Anémia a jej liečba. Stretli ste sa s tým?

denisocka
13. júl 2008

máme nízky hemoglobín 101 a dostali sme MALTOFER 8kv 2x denne . Avšak miesto zapchy máme hnačku,stretli ste sa už s tým? čo teraz ,prestať užívať? zatial je maly len na MM + ryža na obed ,ale bez efektu .Hnačny to nie su v pravom slova zmysle,kakame aj 4-5x denne ,riedke a hlienove a "vonave" 😝 😀

certica
13. júl 2008

denisocka, mna v tehu maltofer fol tiez mierne prehanal a spominalo to viac bab

denisocka
autor
13. júl 2008

no sranda teda,furt kakame,dnes už 4x - riedke s hlienom 😖

junovka
13. júl 2008

DENISOCKA, A NEMOZE MAT TEN maltofer NEZIADUCE UCINKY-HNACKU? 😕

denisocka
autor
13. júl 2008

no ved to práve zistujem , okrem toho ho aj boli z neho bruškomnaše zaspavania a noci su des 😖

tinikmet
13. júl 2008

naša maličká berie tiež Maltofer (5kv. 2x denne). Kaká 1-2 x denne nie je to ani riedka ani tuhá stolica (taká kašovitá). Papá francuzske mliečko a mažeme je bruško s Pupíkom (krémik na vetry). Chválabohu my nemáme problémy a to tie kvapky berieme už od 3 týždňa (cca 5 mesiacov). Možno je to tým, že ja dávam malej kvapky do mliečka.

junovka
13. júl 2008

....a v pribal.letaku co pisu????

denisocka
autor
13. júl 2008

v pribalobom že nežiaduce aj hnačka aj zapcha 😖

tinikmet - a beriete len matofr,aky mate hemoglobín a máte aj nejake priznaky ?teda slabeho kr.obrazu?

tinikmet
13. júl 2008

Deniskocka: Po požití Maltoferu dojde veľmi zriedkavo (u menej ako 1 pacienta z 10000) k týmto nepriaznivým reakciám na liek: zápcha, hnačka, nevoľnosť, bolenie brucha, žalúdočné poruchy, tráviace poruchy (dyspepsia), vracanie, vyrážky (urtikária, exantéma, svrbenie).
Stmavnutie stolice následkom vylučovania železa nie je klinicky významné.
Maltofer kvapky nesfarbuje zubnú sklovinu.
Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.
Toto je napísané v príbalovom letáku. Asi by si to mala oznámiť pediatrovi. Možno upraví dávkovania, alebo vyskúšate nejaký iný liek.

junovka
13. júl 2008

no, tak to urcite bude neziaduci ucinok. tak ako pise Tinikmet, tak treba to ozbamit cim skor lekarovi.Pamatam si, ze Timeika boal anemicka od 6 mesiacoch a brali sme Aktiferin kapky, hadam az do 2 rokoch sme ich brali 😖

denisocka
autor
13. júl 2008

ináč,ono jedno sa píše v letaku a ine ti povbedia maminy čo davali maltofer,ale určite by som rada skusila trebars aktiferin

a junovka,malá ma zubky OKI?

bambulka026
14. júl 2008

Ahoj, mne maly tiez berie Maltofer.
Prve dni ho tiez prehanalo, no zhruba po tyzdni sa mu kakanie ustalilo na 2x za den.
Ak to trva dlhsie skus to povedat doktorke, mozno Vam zmeni lieky.

Ja som tiez anemicka a sadli mi az 4-te lieky co mi predpisala doktorka.

denisocka
autor
14. júl 2008

no mi to berieme zhruba od štvrtku,takže ešte ani nie týžden ,tak asi ešte počkám.je sice pravda že nie je na prikrmoch,možno po prikrmoch bude mať zas bobky 😀

a stolica musí byť čierna?ta naša neni,je normálna,ako horčica (nie kremžska 😀 ) a smrdí 😅

lu777
14. júl 2008

jj, taky bych pockala na prikrmy

je to silna anemie?nebo slabsi, nejaka hranicni? jestli slabsi, tak nestacilo by pak na tech prikrmech davat denne treba jahlovou kasi, aby mel vic zeleza? ty jsou na zaludek super..
(jahlovou kasi pro prcky od 4. mesice maji v DM drogerii)

pak taky zloutek, nektere maso, spenat a dalsi zelenina, ted z hlavy si toho tak nepamatuju...

