Angína a vysoké horúčky. Máte s tým skúsenosť?

cucuska
5. jan 2009

Ahojte. MOja malá má už štvrtý deň horúčky. Doktorka povedala, že je to hnisavá angína. máte s tým niekto skúsnosť? AKo dlho to bude trvať?

miruska15
30. sep 2010

@aimi.n ešte ja davam raz do bruška a raz čipok.Striedam žaludok nieje tak zataženy.

aimi.n
30. sep 2010

mirushka15 dakujem za radu!!!!!!!!

adenka
30. jan 2011

ahojte,
viete mi niekto poradit? dcerka ma anginu, horucky uz ustupili ale strasne kasle, je to mokry kasel a vidim ze ju to dost boli.
lekarka nam vravela ze treba obliekat lahko a davat pit vlazne napoje ale neviem ci jej mam previazat hrdielko alebo nie.
ako ste to riesili vy? a po akej dobe sa kasel zmierni, pripadne celkom zmizne?
dakujem

robi
30. jan 2011

Ahoj, naše malá se taky akorát kurýruje z angíny, už je bez teplot, ale ten kašel byl opravdu strašnej, taky hodně smrkala.
Krk jsem jí nezavázala, ale dost jsem do ní lila teplý čaj s medem, na medík nedám dopustit. Taky jsem se snažila ji naučit, aby uměla hleny vykašlávat, ale na to je Tvoje Domča ještě moc malá.
JInak bych poradila doma udržovat spíš chladno a zvlhčovat, jestli jste v bytě. Po pěti dnech už malé kašel ustupuje, ale pořád ještě pokašlává... Ať jste brzo zdravý!!!

adenka
30. jan 2011

@robi doma vetrame kazdu chvilu a mame vzdy chladno lebo Domi teplo neznasa... 5 dni? tak este 2-3 vydrzime hadam... chudatko tak mi jej luto... aj ja som chora, tiez ma sialene stipe hrdlo tak viem ako sa citi...
skore uzdravenie prajem aj vam

lenka3007
22. apr 2011

Ahojte, baby prosím vás, môj syn už síce nie je batola, ale keby vytvorím novú tému, aj tak ma to sem hodí. Minulý týždeň mal malý angínu, bral ATB, mal pritom zapálene aj ušká aj očka. Dnes ešte má soplíky, ale od tej doby, čo ostal chorý sa mi zdá, že slabšie počuje, pripisovala som to tomu zápalu v uškách, ale teraz už neviem. Može to mať z toho, že má ešte nádchu a plný noštek? Uška ho nebolia, len keď mu hovorím niečo normálnym tonom, tak sa spýta stále, že čo. Angínu mal predtým len raz, a to sú už dva roky, ale nie až takuto, ako teraz. Ak viete poradiť budem rada. Ďakujem 🙂

andyalukasek2008
22. apr 2011

@lenka3007 Ahoj, to je nepříjemné, já bych šla k doktorovi s tím.

lenka3007
22. apr 2011

@andyalukasek2008 No ved to je ten problem, my sme v zahraničí, boli sme tu u lekara, ten nam povedal, že je to bakteria, že má angínu, zápal v ušiach aj v očkách, ale že mu lieky netreba, že to prejde samo (!) tak som volala s našou slovenskou doktorkou, ta mi kázala nasadiť mu ATB a kvapky na kašel, do ušiek mi poradila, aby som zarobila alpu ocot a vodu, lenže tu koli prohibicii ani len lekársky lieh nepredávaju. Tak ďalšia chuť isť k lekárovi ma hned aj prešla, aj som sa pýtala asi v 10 lekárňach či maju vobec dačo do uší, ale bezuspešne. Môže to byť od toho, že ma stale zapchatý ešte noštek?

