Ako zvládne dieťa operáciu hernie?

junior
31. mar 2007

ahojte dievcata,

moj maly ma od narodenia hermiu. Neuzavrel sa mu priestor v brusku, ked do miesku zisli vajicka. Takze ked place, kaka alebo sa napina, vchadza mu do mieska crievko. Doktor nam odporucil operaciu az v jednom roku, ak dovtedy nenastane akutny stav. Mate niektora s tym skusenost? Lebo ako sa blizi jeho prvy rok, zacinam mat strach, ako zvladne operaciu a hlavne narkozu.

emily3
20. dec 2011

@aple ahojko, moji chlapci boli operovani na herniu slabinovu..jeden mal 10 mesiacov a druhy 14. zvladli to celkom dobre, prvy den prijem, druhy den operacia a na treti sme isli domov..deti ani nevedeli ze nieco im je, uz na druhy den po operacii sa tvarili ako nic, a mala som co robit ich udrzat ako tak v klude. deti to znasaju celkom dobre. teraz ma herniu dcerka pupocny, ale dufam ze to zvladneme bez operacie.
drzim palce aby ste to zvladli 😉
a este jedna vec, s prvym som bola ja na izbe, z druhym bol manzel a mal problemy ako muz, lebo nemaju tam izbu pre otcov, iba pre mamy 😒

martinkaa299
28. feb 2012

ahojte bola ste niektora s dietatkom v nitrianskej nemocnici??? nas to caka najblizzsiu dobu zajtra ideme na objednanie k lekarovy... a neviete co stoji nadstandartna izba??

zajkka
5. mar 2012

ahojte,neviete prosim vas,ako to chodi v Martinskej nemocnici?idem s mojim malym syncekom 3 r.na operaciu hernie.Aky su tam lekari?dakujem

bobsent
5. mar 2012

@martinkaa299 ja som bola v januári a zrovna na nadštandarte. už to tu písala v jednej téme čo sa volá slabinová hernia.
nadštandart stojí 22eur 😒 +stravu si môžeš objednať ako doprovod.ja som si dala veď kto by mi nosil z domu.
deti operujú na odd. chirurgia muži 😕 keby aspom na ženách! samostatná izba bola pre mňa vykúpením.žiaľ nedá sa objednať, musí byť voľná. sú tam dve.
inak operácia aj personál OK. maký sa zotavil ako nič ešte v ten deň behal 😉
držím palce.

mgr73
17. mar 2012

Ahojte mi sme boli v pondelok 12.3.na operácii v MT, sú tam fakt milý a ochotný všetci. Chcem sa spýtať, malý má po zákroku opuchnutý ľavý semenník operovali mi ľ stranu, máte niektorá s tým skúsenosť či to je normálne...

mgr73
17. mar 2012

@zajkka už máte po, alebo len idete na zákrok???

martinka17
18. mar 2012

@mgr73 my sme to mali po obriezke, bola to hydrokela. ☹

mgr73
18. mar 2012

@martinka17 no my sme mali hydlokelu obojstranú skoro hneď po narodení..4 týždne-.mal iba 1750g v 36tt no a na jednej strane to nemá a tú druhú ma takú aj tvrdú?opuchnutú? ale nereaguje bolestivo, idem v ut na kontrolu na chirurgiu tak som zvedavá čo nám povedia. a vy ste to ako riešili?

martinka17
18. mar 2012

@mgr73 čakáme na vstrebanie, teraz to lekár nevidel, tak povedal, že je to ok, občas sa to naleje, po kúpaní 😒 Ale nepovedala by som, že je to nejak tvrdé, ale také naliate, ako opuchnuté to vyzerá.

