Antibiotiká a znova teploty

elizabeth453
23. feb 2013

ahoj. vo vstvrtok malu zacalo boliet ucho, zas sa vratili zelen sople. a teplota 39...tak sme vcera boli u dr. a usnom. dostala antibiotika augmentin/ked je chora stale ich berie./ vcera uz mala len zvysenu teplotu 37,5 a dnes je od rana zas malatna a ma teplotu 38,8...augmentin uzila 3x/ma uzivat kazdych 12hod/--- /viem, ze zabera po 2-3dnoch/...viem, ze to horucku neznizuje, ale ved vcera uz teplotu nemala a dnes zas a udava aj bolesti hlavy. mam s nou ist na pohotovost? alebo mam este pockat. onba ke je chora a ma teplotu tak len jeden den a niíkdy sa jej potom uz nevracia. dakujem za odpoved

elizabeth453
autor
24. feb 2013

no a je to tu...zobula sa teplota zas 38,5....je toto normalne?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabeth453
autor
24. feb 2013

@fidka79 ja si tiez myslim, ze to nie je ok...ked teplota takto skace....pockam teda do zajtra a rano pojdeme k dr. myslim, ze teraz na pohotovosti nam beztak asi nepomozu

andrejka1983
24. feb 2013

@elizabeth453 ešte ma napadlo...teploty kolíšu aj pri zápale močových ciest, robili vam kultiváciu moču??? nam to robili ale moč bol v poriadku 🙂

elizabeth453
autor
24. feb 2013

@andrejka1983 nie...nerobili na vobec nic,,,

jankalac
24. feb 2013

@elizabeth453 tak su doma z pohotovosti, ze atb su spravne zvolene, ze ma chripku, a na teplotu mu mam davat lieky az ked bude mat nad 39stupnov.. teraz ma 36,9 som zvedava co pobede... rano ideme k nasej dr na kontrolu a bude mat vysledky vyterov z hrdla a nosa, uvidim co povie....
tak aj vam zelam nech sa uz teploty skoncia, nech uz su fit 😉

andrejka1983
24. feb 2013

@elizabeth453 tak ked pojdete k doktorke zober jej aj ranný moč, nech sa na to pozrie...jednoznačne ma v tele nejaký zápal, ( prípadne bacila s ktorým bojuje, nejakeho koka) len musí doktorka príst na to že kde....nam ked kolísali teploty takto týžden tak naš pediater ( inak skvelý doktor fakt odborník) povedal,že su len 3 možnosti: zapal z dola ( močove cesty, infekcia zo spodu ), zápal z hora ( dýchacie cesty, uši, oči ) a zápal z vnútra ( ak sa stažuje na bolesti bruška, alebo zápal v krvi...treba vyšetriť krv a ta odhali každý zápal)
...jednoducho ak tvoja doktorka nevie čo ma robit alebo nič nerieši, musíš ty trvať na vyšetreniach a neuspokojiť sa len s tým že to hadam prejde....lebo 5 dni teplotovat je vela, a ak teploty neklesnu ani po ATB tak je tam niečo važne čo sa možno bude dať spravne určenou diagnozou lahko poriešit..... 🙂 každopádne držím palce

elizabeth453
autor
24. feb 2013

@jankalac no ved prave preto je podla mna zbytocne ist na pohotosvot, povedia nech dalej davam brufen, ako vzdy...tak moja nema tak vysoke, max 38,5...teraz sm jej merala ma 38....uvidime, mozno uz zacnu biotika zaberat
@andrejka1983 no tak to ma urcite ten zapal zhora, ...

elizabeth453
autor
25. feb 2013

boli sme u dr. a vsetko ok,,,zevraj to je dnes nejaky bacil a teploty trvaju zvycajne ako ostatne. zvysila jej davku antibiotik z 5ml na 7ml...ale nebudem jej tolko davat, lebo v lekarni povedali, ze 7ml sa dava az od 23kg a mala ma 21,8kg...tak zatial sme ok,,,dufam, ze horsie to nebude len lepsie

matulka82
25. feb 2013

@elizabeth453 takyto stav mame aj my teraz 😒 az na to ,ze atb som sa chcela vyhnut.Tiez v stvrtok ,piatok mal syn horucku,v sobotu ako keby zazrakom bol relativne ok,kasel ustal.A dnes v noci horucky zas zacali,kasle,pustili sa sople,to je nejaky divny virus ci?tiez ho ucho bolelo dnes 😒

elizabeth453
autor
26. feb 2013

@matulka82 tak to hej🙂 s takymto vyirusom som sa este nestretla🙂) ale u nas sa to akosi nelepsi,,,skor mam pocit, ze sa to horsi...5den na antibiotikach a mala stale kasle, unavena je , umraucana, kycha nonstop...sople nema sice zelene, ale tolko co vykycha, uz nos cely vystipany. ja neviem...rozmyslam, ze zajtra ju zas zoberiem,,,ved to nieje mozne aby uz 5den na antibiotikach a stale je chora...tak naco ich potom berie? ved uz tam ma asi tak na 2dni

elizabeth453
autor
26. feb 2013

teploty uz sice nema,,,...a vobec nechce jest. cele dni len na liekoch a dnes pozeram jazyk a cely biele vzadu,,,tak to mozno od antibiotik

