Ako zvládne dieťa operáciu hernie?

junior
31. mar 2007

ahojte dievcata,

moj maly ma od narodenia hermiu. Neuzavrel sa mu priestor v brusku, ked do miesku zisli vajicka. Takze ked place, kaka alebo sa napina, vchadza mu do mieska crievko. Doktor nam odporucil operaciu az v jednom roku, ak dovtedy nenastane akutny stav. Mate niektora s tym skusenost? Lebo ako sa blizi jeho prvy rok, zacinam mat strach, ako zvladne operaciu a hlavne narkozu.

tinuskaha
29. nov 2009

ahojte dievcata neviete mi poradit?maly je po operacii ako som pisala.stehy ma vstrebatelne ale ma to prelepene.kedy by som mu to mala odlepit?operovany bol 26.11 kontrolu na chirurgii mame v piatok 4.12.mam cakat nech mu to odlepia tam?dakujem

ginger_fox
29. nov 2009

Tinuskaha, na kontrole mu to odlepia. Pokial je ten prelep latkovy a nahodne sa ti namoci pri kupani alebo bude od mocu, tak ho treba vymenit, ale pokial sa takyto uraz nestane, tak to odlepia az na kontrole 🙂 My sme boli na kontrole vzdy tyzden po operacii.

Martinka, ja som o to mlieko nakoniec aj prisla 😖

martinka17
29. nov 2009

tinuskaha,

Sanmko hned na tretí den okadil ten prelep a na chirurgii mi povedali, že som to hned mohla zlepit. To len keby sa vam stalo to iste 😅 🙂

Ginger, ja som mala do pol roka kazdy tyzden zapal prsnika, ale po operacii som dostala vysoke teploty a brala som silne antibiotika, dokonca som povedala, ze este raz a dam si mlieko odstavit, uz som nevladala tu bolest a strsy v kupelky pri vytlacani zablokovaneho mlieka. Nastiastie lieky zabrali 😲 😀

tinuskaha
29. nov 2009

Martinka ty si tusim pisala ze maleho ti operovali v novej nemocnici v KE aj nas.bola si spokojna?

martinka17
29. nov 2009

JA áno, mne išlo hlavne o to, aby dobre dopadla narkóza...lebo pruh je pre nich hračka. Nevravím, že všetky sestričky boli super, boli aj horšie, hlavne nás chceli vyhodiť o 9 vyhodiť na chodbu, lebo potrebovali posteľ a pritom až o 10 mali byť hotové správy. Ale ináč, bola som sama na izbe, lebo som kojila a nikohu ku mne nedali...tak som sa nesťažovala.
Aj vy ste z KE?

tinuskaha
30. nov 2009

ahoj nie sme z PO ale v KE som rodila.na 16.posch(neonatologii)som s malym bola skoro 4 mesiace,preto aj tam so si vybavila tu operaciu.s tymi sestrickami mas pravdu aj ja som bola sama a izbe.Len mi trosku vadilo to,ze som sa musela na vsetko pytat nikto z lekarov mi neprisiel povedat ako prebiehala operacia.to sa nam v BAnestalo(boli sme na operaciu s ockami)lekar prisiel predstavil sa,povedal kedy maleho zoberu na OP,po OP povedal ako vsetko prebiehalo,kedy pojdeme domov a pod.Ale aj tak dobre 😉

martinka17
30. nov 2009

Mne pred OP lekár povedal čo bude, aj primár sa zastavil na izbe a povedal, že idemem prvý, kedy nejsť....po OP sa potom opäť zastavil primár, aj keď tuším v rámci poobednej vizity a povedal, že všetko bolo OK, kedy môže papať, a že ak nebude grckať, tak ideme ráno domov. ALe neboli sme protekčný, alebo niečo také...skrátka to tak nejako vyšlo, neviem však porovnať, to bola naša jediná OP, zatiaľ 😲 🤐

tinuskaha
30. nov 2009

martinka a maly ti plakal po OP?ak plakal,plakal aj po niekolkych dnoch?meviem mojmu asi idu zuby lebo ani mlieko nechce a neviem ci h trapia zuby alebo to pozasivane

meme
30. nov 2009

ahoj tinuskaha.nam povedali po operacii aby sme prelepovali kazdy druhy den a cistili .na kontrole mu to odlepila a hotovo.podla mna to pozasivane ho neboli.nas je po druhej operacii a nadruhy den lietal a zas vlacil vsetko tazke.on sa proste neda zastavit.vsak sa pozri do pusinky ci sa netlacia zubky.