mgr73
18. mar 2012

@martinka17 dík, ja som zvedavá čo nám povedia v utorok....dám vedieť

martinka17
18. mar 2012

@mgr73 držím palce, aby to nič nebolo 😉

zajkka
18. mar 2012

@mgr73 uz sme boli v Martine.....v stredu rano nas operovali a o 16.00 pustili domov.....velmi som sa bála,ale už to mame za sebou 😉

mgr73
18. mar 2012

@zajkka ja podobne, ale malý bol statočný všetko ok

zajkka
18. mar 2012

bala som sa preto,lebo bol maly chlapcek skoro 5.mes z Ruzomberka a mamička ho po operacii nevedela utisit,plakal intenzivne mozno aj tri hodiny a neviem ci nie aj dlhsie,nezaberalo mu nic,ziadne lieky,sestricky behali,skusali hocico a potom zavolali doktora,pozrel a znovu sa mu to pretrhlo,mamička tam skoro skolabovala,bolo mi to tak luto,ze som sa otocila k oknu a revala som ako male dieta.Chlapcek znova cakal na anesteziologicku kym sa uvolni,bolo hladne,smadne,zaspalo na 10-15min.a plakalo znova.Ja som uz odchadzala,ked jej prisli povedat,ze asi o pol hodinku pojde.Taketo deticky maju zevraj tie brusne steny tensie,slabsie,preto je to viac rizikovejsie.Malinky sa volal Adamko Faga a ak ho niekto pozna,rada by som vedela,ze ako to dopadlo.Jeho maminka bola uz vyčerpana,ale ja na jej mieste by som bola už na kolenach....

zajkka
18. mar 2012

@mgr73 vas kedy pustili?maly plakal po narkoze?ja som prisla domov dost unavena,maly si stale chcel trhat infuziu a spal asi 20 min............ale tiez by som chcela pochvalit sestricky a hlavne doktorku Višnovcovu,ale proste vsetci su tam super

mgr73
18. mar 2012

@zajkka môj malý má len 4 1/2 mesiaca, ráno bez jedla to zvládol super, o 9,00 ho brali o 10,00 doniesli, o 11 sa prebral z narkózy a reval vkuse do pol 2. potom sa konečne najedol a jedol každú hodinu potom, on mi nechce čaj, a bolo dobre...aj noc sme prežili super, pustili nás o 17,00 som s PD tak o 18 prišiel tatko a išli sme. prosím ťa aj tvoj malý má opuchnuté vajko po tom zákroku???mňa len to trápi teraz, ranu mu umývam skorocelom má to krásne....a tá Višňovcová je veľmi zlatá.

zajkka
18. mar 2012

@mgr73 opuchnute vajko mal na tej istej strane ako mu operovali pruh,ale na druhy den odpuchlo,ale mal ho obrovske.Ked sme odchadzali doktorka mi povedala,ze moze mat opuchnute a mam si kupit octan.Tak sme hned v ten vecer u nas v meste kupili v pohotovostnej lekarni octan,ale gel,no nepouzila som to.Ideme v utorok na kontrolu,vy ste uz boli?ale ak sa bojis,zavolaj si radsej. 😉

mgr73
19. mar 2012

@zajkka aj ja idem zajtra na kontrolu,bola som u našej pediatričky tá mi povedala že to môže byť tak uvidím zajtra čo mi povedia. dám vedieť

zajkka
21. mar 2012

@mgr73 ahoj,tak mi sme boli na kontrole,bol tam ten dktor s briadkou a povedal,ze musime este harmancekom,ze to ma ruzove......kedy si bola?my sme dosli neskoro asi tak o 11.00....

mgr73
21. mar 2012

ahoj ani nehovor....mi sme prišli o 9,00 a bolo tam plno, asi hodku sme čakali..mi ok, vraj ten opuch je normálny o 2 týždne na kontrolu, a poradím Ti kúp si skorocel, za lyžičku daj večer do 1,5 dcl studenej vody nechaj do rána vylúhovať. Ráno to len treba prihriať nie variť, zlej to a obkladaj....uvidíš ten zázrak, mi to máme kráse, teraz mu to natieram šípkovým olejom. Harmanček nie je dobrý, obsahuje také mikro chĺpky....pa keby dačo maje t.č.0908500119

