Ambulantné odstránenie nosnej mandle alebo anestéza?

bobulka34
4. mar 2009

myslíte, že je porovnatelné so zákrokom v nemocnici, alebo je lepšie nechať zákrok urobiť v anestéze?

junovka
4. mar 2009

bobul, o ake stare dieta sa jedna?Mojej dcerke robili jednodnovou chirurgiu, to znamena, ze rano jej to urobili, mala tabletku na oblbnutie a poobede sme sli domov.

junovka
4. mar 2009

bobulka, nesuvisi to s tou temou?: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... .Ja sa len pytam 😕

manefan
5. mar 2009

Bobulka, nasa dcerka absolvovala vybratie nosnej mandle v celkovej anesteze v ramci jednodnovej chirurgie - rano sme prisli a poobede sme isli domov, hodinu a pol po uspati (OP trvala si 25 minut) uz skakala po posteli. Maximalna spokojnost, bez akychkolvek komplikacii, boli sme v Piestanoch v jednej sukromnej ORL klinike

tamarka
5. mar 2009

bobulka, my sme dávali Emke vybrať nosnú keď mala 5 rokov, odporúča sa v celkovej anesteze z toho dôvodu, že lekár odstráni nielen mandlu ale aj okolité tkanivo a potom tá nosná mandla nedorastá, teda tak mi to aspoň vysvetlil primár. Podmienkou ale je aby malo dieťa 15 kg. Mladšia dcéra už odporúčanie má, vyše roka, ale ona má stále 12 kg, čo je problém. Ale poradili mi, že sa dá dohodnúť, resp. rozhodne anesteziológ, či by jej ju vybrali aj pri tejto hmotnosti.

len.petra
8. mar 2009

nam vyberali nosne mandle v piatok, dali jej oblbovaciu injekciu a o deviatej urobili smik-smik a o jednej sme boli doma,, anesteza sa neodporuca, lebo potom ta krv ide do zaludka a ked dieta je pri vedomi, pekne vsetko vysmrka a povypluva.. je to bezpecnejsie.. ale niekde to robia tak a inde onak.. ved sa opytaj chirurga a on ti poradi.. 😉

miriamkac
9. mar 2009

caute....
Dcerke vyberali nosnu mandlu ked mala 2,5 roka...bez anestezie, dokonca nam nedali ani "oblbovaciu" tabletku ☹
rano sme prisli a na obed sme uz boli doma....vsetko inac prebehlo v poriadku....a
manefan....aj my sme boli v PN. 😉

basado
9. mar 2009

naš starší syn bol už 3 krat na nosnej mandle a ako opisuje miriamkac, tak isto mu dali tu tabletku. manžel bol s ním rano išli na lačno a prišli poobede