a nebo se da vyuzit napr. cinska medicina, ja brala na anemii bylinky, zadne vedlejsi ucinky to nemelo a zlepsilo se to dost rychle 😉

kaculi
14. júl 2008

Tak my jsme na tom byli podobně, jen jsme měli hodnoty hemoglobinu něco málo přes 90. Doktorka nám nasadila Aktiferrin, po kterém prďolku bolelo bříško a hrozně se kroutil, samozřejmě i bobika měl řidšího a dost "voněl". Tak jsem mu to asi po 14 dnech sama vysadila. Na kontrole jsem to řekla doktorce a ta mě "sprdla", že pokud hodnoty ještě klesnou, budeme muset na celkovou transfúzi krve. Tak mě vyděsila, že teď to bereme pravidelně už přes 2 měsíce, každé ráno a večer 20 kapek, naštěstí bříško ho bolet přestalo ale "voníme" pořád. Ale teď jsme byli na kontrolním odběru a hodnoty se zvedly na 130 (což je spodní hranice normy), takže dobereme poslední lahvičku a pak už se o železo postarají příkrmy.
Každopádně bych bez porady s doktorem kapičky nevysazovala, ať nedopadnete jako my.

denisocka
autor
14. júl 2008

LU tie jahli-pšenno skusim zohnať

a čo si bala z činsk.meduiciny,ake kvapky??????

ma hemoglobín 101 ☹

danca27
14. júl 2008

ahoj holky my máme hemoglobin 80 a bereme maltofer dvakrát denně 6 kapek ....kdy se to dá do normálu... 😒 😒

denisocka
autor
14. júl 2008

danca a ako kakate? a bolesti bruška nie su?

mracik
14. júl 2008

denisocka,náš Matej bol tiež anemický, mal Hg 100, bol plne kojený, tak som začala jesť stravu bohatú na železo - pšenové kaše, sušené marhule, sezam, mandle, sladila som melasou, robila som šťavičku z červenej repy, mrkvy a citrónu - tú neskôr pil aj Matejko. O rok neskôr už mal Hg 120 😉
danca, to máte riadne nízke Hg, malý bol predčasne narodený, alebo mal ťažkú žltačku?

denisocka
autor
14. júl 2008

jé dik,a kde to pšeno kupim?to chcem aj jemu robiť,.... aj my sme inač mali velmi ťažku žltačku a od pôrodnice mu nik nebral kontrolny krvny obraz a furt bol biely,až teraz nahoda v 6.mes -že sa ta decka konečne prebrala zo sna a aj dačo s nami robí .ale to je do inej temy

mracik
14. júl 2008

my pšeno kupujeme v DM, tescu, alebo cez net 😉

denisocka
autor
14. júl 2008

v tescu? a ako sa to presne vola? PŠENO ? a čo to asi stoji,aby som vedela a kde v regaloch-pri čo to maju? ja tu nemám ani tescoa DM už vôbec nie . a odkial cez net ak smiem? 😎

mracik
14. júl 2008

cez rôzne bio-obchody - tuším bioobchod, biosen, bioshop... tam majú aj melasu, sezamové maslo (tahini)...
pšeno doma jedávame aj namiesto ryže, chalanom to veľmi chutí

denisocka
autor
14. júl 2008

jé dik,v tom bioshope maju take lacne poštovne,že asi hend niečo objednám. a tu melasu od kedy môže? alebo čo je ešte take dobre pre takeho krpca,?

mracik
14. júl 2008

no melasu asi až od roka 😕 ale pšeno, sušené marhule môže už od pol roka, za nejaké dva mesiace aj mandle (musia byť na hladko rozomleté), hoci niekde sa dáva mandľové mlieko aj novorodencom 😉

denisocka
autor
14. júl 2008

okej,tak aspon to pšeno a marhule kuknem 😉

lennie7
14. júl 2008

denisocka aj moja mala berie maltofer ale hnacku po nom vobec nemala, skor opacne, nemoze sa vykakat ☹

junovka
14. júl 2008

denisocka, pytala si sa na zubky u Timeiky ci ma OK.......jednoznacne 😵 😵 😵 do 6 rokoch nemala zoaden kaz, zubna vravela, ze ma ukazkove zuby, teraz sa trapime s prerezavanim trvalych 😉 🙂

lu777
14. júl 2008

Denisocka> uz se nepamatuju co presne to bylo za byliny.. je potreba se poradit primo s vystudovanym sinobiologem (dr. cinske mediciny)... mrkni napr. na sanbao.cz

jestli je ale anemie silna, tak bych ty kapky asi taky nevysazovala jen tak... kazdopadne se porad i u toho cinskeho doktora pripadne..

lu777
14. júl 2008

jinak jeste spenat a dyne jsou pro prcka dobre.. dyne je taky dobra na travenicko, teda u nas jsou pak supr bobecky 😅
pak pozdeji by se treba dala kapusta, cocka, ovesne vlocky.. ale to je fakt az nekde po prvnim roce asi...

denisocka
autor
14. júl 2008

a kedy sa môže šošovica ? a vločky