Anizokória - nerovnaké zreničky. Stretli ste sa s tým?

denisocka
21. nov 2008

zakladam tuto temu,lebo hladam ludí čo to maju od narodenia,bez zjavnej pričiny . Mojmu synovi som nato prišla až po tom,ako padol na hlavku a tak som ho velmi sledovala až som si to všimla ,bol to jeden z mojich najhorších dnoch,lebo som si mslela že ma krvacanie do mozgu a zrenička je toho príznak. Trvala som na CT ktoré bolo našťastie oki,a očne vyšetrenie potvrdilo miernu odchylku vo velkosti zreničky,ale do 0,5mm to je v poriadku.

Problem je ten,že maly začína chodiť a aj napriek tomu,že som mu za zadkom občas spadne na tu svoju makovičku a ja už mám naozaj fobiu z pádov, cele dni len sledujem tie zreničky ,už sa dám asi liečiť.keby som mala doma CTčko,tak sa ožiarujeme hadam každy týžden. Je to asi preto,že v rodine mám vela pádov so škaredým koncom,proste si neviem pripustiť že deti nemaju hlavu z pordelánu a tým sa dookola zaoberám

Hladam preto niekoho,kto o tom niečo viac vie,kto s tým žije ......... no hadam ste ma pochopili 😒

elise
21. nov 2008

denisocka ja som v tábore bola s jednou kočkou čo to mala bola normálna baba ale bolievala ju dosť často hlava.
viac k tomu neviem povedať ale držím ti palce aby sa to malému upravilo 😉

denisocka
autor
21. nov 2008

no keby som vedela že či ho ta hlavka pobolieva,samozrejme si po nej rukov občas bucha,ale to je asi nejaky zlozvyk alebo čo

slnieckova
21. nov 2008

denisocka rukou si po hlavicke moze buchat prave kvoli tomu, ze ho moze obcas boliet.

Ale zbytocne sa nestresuj 🙂 ak ti lekari potvrdili, ze je to sice odchylka, ale v norme, nie je dovod 🙂 ono to ten malicky potom moze vycitit, ze si velmi uzkostliva (co na 100% chapem, ja by som bola taka ista)

Vela stastia a snad to bude ok 🙂

denisocka
autor
21. nov 2008

😅 a da sa taka bolesť hlavy u deti liečiť? bože ... no mna už z toho ide poraziť

slnieckova
21. nov 2008

na to ti urcite odpovie maleho lekar 🙂

Mna napr. nonstop bolela hlava, lietala som na ocne, neurologiu a napokon zistili, ze mam minimum magnesia 😅

Ale maleho ked nahodou boli hlavicka, tak je to iste z tej zrenicky... zajdi si za jeho lekarom a na vsetko sa ho povypytuj 🙂 ved si jeho mamina, mas pravo vediet co a ako 🙂

Ozaj, na nete si nehladala, nie je niekde nieco o tej "diagnoze"?

denisocka
autor
21. nov 2008

jaj,tak na nete je o tom len kravacanie do mozgu..... same hororove sceny ....

slnieckova
21. nov 2008

a co vam vlastne na to povedal lekar?

denisocka
autor
21. nov 2008

prečitala a nesom o nič mudrejšia

denduska
21. nov 2008

denisocka, moja kamoska mala na intraku spolubyvajucu, ktora mala presne anizokoriu...tiez lietala po vystreniach hore dole a to pred statnicami....a nakoniec zistili ze ma chronicky zapal prinosovych dutin....tusim čelovej dutiny....netusim ako to moze byt tym sposobene ale nakoniec sa to upravilo..aj ked nie celkom. ale isto nemala krvacanie do mozgu ani nic podobne a uz je z nej davno pani doktorka😉

denisocka
autor
21. nov 2008

no ja som sa dnes rozhodla vymeniť pediatričku .... od narodenia maleho mi nesedí,je velmi povrchná a verím,že nova dkyna sa k tomuto postavi inak. Moj maly ma na jazyku take mapy a vo výtere mu vyšiel strept.hemofilikus a nejaky hemofilus - moja obvodačka vravela,že ona ako lekarka by ihned nasadila antibiotika aby sa to nerozšírilo do tela,ale naša periatrička sa mi len smiala do tvare,že na hemofila je očkovany v zakl.očkovaní a že mám mu jazyk čistit kefkou a to bolo vsio

