Antibiotiká a znova teploty

elizabeth453
23. feb 2013

ahoj. vo vstvrtok malu zacalo boliet ucho, zas sa vratili zelen sople. a teplota 39...tak sme vcera boli u dr. a usnom. dostala antibiotika augmentin/ked je chora stale ich berie./ vcera uz mala len zvysenu teplotu 37,5 a dnes je od rana zas malatna a ma teplotu 38,8...augmentin uzila 3x/ma uzivat kazdych 12hod/--- /viem, ze zabera po 2-3dnoch/...viem, ze to horucku neznizuje, ale ved vcera uz teplotu nemala a dnes zas a udava aj bolesti hlavy. mam s nou ist na pohotovost? alebo mam este pockat. onba ke je chora a ma teplotu tak len jeden den a niíkdy sa jej potom uz nevracia. dakujem za odpoved

halit13
23. feb 2013

a do uška ti nedali ešte plus kvapky? lebo moja práve dobrala augmentin 650, ale dostala dostala na pohotovosti ešte plus do ušiek otobacid - vraj to treba, ale vo švrtok na kontrole ešte stále ušká neboli úplne v poriadku a otobacid má pokračovať ..... Nechápem , čo je to tu teraz za vlnu, lebo len v okolí je asi 20 detičiek, čo majú chytené ušká
@elizabeth453

elizabeth453
autor
23. feb 2013

nie nedala jej nic..povedala, ze ma troska podrazdene ,,,ma troska zapalene hrdlo, kasle aj sopliky. len neviem preco sa jej teploty vratili...mam jej dat ibuprfen? neznasam niesat vsetky lieky,,,berie antibiotika augmentin duo, sirup proti kaslu, nasivin do nosa...a este aj brufen...vcera bola dost cula a dnes len spi

ginger_fox
23. feb 2013

@elizabeth453 syn mal tiez usne problemy, bolo to prvykrat. Zo skolky volali, ze ho strasne boli usko, teplotu nemal. Ja sa priznam, ze som mu hned dala Nurofen od bolesti a bol na nom az ked sme sa nedostali k pediatricke, ta povedala, ze to nie je bakterialneho povodu a dala mu sirup na uvolnenie hlienov, ale ak sa to nezlepsi, nech ideme na druhy den na ORL. Sice som mala pocit, ze ho to boli menej, ale na ORL som sla, kedze bol piatok a bala som sa vikendu, tam lekarka potvrdila diagnozu pediatricky a predpisala synovi
@halit13 spominany Otobacid. Su to glycerinove kvapky, ktore tlmia bolest a liecia zapal kortikoidmi(aspon tak mi to bolo vysvetlene). Nakoniec, ked syna uz uska tak neboleli a Nurofen soz zrusila, tak som zistila, ze syn mal 2 dni v poobednajsich hodinach zvysene teploty do 38°C. Na stvrty den uz syn jazdil na bicykli na balkone a na piaty, ked sme boli na kontrole uz jhedno usko bolo uplne v poriadku a na druhe sme mali este 2 dni pouzivat Otobacid.

martina149
23. feb 2013

@elizabeth453 ahoj.No pri teplote alebo skôr už horúčke keď už má 38,8 už by som určite dala antipyretiká Paralen alebo Nurofen lebo už je dosť vysoká.No a antibiotiká jej eešte určite nestihli zabrať.Posledovala by som do zajtra a potom uvidíš.Nám naša lekárka vravela,že teraz pri tých virózach súveľmi vysoké teploty,že často pichajú až kortikoidy.Ale nie ste sami aj my máme to isté.Naša pred dvoma týždňami dobrala Klacid a už zase horúčky už od včera berieme Sumamed a dnes je to oveľa horšie ako včera.Držím palce.

