Ako sa zbaviť zlatého stafylokoka?

vandas
7. sep 2007

viete mi niekto poradit ako sa zbavit zlateho stafylokoka? kazdy mesiac jest antibiotika nikam nevedie...ako sa to podarilo vam?

trixi
14. mar 2010

zajtra ma mat Matko vysledky z kontrolneho vyteru, tak dufam, ze uz to bude OK. Radsej by som mala zlaty poklad ako nejakych zlatych kokov.

mukky
14. mar 2010

veru...ale on uz sa nedá vyliečiť,len uspať ☹

daducha
15. mar 2010

trixi,

ano, obaja aj rocny aj 4-rocny ho teraz beru.Mladsiemu uz ho davat prestavam,je uz po chorobe OK a starsi ho bude brat mesiac.Vsetko som rozpisala v teme Cordyceps prirodne ATB, tak skus mrknut 😉

trixi
15. mar 2010

daducha, dik, uz som objednala Cordyceps a skusim tym preliecit Matka aj seba. Citala som aj temu tu na MK o cordycepse 🙂

haninka
15. mar 2010

Ahojky,
taky právě léčím zlatého stafilokoka. Mám ho v nosních dutinách a je to katastrofa. Antibiotika vůbec nezabírají, jen se jich ten "kokot" nají, uspí a pak začne znovu dělat brikule..takže se léčím homeopatiky a věřím, že mi to pomůže. Taky jsem si objednala Physiomer..
Můj muž se s tim parchantem taky léčil homeopaticky a už ho má naštěstí pryč..

Držím palce, ať ho máme brzy z těla..
Jo, ještě ohledně antibiotik..nekoukali jste na koloidní stříbro?? Konkrétně tento článek je velice zajímavý: http://www.koloidni-stribro.com/moznosti-vyuzit...

eya
16. mar 2010

haninka ten clanok je velmi zaujimavy,mozno aj casom vyuzijeme,uvidime,lebo ten stafilokok sa neda vyhubit,aj malej sa vcera zasa upchal nostek v noci sa jej zle dychalo,ale bola dlho vonku vcera tak ktovie ci aj nenachladla lebo prisla mokra jak mys ☹

sorciera24
16. mar 2010

aj mojmu malemu zistili zlateho stafylokoka aj v nose aj v hrdle, samoska, ze Dr. nam predpisala ATB Sumomed, ale kedze nepresiel ani tyzden od dobratia poslednych ATB, sme sa s mm dohodli, ze mu ziadne ATB nedame, neznicime mu predsa pecen a hlavne, ked stale kojim....a dobre sme urobili!.....kojila som, davala som mu akurat probiotika, Cebion a Pamykon a este rakytnikovy caj.....ten je vraj super na imunitu a na stafylokoka...a cuduj sa svete, po tyzdni boli vytery negativne!......a Dr. sa radovala, ze to vdaka ATB....prd, ziadne atb, radsej vitaminy dajte detom a skuste ten caj..... 😉

olca7
15. apr 2010

ahojte vcera mi lekarka oznamila ze moja mala princezna ma zlateho stafylokoka v nosteku ze vraj to nic nie je a ked nesposobuje problemy tak to ani nepreliecuju lenze na internete sa dozvedam ine veci podla mna je loz ze to nic nie je.to mam brat tak ze moja mala s tym bude zit cely zivot?

daniela1975
21. máj 2010

@trixi Dobrý deň všetkým 🙂
Aj mne dnes lekárka oznámila, že moja dcéra má z krčných výterov poz. zlatý stafylokok. Tiež mi povedala, že to netreba liečiť, ako som sa dočítala tu v jednom príspevku, že im to tiež bolo povedané. Ale dozvedám sa úplne iné veci tu na nete. A poviem vám, nie je mi to jedno.
Má niekto z vás nejaké dobré skúsenosti s nejakými prípravkami, ktoré pomáhajú toho "koka" vyhnať z tela von? Budem moc vďačná za každú jednu radu...

