Ako zvládne dieťa operáciu hernie?

junior
31. mar 2007

ahojte dievcata,

moj maly ma od narodenia hermiu. Neuzavrel sa mu priestor v brusku, ked do miesku zisli vajicka. Takze ked place, kaka alebo sa napina, vchadza mu do mieska crievko. Doktor nam odporucil operaciu az v jednom roku, ak dovtedy nenastane akutny stav. Mate niektora s tym skusenost? Lebo ako sa blizi jeho prvy rok, zacinam mat strach, ako zvladne operaciu a hlavne narkozu.

monda17
2. sep 2013

@qetinka Dakujem a prosím ta ako to malý zvladal ist po narkoze hned domov, ako bol na tom pohybovo ? Odporučaš tu jednodnovku ? Ja som bola už na na jednodnovke, ale to bolo s nosnou mandlou ...

qetinka
2. sep 2013

@monda17 no nešli sme hned domov,az ráno,po celkovej narkoze bol plačlivy,a mal zimnicu...ale netrvalo to dlho..sla mu hned aj infuzka s analgetikom ,tak ani velmi nebolelo ...no a uz na vecer behal okolo postele🙂

monda17
3. sep 2013

@lubbie tak aj my sme objednaní do Euromedu ... o týžden vyšetrenie a 21.9. zákrok ak teda povedie že je to nutné. Prosím ta malého ste do auta niesli alebo viezli kočíkom či ako ?

martinkaa299
16. nov 2013

@danilka ahoj mi nakoniec na tu operaciu ideme. nastupujeme tento pondelok. nechapemnaco nam to odkladali 😠 😠 😠 nadstandardnu izbu mne nebjednali ze to bolo este zavcasu rezervovat ked som stvrtok volala ze nastupime. tak dufam ze bude v pondelok volna. a este sa chcem spytat ja nitriansku nemocnicu moc nepoznam. ta primova ordinacia je v tom istom pavilone ako jej aj detska chirurgia?

danilka
16. nov 2013

@martinkaa299 Ahoj, príjmová ambulancia je na prízemí chirurgického pavilónu ak ste chodili k MUDr. Prekopovi tak o pár dverí ďalej smerom k wc.. určite to nájdete. A chirurgické oddelenie je na 3. poschodí. Tú nadštandardnú izbu si musíš pýtať keď vás príjmu hore na oddelenie, my sme ju mali síce aj dopredu rezervovanú ale bola voľná a dokonca bola voľná aj tá detská izba ale ja som aj tak chcela radšej nadštandardnú.. máš tam úplný pokoj nikto nechodí otravovať. Prvý deň vás hneď pošlú na zavedenie kanily do žily to bolo asi najhoršie plakala som viac ako malý a potom bude mať ručičku zafixovanú takým drievkom aby nemohol s ňou hýbať ale to už bolo v pohode.
Takže v utorok máte operáciu? Držím palce.. 🙂

jaruscek
16. nov 2013

Ahojte mamini, syn absolvoval túto operáciu v KE keď mal 9 mesiacov, herniu mal od narodenia, prvý deň príjem, druhý ráno o 7.oo kanila do žili-súhlasím to je asi najhoršie, aj keď som čakala za dverami, o 9.00 operacia, po prebratí infuzia a analgetiká, ani nie o tri hodiny už papal, na 3 deň sme šli domov, všetko uplne v pohode a v poriadku.Najhoršie boli tie 3 hodiny po narkoze keď bol hladný a nemohol papať, vtedy bol veľmi zlostný.Priznám sa ja som to znášala horšie ako drobec.Inak dieťa nie je nijako pohybovo ani inak obmedzované. Tak vám držím všetkým palce.

martinkaa299
16. nov 2013

@danilka ano v utorok. kolko dni ste tam boli? a bola si s malim ked mu ju zavadzalimala je teraz strasne alergicka na doktorov jak jej brali krv bol to horor udrzat.. a po operacii bol v pohode maly? toho sa najviac bojim.

