Alergia na slnko verzus potničky

zaira301
20. jún 2013

Prosím poradte mi, môjmu synčekovi teraz v tieto horúce dni sa objavili na krku v oblasti výstrihu / šiji / okolo trička drobné vyrážky, ktoré sú červené skoro ako potničky, ale neviem či sa jedná o potničky, alebo alergiu na slnko?? Alergia si myslím, že sa prejavuje takými fľakmi červenými....ale toto neviem čo je ...... Vonku s ním chodím vždy ráno do tej jedenástej hodiny, kedy slnko nie je také internzívne a aj používam opaľ. krém Vichy 50-tku faktor. Tie vyrážky mal aj na tvári na čele ale po dvoch dňoch mu zmizli a teraz sa objavili na krku / šiji / a neviem, čo mám na to dávať aký krém, či ten vichy krém nie je vhodný, neviem...Krém som mala otvorený od minulého roka, a ešte by mal mať záruku jeden mesiac, môže to byť z toho, že mu končí záruka, alebo to sú fakt potničky a nemám sa obávať? Prosím poradte mi čo s tým, či mám ísť s tým ku kožnej alebo čo mám na to natierať aký krém mám si kúpiť??? Ďakujem pekne za rady....

ewca
20. jún 2013

aj dcera ma take a tiez neviem co na to... najskor to mala na lickach, potom na rukach, kde bola vystavena slnecnemu ziareniu... teraz to uz ma aj na dekolte...tak tiez neviem co s tym...

zeytin
20. jún 2013

To sú potničky, tomu nezabrániš, aj keby si ho natierala hocijakým krémom... Krémovať treba tak minimálne 30 min. pred odchodom von, lebo potom sa deti zbytočne veľa potia. Vichy by mal byt dobrý krém, používala som aj ten, teraz mám biodermu, ale určite by som pre dieťaťko kúpila nový a nepoužívala ten z minulého roka. Ty ho kľudne používaj, ale detičky majú veľmi citlivú pokožku. Potničky zmiznú samé. Treba dávať voľné oblečenie, netreba natierať. Ani opaľovacieho krému netreba dávať veľmi veľa a často, lebo potom pokožka nedýcha.

januliku
20. jún 2013

@zaira301 To budu potnicky. Aj nasa to ma - okolo celeho kruku aj na ramienkach, rano aj na licku, na ktorom spi. Ma velmi citlivu plet a ked sa spoti (poti sa hlavne okolo krku), tak hned sa jej vyhodia (reaguje tak jej plet s potom). Castejsie oplachujem vlaznou vodou, inak nedavam nic, max. fenistil gel, lebo mala si to rano, ked je najviac spotena, aj skriabe. Ked prejdu horucavy, zmiznu aj potnicky. Inak teraz ich ma tiez vela, az sa jej zlievaju dokopy. Fuh, nech uz su tieto horucavy prec 😝

stanislavao
20. jún 2013

@zaira301 to moze byt alergia na teplo a nie slnko. nas simonko ma tiez alergiu na teplo. cely chrbat, hrudnik sa mu vyhadzal drobulinkymi vyrazkami. tvaricku ma ako smirgel. koznej asi nemusite zatial ist. natierajte mu to fenistil gelom a davajte fenistil kvapky.

hradnapani
20. jún 2013

@zaira301 aj moj syn to ma, a asi aj vela dalsich deti v tomto teple. Nejako specialne to neriesim, umyjem, osusim, kdetu som dala trosku detskeho pudru a tusim aj trochu pomohlo. Ale podobne ako @zeytin aj ja tak viem, ze opalovaky z minulej sezony sa nemaju pouzivat, ze ked je otvoreny, tak ten UV filter straca na ucinnosti.

