Anketa: Novorodenecká žltačka

sonoga
26. júl 2008

Ja tu pridam dalsiu anketu. Totiz, moje obidve deti mali novorodenecku zltacku.
Pediatri hovoria: ked ma matka krvnu skupinu 0 a dieta sa narodi s krvnou skupinou A, tak je pravdepodobnost zltacky
Gynekologovia hovoria: ak mamicka berie v tehotenstve zelezo, a hlavne, ked ho berie skoro az do porodu, tak je pravdepodobnost zltacky.
Tak ak chcete, napiste, ci vy a vase deti, ak mali zltacku v hociakej forme (silnejsej ci slabsej) zapadate do niektorej z hypotez.
U mna sa to hodi.

martina.d.
27. júl 2008

ahoj, ja som v prvom tehotenstve nebrala okrem MAGNE B6 nič. Dcérka mala po narodení žltačku. V druhom tehotenstve som mala silnú anémiu, chodila som denne na železo podávané injekciami - pretože sa mi železo braté v tabletkách v tele "strácalo",synček žltačku nemal. Ja mám krv.sk. 0 a deti majú A pozit. Myslím že je to indi-vindi 😀

lyly
27. júl 2008

ja som zelezo brala, a mala zltacku nemala 🙂

sasenka
27. júl 2008

Záleží aj od ročného obdobia, letné deti to majú lepšie.
Dcerka nemala, a malý mal hraničné hodnoty a klesalo to, ani pod lampou nebol, aj domov nas pustili normálne, len sme boli ešte po 2 týždnocu na odbery krvi. Vraj ma byť na slnku - vo februári 😕 Inak vtedy malo cele oddelenie žltačku, nestačili ich meniť pod lampami, takže náš bol na tom ešte dobre 😉

A vitamíny som brala, take tie tehotenské multivitamíny

iivusja
27. júl 2008

Já jsem železo brala celý těhu, ale přiznám se, že poslední trimestr jsem to pěkně flákala, protože jsem po něm měla děsnou zácpu 😅 . Malej žloutenku měl, ale slaboučkou.

maruschka
27. júl 2008

železo som nebrala, mám krvnú skupinu 0- a obe moje dcéry mali žltačku asi 2 dni,pod lampou byť nemuseli a tiež majú krvnú skupinu po mne,teda 0-... 😉

cuchre
27. júl 2008

ja som brala multivitamin...a mam 0, palko A. zltacku sme mali, ale len slabu, pomohla nam lampa a sli sme domov na 4. den 🙂

draga
27. júl 2008

já mám krevní skupinu 0, Dalíček taktéž, žloutenku měl jako hrom ...železo jsem nebrala a co to způsobilo nevím...akorát, při narození se mu uděl hematom na hlavičce jak se tlačil ven a já nebyla ještě nachystaná k porodu...a dětská mudr. na novorozeneckém odd. mi říkala, že mám počítat s tím až bude odbourávat tu modřinu že bude mít žloutenku...a nepletla se 4.den mu vylítly hodnoty tak že musel na fototerapii na dva dny a domů z porodnice jsme šli po 16ti dnech 😉

artuse
27. júl 2008

já mám krevní skupinu 0 Rh negativní, malá 0 Rh pozitivní po manželovi, železo jsem ke konci těhu brala, malá měla žloutenku jako hrom, čtyři dny byla pod lampou, vůbec v porodce nebyla u mě, měly jsme kvůli tomu problémy s kojením ☹ u nás silnou žloutenku prý zavinila především Rh inkompabilita, pokud má žena Rh faktor negativní a děťákto Rh faktor pozitivní můžou být trošku problémy - viz silnější žloutenka, ale taky nemusí 🙂

susik77
27. júl 2008

ahoj, ja som 0+, manzel B+, mala B+, mala mala zltacku, dr. povedala, ze je to na zaklade krvnych skupin, nie z nedostatku zeleza 😉

schnek
27. júl 2008

já mám 0+, Ondra má A+ a měl žloutenku. taky mi řekli, že je to rozdílnýma skupinama 😉

susik77
27. júl 2008

sonoga: mne konkretne napisali do spravy, ze je to rozdiel. antigenmi v systeme AB0

erikasadek
27. júl 2008

no ja mam A+ moje prve dieta ma AB+ druhe O+ a moj muz B+ a obe deti mali zltacku stacilo niekolko dni pod lampou tak ja neviem aky maju vplyv krvne skupiny na zltacku ked u nas su vsetky

sirinka
27. júl 2008

ja ma A+, Klarka neviem, zelezo som nebrala a mala zltacku, musela byt jeden den pod lampou...

deina
27. júl 2008

My zapadame do viacero hypotez. Okrem tej matka 0 a dieta A, ja som 0 Rh negativ a syn A Rh pozitiv a navyse je aj predcasne narodeny - takze naozaj neviem, co bolo pricinou zltacky. Bol pod lampou niekolko dni (asi tak 5-6dni).

titkovamiriam
28. júl 2008

tak ja mam 0 a manzel mal A-Milan sa narodil s A a mal taku zltacku ze mu 2 razy menili krv,michal sa narodil s A a zltacku nemal vobec ,mozno preto ze je negativ ako ja a marek to iste.

kristi
28. júl 2008

ja mam taky 0, manzel ani nevim. Mia mela novorozeneckou zloutenku cca 4 tydny a to dost. Zelezo jsem nebrala

eps
28. júl 2008

Já mám A, dcera nevím, železo jsem brala 7 měsíců...a bez žloutenky, jen byla maličko žlutá, ale doktoři to vůbec neřešili. Já taky ne, nepřišlo mi to.

