Ako zvládne dieťa operáciu hernie?

junior
31. mar 2007

ahojte dievcata,

moj maly ma od narodenia hermiu. Neuzavrel sa mu priestor v brusku, ked do miesku zisli vajicka. Takze ked place, kaka alebo sa napina, vchadza mu do mieska crievko. Doktor nam odporucil operaciu az v jednom roku, ak dovtedy nenastane akutny stav. Mate niektora s tym skusenost? Lebo ako sa blizi jeho prvy rok, zacinam mat strach, ako zvladne operaciu a hlavne narkozu.

martinkaa299
10. jan 2013

@danilka podla mna to ma stale rovnake... ved uvidime co povedia vo february ideme na kontrolu

bobsent
10. jan 2013

@danilka my sme boli pred rokom, na odd. chirurgia muži. aj som sa divila prečo na dospelých 😕 niektoré deti boli zase na detskom,tak neviem.
na chir. je jedna detská izba, sú tam asi 3 deti s mamami(tie spia na zemi) dievčatá aj chalani tuším spolu. ale ja som trvala na nadštandarte lebo bol ešte malý a v noci vôbec nespal.nehovoriac o tom kde tam vyvárať fľašky...
nedá sa objednať dopredu, musí byť voľná. našťastie bola. stojí cca20 eur na noc ale stojí to za to, máš vlastné wc sprchu, stolík, súkromie.spala som v normál. posteli a dala som si ho k sebe. akurát tí chlapi na chodbe, dvere pootvárané, samé holé zadky aj predky...
operácie som sa bála ale super dopadla, večer už chodil, o pár dní mu nič nebolo. dospelí chlapi sa tam šuchtali od bolesti po pruhu ešte týždeň 😉
nuž je to náročné aj na psychiku, hlavne po zobudení vidieť ho na prebúdzacej izbe medzi dospelými holého ☹
ale nemôžem sa sťažovať ani na personál.
išli sme nedeľu večer(odporúčam, nemusíš zbytočne od rána byť na odd.) pondelok ho robili, utorok sme mali ísť domov. ale on mal herniu neobvykle obrovskú, tak pre istotu sme ešte deň počkali.
neboj, 3 dni ubehnú a máte pokoj. držím palce.
a zober si nadštandart.

bobsent
10. jan 2013

@martinkaa299 ani ja som nechápala ako ho po oper. udržím...živé striebro je slabé slovo. ale nebolo treba držať. normálne chodil, skákal 😀 len si trošku krčil nožičku.

danilka
10. jan 2013

@bobsent ďakujem.. samozrejme ja tiež chcem nadštandardnú izbu len dúfam že bude voľná, lebo náš malý má už síce dva roky ale v noci tiež poriadne nespí a väčšinou ho musím držať za rúčku alebo spí s nami v posteli takže tá samostatná izba by bola super
my máme ísť 31.1.(štvrtok) na príjem a 1.2. budú operovať.. ráno máme byť na príjme do 8.00 hod. ale tiež sa mi to zdá na hlavu trčať tam celý deň s malým dieťaťom.. myslíš že stačí ísť aj neskôr?

@martinkaa299 tak držím palce nech vám kontrola dobre dopadne 🙂

bobsent
11. jan 2013

@danilka ja som zavolala sestričke (normálne na odd) a poprosila som či môžeme prísť aj poobede. vraj do štvrtej. prišli sme o pol 6 😀 v pohode. no a na príjem som prišla ja ráno, kde ho zapísali ale nenastúpil,až večer.
len si skús počas telefonátu zabezpečiť ten nadštandart.
držím palce.

danilka
11. jan 2013

@bobsent ďakujem si zlatá, skúsim to nejako vybaviť. potom dám vedieť ako sme dopadli...

onellyo
24. jan 2013

pocuvahjte zienky,,,,my mame operaciu ,,,za sebou od 21 juna....prhuh a semenik naraz,..
ale do dnes nema semenik dole,,,na kontrolach nic,,nemate niektora s tym skusenost

danilka
30. jan 2013

@bobsent Keďže sme chorí operáciu nám presunuli na 6.3. joj keď si predstavím že sme to už mohli mať za sebou.. ale na druhý termín už dúfam bude zdravý.