zajkka
28. mar 2012

@mgr73 moje t.č 0907398860......dakujem,si zlata a nech sa dariii
🙂

sima.p
28. mar 2012

mojej dcére ked mala 2 mesiace operovali herniu v Nitre, zvládla to super, večer už ani nevedela, že ju operovali, aj sa pekne vykakala (dovtedy mala s kakaním problémy), na druhý deň sme išli domov, super to dopadlo. Teraz bude mať 5 rokov, a má len takú nenápadnú čiaročku po operácii. A vtedy mi prespala úplne celú noc, zobudila sa až ked prišiel pre ňu sanitár, že sa ide na to. Ku operačke som ešte išla s ňou, bolo pokojná, aj ked celú noc vlastne nejedla až ked som ju tam odovzdala, tak plačkala, lebo nebola pri mne... na prebudzaciu izbu ma zavolali za ňou, tam vzlykala, tak som ju tam mala na rukách, dostala trolinku glukozy na oklamanie hladu. Tuším sme tam boli 2 hodiny. Potom sme išli na izbu a po troške mohla začať papať mliečko a už bolo dobre. Poobede dostala nejaké kvapky od bolesti, vraj ak bude treba, mohla ich dostať aj večer, ale naštastie už bolo super, nepotrebovala, aj v noci zase pekne spinkala.

zdenda6
30. máj 2012

ahojte
malý má 2,5roka a má mieškovú prietrž pol roka diagnostikovanú včera sa začal sťažovať na bolesti bruška tak som mu skontrolovala miešok a už to mal zacviknuté ukludnila som ho a pomalím jemným tlakom sa to črievko vrátilo naspäť veľmi ma to vystrašilo budem musieť čím skôr dat mu to spraviť potom začal poprdkávať 😀 vykakal sa a bol OK 😉

dievcinka
30. máj 2012

Ahojte. Mojmu malému operovali herniu + hydrokélu v decembri, mal 2 roky a 4 mesiace. Boli sme v Martine, ráno o šiestej sme prišli a asi o pol jedenástej ho operovali....Čakanie bolo dlhé hlavne pre mňa, ale boli s nami mladšie detičky, tak mali prednosť. Po narkóze malý stále spal a keď sa zobudil asi o 16, pustili nás domov. Do večera bol trošku mimo, ale na druhý deň už ani nevedel, že mu niečo robili. Všetkým, čo ich táto operácia ešte len čaká, želám veľa šťastia, nech to dobre dopadne. 🙂

88margit
8. jan 2013

Ahojte! 16.1 mame ist na operaciu hermie a mame tam na dve noci. Mame normalnu izbu nie nadstandardnu. chcela som sa opytat kolko sa za taku postel na kramaroch v bratislave plati. Dakujem!
Pekny den!

evala777
8. jan 2013

malý ju zvládol úplne super, operovali ho síce ked mal už 4 roky ale hned na druhý deň ráno nas prepustili, po narkoze zvyknú byť deti plačlivé (môj má už za sebou dve operácie), ale u nás bol najväčší problém nejesť, lebo bol veľmi hladný.. 😉 ale v pohode sme to zvládli...držím palce 🙂

88margit
9. jan 2013

A kde vas operovali?

danilka
9. jan 2013

@bobsent
@martinkaa299
Prosím vás chcem sa spýtať na nitriansku nemocnicu... náš malý je tiež objednaný 1.2.2013 na operáciu slabinovej hernie a dosť sa toho obávam. Chcem si zaplatiť tú nadštandardnú izbu ale ak nebude voľná tak sú tam izby pre mamičky s deťmi? alebo leží priamo na oddelení medzi dospelými či ako? a koľko je tam detí spolu na izbe?a za tú stravu sa koľko platí? ďakujem za info... 🙂

martinkaa299
9. jan 2013

@danilka ahoj ja ti moc nepomozem. Nam tu operaciu zrusili. A kazali nam prist zarok na kontrolu. Ta nas caka teraz vo february. Dufam ze uz nas rezat nebudu. A ak hej tak nechapem naco to odkladali pretoze vobec neviem ako usrzim malu na postielke ked beha stale. Drzim vam palceky a nech vam vsetko dobre dopadne.daj potom vediet

danilka
9. jan 2013

@martinkaa299 ďakujem.. aj náš malý je riadny šinter a neposedí ani chvíľu tak som zvedavá ako to tam zvládneme. A vám sa to už upravilo?