junovka
21. máj 2010

olca, daniela....pisala som tu uz parkrat v tejto teme......moja dcerka mala tiez v nosteku, prekonvalai sme same zapaly prin.dutin, potom sme mali raz zapal stred.ucha, az nakoniec sme dospeli k alergii, bola je vybrata nos.mandla... odvtedy nemala ziadne problemy 🙂 😉/klop-klop/

trixi
21. máj 2010

daniela, vraj sa zlaty stafylokok neda vyhnat, len treba posilnit imunitu. Matkovi som davala Cordyceps, pomohlo to, ale ked zacnu deti v skolke soplit a byt chore, tak aj on soplikuje, nastastie sa to dalej nerozbehne na priedusky. Tiez si myslim, ze dospejeme k vyberu nosnej mandle. Zatial doktorka na ORL to odmieta vybrat, ale ked bude mat Matko kazdy mesiac sopliky, tak to bude najlepsie.

daniela1975
23. máj 2010

Ďakujem Vám za odpovede... 🙂
Dúfam, že sa to zlepší...i keď vlastne teraz si uvedomujem....žemoja dcéra dosť často máva zapálené hrdlo....no uvidíme, budeme to teraz viac sledovať....
želám krásnu nedeľu 🙂

zuzanocka
24. máj 2010

dobre rano, ahojte!
nahodou som nasla tuto temu a zrovna je pre nas aktualna - dcerka mala tiez nale z la. staf., detska Dr. jej predpisala Biseptol, vraj kok nan velmi dobre reaguje, ze s tym ma dobre skusenosti. vcera dobrala lieky, o 3 tyzdne pojdeme na kontrolu - znova na vyter, tak som zvedava, ci sa podarilo ho vyhnat, alebo nie... dam vam potom vediet 😉
drzim palce vsetkym marodikom 🙂

adusla
8. jún 2010

ahojte. Stafilokoka som dostala asi pred mesiacom. Doktorka mi na to dala antibiotika Zinnat, no po opatovnom vysetreni sa zistilo, ze to mam nie len v nose(ako po prvý krát) ale aj v hrdle. U imunologa som ešte nebola, bo tam sa objednava na mesiac dopredu. NIe je na to nejaka ľudová medicína aby to zmizlo??....
ďakujem 🙂

adusla
8. jún 2010

a ešte jedna otázka, neviete ako sa to prenáša???či vzduchom alebo slinami alebo nejako inak??

duhenka
15. jún 2010

helou. mne prisli dnes vysledky.. samozrejme, zlaty stafylokok 🤐 . tri tyzdne som mala hnisave mandle. atb som uzivala len prvy tyzden - penicilin, pretoze som mala horucky nad 40 °C a to uz bolo aj na mna moc. inak antibiotika odmietam, pretoze mam stale problemy s kvasinkami. hned na zaciatku som zacala brat aj nutrolin-B a C vitamin. kloktala som propolis ale z toho sa mi vyhadzali usta.. potom slanu vodu.. doktor mi predpisal bioparox(radsej si ho striekam aj ked je to atb). vcera mi zmizol hnis z mandli ale stale sa bojim, ze sa mi to vrati. v detstve som mala velmi slabu imunitu, potom to preslo a teraz sa to znova vracia tusim - vsetko chytim - v novembri som mala prasaciu, tiez s vysokymi horuckami. uz neviem, co mam robit - probiotika papam, vlakninu papam, sladke len minimalne a kazdy mesiac mam kvasinky! este vyskusam ten rakytnik, vela Cecka, slniecko, viac probiotik, hlivu a mozno aj nejaku inu alternativu. a ozvem sa, ci mi to pomohlo.
tak vam vsetkym drzim palce aj vasim ratolestiam 😎

doruzova
22. júl 2010

Ahojte. mne pred cca 8 rokmi tiez zistili pritomnost zlateho stafylokoka v hrdle. avsak nejak som z toho nepanikarila, lebo som nemala ziadne problemy, ktore by s tym snad nejak suviseli. zistili mi to pri vyteroch, na ktore ma poslal imunolog kvoli uplne inym problemom, ako tu vsetci popisujete. kazdopadne v tych nalezoch sa to objavilo (a este zopar inych bacilov) a vyrobili mi z toho autovakcinu. Tri mesiace som chodila 2x do tyzdna na injekcie (nic strasne, da sa to v pohode vydrzat). Vysledok je taky, ze problemy, ktore s ktorymi som prisla za lekarom uz nemam. Pravda je, ze odvtedy som nebola na ziadnych testoch, ktore by zistili, ci tam stafylokok stale je, alebo je uspesne prec. Ale chystam sa na nejake vysetrienia zajst, takze potom dam vediet, ci ta autovakcina naozaj zabrala aj na toto 🙂 vsetkym ostatnym kazdopadne drzim palce!