stelam
23. máj 2011

@lenka3007 neviem čím by to mohlo byť, ale mne osobne sa stalo, že ked som mala nádchu- takú poriadnú, a nos som malá stále plný, tak som aj horšie počula, akoby mi zaľahlo......tak možno je to tým, počkaj kým bude bez soplíkov a potom to skús riešiť

stelam
23. máj 2011

Moja malá má od minulej stredy angínu, 2 dni mala horúčku ale ako nám dr. predpísala ATB tak je to bez teploty a von je tak krásne, tak neviem či môžeme ísť vonku, ATB ešte stále berieme.......neviete mi niekto poradiť? dakujem

lenka3007
23. máj 2011

@stelam Ahoj, Ďakujem, už sa to malému napravilo, odvtedy som tou angínou prešla aj ja a aj drahý, tak dufam, že sa nám to nevráti už, nech prídeme domou zdraví...Aj keď tu je tak 10 stupňou a fuka a prši, ale dala som si zo slovenska poslať kolostrum pre maleho, tak hádam nám to aspoň trošku tu imunitu podrží...

scharfinka
28. jún 2011

Ahoj Maminky, snad budete mít některá s tímhle zkušenost a poradíte - minulý týden synek chytil angínu se zánětem oušek, dostal Ospen - to bylo v úterý, v pátek jsme měli jít na kontrolu - tam shledali, že angína i zánět uší je už na ústupu, atb zabraly až právě v ten pátek, kdy už neměl ani teploty, krk čistý a zdálo se to ok...dobrat atb má zítra, jenže od neděle má mandle v krku znova trošku zarudlé a má na nich i takové bílé fleky. mohly byste mi poradit, co to je? neznamenají náhodou, že ten zánět není vyléčený a pořád ta angína tam je?...nemám zajít znovu na to krční, aby se na něho mrkli a případně mu změnili atb? díky moc a přeju jen zdravé dětičky 🙂

musko
28. jún 2011

@scharfinka - zajdi na krčné a popros, aby malému urobili výter z krku - tých bielych hnisavých bodiek - na kultiváciu a citlivosť na ATB. Pravdepodobne ten Ospen nestačí, ale doberte ho. A teploty má malý znova?

scharfinka
28. jún 2011

@musko :teploty naštěstí nemá....no jsem na to krční zítra ráno nachystaná, manža tvrdí, že ho nemám tahat po doktorech, ale mně to prostě nepřijde normální...atb berem poctivě dál, tak jsem zvědavá, co z toho zítra vzejde:( ach jo a to se příští týden chystáme na svatbu a malý se na to tak těší, tak doufám, že ty bacily do té doby zvládnem...

musko
28. jún 2011

@scharfinka - k atb doporučujem pridať Imunoglukan sirup a vit C - najlepšie čistý, sypaný z DM drogerie - dávaj mu to do pitia, hlavne nech veľa pije.

scharfinka
28. jún 2011

@musko děkuju za tipy....zkusím všecko, hlavně, aby byl ready🙂ten Imunoglukan v lékárně nebo taky v DM?

vojtisek2007
28. jún 2011

@scharfinka Imunoglukan je sirup pro posílení imunity - koupíš v lékárně - 250ml stojí něco kolem 350,-kč a není to nic krátkodobého - doporučuje se brát minimálně 3měsíce, než se imunita nastartuje a pak klidně další tři, doporučují brát 9měsíců - vynechávat jen letn měsíce....je to na dlouhodobé užívání - takže k nemoci nebo atb úplně zbytečný - jestli má antibiotika zaměřila bych se spíš na vitamín C a laktobacily, aby se mu srovnala střevní mikroflóra....

musko
28. jún 2011

@scharfinka - na Imunoglukane je doporučené podávanie jednak ako prevencia - dlhodobá - ako piše @vojtisek2007 - ale je tam aj dávkovanie v období choroby - vo zvýšených dávkach. Mám s tým dobrú osobnú skúsenosť - v chorobe som vždy dávala zvýšené dopor. dávky a potom som sa vrátila k tým preventívnym.... Takže má zmysel aj počas choroby. Tie lektobacily som zabudla- tiež kúpiš v lekárni - majú cucacie ale aj v kapsičkách, čo možeš vysypať do pitia.