tinuskaha
1. dec 2009

ahoj meme,zuby sa mu tlacia.no nam to nepovedali ze prelepovat a cistit.len to ze na kontrolu o tyzden.tak ja neviem,zajtra idem do poradne uvidim co na to povie dr.

tinuskaha
1. dec 2009

a este jednu otazku kedy ho mozem davat na brusko.v nemocnici povedali ze este nie pytala som sa kedy a odpoved bola rovnaka este nie. ☹

martinka17
1. dec 2009

tinuskaha
Samko vôbec neplakal, práve naopak, bol strašne veselý, v jednom kuse šantil, doma sme ho až nespoznávali, bol vysmiaty ako lečo. A tiež sa nesmel pretáčať, vtedy ešte našťastie nič iné nevedel. Sme sa snažili ho všelijako zabaviť, ale nedalo sa potom s nami bojoval, že sa chce pretočiť, hrať a plakal, lebo sme mu to nedovolili. A po týždni sme to vzdali a atočil sa ako diví. Teraz by to bolo horšie, lobo už chodí pri nábytku...som rada, že sa podarilo vybaviť tak skoro termín.
Aha a zúbky. Samko pred týždňom tri dni odmietal cicinku, v piatok mu potom dokonca zmodralo Ďasienko, som nevedela že je to modrinka od zúbku a lekárka povedala, že mu ide 6 horných zubov naraz 😝 Takže teraz mu natirem gélom, v noci dostal nurofen na bolesť, lebo je tiež nesvoj až plačlivý.

ginger_fox
1. dec 2009

tinuskaha, moj maly v obdobi druhej operacie, ked mal 6 tyzdnov rad spaval na brusku. Vedela som, ze tak male deti spat nemaju, ale robilo mu to dobre, mal omnoho pokojnejsi spanok Preto som sa pytala, ze kedy ho mozem dat tak spat. To bolo na druhy den po operacii a povedali mi, ze pokial to jemu nevadi a je mu tak dobre, tak ho tak mozem davat hned. Apropo, tvoj maly sa nedava sam na brusko? Moj maly sa vzdy tak otoci a keby som ho chcela dat spaet, tak spusti iny kraval.

tinuskaha
1. dec 2009

ginger maly mi stale zaspaval na brusku potom ho to nejak preslo a spi na chrbate.Pretacal sa mi asi pred 3 mesiacmi na bok a potom prestal a stale nic ☹ale ked ho dam na brusko tak je spokojny usmieva sa,ked mu je uz dlho tak krici to ho potom otocim. narodil sa o 3 mesiace skor.

annie.b
3. dec 2009

tak už to máme aj my za sebou, som však zdesená z prístupu, z toho ako to všetko prebiehalo ...najprv čakanie na chirurgii, kde nám po hodine povedali, že máme si vybaviť najskôr anestez., potom totálny chaos na oddelení, bolo moc príjmov, nikoho nezaujímala malého teplota .. iba nás hodili na izbu a to bolo všetko, večer mi oznámili, že je 4. v poradí a posunuli trochu čas posledného pitia, ráno o pol šiestej dostal diazepam, nijako naňho neučinkoval, prišli po nás až o 12,15, to už malý vyčerpaný spal, na predoperačnom sme strávili 3/4 hodiny a operovali ho 1,5 hod. o priebehu operácie ma nikto neprišiel informovať, aj ked som sa vypytovala, pred operáciou som stále nevedela, či má obojstrannú alebo nie, jeden hovoril tak, druhý tak, robili nakoniec obe strany, ani v prepúšťacej správe nie sú info o podaných liekoch aj po narkoze, o stehoch ... proste úplne stručné ...ani o spôsobe ošetrovania ... malému to teraz dosť opuchlo a stúpa mu aj teplota ...
navyše, na izbe sme boli s baby tiež po operácii hernie, ktoré tam dostalo zápaľ pľúc a teraz po 5dňoch na ATB liečbe zistili, že v rane je hnis a má zlatého stafylokoka!
v tom chaose mi zabudli vrátiť aj celú zdravotnú dokumentáciu, zistila som to až na diaľnici, samozrejme tam zostal aj preukaz poistenca, jediné pozitívne, že je tam aj škôlka a deťom tam ušiel čas, hlavne ked boli o hlade a smäde

