Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

l.i.l.a.
7. feb 2008

jabber, kôli tomu, že občas spí s nami v posteli, tak aj naše obliečky periem v jeho prášku od amway prebábatká a inde mu stále dávam pod hlavičku jeho bavlnené plienky. ako chutí čokoláda som už zabudla. na modrú indulonu som tiež počula chvály. ale potom vonia ako moje vibramky v detstve 🙂 .

jabber
7. feb 2008

junovka - ne, to nám po konzultaci dala homeopatka (ale je taky MUDr), dětská nám to jen posvětila. Já klasické alergologii moc nevěřím, akorát cpou léky a injekce a kdovíco ještě

jabber
7. feb 2008

lila - a co je to za prášek, nejsou tam taky nějaké sajrajty? Protože je spousta prášků na praní, co se tváří jako že jsou kdovíjak super a přitom jsou to normální chemické prevíty 😖 😀

junovka
7. feb 2008

podla mna by si mala ist na alergo.Timku mi dala dokopy alergologicka 😉

l.i.l.a.
7. feb 2008

je to určite aj chémia, obsahuje:neiónové povrchovo aktívne látky, bieliace činidlo na báze kyslíka, polykarboxyláty, ja neviem čo je čo 😎 , ale mi ho odporučila kámoška. podľa mňa je na tom podstatné, že do celej pračky ide 1 polievková lyžica a to je asi malá koncentrácia, tak to bábu nevadí a pri tom dobre vypere. ja dávam program s 1 plákaním naviac.

jabber
7. feb 2008

junovka - no ale nějaká alergie vám zůstala, ne, nebo jsem to špatně pochopila? Klasická medicína si právě s atopákem rady neví a neumí ho vyléčit. Léčí ho tak, že právě ekzém zmizí, ale přejde do nějaké jiné alergie, která je samozřejmě společensky přijatelnější - je pořád lepší mít astma nebo sennou rýmu než obličej, se kterým se stydíš mezi lidi 😒 , ale některým nešťastníkům zůstane ekzém napořád. Kdyby přece to uměli vyléčit, tak to ty lidi nemají. Ještě je možná možné, že z nějaké alergie prostě to dítě vyroste samo od sebe, jak se vyvíjí, tak mu třeba ta věc najednou vadit přestane - ale to je jen moje domněnka 🙂 - možná z alergie vyrůst nejde 😕

junovka
7. feb 2008

tak ako som pisala vyssie, Timeike alerganny su uz minimalne 😉 , skoro nepatrne.Ona nebola ani velka alergicka 😉

kachne23
7. feb 2008

mně příde, že pere docela dobře. Peru v něm i pokaděný plíny, ale ještě tam přidávám bělící sůl.. Až ho doberu, tak chci zaexperimentovat se slizem, jsem na něj zvědavá. Jo a mám teda tekutej, kámoška řikala, že je lepší.

lusil2005
7. feb 2008

jabber masko po mesiaci papania zeleninky, ale tie kupovane - ja neviem. zatial vsade co som citala zlozenie tam davaju aj sol do tych maskovych vyziv... 😖 neviem preco ked vsade pisu ze do roka vobec babetku nesolit 😠

junovka
7. feb 2008

Podla mojho nazoru najprv zelenina, potom ovocie, masko, lepok, mliec.jogurty, strukoviny....Inak, atopikom by som nikdy neodporucala kupovane prikrmy a ani vyzivy kupovane 😉

jabber
7. feb 2008

kachne23 - díky, no jasně, já taky plánuju tekutej, mám to radši 🙂

lusil2005 - no v zelenině jsem zatím na nic nenarazila, všude píšou jen zeleninu a vodu,v těch masových nevím, to jsem ještě nezkoumala.....proberu to s dr, co mi na to řekne

junovka - určitě nejdřív zelenina, pak ovoce atd. No mě právě naše dr řekla, že ať mě to ani nenapadne vařit - taky jsem myslela, že budu vařit sama . Ale na druhou stranu, když je to v bio kvalitě, tak je to možná lepší než co bych uvařila doma, bio brambory a mrkev není problém sehnat, ale co to ostatní? A zelenina ze zahrádky - to už vůbec není žádná záruka, když je všechno promořený třeba DDT 😒 . Pořád doufám, že to bio se fakt hlídá.

jabber
7. feb 2008

kachne23 - a nezkoušela jsi od Ecoveru ten bělící prostředek nebo odstraňovač skvrn? Mě teď zajímá jak z toho všeho dostanu mrkev 😀

junovka
7. feb 2008

coze????Ty nemas doma varit dietatu prikrmy? 😕 😕 ...ale mas davat kupovane?Dobre tomu rozumiem?

jabber
7. feb 2008

junovka - přesně tak. Že prý ne kvůli ekzému, ale kvůli velkému množství dusičnanů. Je pravda, že jsem tenhle názor už slyšela mockrát

lusil2005
7. feb 2008

junovka teraz v zime asi tazko zozenies cerstvu zeleninku doma vypestovanu. ked nieco kupis na jar / v lete na trhu od babky, tak je to ok. ale teraz v zime je lepsie davat bio vyzivu ako dovoz z honolulu 😉

lusil2005
7. feb 2008

jabber hej hej. zeleninkove su len zelenina a pitna voda. preto kupujem len tie, a maso do nich varim sama.

ajuskamimi
7. feb 2008

jabber o tych trickach ako aj prasku, to nam vravela kozna. Svetlejsie vraj preto, lebo tmavsie maju nejak agresivnejsiu farbu ci co. Ale ja neviem, zda sa mi to blbost, lebo ja co kupujem veci, tie vobec nefarbia, takze pochybujem, ze pri spoteni pustaju do tela nejaku farbu.