danilka
17. nov 2013

@martinkaa299 My sme nastúpili do nemocnice v stredu, štvrtok operácia a v sobotu sme išli domov. Áno bola som tam s ním keď mu to závádzali ale držala ho sestrička lebo sa veľmi mykal a plakal.. aj malý sa vtedy strašne bál doktorov. Po operácii to zvládal v pohode, dve hodiny spal na prebúdzacej izbe (samozrejme som tam bola s ním) a potom aj v izbe prespal skoro celý deň. Na druhý deň mal už trochu zvýšenú teplotu ale aj napriek tomu nás pustili domov vraj je to po operácii normálne no a cez víkend horúčky a na ďalší týždeň nás opäť zobrali do nemocnice mal to zapálené a hnisalo mu to.. hrôza... ale dali mu antibiotiká a hnis vytiekol a potom už bolo super, behal ako keby mu nič nebolo. Ale nechcem ťa plašiť.. inak to deti celkovo zvládajú lepšie ako rodičia

martinkaa299
17. nov 2013

@danilka dakujem za info aspon budem pripravena. potom sa ozvem ako sme dopadli

nicky07
17. nov 2013

@martinkaa299 my máme operácie hernie za sebou niečo viac ako 2 mesiace. Akurát že u nás to nebola plánovaná operácia ale urgentná. O pruhu sme nevedeli do doby kym sa mu tam nevsunulo črievko aj s nezostúpeným semenníkom a v hrozných bolestiach sme leteli do nemocnice. z vlastnej skúsenosti najhoršie bolo zavedenie kanylky a potom ten čas strávený pred operačnou sálou ked bezmocne čakáš na správu či je všetko ok. Ja som dala synovi pichnut aj kaudalny blok kedže mal velke bolesti už pred operáciou z toho zaseknutého črievka. Po operácii bol hodinu strašny preberanie z narkozy prežival ťažko nevedela som si s nim poradiť asi takú hodinku potom zaspal a ked vstal tak už to bol môj maly anjelik bez bolesti usmiaty. po dvoch hodinách už mu doniesli cajik a polievočku mal jesť po lyžičkách pomalinky ale on bol taky hladný.. všetko pojedol... poobede už jedol piškotky. my sme museli ostať este jednu noc prespať lebo mal kontinulane lieky od bolesti ale bežne detičky púšťaju hned v ten den. držím palce nech to v pohode zvládnete. priklanam sa k nazoru že my maminky to prežívame omnoho horšie ako detičky...

martinkaa299
17. nov 2013

@nicky07 dakujem za skusenosti ja uz dnes nespim jak som nervozna, nieto este ked budem musiet stepovat pred dverami... jaj ha

kika7786
17. nov 2013

@martinkaa299 Ahoj...aj my v utorok ideme na operáciu do MT, ....strach teda riadny, ale verím, že všetko dopadne dobre .... držkajte sa aj vy ....

nicky07
18. nov 2013

@martinkaa299 tak to ti verím. ja som nespala noc pred operáciou vobec len som ho držala za ruku a bola v strese že ako to dopadne. nám totiž ked sme prišli do nemocnice len zatlačili črievko v sedácii naspať do bruška a museli sme čakať kym to odpuchne a operovali ho až o 3 dni. Ver tomu že to dopadne dobre hoci ja sama som tomu nechcela veriť, ked mi niekto hovoril tak som to brala len ako prázdne slová lebo čo iné mi majú povedať. strach bol obrovský a doteraz mam pred očami maleho ako som ho držala v naruči pred operáciou a dali mu do žilky naladovku ako mu potemneli očká a ostal strasne agresivny bil ma že čo si mi to mamka dala urobiť. no krátko na to ostal ako omámeny a už aj chcel ležať sam v postielke, len som ho držala za ruku, všetkych si obzeral a nebal sa nikoho. a vtedy som sa už tak trochu aj upokojila lebo som sa bala aj toho že tam bude sam medzi cudzimi ludmi, bude sa ich bať a plakať... budem na vas myslieť ale neboj zvladnete to na vybornu. ono ta operacia ani netrvala dlho o pol deviatej ho uspali a o deviatej už som bola s nim na prebudzačke a to mu robili aj to vajko takže u nas to trvalo dlhšie.

