Astigmatizmus u 4 ročnej dcéry. Máte skúsenosť?

kristina25
23. aug 2009

☹ Dobry den baby.
Chcela by som sa opytat ci ma niektora vas skusenosti s lepenim ocka. Ak ano tak mi prosim napiste tipy, ako mam 4-rocnu dcerku prehovorit,aby mala zalepene ocko. Dakujem 🙂

mayap
23. aug 2009

ahoj... 🙂
skús si zalepiť oko aj ty... nám to v začiatkoch pomohlo. najskôr mi zalepil oko môj syn a potom som mala dovolené zalepiť oko ja jemu... 😠 . trvalo to asi dva týždne, kým ma prestal týrať...
teraz sú tie nálepky pekné vzorované. takže skús to, nech si vyberie nejakú tvoja dcérka , možno potom bude skôr ochotná dať si zalepiť očko...
veľa šťastia... 😉 😉 😉

janulap
23. aug 2009

kristina25
tak tymto prechadzame tiez.Dufam,ze uz nie dlho.25.10 ideme na operaciu do BB,tak dufam,ze tato etapa skonci.
A ako sme zacinali?najskor sme mali okluzor,ktory nam ale vobec nevyhovoval.Tak sme vymenili za naplaste.Ked sa Emka chcela nieco so mnou hrat,alebo kreslit,alebo skladat....tak som dala podmienku....dobre,ale zalepime ocko,aby to chore mohlo pekne cvicit.najskor nechcela,aj sa ofucala,ja som odisla,a po par dnoch uz suhlasila.Vtedy mala 2roky,tak ty svoju Bambulku urcite prehovrois skor :o)
Inak ak ti mozem poradit.Ked ho budete mat zalepene,tak najlepsie je navliekat goralky,strihat podla ciary,vymalovat obrazky...Drzim palce

ukana
24. aug 2009

kristina, u nas to bol boj tiez ☹ ......potom som mu nakupila nalepky a na to zalepene ocko si kazdy den mohol nalepit jednu nalepku podla vlastneho vyberu, to ho bavilo 😉

majami
24. aug 2009

ahoj...
tak my sme to vyriešili tak, že sme si dali vyrobiť okluzor a ten nosí dodnes. Akurát, aby držal pevne na očku, tak nám poradila očná, aby sme jej dávali na okuliare klobučnícku gumu. Gumka zároveň drží okuliare dobre na hlave, takže je menšie riziko, že jej spadnú a rozbijú sa. Chodí v jasliach do očnej triedy, tam sme nakúpili aj naplaste, že ich očná sestra potrebuje na niektoré merania, ale ako často ich tam nosí, neviem. Doma ju nedonútime. A na druhej strane, okluzor vydrží dlho, takže je to aj lacnejšie. Každopádne, držím palce. 😉

janulap
24. aug 2009

majami,vidis,nam naopak okluzor nerobil dobre.V lete mala Emka pod nim pokozku celu spotenu 😒

kristina25
autor
24. aug 2009

Dakujem baby za rady. U nas je to najhorsie v lete. Ked sa ide mala kupat,tak musime ocko odlepit,lebo sa jej zmoci naplast alebo sa jej ocko pod naplastou spoti. Asi to vyskusame s tymi nalepkami, mala bude cela happy. Ale zase,ked je v skolke tak ma zalepene iba dovtedy kym idu spat a potom jej lepim az ked pride domov okolo 15 alebo 15.30,lebo ucitelke nechce dat zalepit. V oktobri mame ist na kontrolu tak uvidime aky bude vysledok. V marci mala zlepsenie. A chcem sa opytat niektore z vas,ktore detom lepia ocka, maju deti aj kratkozrake/pluskove dioptrie/ lebo moja mala je aj kratkozraka. Pocula som deti,ktore maju pluskove dioptrie tak nebudu musiet nosit potom okuliare je to pravda?

janulap
25. aug 2009

kristina25...no nasa nosi pluskove okuliare.Ale ona asi okuliare bude nosit stale,lebo ma este aj jednu vrodenu ocnu chybu.Inak teraz su tie okuliariky nadherne,a malym detickam nenormalne pristanu 😉

juliagregor
22. jan 2010

ahojte maminky, dnes nám predpísali okuliariky a musíme aj prelepovať očká
prosím o rady, aké okuliariky sa vám osvedčili, sklá a podobne...
ako v škôlke?
dakujem

danu
24. jan 2010

juliagregor skus pozriet aj do tejto temy, o okuliaroch pre deticky
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