janka196
28. júl 2008

ja mam tiez 0 negativ, priatel ma 0 pozitiv mala ma 0 pozitiv a zltacku nemala 😖

petruna
28. júl 2008

my meli taky zloutenku. a docela silnou. Dva dny a dve noci sviceni. Malej mel nizkou hladinu cukru (hypoglykemii - kvuli tomu byl taky na kapacce s glukozou) a to je pry taky vyssi pravdepodobnost zloutenky...

zelezo jsem taky brala. A krev mame s malym oba stejnou.

lekno
28. júl 2008

Ahojte. Ja mám krvnú skup. A rh+ a manžel 0. Všetky moje tri deti majú tú istú skupinu ako ja, čiže A+. Železo som ani pri jednom nebrala. Prvý syn žltačku vôbec nemal, druhý syn mal a bol aj pod lampou. Malá dostala žltačku, ale len slabučkú, takže pod lampu vôbec nemusela ísť. Tak a teraz si vyberte 😀 Myslím si, že je to individuálne 😉

melory
30. júl 2008

u nas to neplati, deti su A, zltacku nemali
brala som zelezo aj pred tehu a do konca tehu, zltacku nemali.

ramzesa
2. aug 2008

No u mna to bolo kvoly krvnym skupinam, ja 0+ a deticky A+. So syncekom nas pustili z porodnice na stvrty den normalne. Ziadna lampa nic,len mal dost tesne vysledky, tak rozmyslali ci si nas nenechaju. Pediatricke sa nezdal,tak mu vzala krv a iny labak mal vyssie hodnoty. Tak sme sa nalievali cajikmi a vyplavovali bilirubin a chodili na kontrolne odbery do porodnice :-P. Dost dlho sme boli pomarancovy. Dcerka mala zltacku o cosi silnejsiu. Bola aj pod lampou a boli dni ked v hodnote bilirubinu v krvi mala v porodnici prvenstvo :-P. Ale nastastie to nebolo na infuzie. Boli sme v nemocnici dlhsie o dva dni, ale pustili nas s tym,ze budeme chodit na odbery a ked budu zasa na lampu, tak si nas nechaju v nemocnici, nastastie sme sa z toho nejako dostali aj bez toho. A teraz si presne nepamatam,ale pri jednom z nich nam pediatricka dala nejake tabletky, myslim,ze pri dcerke a zabralo :-P.Som zvedava aka bude zltacka pri tretom,snad uz bude mat moju krvnu skupinu 😅. Inak na izbe so mnou lezali mamicky, ktorych babatka mali o dost silnejsiu zltacku a boli aj skoro dva tyzdne s nimi v porodnici, ale tam bol rozdiel v Rh+ a Rh-. A zelezo som brala chvilku myslim pri dcerke, pocas druheho tehu,ale len par dni. A prvykrat pocujem zeby z toho mohla byt novorodenecka zltacka. Mne vraveli,ze je to kvoly krvnym skupinam.

lencici
2. aug 2008

Ja som brala calibrum mami a ja aj manžel máme A skupinu. Maličká žltačku nemala ....

ramzesa
2. aug 2008

A este mi pediatricka poradila tak tri dni prevarat odstriekane MM,aby som nemusela odstavovat. Mozno aj toto trosku pomohlo, lebo som sa snazila tak robit :-P.Prevaranim sa v mlieku znizi ta latka,ktora podporuje novorodenecku zltacku a vlastne kojene deti ju mavaju aj silnejsiu ako keby boli nekojene.

mywiel
2. aug 2008

Ja som AB+ malicka mala slabu zltacku, zelezo som pocas tehotenstva nebrala. Vraj zabera pit posledny mesiac tehotenstva caj z mysieho chvosta aby dieta nemalo zltacku ked sa narodi to mi poradila moja poradkyna laktacie, ale osobne som to nevyskusala nebol cas a velmi som si nevedela predstavit chut toho caju, ale vraj to zabera, lebo kamoska ho pila a maly zltacku nemal ked sa narodil... 😕

llucinka
4. aug 2008

sonoga: Krevní skupinu 0 sice nemáme, ale brala jsem železo až do porodu. Malý měl žloutenku, slabší, která se mu za čtyři dny vyléčila. Tolik moje zkušenosti. 🙂

mimakro
4. aug 2008

Počas prvého tehu som od začiatku brala Maternu (obsahuje železo). Ondrejko mal silnú žltačku, ale na fototerapiu išiel až na nasledujúci deň po zistení, preto sme boli o tri dni dlhšie v nemocnici. Pri Hanke som asi v strede tehu nebrala nič, lebo Materna vypadla z trhu. Začala som asi až od 6 mesiaca. Žltačku mala slabú, ale myslím, že preto, že na fototerapiu išla hneď, ako začala žltnúť (natrafila som na známu sestričku 😉 ). Ja mám krvnú skupinu A+, manžel 0+. Aké krvné skupiny majú deti, neviem.

miselin
4. aug 2008

Ja som začala brať železo asi dva mesiace pred pôrodom a malá mala tiež žltačku, síce v slabšej forme, ale mala 😒

ivana26
4. aug 2008

ja som nebrala zelezo a krvne skupiny mame - ja AB neg. a Adamko AB poz.
a mal zltacku, asi tak 2 tyzdne

mimik9911
5. aug 2008

ja som brala zelezo pocas tehu, krvnu skupinu mam A+, Adelka AB a zltacku nemala