@onellyo Ahoj a na kontrole vám povedali že je to normálne? malý mal aj hydrokélu keď mu operovali aj semeník?

onellyo
30. jan 2013

@danilka mal pruh a nezostupene vajicko koli pruhu ,,,,kontrola objednana som potom dam info

bobsent
2. feb 2013

@danilka viem si predstaviť ako ťa to hnevá..mňa by teda riadne!človek keď už niečo také má podstúpiť tak radšej čím skôr .nech vám to rýchlo ubehne-

qetinka
5. mar 2013

Baby,boli ste niektorá na operacii hernii s dietaťom na jednodňovej chirurgii??

danilka
9. mar 2013

@bobsent Ahoj tak už aj my to máme za sebou, mali sme aj nadštandardnú izbu.. ja som tam volala a objednala som ju dopredu pre istotu ak by náhodou nebola voľná. dokonca nám dali do izby aj postieľku pre malého tak sme sa nemuseli tlačiť na jednej.. Operácia prebehla dobre a malý sa celkom dobre zotavuje celý deň po operácii prespal len má zvýšené teploty tak dávame sirupček pomáha mu to aj od bolesti. S nemocnicou a s personálom som bola spokojná, aj sestričky boli milé nemali tam žiadne iné detičky tak sa o nás dobre starali tak nám to aj rýchlo ubehlo.
Tvoj malý nemal po operácii teploty?

bobsent
10. mar 2013

@danilka gratulujem k úspešnému zvládnutiu! 😉
môj teda po op. nespal. prvé hodiny sedel a potom už behal až som oči otvárala! nie, nemal teploty, ani od bolesti sme nič nedávali...no ťažko povedať či má tvoj tepl. z operácie alebo slabú virózu-teraz je toho veľa a po narkóze je predsa oslabený...snáď mu to rýchlo prejde.
@qetinka mne dieťa zobrať na jednodňovú nechceli...ale to mal len vyše roka, že malé deti neberú.neviem či väčšie ano.

danilka
10. mar 2013

@bobsent Ďakujeme, ja som si tiež myslela že malý bude hneď po operácii behať lebo on je strašne živé dieťa ale zatiaľ bežká len veľmi opatrne no každým dňom je to lepšie. doktor vravel že môžu byť po operácii teploty tak hádam je to z toho a nič iné na neho nelezie.

@qetinka Ahoj my sme to tiež chceli riešiť jednodňovkou ale povedali nám že je to vhodné až od 3 rokov ale počula som že v BA to robia aj menším deťom tak neviem.

adra22
10. mar 2013

@qetinka ano boli sme maly mal 5 mesiacov. Teraz ideme znovu lebo sa mu hernia vrátila.

adenka
30. apr 2013

ahojte, dcerku mam objednanu na operaciu pupocnej hernie v juni. ma 3,5 roka, v auguste bude mat 4. a teraz som zacala vahat, ci to nepresunut o rok, ze uz bude rozumnejsia.. mate niekto skusenost co je lepsie? ja si vobec neviem predstavit ze mi ju zoberu na salu a az tam uspia.. vsak im ujde aj s postelou ☹

inneska
29. máj 2013

prosím vás, nebola niektorá na operácií s dieťatkom v Martine na detskej chirurgií?? o mesiac tam máme naplánovanú operáciu hernie, budeme tam aj jednu noc, že ako to tam ´chodí´ ... či bude dáka postel, či stolička(zem?) to istí 😝 myslím na spanie pre mňa 🙂

lubbie
13. jún 2013

@qetinka ahoj, my sme boli pred dvoma tyzdnami na jednodnovej chirurgii. Maly mal tiez velku herniu, detsky chirurg nam odporucil operovat. Nechcela som s nim ist na 3 dni na Kramare, na MK som sa docitala o jednodnovej chirurgii. Maly ma 19 mesiacov a panicky strach z lekarov. Operacia bola v sobotu, paradicka!! Trvala asi 40 min, maleho doniesol anesteziolog na rukach, ulozil ho do postele, maly spal asi pol hod a potom sa zacal prebudzat, ked mu vyberali infuzku. Trochu mrncal a zase zaspal. Cele to trvalo 2 hod a isli sme domov. Zvysok soboty doma prelezal, pozeral telku, citali sme knizky a tak. V nedelu sa uz postavil na nohy ako keby mu nic nebolo. poobede uz chcel bezkat vonku, musela som ho zadrzat. Na treti den, ako by nikdy nebol operovany, behal, skakal... Jednodnovku urcite odporucam.

