Astigmatizmus u 4 ročnej dcéry. Máte skúsenosť?

kristina25
23. aug 2009

☹ Dobry den baby.
Chcela by som sa opytat ci ma niektora vas skusenosti s lepenim ocka. Ak ano tak mi prosim napiste tipy, ako mam 4-rocnu dcerku prehovorit,aby mala zalepene ocko. Dakujem 🙂

marcela91
24. sep 2015

@janulap ahojky, citam si temu Astigamatizmus kde si prispela este pre rokmi...Mojej dcerke z teraz v 6 r. zistili, dioptria na jednom ocku +2 a cylinder +1 sucasne. Som z toho zufala, doteraz som si myslela, ze moje dieta dobre vidi. Zaujala ma vsak ta operacia. To uz robia takymto malym detom? Boli ste na operacii koli tomu astigamatizmu len, ci aj koli dioptriam? Velmi ma toto zaujima, lebo ja som pocula, ze sa to robi az po osemnastke...Ak by ta to neobtazovalo, velmi by ma toto zaujimalo, ci to pomohlo . Vdaka 🙂

janulap
24. sep 2015

@marcela91 ahoj,ja som vtedy pisala ,ako riesime zaliepanie ocka,ked sa na to pytala zakladatelka temy.My sme nemali Astigamatizmus,nam ubiehalo jedno ocko.

miriamkac
27. okt 2015

@marcela91 ahoj. Moja dcéra má stigmatizmus. Ziatený bol , keď mala tri roky, lepili sme ocko, chodili na cvicenia, dali sme dole jeden a pol dioptrie. Teraz má dcéra 9 rokov a nosí okuliare, 2-ky cylinder + 1,5 dioptrie. Fungujeme v pohode, operáciu a korekciu nám dr. odporúča až po 19-ke, lebo v priebehu puberty sa oko môže ešte zmeniť.