kacena4
20. jún 2013

@zaira301 potnicky najma ak to po okupani a vychladeni dietatka zmyzne. inak prevazne malicke deti nemavaju alergie, tie si len casom vypestuju nie hned na prvy krat a kedze je tak horuco a deti sa spotia v okoli krku kedze ho maju kratsi tak sa tam vyhadzu treba ho dat na brusko nech (neviem aky ma vek) dviha hlavicku a prevetra sa mu to popr. okupkat po kazdom pridezi z vonku a neobliekat teplo my sme napr. vcera v aute boli len v plienke ale aj tak sa cely vyhadzal ☹

sympa1
20. jún 2013

@zaira301 to budu potnicky. alergia je vysyp drobnych vyrazok ktore ostavaju aj niekolko dni...svrbia a pri vystaveni slnku az palia....mala som tu cest....vyhodila som sa druhy den na dovolenke...to fakt potesi...

zaira301
autor
21. jún 2013

@zeytin ..ďakujem za odpoveď....takže malo by to zmiznúť samo? Ale ak sa bude potiť stále, tak to bude mať dlhšie, teda ak bude tieto teplá pretrvávať..... inak ja natieram s tým krémom opaľovacím ale len 10 min. pred odchodom, asi to je krátka doba, musím skôr natierať....

zaira301
autor
21. jún 2013

@ewca ...tiež môj to mal na čele najprv a potom za uškom pri vlasoch a tam mu to zmizlo a tiež ten dekolt a vzadu krk a teraz sa mi zdá, že to sa ťahá až nižšie pod pazuchy....

11nika11
21. jún 2013

aj my sa trapime s podobnym problemom.najskor to mala len pod krkom a na pleciach no od vcera uz ma vysypany cely chrbat ☹

zaira301
autor
21. jún 2013

@kacena4 ...ja sa snažím ho moc neobliekať,ale tú plienku mu dávam hlavne vonku a možno aj to je, že aj keď má len tielko, tak tá plienka urobí moc, z nej sa asi tak potí...doma ho vyzliekam úplne donaha a je bez plienky, kedže sa snažím ho učiť cikať do nočníka ...len nikdy neviem ako ho obliecť keď ide spať, tiež má plienku a tričko, len vtedy sa tiež veľmi spotí, máme otvorené okno celú noc a postele máme skoro pod oknami, tak sa ho bojím vyzliekať moc...aby ho zasa neofúklo vnoci.... ani prikrytý nie je, a aj tak je mokrý ako myš....

zaira301
autor
21. jún 2013

@sympa1 ...však to, on má tie vyrážky stále asi tak 3 dni určite, preto som nevedela, či to nie je alergia.... prikladám aj foto, len to nie je tak dobre vidieť, lebo sa mi nechcel fotiť, stále mi utekal 🙂 tak neviem, či mám ísť s ním ku kožnej, alebo nie.....

zaira301
autor
21. jún 2013

@11nika11 ...presne, aj mne sa to zdá, že sa mu to po celom chrbáte rozliezava .....inak ak to bude mávať stále po celé leto, tak to nie je bohviečo....známa mi tvrdila, že mám ho stále sprchovať v chladenej vode, ale neviem, či je to správne...ja ho sprchujem v týchto horkách, ale s vlažnou vodou, ale chladnú na rozpálené telo, to sa mi zdá dosť drastické....

11nika11
21. jún 2013

@zaira301 jaj som teraz dotelefonovala s jej Dr a povedala mi,ze casto sprchovat,potom poriadne osusit a potierat liehom.no neviem,ten lieh sa mi noc nepozdava.po osprchovani ju zvyknem posypat pudrom.mala ma z tohk obrovsku zabavu a potom tie vyrazky nema az take cervene.

