Ako zvládne dieťa operáciu hernie?

junior
31. mar 2007

ahojte dievcata,

moj maly ma od narodenia hermiu. Neuzavrel sa mu priestor v brusku, ked do miesku zisli vajicka. Takze ked place, kaka alebo sa napina, vchadza mu do mieska crievko. Doktor nam odporucil operaciu az v jednom roku, ak dovtedy nenastane akutny stav. Mate niektora s tym skusenost? Lebo ako sa blizi jeho prvy rok, zacinam mat strach, ako zvladne operaciu a hlavne narkozu.

zuzinr
1. nov 2016

Dievcata co ste boli s detickami na operaciu hernie, kedy sa moze nastupit potom do skolky tak aby to bolo dobre zahojene, aby sa mu to nevratilo. Co som citala tak ze doba hojenia je 2-6 tyzdnov.

kika050
5. jan 2017

@barbizlaticko och my to až takéto nemame... Držím palce

kika050
5. jan 2017

Kočky existuje aj nejaka jednodnova decka na operaciu pruhu(hernie) A ak ano kde? Ak nie kde odporučate nam dali ist na chirurgicku do BB,NR,BA

barbizlaticko
5. jan 2017

@kika050 nic s tim nerobia zas ideme na kontrolu

redlola
5. jan 2017

@kika050 my sme boli v maji v euromede v ba. za 150 sme to mali za tri hodiny aj s cestou 🙂

kika050
5. jan 2017

@barbizlaticko och nič s tym nerobia a nam potom prečo chcu operovat my ro mame oproti Vám maličke.. ☹ Kam chodite?

zuzinr
5. jan 2017

@kika050 ak ides s dietatom urcite z vladtnej skusenosti odporucam jednodnovku v BA Euromed. Ak by si chcela blizsie info mozem napisat. My sme boli teraz v novembri a velka spokojnost 😂

barbizlaticko
6. jan 2017

@kika050 do bratislavi na kramare tam sme boli minuli rok a ze o rok kontrola

katti77
13. apr 2017

@zuzinr ahoj, prosím ťa môžeš mi napísať viac. Ako to prebiehalo, ako to dieťa znášalo, ako to tam chodí, môžem byť s ním na izbe? Neviem sa rozhodnúť či ísť do Euromedu, alebo klasická nemocnica v BB. Ja som zo Žiaru a mám strach, že tú cestu domov nezvládne, a ak by sa niečo dialo s malým tak ako si s tým poradím. Rozmýšľam, že by sme na jeden deň ostali v BA ak by sme sa potrebovali vrátiť naspäť do nemocnice. Neviem čo je lepšie. V BB by musel byť dni a asi bude problém tam byť s ním.

matricia
30. aug 2017

@zajkka ahoj, poprosim blizsie info, my ideme v septembri, najprv mame ist na anesteziologicke a potom na prijem do chirurgickej ambulancie? Ci sa este niekde registrovat?

tonicko1
3. okt 2017

Pekný deň maminky chcem sa informovať. Včera sme boli u doktorky na prehliadke dala nám papier na urologiu že vraj malý môže mať vo vajíčku pruh alebo vodičku. Chcem sa len informovat či sa musia obe operovať alebo či sa dá nejak operácii predísť? Máme 15mesiacov a strašne sa bojím toho že či malý zvládne operáciu a narkozu a že koľko tam bude. Preto prosím mamičky ktoré majú tiež skúsenosti aby mi poradili čo a ako.

matricia
3. okt 2017

Baby, kto ste boli v Martine, mozem poprosit info?

freeze24
28. apr 2018

@matricia ahoj prosim ta vy ste boli v MT na pruhu? Caka nas to onedlho, tak ak mozes napises mi nejake blizsie info? Dakujem

matricia
29. apr 2018

@freeze24 ahoj, jasne, napisem

chichi29
16. máj 2018

@zuzinr Ja si prosim blizsie info, mala ma pruh a potrebujem sa tam objednat. Telefón mi 3 dni nikto nedvíha a na email nikto neodpisuje.