nana85
13. jún 2013

@inneska ahoj,my sme boli v septembri s mladsim synom,na izbe budes spolu so synom,ty budes mat vlastnu postel,po operaci nas v ten den hned pustili domov.ak sa chces este nieco vediet kludne sa spytaj

qetinka
16. jún 2013

@lubbie DIK
No my sme boli pred 5 tt a tiez nakoniec na jednodnovke-ale v nemocnici...a tiez to zvládol na 1!

inneska
17. jún 2013

@nana85 dakujem krásne za info, idem s dcérkou, má pruh na pupčeku....idem s dieťaťom prvý krát do nemocnice, tak netuším ako to chodí, preto som sa pýtala..a tak tá jedna noc by sa dala vydržať hádam aj na stoličke prespať 😀 iné by bolo na dlhšie..ale dáko zvládneme, len nech to už máme za sebou 🙂

nana85
18. jún 2013

@inneska nie je zac,nemas sa coho bat,vsetko bude ok 🙂 a oddelenie je nove, wc,sprcha ciste,mas tam sukromie na izbe,nie ako kedysi,ked sme tam boli pred 2rokmi oddelenie bolo spojene s detskym,maly bol na izbe 2x1m ja som spala uplne inde,tam to bolo naozaj na tu stolicku keby si ho nechcela nechat sameho...inak keby si bola z MT tak tam nemusis ani spat,len by si den predtym prisla spravili by vysetrenia a v ten den na 7 myslim,ze tam treba byt,tak kto dochadza ma lepsie tam rovno ostat ako behat hore dole a dieta budit napr.o 5 rano

inneska
18. jún 2013

@nana85 viem o tom, že sa by sa tam ani spať nemuselo, vraveli, ale sme tiež z PB okresu ako aj ty 😉 dúfam, že nakoniec budeme od seba čo by kameňom dohodil 😀 takže musíme nocovať..tak to je dobre, že je to tam takto porobené..hlavne to byť u dieťaťa, lebo tá moja sa odomňa ani neodlepí..a hlavne v noci...

nada.hope
30. júl 2013

Ahojte nemáte niekto skúsenosti s jednodnovou chirurgiou v Prievidzi - CIBAMED, na budúci týžden ideme na operáciu mala ma slabinový pruh a malá pupočný a vraj jej to urobia naraz, strašne sa bojím narkózy, ako to zvladali vaše detičky?
DAkujem

monda17
29. aug 2013

@nada.hope Ahoj, boli ste na tej jednodnovke ? Ako si bola spokojna a ako to zvládla mala ? Dakujem

monda17
29. aug 2013

@lubbie prosím ta a kde ste boli na operácii ? Dakujem

monda17
29. aug 2013

@qetinka Ahoj, prosím ta kde ste boli vktorej nemocnici ?

lubbie
29. aug 2013

@monda17 Ahoj, my sme boli na jednodennej chirurgii V BA, maju stranku euromed_name, ale ked si hodis do googla jednodnova chirurgia pre deti, tak ti to tam vyhodi. Vypln formular a oni ta budu kontaktovat a vysvetlia ti cely postup. Bez problemov. Maju chirurgicku ambulanciu na Kramaroch, tam musis ist najskor na prehliadku a dohodnut si termin. Maly mal jednostrannu slabinovu herniu a vsetkym chlapcom, co tam boli, ponukli hned aj uvolnenie predkozky. Ale nerobia to masovo, napr. nasmu to doktor neurobil, povedal, ze tam ma nejaku jazvycku, tak mame o pol roka prist na kontrolu. Ja som bola maximalne spokojna s pristupom vsetkych z Euromedu.

monda17
29. aug 2013

Fiha, ale to ste boli rýchlo vybavení, že 2 hodiny ... to si ho budila ? Museli ste uz odísť ? Ja som bola na jednodnovke s malým na nosnej mandle, ale on bol veru dost spavy potom. A koľko ste platili ? @lubbie

qetinka
29. aug 2013

@monda17 v Bojniciach