jankalac
23. feb 2013

no my sme tiez na atb, maly ma klacid od stvrtku, od stredy vecera teploty nad 38, vcera sme mali extrem 39,6 tak som mu robila zabaly, obklady, znizili sme to, ale este v noci mal zas 39... rano sa tiez zobudil s teplotou 38,9 a naobed teraz uz nemal.... dufam ze uz mu atb zacali zaberat, dnes mal rano 4.krat, berie kazdych 12hodin.... ale ked mu zasa tak vyleti pobede nad 39, pojde s nim mm na pohotovost... radsej nech ho este pozrie iny lekar...
a tiez sme boli chori pred 2tyzdnami, mal sumamed @martina149 ale nemal vtedy teploty...
hnusne choroby, nech uz je pekne, a bacily odidu niekam prec...vrrr tolko deti je chorych teraz...
@elizabeth453

elizabeth453
autor
23. feb 2013

tak o tom otobacide som nic dobre necitala, i ked ho mam doma, vo stvrtok/ked ju zacalo boliet/ som jej kvapla avobec nezabral az ibuprofen..ten som jej vo stvrtok dala 2x a potom v piatok rano. tak sme isli k teda k dr. a cely den bola v pohode bez brufenu...a aj celu noc, bola som ju 3x pozriet a kludne spala , bez horucky.....len zvysenu 37,5 a dnes od rana od 10tej ma teplotu 38,8 dala som zabal, zemiaky a nic...nepomaha...a uz spomenula aj ze ju boli brucho, =reto nechcem ten brufen..mna len trapi, ze vcera bola ok, a dnes je zas horuca.

martina149
23. feb 2013

@jankalac no ja som z toho dosť na nervy,lebo naša malá ani nemá veľmi na výber v ATB aj keby nezaberali,lebo môže len makrolidy a to je Klacid a Sumamed o iných sirupových ani neviem.Na ostatné má alergiu.Ale nám sa teploty ešte držiaa veľmi je zachrípnutá,nemôže dýchať nosom,no a odsávačka je horor.

alenata
23. feb 2013

@elizabeth453 ahoj, my sme si týmto prešli pred pár týždňami....dr. mi povedala, že od bolesti uška je paralen slabý, treba dať minimálne nurofen....neviem čo dávaš, nečítala som všetko....a kvapky do nosa treba dávať tým spôsobom, že kvapnúť do jednej dierky a nechať poležať na tej strane aspoň 5 min, a potom zopakovať na druhú stranu...takto by to dieťaťu malo lepšie zatiecť do dutín. Dr. na ORL mi odporučila kvapky nasivin pre dospelých....a to som dávala trojročnej. Týmto spôsobom sa jej tie dutiny uvoľnili, lebo normálne nepočula na jedno uško. Tak som sa bála aby jej to nezostalo ☹ Ale už je dobre....a tiež sme mali ATB

jankalac
23. feb 2013

@martina149 my sme sople a kasel mali pred tymi 2tyzdnami a sumamed, ale teploty nemal... a odsavacka na sople bola aj u nas strasna vec, ale mala som aj malu choru, tiez mala sople a zapal pluc, tak som im vysavala obom, a ked videl ze ona neplace, tak vydrzal tu chvilu.... a veru tolko vytiahla este z nosa, to ani nie je mozne kde sa to v tom malom nose berie...
tak dufam ze budete coskoro fit, keby mala vysoke teploty este, radsej skocte na pohotovost, aj ja uvidim ako mu pobede bude... ani jest moc nechce, hadam sa to napravi... drzim paste...

alenata
23. feb 2013

@elizabeth453 ešte som zabudla, bola som u detskej...dala mi otobacid do ucha a trifed sirup....nepomáhalo nič, na druhý deň vysoké teploty a bolesti, na ktoré nič nezabralo...tak na pohotovosť....tam jej troška odsali z uška a vtedy sa jej uľavilo aj teploty klesli...a potom začala brať ATB

elizabeth453
autor
23. feb 2013

no a uz vyskocila na 39,2 ....tak som jej dala brufen...ale dnes este nepapala, len trosku vyvaru vypila. cely den len na liekoch. tak neviem...pockam este ?