britney
28. júl 2010

Ahoj,
ziji v zahranici a pred tydnem mi z ramene odstranili materske znamenko, mini velikost, 2 stehy a za 12 dni stehy vytahnout. prvni 3 dny pohoda, ani jsem o tom nevedela, ctvrty den mi rana zarudla, trochu opuchla a prijde mi, ze snad neco z toho vychazi???? sla jsem paty den k Dr, dala mi Penicilin, pry pro pripad infekce.. no nelepsi se to, neboli me to nijak, jen to je porad rude... jeste musim dodat, ze ten spital, kde mi to delali, ma vysoky vyskyt MRSA cili zlatyho stafylokoka, oni ani nic nedizinfikovali a ve stejne mistnosti pod operacnim stolem, kde jsem lezela byl pes! takze ted panikarim, ze tam mam ten bacil...
prohlizela jsem si tu ranu-pochopitelne s cistyma rukama a snad ani nemam zhojeny a to uz mam stehy osmy den!

duhenka
4. aug 2010

@britney preboha! to si robis srandu?! som zvedava, ako ti to dopadlo...

medvedica16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
medvedica16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea12737
13. sep 2010

Ahojte,
tak toto je pre nas doma aktualna tema. Zistili ho synovi. Bol len 2dni v skolke a hned toto..samozrejme ma oslabenu imunitu. Tesim sa na to co bude az pojde opat do skolky..co prinesie 😒 Cize ten zlaty stafilokok zije v jeho telicku? Nenabral sa od nikoho???

elissa
9. okt 2010

ahojte...tak my sme na tom horšie ☹ skončili sme v nemocnici na dýchacom prístroji...neskoro nám zistili že máme silný obojstranný zápal pľúc a minimálny príjem kyslíka...pľúcka sú úplne zahnisané a kým sa vyliečia,tak to potrvá mesiace 😢 😢 ..je zaujímavé že sme teplotovali 3 dni a žiadne príznaky ako kašel,či bolenie hrdielka neboli..mali sme len vysoké teploty ktoré sa nedali zbyť a nakoniec prišlo krčovité bolenie bruška...preto keď dúfam všetko dobre dopadne a sa z toho dostane,zaujímalo by ma keďže jej zistili v nošteku zlatého stafilokoka a iných ešte popri ňom,ako potom to liečiť aby sa znova neobjavil?počula som že antibiotika nezaberajú a treba posilňovať imunitu a vraj lekárka potom aj doporučuje liečenie v tatrach..informujem sa už radšej teraz,aby sa to zase nezopakovalo..poraďte mi aj načo sa opýtať pediatričky,čo by bolo najlepšie... ďakujem

junovka
9. okt 2010

@andrea12737 urcite.Ten je nakazlivy, nakolko staci ked jedno dieta co ho ma, kychne a je to.Moja mladsia ho tiez ma odkedy zacala chodit do skoklky, detto mala aj starsia.
@elissa moja sa v lete liecila ATB do nosa aj lokalne, ci preslo neviem, neboli sme na kontrolonom vysetreni, ale nam sa k tomu pridruzila aj alergia....jedine co viem, tak je to, ze Au stafilococ sa vyliecit uz neda, len potlacit...a bud sa niekdy v zivote objavi opat, alebo vobec...neviem od coho to zalezi? ☹

janazuza
9. okt 2010

Ahojte. tak nášmu malému zistili zlatého stf. v hrdle. Kompletne celá rodina( aj babka s dedkom) sme išli povinne na výter a máme ho všetci. Takže žiadna sláva, ak chceme aby bol malý konečne zdravý( a nie chorý kazdy mesiac)musíme sa liečiť všetci naraz . takže sme teraz ako v nemocke všetci na antibiotikách. ☹