martinkaa299
21. nov 2013

@nicky07
@kika7786
@danilka ahojte no tak uz sme doma. vip izbu sme nemali boli sme na detskej izbe na muzskej chirurgii. ale tak celkom sa to tam dalo. operacia dopadla dobre. no najhorisie bolo fakt to zavadzanie kanili sme ju 3 drzali a doktorka jej to zavadzala a to az na 2 krat tak sa jedovala... ale hned potom bola uz hrdinka a vsetkym ukazovala rucicku ze jej teta robila bobo. cely den som nejedla a ani nespala najsor z nervov potom zas mala nevedela spat lebo bola hladna. rano nas operovali o pol 8 mala to brala v pohode dost ludi sa tam okolo nas striedalo-pacienti co cakali tiez na operaciu. potom prisla sestricka co mala mat malu nastarosti ta mi vysvetlila vsetko co ako bude potom prisla aj anesteziologicka. potom malej pichli tu oblbovacku za 20 sekund bola mimo.. naskor ostala taka v soku ale potom sa uz len rehotala navsetko jak keby sme ju zhulili. jaj som nevedela ci sa mam nanej smiat alebo plakat. jak ju brali prec. a potom som hodinu cakala na izbe kym ma zanou zavolali. este som ani nebola prezlecena do sterilneho ked som ju pocula ako sa rozprava so sestrickami. baby taky balvan mi padol zo srdca ze je v poriadku. 2 hodky sme boli na prebudzacke mala uplne v poriadku ako keby jej aninic nerobili. kreslili sme si normalne lezala aj na brusku. potom okolo obeda si zacala chytat pupcek tak jej dali sirupcek od bolesti. odvtedy ziadne lieky uz nemala ani teplota jej nevyskocila nastastie. vsetci sa cudovali aka je cula len som ju nevedela udrzat na posteli ona by mi len nadskakovala. ale tak dufam ze sa jej to uz neroztrhne.

nicky07
21. nov 2013

@martinka299 no to som rada že ste to tak super zvládli. Ked som to čítala tak sa mi uplne vybavovali naše spomienky na operáciu. presne napichovanie žily, náladovka - ten prvotný šok čo to bolo a potom taky omámený pohlad a usmevy všade naokolo. A po operácii ked už sa uplne prebral tak to podskakovanie po postielke jaky bol zamotaný v tých kábloch od monitoru a infuzii. :D som rada že to máte sťastlivo za sebou. držím palce nech sa rany po operácii čo najskôr zahoja nech výborne zvládnete ešte vyberanie stehov a kontrolu na chirurgii ( lebo to bol dalsí problem dostať ho do ambulancie a nejak tam vystaviť tie rany aby mohli vybrať stehy a skontrolovať hojenie). No a potom už len nech čo najskôr zabudnete na všetko čo bolo...

danilka
22. nov 2013

@martinkaa299 ahoj, som rada že ste to zvládli a že to dobre dopadlo.. držím vám palce aby sa malá rýchlo zotavila. už to bude stále len lepšie.. rana sa zahojí a o pár dní nebudete ani vedieť že ste boli v nemocnici. Držte sa a prajem veľa zdravia 🙂

martinkaa299
6. dec 2013

@danilka
@nicky07 baby ako vyzeral dubček po operácii? Lebo malej konečne poodpadavali drasticky a mne sa ten dubček vôbec nepáči. Vytrca jej skoro takisto. Mám ísť s tým k doktorka?

nicky07
6. dec 2013

@martinkaa299 ahoj no my sme mali ingvinalnu herniu nie pupkovú ale no nevyerá to nejak dobre. boli ste už na kontrole na chirurgii, vyberať stehy?