danae
21. nov 2008

My máme v rodině, že máme občas zorničky různě velké. Myslím, že to tak prostě nějaký lidi mají bez zjevné příčiny. Myslím, že moje sestra má čas od času bolesti hlavy, ale nic dramatického. Já nemám sebemenší problémy. Hlava mně bolí snad jednou za pár let, když jsem nemocná. Pokud je potvrzené, že rozdílná velikost zorniček není symptomem nějakého problému, tak buď klidná 🙂

denisocka
autor
21. nov 2008

no bodaj bY to bolo len tak,dufam ... ale je to velmi dezorientujuce vzhladom k tým detským pádom a možnostou krvacania do mozgu,teda je to mätúce jak hrom

vladi226
18. júl 2009

cauo..potreboval by som zistit..preco maam lavu zrenicku vacsiu,ako pravuu...mozte mi niekto odpovedat??

lucenek
20. júl 2009

vladi226
1.buď je to vrozené
2.útlak jednoho očního nervu nějakým procesem v mozku (otok, bující tkáň)

kubaka
20. júl 2009

Tak já to mám po nějakém blíže nezjištěném zánětu v oku či v hlavě - bylo toho víc dohromady (vysoká sedimentace, neutropenie, hypochromie, únava, EB virus - prostě celkový mišmam problémů), a během třech týdnu se mi prudce zhoršilo zaostřování v levém oku a zornička zůstala prakticky ochrnutá. Je to 10 let a od té doby na oko nikdy nevidím úplně dobře, protože při světle jsem oslněná a tudíž špatně zaostřuji. V mé výbavě na ven jsou tudíž tmavé brýle a slušivé klobouky - tak alespoň jakž takž vidím. 😒 Ovšem vidění se mi v nemocném oku pořád zhoršuje - už mám 2,75 dioptrie, přičemž pravé mi léta zůstává na 1,75. ☹

lindda
26. máj 2010

cafte moj maly ma jednu zrenicku viditelne vacsiu ale iba v sere na denno svetle je to ok uz sme boli u ocnej a je to 100% oki
boli sme aj u neurologa a on tiez vravi ze ssevto je ok ale aj tam ma stale zerie podozrenie ze ci tam nieco nieje mame casto soplik tak nevie ci to moze mat spojenie ale ja mu asi dam pre moj pokoj spravit ct inak maly je oki ja som si to vsimla az ked malo okolo 3r ale pozerala som foto ked bol malicky a nasla som asi 5fotiek kde je to viddiet sice iba malilinko lebo tam bol vzdy blesk ale je to tam . Uz som normalne ako vysetrovatel vsetci sa mi smeju ,ze kel lekar povedal ,ze to nic nieje ze naco sa stale stresujem ale ja zato nemozem az ked bude hotove Ct budem kludna

fivecat
22. mar 2012

Ahojte, tak sa pripajam. Zistila som, ze maly (6 mesiacov) ma jednu zrenicku vacsiu, tak ako pise lindda, vidiet to iba v sere. Tiez sme absolvovali neurlogicke vysetrenie + usg hlavy (to robili tiez v porodnici), aj ocne vysetrenie (tiez ok). Vsetci okolo mna sa tvaria, ze to je normalne. Manzel reagoval slovami, ved to mam aj ja (a naozaj ma, len ma take tmave oci, ze to chce riadne vysetrovanie, aby to clovek videl). Moja mama to ma tiez. Mam pocit, ze sa okolo mna vyrojili nerovnake zrenicky, kazdemu pozeram do oci ;0)) (chore). Ja sa ale bojim, ci tam nieco nieje.
Chcem sa vas opytat, boli ste s takym malym dietatom na CT? Nedesi vas zbytocna narkoza, zbytocna davka ziarenia?

vikiha
2. apr 2013

@vladi226 aj ja mam tento problem.mam 26 r a uz asi 7 rokov mam nerovnake zrenice...a hlava ma neboli.treba sa nejak znepokojovat??