lilinka76
3. dec 2009

Annie, akoby si mi pisala z duse, my sme sa z Kramarov vratili v piatok, syn mal nezostupene semmenniky, otras cely pristup, lekar by najradsej so mnou nerozpraval, o personale ani nehovorim, na vytiahnutie kanily zo zily sme cakali dobre 3 hodiny....
Najhorsie je, ze este sa tam budem musiet asi vratit s druhym syncekom koli hydrokele. Tajne dufam, ze sa mu vstrebe, v aprili ideme na kontrolu. Otras tento pristup v nemocnicach... Ja som tam zostarla o 40 rokov za 4 dni, syncek si uz nastastie nic nepamata...

annie.b
26. jan 2010

dievčatá, niektoré tu píšete, že chlapcom popri operácii hernie stiahol chirurg aj predkožku .. chcem sa vás opýtať, či ste to mali potom uvedené aj v prepúšťacej správe ... so mnou totiž nikto nekomunikoval ani pred ani po operácii a teraz mám problém v tom, že malému nejde predkožka vôbec stiahnuť, pritom predtým mu išla takmer úplne a hlavne to šlo ľahúčko. Teraz som tomu bráni, plače a nejde to vôbec. Čudujem sa, že vám to ani nepovedali, že ste to vlastne zistili podľa krvavej plienky .. čo si pamätám, ked to robil urolog staršiemu synovi, tak sme to museli večer pri kúpaní stiahnuť a hned dať naspäť, aby to nezrástlo, ale krvavé to vtedy určite nemal, tak preto mám teraz pochybnosti, či to neurobili aj mladšiemu synovi a nepovedali mi to.
Okrem toho chcem ešte povedať, že vďaka prístupu nemocnice a celkových pomerov sme si odtiaľ doniesli zápal priedušiek, boli sme na izbe s chorým bábätkom. PO necelom mesiaci sa mu jedna jazva zapálila a na cikulke sa mu tiež vtedy objavili červené pupáčiky, tak neviem, či to súvisí s tou nestiahnuteľnou predkožkou... o dva dni ideme do poradne tak uvidíme čo s tým, bojím sa, že nás zase urologia neminie

mairima
29. jan 2010

Prosím,prosím boli ste niekto na túto operáciu v Martine? Ako to tam funguje?

ginger_fox
1. feb 2010

annie.b ako ste dopadli? zatial sa synovi pupocna hernia nezlepsuje, tak to vyzera tak, ze ako rocny pojde 3tikrat pod noz, tak som zvedava, co ma caka keby sa mu chceli hrabat este aj do pipika

annie.b
5. feb 2010

zatiaľ sme na urologii neskončili, má tam vraj niejakú hrčku, takže každý deň mu to mám najprv natiahnuť čo najviac, požmoliť, potom natrieť framykoinom a potom sa pokúsiť sťahovať predkožku .. bráni sa tomu, plače, zjavne ho to bolí a včera som mu to takto nechtiac aj natrhla, po mesiaci budeme chodiť na kontrolu a ked po dvoch mes. nebude vidno zmeny, tak až potom pôjdeme na urologiu, som rada, že to zatiaľ rieši takto, pri prvom synovi to hned riešili na urologii, ale to sme mali iného detského lekára
to ma mrzí, že malému tá pupočná hernia nechce zrásť, ale ešte nehádž flintu do žita, snáď sa to ešte zlepší, nádej umiera posledná 😉 , tak nech sa vám darí

ginger_fox
8. feb 2010

Uz tu flintu do zita hadzem. Maly je fyzicky extremne sikovny. Uz teraz nielen lozi, ale vie sa aj postavit a aj si sadnut uz 2 tyzdne. Teda je v pohybe a stale mu to pracuje. Uz tomu zrasteniu ani lekari neveria 😒
Drzim palce nech bude maly v poriadku 😉

duelka
8. feb 2010

Ahojte - moja mala ma tiez herniu prelepujeme naplastami Porofix a musim povedat ze sa jej to upravuje a vyzera velmi pekne .A na Kramaroch nam povedali ze do 3 rokov sa nic nerobi ak sa to nevstrebe tak . nas caka operacia (pomoc!)..chodime kazdeho pol roka na kontrolu a na poslednej skonstatovla lekarka ze to mame vyborne zalepene. chcem sa syptat ma niekto skusenosti s naplastami Porofix???????