elizabeth453
autor
23. feb 2013

a uz aj uch zacina zas boliet :( este sa spytam, ako ste ten otobacid pouzivali? na gazu alebo priamo kvapli do ucha

alenata
23. feb 2013

@elizabeth453 priamo do uška....nech vám rýchlo pomôže 🙂 nevyteká jej nič z uška?....ak áno treba ísť na pohotovosť

alenata
23. feb 2013

@elizabeth453 ak jej nezaberie brufen tak treba ísť...

gaby21
23. feb 2013

@elizabeth453 Ahoj, ja by som sa chcela opytat, podla akej diagnozy ti predpisuje antibiotika? Lebo u nasej dr. je to takto. Vzdy spravi vyter, zo vsetkych otvorov a na zaklade vysledku predpise antibiotika, takto je liecba takmer vzdy na stopercent uspesna Pokial viem, namali by sa predpisovat len tak na slepo. Ak je ster negativny, antbiotika dieta nepotrebuje, to je viroza ktora odoznie sama, momentalne ma starsi pzitivny vyter na pneumokoka, tak berie aj prislusne antibiotika pre tento bacil. Ked totizto dieta ma ochorenie ktoreho povodom je bacil, tuna pomozu iba antibiotika, same to neodide. No dufam, ze toto je zrozumitelne, aspon takto mi to vysvetlila moja pediatricka

elizabeth453
autor
23. feb 2013

nie nevyteka ,ani nevytekalo..::(
@gaby21 ona nam nikdy vytery nerobi, automaticky nasadi antibiotika bud penbene/ale to jej vobec nepomaha, po nih sa jej choroba stale vrati/ a tento augmentin,,,naposledy ho brala v decembri. teraz je cula, po tom bruene, tak som zvedava co bude v noci

andrejka1983
23. feb 2013

@elizabeth453 ahoj, a aku ma vlastne tvoja dcerka diagnozu? lebo som to nepostrehla...ja len kvoli tomu že moj synovec sa tiež stažoval na silne bolesti uška, tiež mu teplota kolísala, mal nemal...a išli k doktorovi, ten ich poslal na ušno krčno, vieš čo 🙂 a tam mu potvrdili zápal stredneho ucha, sposobený dosledkom opuchnutej nosnej mandle,tiež užíval 2x po sebe antibiotika, dostal aj lokalne ATB do ucha....ale čo nastupil do škôlky tak sa mu to vrátilo a tak ked doberie lieky, mandla musí von....takže može to byt aj toto....

elizabeth453
autor
23. feb 2013

@andrejka1983 ahoj...ziadnu ☹ zacalo ju boliet ucho, tak sme isli k dr. na usnom nam povedala, ze ma troska podrazdene od soplikov. ona ma razstep tak ma sople dost casto. inak ze troska chytene hrdlo, a od soplov aj kasel.-ine nic
tak ju dost casto boli aj ucho...ale nejaky akutny zapal nikdy nemala. max troska podrazdene....len neviem, ci to troska podrazdene tak velmi boli

andrejka1983
23. feb 2013

@elizabeth453 no ja by som to nepodcenovala, a šla by som ešte raz za doktorkou že mas podozrenie na zapal stredneho ucha...moj synovček kvoli tomu prestáva počut na jedno uško, lebo tiež ju( jeho maminu ) posielali furt domou že je iba prechladený, alebo že to len daka viroza....ja neviem,ale bolest uší je dost silna bolest, podráždene by tak nebolelo...tam je to skorej bolest vo vnutri a ona tam nedočiahne tak si ručkami rozdráždila okolie ,podla mna...

andrejka1983
23. feb 2013

@elizabeth453 a jemu dokonca zistili ešte aj alergie....na alergologickom si nebola? aj z toho može mat často soplíky, a podraždene noštek, uška....