matulka82
27. feb 2013

@elizabeth453 my mame atb sumamed ,ale tiez to prebiehalo podobne ako u vas,predvcerom horucku nemal,vcera naobed zas,dufam,ze uz bola posledna 😠 hej,kazde atb prinasa neziaduce ucinky v podobe nechute ,o oslabeni imunity nehovoriac..nam sa kasel zmiernil,az sa to bojim pochvalit,ale aj tak ma velmi stve ,ze sme to nezvladli bez atb 😝

jankalac
27. feb 2013

@elizabeth453 no my sme boli dnes so Samkom na kontrolu, ze uz je chvalabohu konecne ok, este doberie AtB tie ma asi na 2dni, a dufam ze sa nam budu bacily velkym oblukom vyhybat.... ani jemu moc nechutilo papat, ale musel aspon daco, stale mu hovorim ze musi vela jest aby bacile odisli a mal silu... tak som mu robila take jedla, ktore lubi...
drzim paste nech aj vy uz ste v poriadku, snad sa aj pocasie umudri a uz bude pekne, my uz mesiac doma trcime, tak uz pomaly aj von bude chodievat, dychat vzduch cerstvy 😉 .

mami.sk
27. feb 2013

@elizabeth453, @matulka 82 u nás tiež podobne 😒 od soboty mala dcérka horúčky do 39,9 😒 žiadne ďalšie príznaky... v nedeľu sme len znižovali nurofenovým sirupom ale v noci začala trošku kašlať a ráno mala trochu zachrípnutý hlas tak sme šli k dr. a že zápal hlasiviek a zápal priedušnice 😖
od pondelka má ATB Sumamed a ešte stále má horúčky, od 38 do 39,6. keď do rána nebude lepšia tak zajtra bežím znovu k dr. lebo vraj do 3 dní by mali ATB zabrať 😔

elizabeth453
autor
27. feb 2013

tak my ich uz berieme 6den a uz je to o nieco lepsie...len este kasle,,teda skor vykasliava. ale akosi je stale unavena...aj teraz zaspala, co sa u nej len tak nestava. a to spala od vecera od 20, do rana do 8....dufam, ze je to len tymi antibiotikami...mame brat este do nedele..cize este 5dni.
@jankalac ved to, aj ona by uz isla von ..uz sa pyta ci sa moze ist bicyklovat...ale este do nedele musi vydrzat,,,ked neprejde tak v pondelok mozme ist zas k.dr. tak som zvedava...a dnes rano ju uz z tych ATB naplo,skoro sa povracala

elizabeth453
autor
27. feb 2013

tak je toto normalne...akasi sa mi zdala dnes nesvoja a unavena, tak som jej teraz zmerala teplotu 37,7...nie je t este horucka, ale mylsim, ze v noci bude...a 6den na ATB...nechapem

matulka82
28. feb 2013

@mami.sk my mame sumamed na 3 dni,je extra silne ,u nas uz po 1 davke zacal zaberat,vzdy je otazne ci predpisane atb zaberie na danu bakteriu 😖 tak snad nebudete musiet utekat zas dr. ,
elizabeth453 tak to by uz nemala mat TT ,6 den je uz dost

mami.sk
28. feb 2013

@matulka82 my máme presne ten istý Sumamed na 3 dni. Včera ho malá dobrala a ešte aj včera mala teplotu. dnes už našťastie nemá 😉 No je len ráno tak uvidíme čo bude. Ale je neskutočne unavená, celý deň len polihuje, nič nechce jesť a čo je horšie ani piť veľmi nechce 😖
pre mňa je to niečo nové, lebo doteraz nebývala veľmi chorá a aj keď mala horúčku tak stále lietala po byte, nemohla som ju dostať do postele ale teraz len polihuje a spí 😒
aj teraz...zobudila sa o 7 ráno a už teraz zase spí, ale aspoň niečo zjedla 😔

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matulka82
28. feb 2013

@reikina tiez by som poprosila do buducna ten kontakt 😉 vopred dakujem 🙂

matulka82
28. feb 2013

@mami.sk uff tak nas horucky vzdy riadne polozia,vychudne ,a ani sa necudujem ze z tej farmaceutickej hnusoby su deti total unavene,neschopne hry ,celkoveho "provozu" 😖 ale dobehnete ,snad uz su toto koncove predjarne choroby...drzim palce ,nech ste uz fit 😉

mami.sk
28. feb 2013

@matulka82 ďakujem aj vy sa držte 😉 mrzí ma len, že malá má prázdniny, ja som doma, vonku je nádherne a nikam nemôžme, ani na prechádzku 😔
dúfam, že budeme OK , veď už bude jar a mali by tie choroby pominúť 😉

elizabeth453
autor
5. mar 2013

no ja som s nou bola na kontrole ,,po 10dnoch ATB,,,a mala stale kasle a ma sople, tak akosi nechapem, naco som do "liala" tie lieky...zevraj este jedny ATB jej da..no nechcem...uz 2balenia nepohli, tak to uz co je...ale stale je akasi unavena, mozno ju tie ATB strasne vysilili...tak neviem,,pockam, kym to asi samo prejde

renatasimaskova
23. sep 2015

Ja som bola zo synom na pohotovosti mal 39 teploty povedali mi že mu nič neje že su to zubky a potom dostal 40 teploty už som nečakala šla som lekárke ta ma poslla do nemocnice ležat a tam mu zistili hnis uškach obi 2 prave mal horše aj mu to prebiali

alchemilkazltozelena
15. okt 2017

@elizabeth453 ahoj prosim ta ako ste vtedy dopadli? riesim podobny problem..