bubinko83
21. jún 2013

ak možem poradit nam vyborne zabera na potničky,štipance a škrabance koloidne striebro,mam to v spreji a je to super a aj na zapareniny na ritke . 🙂

mikymiky
21. jún 2013

@zaira301 su to potnicky, ma to teraz v tychto horkach pomaly kazde dieta, aj moja dcera. Nech chodi doma co najmenej obleceny, sprchuj ho vlaznou vodou, jemne presus uteracikom, opalovaku davaj minimalne ked chodite von iba do jedenastej a teda hlavne 50 faktor (este k tomu z minuleho roka) ozaj netreba ked nie ste vonku na prave poludnie. Ja nedavam na tie vyrazky nic, zbytocne sa tym upchavaju pory, teraz musi pokozka hlavne dychat. Ono to postupne, ako si privykne na to teplo, bude prechadzat aj same, len teraz su tie vykyvy teplot strasne, jeden tyzden 14 stupnov, dalsi 32, pokozka nema kedy adaptovat sa, potom su tie reakcie omnoho dramatickejsie.

zeytin
21. jún 2013

@11nika11 @zaira301
Nie liehom, ale môžeš ho okúpať vo vode, do ktorej pridáš tak 2 zrniečka hypermangánu 🙂 Lieh je veľmi drastický.

prasiatko30
21. jún 2013

alergia na slnko ti vybehne na tych miestach ktore su v priamom kontakte so slnecnymi lucmi - a po dlhsej expozicii - nad tych 10-15 min - mne to vybehne vzdy na zaciatku leta ked zacnem nosit kratke rukavy alebo hole nohy v topankach a zabudnem si natriet ruky a teda hlavne nohy - nie predkolenia - to si obcas na zaciatku zabudnem nakremovat opalovacim kremom a vzniknu take dobre ohranicene vyrazky ktore este aj svrbia 😠

11nika11
21. jún 2013

@bubinko83 a kde sa to da prosim ta kupit?

11nika11
21. jún 2013

@zeytin ved to,ze aj mne sa ten lieh moc nepozdaval.

bubinko83
21. jún 2013

@11nika11 ja mam presne toto a kupila som to u nas v jednom špecialnom obchode v zdravienke http://www.utrochslnc.eshop-zdarma.cz/index.php...

xxixinka
21. jún 2013

zienky...ja sama mam alergiu na slnko ked som uz fakt velmi dlho vystavene priamemu ziareniu...vyrazky hned vyjdu a hrooozne svrbia...ale mam psilo balzam...do 2 hod vyrazky zmiznu....

11nika11
23. jún 2013

Tak ja som vcera musela ist do lekarne,lebo malej sa uz aj komplet brucho vysypalo a mala uz potnicky aj na tvari.dali mi hypermangan a kalciovu mast tak snad to pomoze

dominika2227
7. sep 2013

@xxixinka tie vyrazky sa ti urobia hned ci na druhy den a musis byt ako dlho na slnku, a zmiznu hned ked je to na slnko ci to moze aj dlhsie trvat? dakujem

xxixinka
8. sep 2013

@dominika2227 no moja koza ma urcity limit opalenia sa...a ked uz sa zacne opalovat nad limit..hned sa urobia...to este nezacinaju vychadzat len ma to zacne svrbiet a potom hned vyjdu....no idem potom uz do tiena a si to natriem a potom je uz dobre..zmiznu do tych 2 hod...a na slnko potom samozrejme vychadzam uz len sporadicky a akosi potom uz to je dobre...

milota164
27. sep 2013

my sme na potnicky pouzivali bepanthen

lencika
28. sep 2013

potnicky treba aj rozlisovat ked su naozaj malo okolo hrdielka a v tych kritickych miestach staci trochu bepanthen a vody a urcite zmiznu, ale ked je vyhadzane cele telo a cervene nemiznu urcite lekar to je moj nazor

laura_10
2. júl 2017

@milota164 a zmizlo to? Za ako dlho? Možno Bepanthen používať aj pre 13 ročne deti???? 😕

maykaaa1122
23. feb 2018

ja pouzivam bepanthen.. mam skoro 30 rokov..pomaha mi 🙂