Anémia u 10-mesačného dojčaťa. Kto mi poradí?

radka_26
30. aug 2008

Ahojte,

radka_26
autor
30. aug 2008

mam dcerku 10mes. 2tyzdne, mala anginu ( nasadene antibiotikum PenBene ) po uziti ATB vo vacsom mnozstve nam po odobrati krvi v nemocnici povedala doktorka, ze ma znizeny hemoglobin, hematokryt, teda prejavila sa anemia, pred nasadenim ATB nam detsky lekar vravel aby som len dojcila, prikrmy nedavala,....je mozne ze to sposobil nedostatok prikrmov a celkovo ochorenie??? Alebo je to dlhodobo??? Kto mi poradi????

zade
30. aug 2008

Radka nic sa nedeje, mali by ti predpisat lieky na zvysenie hladiny zeleza. My sme brali Maltofer. Su to kvapky nie velmi chutne, ale ucinne. Potom by vam mali robit dalsie testy na zistenie stavu, ci sa hladiny zelezy zlepsili. Pokial dojcis - mne osobne pomohlo, ze som jedla na kvanta cvikly. Takje obycajnej nakladanej.
Hladiny sa nam upravila po 6 tyzdnoch uzivania liekov. Je to samozrejme individualne.

bubba
30. aug 2008

no tak to som este nepocula ze nebolo treba prikrmovat ale iba dojcit 😅 😅 mala mala aj nejake zaludocne problemy?inac aj moja mala mala toto iste v podobnom veku a dostali sme kvapky maltofer...davala som jej vsetko aj prikrmy aj mliecko aj vsetko.ja som potom sama na to prisla ze cim to bolo,davala som jej papkat malo maska 😅 no som nevedela ale upravila som jedalnicek a vsetko bolo potom fajn 😉
ja neviem podla mna sa porad najlepsie s nejakym detskym doktorom asi aj inym ako tym ku ktoremu chodite...
ja by som sa neobavala ale hladala info hlavne cez google urcite najdes toho strasne vela 😉

radka_26
autor
30. aug 2008

dakujem zade,
kedy ti malickej zistili anemiu???? a ako si prikrmovala??? ja mam stale obavu, ze jej davam asi malo prikrmov, rano ovocie, na obed polievku, neskor - olovrant tiez nieco a potom na vecer sem tam chlebik alebo uz len kojim, no najhorsie je,ze moja Gretka nechce ziadne kase, vsetko odmieta...

bubba
30. aug 2008

aj nam mesiac 😉