre mna najvhodnejsou liecbou. ☹ na tejto stranke je spomenuty tiez.... http://www.akne.sk/content/liecba.php
spomina sa tam, ze je potrebne brat antikoncepciu, co som nemala v plane uzivat a uz vobec nie kvoli uprave pleti. ten izotretinoin je tazky liek, kt. uzivanie by malo za nasledok poskodenie plodu. chcela by som sa vsak spytat, ci by nestacila sexualna zdrzanlivost bez uzivania antikoncepcie. ☹ ak je ta antikoncepcia iba poistkou pre lekara, tak by sa mohla vylucit, nie? ach, som z toho smutna, lebo antikoncepciu uzivat nechcem. sexualne som nikdy nezila a so snubencom sme vydrzali sex. nezit 3 roky, tak snad by sme dalsie tri vydrzali, ak by sa mi to mohlo vyliecit. ach, pri tomto S.a. si uz clovek nemoze byt nicim isty. asi sa ho nikdy nezbavim, ale kiez by sa ta moja tvar zlepsila. Bohu vdaka, ze buducemu manzelovi moja kadejaka tvar nikdy nevadila a ani nevadi, ani v tomto stadiu... ale pracujem ako ucitelka, cize som stale v kontakte s ludmi a nie je to nic prijemne, hlavne, ked viem, co mam na tvari.... nekryte mejkapom. mne moja citliva plet bola vzdy trnom v pate.... aj je :( ale viem, ze su i horsie problemy....ako pocuvam vas....maminky, ake mate s detickami a jedna z vas dokonca aj v okoli rodidiel... ☹ mi to pride priam neuveritelno-uveritelne, co dokaze take nic, co ledva pod mikroskopom vidno. :(

a potom aby som sa bala s kymkolvek dostat do kontaktu, dotknut, pobozkat, povedat mu nieco.... len aby sa to neprenieslo aj nanho.... vraj je normalne S.aureus na nasej pokozke... cez tu sa do tela nevie dostat...az mechanickym posobenim...a kvapockovou infekciou... ze ho potom ma kazdy v tele, len u niekoho sa neprejavi.... tusim i niekto z vas to tu pisal... a bojim sa preto mat i babatko, aby sa to neprenieslo i na neho. ☹ zacarovany kruh...

chcela by som skusit alternativnu liecbu.... bylinky. tvar si omyvam odvarom z repika, snubenec zistil, ze je dobry cesnak medvedi, kt. ma este vyssie antibakterialne ucinky ako normalny cesnak a propolis brat popri antibiotikach (ze podporia ucinnost antibitik), posilnit imunitu, jest viac ovocia a vitaminov.... cvicit, hybat sa, sportovat.... aj na slnku travit viac casu.... s imunitou nemam velky problem. myslim, ze sa dostatocne chranim.... snad upravit jedalnicek a niektore veci uplne vypustit.... co je niekedy velmi tazke.

mate niekto nejake typy a rady, ako sa da moje akne liecit ucinne bez izotretinoinu?
vdaka za kazdu radu. nech ste vsetci zdravi a silni 🙂 +

halllo
3. nov 2010

uff, mrzi ma dlzka prispevku...... vy ste tu vsetci taki krasne vystizni a strucni.... ale snad to az tak nevadi. 😕

nipina
10. feb 2011

Ahoj aj mi mame problem s tymto hroznym bacilom.Moja dcerka ma 4roky a zistili jej ze ho ma v nose.Problem je v tom ze vraj ho ma odolny voci vsetkym ATB a tie ktore by aj mohla su urcene pre dospievajucich a dospelich.Poslala nas do Nitry na infekcne odd.lebo si to nechce vziat na zodpovednost .Som s toho zufala ☹ Ako jej mozem pomoct?Co by som jej mohla dat aby som jej neublizila?Poradte mi DAKUJEM A ostatnym zelam skore uzdravenie 😵

