Angína a vysoké horúčky. Máte s tým skúsenosť?

cucuska
5. jan 2009

Ahojte. MOja malá má už štvrtý deň horúčky. Doktorka povedala, že je to hnisavá angína. máte s tým niekto skúsnosť? AKo dlho to bude trvať?

lucia1004
15. jún 2009

ahojte, nenasla som temu Penicilin, chcem sa spytat na vasu skusenost s alergickou reakciou na Penicilin u babätiek, ako sa prejavila. My mame anginu, den berieme Penicilin a malemu som teraz objavila na spodnej casti hrudnika taky cerveny vysev, zacervenanie...velkost 10 x 5 cm... prejavuje sa alergia takto alebo je to zhoda nahod? dakujem

roasha
15. jún 2009

je to mozne,ze to bude alergia,uvidis,ci bude vysev postupovat dalej/v tom pripade treba ATB vysadit,a hlasit sa u pediatra/,da vam nieco ine.

denisocka
3. aug 2009

ahojte, tak leto v plnom prude a mi horučkujeme.začali sme v sobotu do 38.8 , nedela do 39.8 a dnes sem zbehli do lekara a máme angínu a ATB, nedalo sa bez nich,žial.vydržali sme až polroka bez ATB 🙄 .Ináč,malemu nič nie je,nekašle,nesopli, papa celkom dobre,len už 2dni pred teplotou odmietal mlieko,takže asi 5.dni je bez mlieka,zato to dohána čajom. Dnes je vlastne 3den s teplotami,včera sme celu noc preplávali v lavory v noci,čo nešlo zbyť pod 39.5 a dnes doobeda to iste ,,,, som zvedava na noc

andyalukasek2008
3. aug 2009

Vítej v klubu, my též angínujme ☹, ale jak ATB zaberou, teploty klesnou nebo vymizí...

denisocka
3. aug 2009

prave sme hodinu davali zabaly,uz som myslela,ze to vzdam.telo chladlo,hlava horela a stale nad 39,5.diazepam som zvierala v ruke ak by prisli feb.krce.a to som myslela,ze mame vyhrate,od 16.00 bol bez t eploty,zrazu pred 22.00 bum skoro 40.0

ked sa dava sprcha,tak sa moze aj hlava schladit?

bibinka
3. aug 2009

denisocka- skús ho chladiť takou jemne letnou, skôr teplejšou ako studenšou vodou-jemná sprcha. studená by k ničomu neviedla. Ja vždy chaldím šiju, aby sa neprehrial mozog. prikladám mokrú plienku zozadu na krk a ž na spánky. a dávam mokrú plienku aj na veľké cievy-tj do podpažia,do slabín a pod kolienka. nemusí sa chladiť komplet celé telo- pulzujúca krv ochladí telo prirodzene.

angína má vrchol okolo 3-4 dňa(my sme mali vždy 4 deň najkritickejší) a potom postupne klesá teplota.

držím palce a prajem skoré uzdravenie.

denisocka
4. aug 2009

tak ako sme to v noci zbili tak to podržalo do rana,bol sice kus teply a,e max. do 37.5 podla mojej ruky. rano mal 37.8 . takže dufam že to pomaly prechádza,už aj celkom pekne ranajkoval,len to mlieko ešte nedávam. čajik pije krásne , a hlavu zvyknem chladiť len čelo a spánky plienkou.

andyalukasek2008
4. aug 2009

No snad už to bude dobré. Chuť k jídlu je dobré znamení!

denisocka
4. aug 2009

no my sme práveže nemali nechuť,iba to mlieko odmietal,preto ked vravela dokyna že angina,tak som jej ani neverila,až sa urazila-pizda.

kasis
4. aug 2009

Denisocka, syn mi mal pred mesiacom anginu s vysokymi teplotami, tiez som nejak neverila Dr. bo mu chutilo jest, nic neodmietal,mlieko mi nepije, tak sa mi to nezdalo a isli sme na pohotovst, bo mal aj s nasadenymi ATB 4 dni okolo 39 a tam mu to naozaj potvrdili, len mu troska upravili davkovanie ATB a do 48 hod bolo po teplote.

denisocka
4. aug 2009

bože,len nechápem že v takom teple anginy 😖

andyalukasek2008
4. aug 2009

Taky jsem se minulý týden divila, kde to Luky pobral. Doktor se nás ptal, zda s enepřehřál, nebyl u vody, nepil studené? Nic z toho. Ty bacily, co ji zpusobuji, pry ale doskočí až 10m, takže stačil nějaký nakaženec v obchodě ☹.