cryo
10. okt 2010

na zlateho stafylokoka vam nepomozu ziadne antibiotika... liecim sa na neho uz dva roky, ale to preto, ze tiez som mal malo informacii ako ho liecit, ked som ho dostal. K lekarovi som isiel az po roku neskor ako som ho dostal pretoze sa mi zacal prejavovat na povrchu koze. Postupne za rok som najprv vybral tieto antibiotika: Zitrocin dve balenia, Penicilin 750mg dve balenia, Biseptol 4 balenia 480mg, Fromilid Uno jedno balenie, Aerinaze 120mg jedno balenie, Ceroxim 2 balenia po 500mg no a pred 3tyzdnami som zase dostal 2 balenia Biseptolu po 480mg, ktory som uz ani nebral pretoze by to aj tak nepomohlo. Mal som ho v nose. Ked som bol teraz naposledy na kontrolny vyter uz tam nebol a tom som ani ten Biseptol uz nebral. Citim este jeho zvysky v hrdle, ale uz to nie je to co byvalo, ked som dennodenne vyplul mnozstvo zeleneho hlienu.
Na zlateho stafylokoka vam pomoze: Citricidal, roztok z grepovych jader, ktory sa riedi v cistej vode 35 kvapiek do litra vody a treba to pit po glgoch a roztiahnut na cely den nie naraz! od tej 08:00-18:00 o 21:00 zobrat Probiotika na noc (samozrejme nejdedna sa o probiotika v jogurtoch, ale napr. v tabletkach ako ProbioFix)...
Dalej treba ho rozriedit v 100ml cistej vody max. 4kvapky a striekat si to do nosa a oci aj kazdu hodinu pretoze mne sa dostal aj do oka... Do usi sa to riedi s olivovym, alebo kokosovym olejom...Takisto si striekam aj nerozriedene Koloidne striebro MesoSilver do oci a nosa (striedam to s rozrobenym Citricidalom raz striekam rozriedeny Citricidal a potom nerozriedenu Koloidnu striebornu vodu)... Rozriedeny Citricidal sa vzdy musi riedit, lebo je to koncentrat !!!... AllicinMax vyskusany nemam...

kaja73
10. okt 2010

My tiež použivame na zlatasa citricidal,starši syn ho pije a mladšiemu ho striekam do nosa.

cryo
10. okt 2010

@kaja73 mne ho z nosa vyhnal bud Citricidal, ale aj strieborna voda presne neviem, ale citricidal citim, ze je silnejsi. Ak pijes aj striebornu koloidnu vodu aj citricidal a striedas to ako ja + rakytnikovy olej, vacsie davky vitaminu C + probiotika na noc, tak musi ist von. Problem nastava v tom, ze sa clovek rychlo naspat reinfikuje, pretoze prostredie okolo neho je "zamorene" a zlaty stafylokok dokaze prezivat aj 8 tyzdnov na postelnej bielizni a vsade naokolo, dokaze vydrzat pol hodinu v +60 °C vode atd... preto sa vola zlaty ...je ho tazko vyhubit...problem nastane aj ked sa dostane do otvorenej rany potom sa skoro vobec ta rana nehoji...

ginepra
10. okt 2010

@cryo prosím ťa, mohol by sa ten Citricidal použiť aj na poriadne škaredé soplíky u malých detí? Aj u 2-ročneého dieťaťa? Dá sa kúpiť v lekárni? Malá mala v nose pneumokoka, mali sme dlho pojoj a teraz je zasa akási zasoplená. ďakujem

elissa
11. okt 2010

júnovka to mi chceš povedať že sa teraz z neho moja dcéra nevylieči??čítala som o ňom veľa je to riadny zákerák a je pomaly všade..vraj dostane ho aj zdravý jedinec a ani o tom nevie a prenesie ho na slabšieho jedinca,ktorý má oslabenú imunitu :( sme z toho zúfalí čo porobil s našou dcérou,veď už nemusela byť medzi nami..zachránilo sa to v pravý čas 😢 preto sa už informujem radšej dopredu,aby sa to nezopakovalo ☹ viem že treba posilňovať imunitu ale ako predísť tomu zákerákovi..strašne sa bojím o dcéru