Co sa tyka zavedenia masovych prikrmov, mali by sa zavadzat mesiac po zavedeni zeleninky. Dva tyzdne po zavedeni zeleninky by sa mal zaviest aj ovocny prikrm a ako treti prikrm sa zavadza kasa. My sme od zaciatku nabehli na mliecnu ryzovu kasu, lebo na nemliecnu nemam dostatok svojho mlieka, neda sa mi nic odstriekat. A maly to znasa v pohode, ani lekarka nam na to nic nepovedala. A my prikrmujeme uz od 5 mesiacov, takze hoci este nemame 8 uz papame aj maso aj ovocie aj kasu. AE u nas diagnostikovali pred dvoma tyzndami 😉

lusil2005
7. feb 2008

ajuska mne tiez alergologicka kazala najlepsie biele veci. nejde o to ze agresivnejsia farba ale je jej tam viac. a o to vacsia moznost drazdenia...

kachne23
7. feb 2008

používám sůl ulrich, od ecoveru nevim, ale myslim, že ta kámoška právě zas používá to a že je spokojená. Na mrkev si ještě počkám, ale hádám, že je to oblíbená zelenina všech maminek 😀

jabber
7. feb 2008

lusil2005 - no vidíš, to je dobrý nápad, kupovat zeleninové a maso do nich uvařit sama 🙂 akorát že v případě jehněčího a králičího zůstanu asi stejně u skleniček 🙂

ajuskamimi - tak to je zajímavé, s těmi barvami, to mi dr neříkala a slyším to vůbec poprvé. No ale děti většinou všechno světlé mají, ne, tak to by mělo být snad v pohodě 🙂
A když už takhle papáte všechno - neuvažovala jsi třeba jestli nemá AE z něčeho z toho? Třeba na něco z ovoce?

kachne23 - dík, tak to taky vyzkouším 🙂 no jo mrkev - ta je super! 😀. Nejlepší je, že malá teď přišla na to, že se dá pěkně prskat, prská a bublá pořád, strašně ji to baví a někdy jí to chytne uprostřed papání mrkvičky - to je pak teprve legrace 😀

lila - jak píšeš o tom prášku na praní...co když je to zrovna to co mu vadí, já bych to teda vyzkoušela vypustit 😉. Nemůžu se zbavit dojmu, že když se do pračky dává jedna jediná lžíce, tak že to musí být o to silnější a větší prevít, nevím no, možná se pletu

lusil2005
7. feb 2008

jabber kralik sa da zohnat... ja som kupila celeho, uvarila, vykostila, rozmixovala a natlacila to do tych umelohmotnych nadobiek na lad. a kazdy den len vyberiem jednu kocku a rozmrazim. 😉

jabber
8. feb 2008

lusil2005 - no jo, to já vím, že se dá sehnat, ale já to nedokážu nijak zpracovat 😀 - když to vidím, tak mě to připadá jako kočka 😅 . U nás to nikdo nejí. Takže budu kupovat králíka ve skleničce, když je pro malou zdravý.

Jinak jsem se dneska ptala dr na tu sůl v masových příkrmech, tak mi řekla, že je to pravda a že je to v pořádku - že prý je tam miniaturní množství (prý zrníčko na kýbl jídla - jak říká 😀 ) a že je důležitá pro stavbu buněk. Že to jinak nemá dítě kde vzít. Taky mi řekla, že maso už můžu kvůli železu trošku dávat, ale zatím jen bílé (krůta, králík), na kuře se netvářila a rybu vůbec. Takže jsem koupila rýži s mrkví a krůtou a jsem zvědavá 🙂. Tak to ochutnám, abych zjistila, jak je to slané, ale počítám, že to bude takový nijaký jako všechny ty příkrmy. Pak mi řekla, že si mám dávat bacha na petržel, celer a patison, že jsou to alergeny jako prase. A ovoce zatím vůbec.
Tak to jsem se dneska dozvěděla.

l.i.l.a.
8. feb 2008

jabber, v prášku to nebude, začínali sme s lovelou a to si tie líčka škrabal do krvi a robili sa mu hnisavé ložiská. to sa s terajším stavom ani nedá porovnať...

junovka
8. feb 2008

Ja som pri Timeike pozivala Batole prasok a terz pouzivam Persil Sensitive.Ale, ako pise Lila, v prasku to nebude 😖

jabber
8. feb 2008

Jo chjo, holky, je to úplná detektivka přijít na to čím to, kurňa, je 😠 , akorát mám strach, že pachatel nebude nikdy odhalen 😖

bebs
8. feb 2008

jabber, patizón že je silný alergén????? to som celkom prekvapená, v mama a ja - špeciál - výživa sa odporúča podávať medzi prvými príkrmami Veď to je podobné ako cukina a tekvica..... 😨

jabber
8. feb 2008

bebs - no jo, to bude tím, že já myslela pastiňák 😀 - sorry

bebs
8. feb 2008

jabber, fajn, ešte že tak 😀 už som sa zľakla, my sme ho mali práve dnes na obed ...

jabber
8. feb 2008

bebs - 😀 to jsem nechtěla - děsit maminky 😀 , ale ještě že sis toho všimla 😉

lusil2005
8. feb 2008

zas komunikacna bariera 😀 😀 😀