Ako ste vyriešili hlieny u novorodenca?

patriciaconkova19
13. máj 2016

Zeny poradte... mali ma mesiac a s toho 3 tyzdne chrci mal hlieny zelene no odsavala som mu to casto tak uz su len priesvitne sopliky ale furt pretrvavaju.... chrci ako keby mal plny nos no ked odsavam tak vinde iba malinko mam pocit ze to ma vyssie v nosteku... Bola som uz u 3 doktoriek nic mi na to nedali furt mi radia len odsavat a pouzivat kvapky... zacal uz aj kaslat pred tym nekaslal bojim sa aby s toho nebolo nic horsie....Samozrejme vyvysujem mu postielku aby mu nezatekali hlieny a pravidelne vetram ... Zijem v UK nechcu mu dat ani antibiotiku ..proste nic... svokra mi poslala s SK nasivin kvapky do nosa.... mam pocit, ze ani tie nepomahaju...nic viac mu davat nemozem kedze vsetko je az od 3 mesiacov

andra77
13. máj 2016

Ahoj, veľmi dobre to poznám, mladší dostal nádchu od staršieho, ked mal mesiac, nám pomohla odsávačka na vysaváč, plus kvapky s morskou solou quixx a ešte som mu vždy noštek nakrémovala s niveou asi ho svrbel lebo ked sme ho mali na hrudi tak si ho trel o nás...a tiež začal kašlat tak som mu dala kvapky od kašlu ambrobene tie sú od narodenia. Všetko je až od 3 mesiacov kvapky aj antibiotika. Tiež sme sa dosť s tým natrápili aj po nociach. 😢 Treba len vydržať , to prejde... 🙂

bosoriak
13. máj 2016

Ahoj, chrcat moze aj z toho, ze ma opuchnutu sliznicu z toho neustaleho odsavania. Ale ak nema teplotu, skus sa trochu upokojit. Treba preventivne parkrat do dna merat teplotu, aby si co najskor zistila. Vtedy treba ist okamzite k lekarovi.

Inak si skus kupit obycajny fyziologicky roztok v lekarni, ak tam take cosi maju a to mu kvapkat predtym, nez odsajes. Vzdy treba najprv tu jemnu sliznicu niecim zvlhcit. A preventivne ich kvapkat aj niekolkokrat denne, aby sa stale hlieny zriedovali a potom klast babo na bok, nech vytekaju same. Nam to velmi pomohlo vzdy. A ten Nasivin tiez, ale davala som ho len pred spanim v noci, lebo je to celkom dost silne a max. par dni, to nie je na dlhodobe uzivanie.

A inak, antibiotika sa mozu aj skor, nez v 3 mesiacoch, ale kym nema teplotu, nie je potrebne ich zatial riesit. Zelene sople neznamenaju automaticky bakterialnu infekciu.

Drzim palce.

janinah
13. máj 2016

pozri si obrazok anatomiu nosovej dutiny,či odsávačku smeruješ dobrým smerom,veľa matiek to robí zle,odsavačku treba smerovať kolmo ku záhlaviu a nie hore k čelu,nasivin je ok,ale to odsavabńie je zaklad,zelené soplíky v takom veku by som riešila aspon Pamycon kapkami /je to atb lokálne/ hlavne ak s astav nezlepšuje

maminecka2
13. máj 2016

Ahoj, ak sa Ti zda ze uz nic neodsajes tak to skus obmedzit, aj tym mozes drazdit sliznicu. A este ak kojis tak skus kvapkat materske mlieko do nosteka, vraj dobre pomaha. A tak vseobecne- potrebu ATB by mali pediatri hodnotit aj na zaklade CRP, u nas maju pristroj povinne v ambulancii, ja teda dufam ze to tak funguje aj na zapade, ci? Ked uz teda vsetci tak poctivo nadavaju na tento slovensky system zdravotnictva- ale to uz je ina tema... A aj vyter by mohli urobit pokial sa zelene sopliky dlho tahaju, zvlast u novorodenca.