ginger_fox
10. feb 2010

Hlasim, ze ja! Ako zo zaciatku pomahali, tak teraz vobec ☹((

mairima
23. feb 2010

Tak my sme už po operácii a musím poklopať dopadla dobre, len to preberanie z narkózy. Boli sme v Martine a musím povedať, že sú tam veľmi dobré obetavé sestričky a lekári. O všetkom nás informovali a pomáhali ako sa dalo. Som rada že už máme po tom a všetkým, ktorí majú ešte pred operáciou držím palce aby to aj Vám dobre dopadlo. 😉

sakura77
7. jún 2010

ahojte,baby,mojmu malemu zistili slabinovu herniu,nie je to akutne zatial,ale na operaciu pojde tak ci tak,teraz som na nete citala ze aj laparoskopicky sa to robi,nemate niekto skusenost? ak ano aj kde vam to robili? budem vdacna za kazdu odpoved

mirkacudrakova
21. aug 2010

Ahojte
My sme sa akurat teraz vo stvtok vratili z operacie mali sme obojstrannu herniu a este aj pupcek ,
Prisli sme na prvovysetrenie v utorok a aj si nas tam nechali v stredu ho zoperovali a vo stvtok sme doobeda sli domov ..Len horsie je to ze teraz strasne malo papame a nekakame tak sa chcem opytat ze ci mate niekto skusenost co popat alebo ma taky stiahnuty zaludok ja uz neviem ..
Mame rok a tyzden nas chirurg povedal ze az v roku alebo akutny stav ale zacalo nas posledny mesiac zapekat a v Martine nam chirurgovia povedali ze kde sme boli doteraz ze sa to uz skor moho spravit tak sa zotavujeme ale vsetko prebehlo dobre az nato ze maly je mrzuty ale hadam to prejde cim najskor ..dakujem

imarikai
21. aug 2010

@mirkacudrakova aj mojho operovali v Martine len on mal vtedy dva mesiace a to som ho kojila len som chcela napísať že je smutné že chirurg vás neposlal skor do Martina bolo tam viac deti čo sa išli poradiť a operovali len dve deti nič by sa nestalo keby poslal aj vás ,,,,,,, ☹

tixi
17. jan 2011

ahojte, bol z vas niekto kvoli hernii, pripadne hydrokele na operacii v Kosiciach v detskej fakultnej?nas to caka o par dni a strasne sa bojim ☹ ako to moj drobcek zvladne.Hlavne ten hlad rano, neviem ako mam vysvetlit osem mesacnemu babu, ze mu nemozem dat jest ani pit...

martinka17
17. jan 2011

@tixi ja som bola v novej v KE, vtedy ešte na 15 poschodí. Malý mal len 6 mesiacov, takže ráno išiel prvý (ide sa práve od najmladšieho bába, máte šancu byť prvý aj vy 😉 )
Personál je tam super, teda bol 😀 ak sa nepomenil. Aj sestričky, na oddelení bolo ticho, kľud, pokoj, nedá sa porovnať s inými oddeleniami. A hlad...malý bol maličký, len kojený, nesmel jesť od 3 v noci, a potom až večer zase poriadne ťahal.Pred operáciou by to nemal veľmi zbadať, dostane tuším oblbovák a po operácii deti väčšinou spali, postupne mohli čajík, mlieko....takže to bude v pohode. Je to hrozné teraz, ale ozaj to bolo v pohode, držím palce 😵 😵

tixi
17. jan 2011

martinka17 dakujem, trosku si ma ukludnila, my ideme tiez na to 15. poschodie
o kolkej dostal tvoj maly ten oblbovak?co si tam mam pre maleho zbalit?ja bohuzial nekojim 😒