bledulka
28. jún 2011

@scharfinka syn má bílé povlaky na mandlích znovu a nebo stále? Mému synovi to trvalo ještě asi dalších 10 dní po dobrání ATB, než vše bílé z mandlí zmizelo...
pokud se nevrací teploty, fleky se nemnoží tak bych vyčkala.. pokud se stav zhoršuje (teploty, povlaky se množí,..) tak bych šla k mudr...
výtěr také není od věci, stejně tak příp i hodnota crp...

vojtisek2007
28. jún 2011

@musko taky s ním máme dobré zkušenosti, užíváme již 5tý měsíc, v období nemoci také zvyšujeme dávky....ale hlavní je brát dlouhodobě, ne že se bere 10dnů a pak nic, to nemá žádný význam......

susik77
28. jún 2011

@musko - my uzivame lactobacilky od wissu dlhodobe, veru ich miluje, napriek tomu ma 2x do roka anginu. zrovna sme ju teraz prekonali ☹ dostala ju 1.krat aj Teri-asi preto, ze uz ovela menej kojim.
Teraz od septembra nastupujem do prace, tak uvazujem zacat ich dopovat. Je ten imunoglukan lepsi ako lactobacily? Su to nejake pastilky al. kapsle?

musko
28. jún 2011

@vojtisek2007 - veď píšem, že potom prejsť na nižšie preventívne dávky, ale začať sa dá hocikedy - aj v chorobe, len pokračovať aj po nej :o)

susik77
28. jún 2011

aha, uz som videla tu vyssie ze je to sirup...ale predsa by som uprednostila tie pastilky aspon u veru...keby nieco existovalo...

musko
28. jún 2011

@susik77
Imunoglukan je sirup pre deti - účinkuje inak ako laktobacilky. Ja v zime kombinujem-striedam - laktobacilky, Imunoglukan pravidelne a C-čko, občas Preventan, alebo vitamíny s kolostrom. Ale ten Imunoglukan je super

musko
28. jún 2011

@susik77 sú vo forme liekov pre dospelých. Ja to Petríkovi dávam do pitia.

susik77
28. jún 2011

@musko - my sme teraz pridali verce aj preventan, ten jej tiez chuti. myslis ze mam pridat na jesen aj vitaminy? pojde prvykrat do skolky -vkuse 3 dni aj s Terezkou. Nevies co je dobre na imunitu a co mozem dat Terezke od 2 rokov? Len tie probiotika a vitaminy?

susik77
28. jún 2011

Nemate skusenost niekto so sirupom beta glukan? som nasla niekde ze je chutnejsi ako imunoglukan a moze sa davat od roku...

musko
28. jún 2011

@susik77 -beta glukan je Imunoglukan - aspoň myslím, že si to správne pamatám
Na jeseň sú vitamíny OK, ja hlavne verím na toCčko.

musko
29. jún 2011

@susik77 Ešte ma napadlo - na trhu sa objavili cucacie pastilky Imugamin - vitamíny + imunoglukan - tak sa na to možeš pozrieť. Pri vyššej chorobnosti by som doporučila kúru kolostrom ( kúpiš v lekárni, ale je to dosť drahé)- ak nemajú deti alergiu na bielk. kravského mlieka:o)

zdravienka
8. dec 2011

ahoj.ja mam doma zachvilku 3rocneho synka.mi mame hnisavu anginu kazdy mesiac a teraz nastali take zle casy ,ze kazdy tyzden mame ant.boli sme na vysetreni a budu mu vyberat nosne a mandle a ked bude treba tak sj krcne ak sa v nich bude nachadzat nejake lozisko,pretoze to viac skodi ako pomaha a poviem vam vsetko sme uz vyskusali.mame uz toho dost som stoho unavena. ☹