• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Anketa: Novorodenecká žltačka

Ja tu pridam dalsiu anketu. Totiz, moje obidve deti mali novorodenecku zltacku.
Pediatri hovoria: ked ma matka krvnu skupinu 0 a dieta sa narodi s krvnou skupinou A, tak je pravdepodobnost zltacky
Gynekologovia hovoria: ak mamicka berie v tehotenstve zelezo, a hlavne, ked ho berie skoro az do porodu, tak je pravdepodobnost zltacky.
Tak ak chcete, napiste, ci vy a vase deti, ak mali zltacku v hociakej forme (silnejsej ci slabsej) zapadate do niektorej z hypotez.
U mna sa to hodi.
26. júl 2008 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som brala zelezo myslim v siedmom mesiaci a mala ked sa narodila mala zltacku trosku dlhsie :slight_smile:
/to som nevedela o tom zeleze/
26. júl 2008 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já jsem ke konci těhu brala železo a Maty žloutenku neměl.....teda jako trochu žlutej byl a tak mu pořád (3x denně) zjišťovali, jestli nemá žloutenku, ale hodnoty měl tak nízký, že prostě nikdy žloutenku neměl :slight_smile:
26. júl 2008 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já jsm eu první holky brala železo tayk v tom 7 nebo 8 měsíci,už nevím přesně,Lucka žloutenku měla,ale celkem slabou a do 21 dnů po porodu už byla skoro pryč a u druhé holky jsme nebrala nic,krev mám A+ a Terezka ji měla o dost silnější než Lucka.Taky jí rychleji dostala,už sotva 24h po porodu se začla vybarvovat,zatím co Lucka ji začala dostávat až tak po 48-60h(2,5 dne) po porodu,Takže já do teorie nezapadám. :slight_smile:
26. júl 2008 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
železo som nebrala, malá má krv.sk. A ja tiež A a žltačku nemala :wink:
26. júl 2008 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som železo nebrala, krvnú skup. mám A negat., aj malý takú istú a žltačku nemal, narodil sa predčasne/neviem, či to nejako zohráva úlohu/
26. júl 2008 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
první dcera měla slabou a druhá vůbec a to jsem brala železo u obou :slight_smile:
26. júl 2008 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sonoga, ja som zelezo nebrala vobec, prva dcera - krvna skupina A, zltacka stupna II-III,fototerapia + infuzie. druha dcera - krvna skupina A, zltacka do 24 hod., stupen IV-V, fototerapia, infuzie, lieky na podporu funkcie pecene, ochranu mozgu, vysadene mm kvoli rychlejsiemu odburavania bilirubinu, uz bola nachystana na vymennu transfuziu, ale cakali na krv a zacalo to ustupovat.
diagnoza u oboch je AB0 inkompatibilita - vraj je to zriedkave, ja mam 0, manzel AB, navyse mladsia mala kefalohematom, co tiez prispieva k zltacke. najmladsi - krvna skupina B, zltacka sa nekonala, mne sa teda zdal zltsi, ale dr. povedala, ze to ani na odber nie je. boli sme kvoli tomu ostro sledovani aj v poradni pocas tehu - krvne testy na protilatky, sono + prietoky. takze z tych krvnych skupin je to pravda, konzultovala som aj s hematologickou, na A byva silnejsia reakcia ako na B, pri dalsom dietati je prognoza silnejsej zltacky, ak ma rovnaku krvnu skupinu ako predchadzajuce. s tym zelezom to podla mna nesuvisi.
my sme mali este pri porode opatrenia, ak by bol aj maly chyteny a to: ziadne podavanie oxytocinu, rychle prestrihnutie pupocnika, odbery hned po narodeni na stanovenie bilirubinu a krvnej skupiny.
26. júl 2008 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, nas maly mal novorodenecku zltacku a nezapadame do ziadnej z hypotez, ktore uvazda sonoga. Ja aj partner mame krvnu skupinu AB pozitiv a maly tak isto, zelezo mame vsetci v norme no a napriek tomu mal zltacku. Nastastie len jeden den a nemusel pod modre svetlo.
26. júl 2008 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bambusko, tak ty zapadas do hypotezy od pediatrov: matka 0, dieta A
26. júl 2008 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
inac, ja som skor za to pediatricke vysvetlenie, ale pre istotu som v druhom tehotenstve vysadila zelezo 3 tyzdne pred porodom. Zina mala sice zltacku, ale nie az taku silnu ako Mirko (fototerapia, vymena krvi) Pri Mirkovi som zelezo chcela vysadit tyzdne pred porodom a uz som nestihla :grinning:
Ja som krvna skupina 0, deti ju maju po mazelovi- A
26. júl 2008 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,

ja zapadam do obou hypotez :slight_smile: Ja skupina 0, Helenka A, zelezo jsem brala ve tretim trimestru v megadavkach az do porodu a jeste pak pri kojeni.

No a Helenka mela zloutenku pomerne brutalni, teda spis tu "kojeneckou" formu, jakoze primo v porodnici to jeste nebylo tak hrozny (nemusela pod lampu), ale pak se ji to drzelo doma strasne dlouho, asi dva mesice, nasledne ji doktorka nasadila zelezo a zloutenka ustoupila.