nipina
10. feb 2011

@cryo Ahoj tvoj prispevok ma zaujal kvoli tomu ze aj moja dcera sa vyhadzala na stehnach a urcite to ma s toho stafilokoka.Zaujimalo by ma kolko mate rokov moja dcerka ma 4 roky a neviem ci su pre nu tie lieky vhodne.Lekari si ju stale iba prehadzuju lebo sa nevedia rozhodnut co by bolo pre nu najlepsie.DAKUJEM .Uprimne Vam zelam nech vam to vydrzi a nech sa ten bacil uz nikdy neobjavy 🙂

zuzitka
13. apr 2011

@feith7 ahojky

minulý rok v lete som objavila na predlaktiach a ramenách vyrážky - hnisavé, bolestivé 😒
postupne sa mi rozširovalo, ale ja krava som k lekárke išla až tento rok v januári 😔

našli mi v moči nejakú infekciu, preliečili sme to ATB. kožný lekár mi povedal, že mám zlatého stafylokoka 😒 na koži.
tie ATB čo som brala kvoli moči, tak tie zabrali aj na tie vyrážky a zahojili sa mi. ATB + masť BELOGENT

ale o mesiac sa tie vyrážky robili znova ☹ dostala som dalšie 2 balenia ATB - CIPRINOL. vyrážky sa upokojili, ALE po nejakej dobe sa mi to robí znova ☹ ...... dalšie ATB už nechcem,lebo vidím, že k ničomu to nevedie ...

takže asi začnem niečo užívať na podporu imunity, ako tu viacerí píšete ..... 😉
a možno skúsim ludového liečitela. liečim uňho aj syna na atopický ekzém

girl_of_sun
14. apr 2011

Ahojte baby. ja mam na vas tiez taku utazocku. som v 10tt a namerali mi vysoke ASLO cca 800. chodim na pendepon. gynekolog mi povedal ze ten nam neublizi. len sa bojim s tym vysokym aslom o male. a neter ma este aj 5. detsku chorobu, ktora je pre mna vraj nebezbecna. tak dufam ze sa nam nic zle nestane.

kvixa
9. máj 2011

@nipina ahoj my mame o chvilku 2 roky a tiez nam zistili z vyteru , ze ma v hrdle stafyla. 😖 na zaklade koznych vysetreni.. ajmy sme vyhadzany na nohacha aj brusku aj celej lavej ruke. Som ztoho na nervy..ake lieky berie?

kvixa
9. máj 2011

@lenrie ahoj nechce sa mi to uz citat znova... ake ste mali vysledky? my sme na tom rovnako:-!!! ☹ ☹

misulda
20. máj 2011

Ahojte, tak mna dnes dost nastrasila lekarka na ORL, ktora mi oznamila, ze mam spominaneho stafylokola (MRSA) a ze je to dost zla situacia pre tehotnu. Moze vraj sposobit vazne problemy plodu.... Precitala som si tuto diskusiu takmer celu, no su tu miernejsie nazory, ako nazor mojej lekarky, tak neviem, kde je pravda.... Ma niekto s tymto skusenosti v tehotenstve?

zuzitka
15. jún 2011

ako som písala 5 príspevkov vyššie .... išla som k tomu ludovému liečitelovi. hned mi povedal, že antibiotika na to nezaberajú ......

dal mi bylinný extrakt na posilnenie imunity a nejakú vodičku na potieranie - ja mám toho stafyla na koži .... a musím zaklopať klopklopklop, vyrážky zmizli 😉 ostali mi len flaky, skoro ako modriny to vyzerá, ale to snád zmizne po pár rokoch 😅

ak sa nejaká divná vyrážka objaví, len si to potriem na noc a ono sa to stiahne po pár dňoch.

mala som toho vela aj na tvári, pekne sa mi to vyčistilo ..... takže odporúčam!!!
pán DEDIK je v bratislave vždy prvú stredu a prvý štvrtok v mesiaci ... najbližšie to bude 6.-7.júla ak správne kukám kalendár 😉 na Kaštielskej ulici v kultúrnom dome