miriamkac
24. jan 2010

Ahojte....my tiez lepime....zatial nam to nerobi problemy, no ku koncu dna byva uz z toho mrzuta, tak tiez ju "uplacam" aby to vydrzala.....inac necham jej to odlepit, aj nalepit na oko....len asistujem...
A co sa tyka okuliarov....musia sediet.......ale mam aj zlu skusenost: kupili sme super kvalitne s titanovym ramom, dali sme za ne skoro 3 litre (Sk) a do pol roka sa mi zlomili na nose, reklamacia uznana, vymenili nam druhy kus a po dalsom pol roku (syn zlomil ☹ )stranicu (cela ta tycka od skla po ucho)....a mila firma - vyrobca nema nahradu, tak nam to len zvarili v optike a okuliare sa nedali nosit...takze poucena som kupovala zlatu klasiku za polovicnu cenu a som spokojna.
drzim palce...

leginca
11. máj 2010

Ahojte,
ja lepím oko môjmu synovi už jeden rok. Doktorka samozrejme povedala, že má mať oko zalepené celý deň - ale mi mu ho lepíme na 1/2 dňa. V škôlke má zalepené doobeda a doma cez víkend. Zlepšilo sa mu to celkom dobre, keď sme mu začali lepiť oko mal tam dioptriu 5 a teraz má dioptriu 3. Romanko je ďalekozraký, teda má plusky.
V škôlke je to úplne v pohode - pani učiteľky deťom vysvetlili, prečo musí mať zalepené oko, tak to deti berú bez akýchkoľvek problémov.

matka198827
25. aug 2010

ahoj kristinka ja mam 2 rocneho syna a teras musime mat zalepene ocko aj my .Ja som to spravila tak ze som mu to zalepila a ked si to chcel dat dole tak som ho postavila pred zrkadlo a chvalila som ho aky je krasny ze vsetky deti mu budu zavidiet trvalo to assi tri dni ale pomohlo teras s tym nemam ziadny problem.....

juliagregor
19. okt 2010

ahojte, kamarátka mi poslala link na tieto okluzory...
http://www.okluzoryprodeti.cz/
máte s tým skúsenosť ?

blumka
20. okt 2010

@juliagregor pozri si moj fotoalbum nieco podobne len podomacky urobene ma moja dcerka, jedine toto zaberalo. Lepku si odlepila v mometne. tie plastove okluzory co sa davaju na okuliare nechcela, to odhodila cele brile a ked neodhodila pozerala okolo toho. plus este ma okuliarky na gumicke aby jej stale nepadali a aby sme ju nemuseli stale upozornovat nech si ich dviha...

juliagregor
20. okt 2010

@blumka máš doma kočky 😉 , nám tie nalepovacie okluzotry nejako nevedia, nestrhajú si to, len už tu pokožku majú takú škaredú...malí majú malinké nošteky a ani okulky im poriadne nedržia... 😖
si šikovná 😉

blumka
20. okt 2010

@juliagregor dakujem za pochvaly ale to nie ja, ja som len nasla napad a moja mamina to zrealizovala 😀 a chvalabohu to zabralo.ani Terezke nedrzia na nose okulky, stale jej padali, preto ma aj gumicku a takto to je uplne najlepsie, lebo kym nemala gumicku tak stale to bolo len terezka okuliarky hore a tak a teraz jej nepada nic ani to nevnima...my musime menit ten okluzor 5 dni ma na lavom oku a 2 na pravom...doteraz mala 7 na pravom lebo lave ma horsie, ale uz sa to lave zlepsuje tak to teraz striedame 😉

evabb35
22. okt 2010

@juliagregor Skúsila si dať aký okluzor, čo som uviedla vyššie?

miriamkac
22. okt 2010

Čaute. Aj my lepíme očko dcére. Bez problémov aj v škôlke, zvykla si. My sme mali nálepky v balíčku tak tiež lepila, ale na dvere... 😀
Akurát máme aj fotky v škôlke so zalepeným okom 😖...to, že na to zabudla učiteľka, to beriem, ale fotograf?? 😠
Držím palce.

juliagregor
22. okt 2010

@evabb35 ahoj, ano normálne používam tie, očká lepím trom deťom, ale môžem povedať, že v balíčku jeden lepí a štyri nie 😠 , musím si pomáhať HA leukoplastom, starší má dg.. tupozrakosť, a dvojičky maju strabizmus + tupozrakosť...u nás je to beh na dlhé trate a denne máme spotrebu 6 ks
ale na druhej strane musím napísať, že starší sa zlepšil a rozdiel medzi očkami už neni taký veľký...