gaby21
23. feb 2013

@elizabeth453 Tak to neni dobre, bez vyteru nsadzovat antibiotika, to moze byt hlavna pricina preco nemusia zabrat, su to proste nespravne lieky na prislusneho bacila. Treba trvat na tom aby ti urobila vyter, ak nebude chciet, zmenit lekarku, hazarduje so zdravim tvojho dietata ☹
Inak, aj pneumokok sposobuje problemy s uskami, okrem toho aj s prieduskami, a dietatko je stale usoplene.No a zabudla som tiez na velmi vysoke teploty, ktore sa zrazaju len velmi tazko. U nas to bol kasel, na ktory nezaberalo absolutne nic, vsetky triky, ktore normalne pomozu, tentokrat nic 😖

elizabeth453
autor
23. feb 2013

@gaby21 tak ona kasle uz skoro 2mesiace a soplit tiez sopli uz od decembra...s prestavkami tak cca tyzden. tak toho pneumokoka by hadam zistila, ci uz nasa dr. alebo na orl.. a to dieta aj vracia alebo nie?
tak o tej druhej som jej dala ten brufen, a zatial v pohode..o 21,00 atb a teraz isla spat. ma 37,5 tak dufam, ze to tak uz zostane...ak jej zajtra zas vyskoci, idem na pohotovost..l

elizabeth453
autor
23. feb 2013

tak velmi vyskoke zas nemala...max 39,2 co mala dnes poobede. vcera nemala vobec.

gaby21
24. feb 2013

@elizabeth453 Tak bez vyteru to veru nikto nezisti 😖 Budem vam drzat palce, aby ste sa rychlo vyliecili 😵

elizabeth453
autor
24. feb 2013

tak noc bola v pohode, spala do rana do 8mej....po zobudeni som jej namerala 37,5 a teraz nejaka unavena, tak som jej zmerala a zas 38,5..tak fakt neviem antibiotikum sm jej dala o 9tehj

elizabeth453
autor
24. feb 2013

a ten vyter jej spravia ja na pohotovosti? a vysledky ? alebo..? nam este vyter nerobili...len nechapem, preco celu nc je ok, a rano po zobudeni jej horuck vystupi..ma 5rokov ale toto sme este nemali..max horucku mala tak 2dni..ale nie takto skakavo

jankalac
24. feb 2013

@elizabeth453 no my dnes rovnako, celu noc super, spinkal ani sa nebudil na cikanie , az rano o 8 budicek, teplota 37,5 a ma atb o 8, a o hodinu 38,7 tak som dala nurofen a obklad na celo, a po hodine 38,5 stale tak som ich vysikovala na pohotovost... som zvedava co im povedia, ci ich neposlu do ... zapisujem od stvrtka teploty, tak som muzovi aj ten papier pribalila nech im ukaze ako mu to stale stupa a klesa, no napisem potom ako pochodili.... ☹ ☹ ☹

elizabeth453
autor
24. feb 2013

@jankalac ja neviem, co je to za virus:( aj beriete antibiotika? tak potom daj vediet, ako ste dopadli, som zvedava...lebo tak radsej tam skocim aj ja...len sa bojim, ze mi povedia, ze je mam dat brufen a pockat do zajtra, alebo ze nas rovno svacnu do nemocnice ☹

jankalac
24. feb 2013

@elizabeth453 teraz ma klacid, od stvrtku vecera, tak uz mal dnes 6.krat....berie kazdych 12hodin.... ja mu striedam nurofen s panadolovymi cipkami, ale od stvrtku je na liekoch a ked prestanu ucinkovat, hned ma teplotu naspat.... uz fakt nevladzem, som sa tesila aka super noc konecne a zasa je to spat.... dam vediet ked pridu, dufam ze sa rychlo vybavia.... a len sa modlim nech aj mala nieco nechyti zasa, pred 2tyzdnami mala zapal pluc....na nervy toto tieto choroby..

elizabeth453
autor
24. feb 2013

tak ako toto nechapem...mala zaspala, chytim ju a ona studena/myslim, nema horucku/ a nic som jej nedala... 😲