meredithe
18. máj 2018

Kto bol na zákrok v Martine ? Poprosim info ..ďakujem

srsnovana
13. aug 2020

Pekny vecer, na dalsi tyzden nas caka operacia pruhu slabinoveho v martine dake rady ideme na jednodnovku ako to zvladali vase deticky mala ma 3 roky..

freeze24
13. aug 2020

@srsnovana my sme boli v styroch rokoch a musim povedat ze mala to zvladla lepsie ako vyber nosnej mandle. Naozaj sa nemusis bat, super sestricky tam boli ktore nam cely ten stres pomohli odburat. Ak si dobre pamatam tusim okolo 16 nas pustali domov a uz na dalsi den sme ani nemuseli davat nic od bolesti. Jasne setrit sa musela, ale vobec ju to nebolelo. A jazvicku po 2rokoch skoro ani vidno nie je.

matricia
14. aug 2020

@srsnovana Aj my sme boli, ked mal syn 5 a doktori boli uzasni, mili, vsetko vysvetlili, aj sestricky v pohode. Vysetrenie u anesteziologa s dotaznikom nam robili tiez tam v Martine. Jeden den sa syn pripravoval, pil vela tekutín, sestricka nam dala dzban s cajom na izbu a druhy den rano siel na operacku.

matricia
14. aug 2020

@srsnovana Ak sa da, alebo vam navrhnu, tak pridite o ten den skor, aby ste boli hospitalizovani, lebo da sa aj rano prist rovno na opku. Nam to vyhovovalo takto, ze este sme sa tam vsetci naobedovali v bufete a poobede siel muz domov a uz sme tam so synkom ostali.

srsnovana
14. aug 2020

@matricia my ideme na jednodnovku nechceli sme tam prespavat doma nam bude lepsie si myslim aj doktorka ze malo kto teraz uz prespi ze to neni daky velky zakrok ze sa nemam coho bat a napichovanie pred operaciou alebo kanxlu ma v ruke po operacii tohoto sa bojim a aka bude po prebudeni joj stresy ciste co vam poviem ved to poznate...

matricia
14. aug 2020

@srsnovana Ok, drzim palce, aj my sme sa bali, to proste bez strachu a stresu nejde, kedze lubime svoje deticky. Kazdy to preziva, ale potom uz bude dobre.

srsnovana
15. aug 2020

@matricia dakujem caka nas to 24.a este som chcela muz ked ideme na 1 dnovku moze byt somnou na izbe ci nemoze neviete nahodou??

matricia
15. aug 2020

@srsnovana Iba 1 rodič moze byt, na izbe boli minimalne 2 deti vzdy.

matricia
15. aug 2020

@matricia Lebo mali aj male priestorove kapacity na oddeleni, aj prostredie aby bolo sterilne bez bacilov. Deticiek tam bolo vela

srsnovana
15. aug 2020

@matricia a este cievkovanie ako riesili ?? Ci chodili ste cikat normalne??

srsnovana
15. aug 2020

@matricia dufam si neodnesieme nieco domov este ale myslim ze tato korona ze kazdy asi bude mat sam izbu ak tam nebude vela deti...

matricia
15. aug 2020

@srsnovana Ved uvidite, Teraz mozu byt ine podmienky a cikali sme normalne potom vecer, ked sa vyspal z narkozy.

srsnovana
24. aug 2020

@matricia Dakuejm dievcata tak mame po zvlada to statocne,preberanie z narkozy bolo take uplakane ale boli sme prve a pustili nas o 15 cca domov,doktor a aj doktorka boli super aj sestricky prijemne uz sa len zotavit a dufam s anam to uz nevrati 😘❤️

matricia
24. aug 2020

@srsnovana Tak to je fajn, ze to uz mate sebou, zelam skore uzdravenie a neboj, nemalo by sa to vratit. Len sa setrite zo zaciatku, neskacte, nenatahujte sa a podobne.