denisocka
4. aug 2009

no tak teraz zas vyskočilo na 38,2 ....už som myslela že máme vyhrane

fifinna
4. aug 2009

aj môj maly mal teraz anginu, ale pil studene, takze vieme z coho. Teploty mal tri dni, dr hovorila, ze ich bude mat dlhsie.

denis, hlavu nesprchuj, môjmu malemu sprcha vôbec nepomohla, najlepsi je zabal okolo hrudnika.

denisocka
4. aug 2009

no,moj zimne nepil,teda nie ladove,ale vodu z vodovodu si s nami dal pár hltov aj corneto lízal,ale nejak toho vela nenalízal

denisocka
5. aug 2009

od poobedia sme bez teploty,aj noc bola už dobra. na aft som mu dala tee tree

denisocka
6. aug 2009

no baby,tak maly už nechce mlieko ani vidieť,takže bud sme skončili aj s UM,alebo je to len teraz popri ATB 😔

sonulik1
8. aug 2009

pridavam sa - aj my mame anginu, akurat ze ja do nej neviem dostat ziaden sirup t.j. ani antibiotika, som zufala - rano posledny pokus a ked to nepojde tak neviem ci nebudeme musiet do nemocnice na infuzky ☹ ☹ ☹

andyalukasek2008
9. aug 2009

sonulik1: a máš na to tu stříkačku jakoby? U některých ATB bývá jen odměrka, dávkovali jsme skorostříkačkou z Nurofenu a super. Jsem to malemu polozila na střed jazyka, kousek hloubš a steklo mu to tam, ani se pak už nebránil. Páč po lžičkách nebo tak to prskal, přeci jen ta ATB jsou sice v sirupu, ale chutná to fakt děsně 😝 , se mu ani nedivím 🙄 ...

denisocka
9. aug 2009

ja si tiež maleho položim na vakuš,aby mal hlavu vyššie a ruky a trup prisadnem ,akoby som sadla na neho a jednou rukou chytím bradu aby sa nehýbala druhou pomaly striekačkou dam. My sme mali ospamox atb,takže boli sladke a poväčšine vypil sam,len prve ochutnanie som ho musela nahánať

lenocka23
24. máj 2010

Baby, obnovujem tuto temu s jednou otazkou... starsi syn ma hnisavu anginu (teplotujeme od vcera) dr mu predpisala ATB.. mam ale otazku, mala by som mladsieho syna od starsieho "izolovat" alebo by to pri dodrzani hygieny (vlastny poharik, uterak...) nemalo byt prenosne..? vdaka

andyalukasek2008
24. máj 2010

Jak jsem už psala výše, náš pediatr říkal, že ty bacily doskočí... Já myslím, že to vzduchem chytit lze a také jsem angínu od Lukáška chytla.. Ale zase jak izovovat 2 sourozence, že? Téměř nemožné myslím... 😕 😕

bershka
24. máj 2010

ahojte,
my sme mali taku anginu, ze sme skoncili v nemocnici

lenocka23
24. máj 2010

k tym ATB, nam nasadila dr. Penbene a maly ma nejake vyrazky po rukach a brusku, stale si to skriabe... mali ste niekto taku reakciu?? ☹

andyalukasek2008
24. máj 2010

My měli šílěný průjem.. Je to napsané v letáku jako možná reakce? Dáváš k tomu probiotika?

lenocka23
24. máj 2010

v letaku to je, to ma relativne "upokojilo" no a probiotika som nedavala... musim kupit, nech nema "rozhaseny" cely traviaci trakt... vdaka za radu andy..

andyalukasek2008
24. máj 2010

Nemáš vůbec zač. Ta ATB jsou svinstvo co? Ať je Vám brzy lépe!

lenocka23
24. máj 2010

no je to svinstvo, ale tak co uz narobime, zas az tak casto ich maly predpisane nema... aj takyto relativne tazky priebeh ma prvykrat, ale drzi sa statocne...

aimi.n
30. sep 2010

baby, prosim vas, ako dlho mozem davat kombinaciu panadol sirup a nurofen sirup?
Mame vysoke teploty 4tý den a davam ich na striedacku kazdych 6-7 hodin, ako mi kazala Dr.
Len neviem kolko dni...
maly uz hovori, ze ho boli brusko... neviem ci z liekov, alebo z coho, berie aj ATB, Sinupret...
ma len 25 mes.

miruska15
30. sep 2010

@aimi.n možeš každe 4 hod ale raz brufen a raz paracetamol.Kukni čo čo obsahuje.Ja som malemu davala až 6 dni od teploty