evabb35
22. okt 2010

@juliagregor ale to máte normálnu dennú spotrebu okluzorov. Jeden doobeda a jeden poobede. On keď sa už raz odlepí, tak potom pri opätovnom nalepení už dobre nedrží. Hlavne nenanášať nejaký krém do oblasti lepenia a pravidelne umývať, sušiť, aby okluzor dobre lepil. Akonáhle napríklad slzy okluzor rozmočili, už bol treba nový lepiť.

juliagregor
22. okt 2010

@evabb35 dakujem 🙂 , to všetko viem 😉 , okluzory používame už skoro rok, preto hľadám nejakú náhradu, lebo začínajú mať od tých lepidiel podráždenu pokožku a nedržia už nové 😝
očná nám dala vyskúšať okluzory od firmy ortopad/octopad (neviem presne a teraz tu už nebudem búchať a hladať krabičku), tie držali krásne, ale dajú sa kupiť len v Čechách a bez poisťovne, by to bolo drahé 😝 , vyskúšam tie nove a napíšem ako sa mi osvedčili....

smarti
25. okt 2010

Jéj, že tu táto téma nebola pred viacerými rokmi. My sme začali lepiť očko ako 2 roční ( bez dvoch mesiacov ), okuliare sme začali nosiť ako 13 mesační. No a teraz má Zuzka 5,5 a pred týždňom sme boli na operácii. operovali nám ľavé očko, zdá sa mi, že zabieha menej. V stredu ideme na druhú kontrolu. Ako to zvládnuť, tak to veľmi radiť nemôžem, lebo naša to akokeby zázrakom zvládala dobre. Aj nálepku aj okuliare. Pozerám, že píšete, že sa odlepujú, aj nám sa zdá, že niektoré sú o ničom. Tiež máme Pro - ophta Junior Maxi. My dosť dávame poroz, aby to bolo dobre nalepené, lebo nás dr. upozornila, že keď to nelepí dobre a je tam škára, cez ktorú preniká nejaké svetlo, tak oko automaticky za tým svetlom ide a tým pádom to lepenie nemá žiadaný efekt.
My máme ďalekozrakosť + strabizmus+astigmatizmus, dioptrie 6,5 na oboch očkách. Nám sa osvedčili klasické okuliare, na začiatku sme mali také s gumičkou za uchom, ale to nechcela, lebo keď si ich išla tať dole, tak jej to nešlo a normálne sa nazlostila. Tak sme skúsili klasické a zvládla si ich dať dole aj sama ( ako 13 mesačná). Samozrejme som ju mala celé dni pod dohľadom a kontrolovala, aby ich nedávala dole. Hlavne ju trebalo zabaviť, aby nemyslela na to, že niečo má. Po čase si tak zvykla, že keď ich nemala, tak si ich sama pýtala.
V škôlke si zvykli, deti sa ma ešte aj dodnes občas pýtajú, že prečo má Zuzka zalepené očko. my lepíme 3 dni ľavé, deň pauza, 3 dni pravé.

kalimero33
28. okt 2010

Dostala jsem kontakt na tyto stránky, sami jsme vyzkoušeli, okluzory jsou výborné!
www.okluzory-latkove.cz

kalimero33
28. okt 2010

@kristina25 Doporučuji tyto stránky, okluzory jsme vyzkoušeli, jsou výborné:
www.okluzory-latkove.cz

ellin
28. okt 2010

Ahojte, ake priznaky ste pozorovali na detoch pri astigmatizme? Ja mam tiez tuto chorobu - neliecenu. Je mozne ze to zdedila aj moja dcera?

kalimero33
28. okt 2010

Nám moc pomohl látkový okluzor, podívej se na www.okluzory-latkove.cz 🙂

juliagregor
28. okt 2010

ja mám z adresy, čo píšem vyššie, len chcem poznamenať, že na obale prišlo, neodporúčať prať, lebo môže dôjsť k plstnateniu výrobku....tak dávam aj klasický sterilný okluzor a navrch ten pekný...
navzájom sa obkukávajú, sedia inak veľmi pekne, len toto mi vadí, ved na očku musí byť hygienická záplata...
vo fotoblogu sú fotky...

juliagregor
12. nov 2010

už môžem napísať skúsenosť s látkovým okluzorom...
už ho používame, len ako "módny doplnok" , pod musím dávať normálny lepiaci okluzor, lebo už tak nesedí a presvitá svetlo, nepralo som ho, ale aj tak stratil na sile a pevnosti....
nie je plnohodnotnou náhradou ....

jarus1
10. apr 2014

ahojte...rada by som poznala názory mamičiek, ktorých liečba pomocou okluzorov bola veľmi úspešná a hlavne za ako dlho 🙂