martinkaa299
6. dec 2013

@nicky07 stehy mňam vyberali minulú stredu len to mala ešte chrastove tak to nebolo dobré vidieť a na ďalšiu kontrolu už nemáme ísť. Pôjdem s ňou detskej v pondelok. Som sklamaná ztoho 😒

nicky07
7. dec 2013

@martinkaa299 možno to má byť takto naozaj neviem predsalen tvar pupka sa asi nezmení za pár dní. musíš veriť tomu že operácia dopadla dobre. držím palce. :(

ifka22
7. dec 2013

Ja to mám teraz za sebou, pred 2tyz.som si to dala robiť a moja nala to mala robené v 2, 5 roku a musim povedať, že to zvládla lepšie ako ja.deti znášajú lepšie bolesť.na druhý deň boka ako živé striebro😉 a s malým nás to tiež asi čaká. Držte sa.

juhelle
22. mar 2014

Maminy pupoční pruh u bábätka netreba operovať !!! Pozrite aké to mal tento drobec hrozné a po dvoch týždňoch ho mama vyliečila cvičením.

http://www.familyzone.sk/2014/03/19/brusny-pruh...

babulina
3. okt 2014

nas caka operacia v utorok, ako ste zvladli stav po operacii? stazovali sa deti na velku bolest? nas syn je strasne precitlively tak mam obavu

bobsent
3. okt 2014

@babulina môjmu to robili 2x -v 1,5 roku a v 3 rokoch. prvý krát super, všetko zabudol, hneď chodil, teraz sme sa báli,predsa má už iný rozum, ale okrem krátkeho plaču po prebudení(vtedy ho to bolelo lebo mu ešte neúčinkovali lieky) vôbec neplakal.
cca 2 hodiny po op. normálne chodil, jedol, na druhý deň už ako by mu nič nebolo a išli sme domov 🙂 chlapi sa na oddelení po hernii ešte šuchtali v predklone 😀 čím menšie dieťa tým lepšie to zvládne.
ja som sa bála ako zvládne nemoc.prostredie, ale mali sme samostatnú izbu zaplatenú(stojí to za to) a to veľa vyriešilo-bol so mnou sám, nikto ho nerušil, hlavne pri uspávaní. páčilo sa mu tam, že je na výlete 😉
držím palce, budete to mať rýchlo za sebou

babulina
3. okt 2014

@bobsent dakujem za ukludnenie, ja som tiez si zajednala pre nas nadstandardnu izbu, tak hadam ze ju aj dostanem

majolenka123
22. jún 2015

Ahojte dievčatá, môj malý má 3,5 mesiaca a čaká nás operácia slabinovej hernie v Ke. Čítala som tu v príspevkoch o operácii v novej detskej nemocnici v ke, ale staršieho dátumu. Nemá niekto nové informácie? Ja mám z toho nenormálny strach, v noci sa mi sníva o nemocnici...chcela by som vedieť, ako to tam prebieha teraz...kde budem malému robiť mlieko? A môže byť pri nás aj manžel? Aspoň cez deň? Pomóóóć...som na nervy...

sea23
23. mar 2016

@fafa Ahoj,môžem spýtať ako mu urobili operáciu? Klasika,či endoskopicky?

lenciacik
9. máj 2016

dievcata dakujem za skoru odpoved ;) prosim vas ako dlho sa lezi v nemocnici po operacii pruhu a kedy by som mohla znovu pracovat? dakujem

zzuzulinka
9. máj 2016

Ahojte baby,tak nas caka operacia zajtra rano,uz sme v nemocnici.jeziiiis ja sa tak bojim.strasne som nervozna ako to zvladne.nastupujeme rano o 7mej ako prvi.

barbizlaticko
4. jún 2016

ahojte my ideme v pondelok do BA na konzultaciu a mam hrozny strach co bude ... mala ma 17 mesiacouv