Anémia a jej liečba. Stretli ste sa s tým?

denisocka
13. júl 2008

máme nízky hemoglobín 101 a dostali sme MALTOFER 8kv 2x denne . Avšak miesto zapchy máme hnačku,stretli ste sa už s tým? čo teraz ,prestať užívať? zatial je maly len na MM + ryža na obed ,ale bez efektu .Hnačny to nie su v pravom slova zmysle,kakame aj 4-5x denne ,riedke a hlienove a "vonave" 😝 😀

junovka
14. júl 2008

deni, vlocky vtedy, ked zacnes lepok, cize asi tak na 7 mesiacov a strukoviny my sme zacali na 10 mesiacov.Ale kedze si tu pisla, ze 2 tyzdne pockas 😀 , tak sa neponahlaj. 😉 Ak zacnes od zaciatku, tak mozes davat spenat, kel....to su bohate na zelezo.Ja som do Timeiky trepala o 106 🙂 😉

lu777
14. júl 2008

nj, jen me ted napada jestli se to tak dobre vstreba... protoze ono pro vstrebani zeleza je potreba vitamin C 😕 ale tak nejaky C je v kazde zelenine i v ovoci, ze

denisocka
autor
14. júl 2008

junovka,hej čakam ešte týžden a začíname mrkvou

lu a keby som davala Cbion?

lu777
15. júl 2008

Denisocka> co je Cbion? 😕

denisocka
autor
15. júl 2008

no vit C v kvapkach - pre deti, Cebion

denisocka
autor
17. júl 2008

no už 2den nehnačkujeme,máme kakanicu 2x denne kašovitu,ako bábatka čisto dojčene

bramburka
17. júl 2008

ve špenátu není nic, ale v brokolici jo.

My dáváme 2x denně Aktiferin, a máme teda problém s uplně černou stolicí jak asfalt.

denisocka
autor
17. júl 2008

fakt? my nemame čiernu,tak nechápem ? žeby som mu to zle podávala a nemalo to učinok?????????? ale smrdí jak 3 asvalty

jenjanka
17. júl 2008

My jsme brali na anemii aktiferin kapky 7 kapek dvakrat denně,asi měsic a pul,jinak meruňky a broskve obsahuji hodně železa

jenjanka
17. júl 2008

A taky jsme měli stolici zelenou a černou to je uplně normalni při železu

denisocka
autor
17. júl 2008

bože,jak sa berie ten maltofer,čo lekaren to ina rada - ked sa ma davať počas jedla alebo tesne po, a najlepšie do ovoc.šťavy, tak môžem dať pred kojením ???že s mliekom,či sa nesmie??????????

denisocka
autor
21. júl 2008

no tak neviem,my stále riedko kakame aj 4x denne ,už neviem či ten maltofer zle dávam,alebo mám zmeniť na iný liek

denisocka
autor
10. aug 2008

ahojte,haloooooooooooooooo

je tu niekto kto s anemiou bojoval bez kiekov? trebars cviklou a tak?

martina46
10. aug 2008

cvikla je na zelezo?

denisocka
autor
10. aug 2008

áno

julie6
11. aug 2008

zelezo v liekoch je humus, aj ja sama som ho brala vraj sa dostanene cez MM k babu,a mala som riadne krce,nafukovalo ma, aj maly to bral, no ked sme prestali znovu mu hemoglobin klesol,prestal priberat a je to nebezpecne, takze ak musi proste musi,a aj lekarka povedala ze predsa tie zazivacie problemy su aj menej nebezpecne hoc neprijemne akoby mohol zastat vo vyvine, takze neexperimentujte, a minule hovoril Mudr.Bukovsky ze cvikla vobec nema tolko zeleza ako sa ludovo traduje, to je skor prevencia,

julie6
11. aug 2008

a ak nema ciernu stolicu,znamena zo vsetko zelezo organizmus vstrebal, odchadza len zbytokove, aj my sme zo zaciatku vobec ciernu nemala, a neskor tiez len zelenu ci tmavo hnedu

denisocka
autor
11. aug 2008

tak čo potom obsahuje železo? a stolicu máme čierno-zelenu (banany jeme a tak) - takl začnem ja aktiferin a jemu to pojde cez MM

danu
22. dec 2009

janulik5 • Dnes o 10:54
Ahoj,Môj 16 mesačný drobec je anemický.Hodnotu má nejakých 98.Keď berie maltofer tak sa to vyšplhá na nejakých 115.Keď prestaneme, klesne dole.Maltofer bral skoro 10 mesiacov.Zistili mu to keď mal 4 mesiace.Naša šialená hematologička mu chcela urobiť transfúziu.Povedala som,že len cez moju mrtvolu.Nefrologička mi povedala,že sa to robí až pri hodnote 40.Neexistujú na to nejaké homeopatika?Blíži sa kontrola a ja upadám do depresie.Poradte.Prosím.

janulik5
22. dec 2009

My nemáme problém so zažívaním ani s kakaním.Na hematológii som bola poučená,že MM bráni vstrebávaniu železa.Kojiť môžem tak 2-3hod.po podaní jedla.Inak zazerali na mňa ako na blázna,keď som povedala,že malý je plne kojený.Mal 4 mesiace a priberal bez problémov.Keď mal 8 mesiacov a stále som ho kojila lekárka ma skoro vyhodila z ordinácie.Ten prístup bol otras.

sloto
22. dec 2009

baby my berieme tie Maltofer kvapky, ale len raz denne 7 kvapiek. mala ma uplne tmavu - az by som povedala ze cierno zelenu stolicu a je ako kedy raz je redsia, raz zase tuhsia ale straaaasne paaachne. bolesti bruska som nespozorovala. inak neviem presne aku hodnotu mala, ale doktorka vravela ze hranicne hodnoty. ake vsetky potraviny su bohate na zelezo?

zuzka1.
22. dec 2009

januli my sme bojovali s anemiou 7 mesiacov, od 3m, nasadili nam Maltofer, potom k tomu aj cecko a pyridoxin.
hodnoty s apolepsili nieco pred 11.mesiacom.

Lwkar vobec neriesil ci kojim, alebo nie. Odporucil nam stravu, masko 6x za tyzden, zltok, to sme jedli od 5.mesiaca, cvikla, spenat, brokolica, strukoviny, ked bol na to zrely, tie obsahuju veela zeleza. vycitas na nete zelezite potraviny, doteraz sa snazim, aby mal stravu bohatu na zelezo v prvom rade a vitamin C.

Stolicu mal smradlavu, zeleno.ciernu, aj 5-6x za den.
A transfuzia sa robi, ale az pri velmi nizkych hodnotach.

bubinko83
2. nov 2011

my mame HGB 130. Je to dobre?

martina1305
5. apr 2012

nam na anemiu zabral jeden prirodny cucoriedkovy sirup, dobre sa vstrebava a nie je po nom zapcha, nechcem tu pisat znacku, aby sa niekto neurazil, ze reklama...ak chcete, tak cez spravu blizsie info