Resim, jak se tomu u dalsiho detatka vyhnout, svoji krevni skupinu teda asi nezmenim :slight_smile:, jakou bude mit ono, to se uvidi, ale mam ji furt se stejnym manzelem, tak to Acko je furt celkem pravdepodobny ;) S tim zelezem to zkusim udelat tak, ze si ho budu nejakou prirodnejsi formou doplnovat prubezne po cely tehotenstvi, abych ho pak nemusela brat tolik na konci.
26. júl 2008 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja jsem A-,mala mela minimalniho zlutaska ani na svetlo nemusela jit spis se dobarvila po porode do 2dnu
26. júl 2008 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mozem vyvratit teoriu :grinning:
prvy syn - krv. sk. B, ja takisto B, zelezo som nebrala vobec cele tehu!!! a zltacku mal pomerne dlho
druhy syn - KS A, zelezo som uzivala asi od polky tehu, zltacku nemal
26. júl 2008 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo a zelezo sem brala asi 14dni uz nevim v kterem tt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. júl 2008 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nase deti zltacku nemali, zelezo som nebrala, a ku krvym skupinam, ja som 0 neg, deti jeden B pozit a druhy B neg
26. júl 2008 o 15:28  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Obaja sme so skupinou 0,čiže aj maly ma skupinu 0, železo som nebrala, brala som iba magne b6, a calibrum baby. Tiez som pocula, vraj ak sa beru nejake vitaminy ale neviem ake tak vraj kvoli tomu mozu mat deticky novor. zltacku. Inak moj maly ju mal tiez a museli ho ziarit po tou lampou.
26. júl 2008 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som brala železo od 6. mesiaca až do pôrodu. vôbec som netušila, že by to mohlo mať súvis zo žltačkou. malý ju mal dosť silnú a zlepšovať sa začala až na 5.deň po pôrode.
26. júl 2008 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja som železo brala koncom tehu, mám krv.skupinu 0 partner A. malí mal silnú žltačku išiel pod lampu + infuzie. po dvoch týždnoch nás pustili, ale v 2,5 mesiaci sa nám to vrátilo zase lampa + infúzka po 4 dnoch kleslo. za dva tyždne bol zase žltý vynechali sme MM a od vtedy sa to nevrátilo. a padáme do skupiny
26. júl 2008 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sonoga, ja nezapadam ani do jednej- zelezo som nebrala, straaaasne som z neho vracala, tak radsej nie...(skusila som na zac. tehu, ale po par dnoch som ho vysadila ).
ja mam 0 +, starsia dcerka ma A - a nemala zltacku. Mladsia dcerka ma B + a zltacku slabunku mala na druhy den po porode. Do tyzdna bola prec. (Nechcela papat, len spinkala, tak z toho zrejme ju dostala -ze vraaaaj ). Takze na mna nesedi ani o krvnej skupine, ani zelezo...obe deti narodene sekciou donosene.
26. júl 2008 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som brala zelezo pri oboch dcerkach, Timeika mala normalnu slabu zltacku, kdezto Nely, ta mala o co si dlhsie :wink:
26. júl 2008 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky,
já A+ , manžel A-
první syn - A-, železo jsem nebrala, žloutenku neměl :slight_smile:
druhý syn- A+, železo jsem nebrala, žloutenku měl cca 3 měsíce, týden ležel pod modrým světlem,
ale narodil se 3týdny před termínem a ten týden byl i v inkubárotu :cry:
třetí dcera- A+, železo jsem brala celý třetí trimestr, žloutenku měla vysukou, pod světlem 3 dny :cry:
26. júl 2008 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
železo jsem brala až do porodu a malej byl jen pár dní žlutější, ale ani ho nemuseli svítit... :slight_smile:
26. júl 2008 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam O+ , manzel A+
zelezo som brala ale nie az do porodu.....pri vsetkych troch
starsiedve dcery mali klasicku.....do 5 dni boli ok , najmladsia dostala taku silnu ze mi ju museli previezt zo skalice do trnavy na intenzivku :cry: hrozila vymena krvi , ale nastastie to dopadlo ok
26. júl 2008 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som železo nebrala,krvnú skupinu mám B Rh+ a Lianka nemala ani náznak žltačky :slight_smile:
26. júl 2008 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj..tak já mám nulku-negat.(myslím),syn nulku pozit. a železo jsem brala na kila a žloutenku neměl vůbec-tak jak do teorie zapadám? :slight_smile:
26. júl 2008 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já mám 0+ a malý A+ a žloutenku měl,ale pod lampu jsme nemuseli,ale žlutý byl ještě doma :grinning:
26. júl 2008 o 22:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nooo..ja som brala železo...ráno aj večer...asi od 6teho mesiaca tehotenstva..až do pôrodu...(a vlastne aj po...ale to sa už dieťatka netýkalo)..a ani syn...ani dcéra...a u oboch som železo brala...žltačku nemali.... :grinning:
26. júl 2008 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já železo nebrala, krevní skupinu mám 0- a malý A+ žloutenku měl do dvou měsíců, kdy dostal léky, pak dobrý
Malá má taky A+ a měla žloutenku, pod světlem 4 dny a pak do dvou měsíců byla žlutá
26. júl 2008 o 23:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
železo jsem nebrala
možná to bylo v těch tabletkách calibrum mami nevím
ani DR mi neříkala,že bych železo měla brát
Kačenka žloutenku neměla
27. júl 2008 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som brala zelezo len zriedkavo ked sa mi potvrdila anemia moje obe deti mali ale niekolko dni pod lampou a bolo po probleme doma len zostavali aspon 2 tyzdne pri okne a ziaden problem poznam zeny ktore nebrali zelezo v tehotenstve aj tak ich deti mali novorodenecku zltacku
27. júl 2008 o 00:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok