Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

korkusa
3. máj 2010

tu spravnu sol .

korkusa
3. máj 2010

Bianka to by bolo super keby si to zistila.A mavaju take vyrobky v lekarni?skus malemu tu sol dat iba na nejaky kusok koze a ak uz vie povedat nech ti povie ci ho to stipe.mozno ho to nebude stipat.Napisem vam zlozenie tej soli a skuste vybrat podla toho Magnesium chloride,potassium chloride,Natrium chloride.kalcium chloride a stopova mnozstvi bromidu,zeleza jodu,manganu,zinku,medi a pod.Neviem ci vam to pomoze

korkusa
3. máj 2010

Este som vycitala distributor:OBRA s.r.o. Products of Jordan tak skuste pozriet na internete mozno tam to budu ponukat

nika262
3. máj 2010

Korkusa
nevolá sa ta soľ Kawar? Ja som našla niečo takéto:
http://www.pharmshop.eu/redirect.asp?shopid=7&u...

korkusa
3. máj 2010

Ja prave vobec neviem ako sa ta sol vola.Lebo manzelovi to doniesol vo vreci a na nom neni pisane nic.Bol tam len ten info.papier.Mozno to byva napisane na mensom baleni.ale tato sol ze je original z mrtveho mora.tak to asi musi byt 100percentna sol.Ziadne zmesi.Tak to by mohla byt aj ta Kawar aj tak nejako vyzera ta moja.Su to hrube zrna a aj ta farba sedi.

korkusa
3. máj 2010

Tak som sa este raz na to pozrela a vyzera to naozaj tak ze to je ta moja sol.Predavaju to aj v tom 25kg baleni.A aj to zlozenie by asi sedelo.

bianka234
3. máj 2010

ak je to kawar, no ostatné prípravky sú nič moc, ale toto v lekárni majú určite v každej, musíme skúsiť, baby my sme tu zlaté jedna volačo zavelí a rýchlo všetky skúšajú, keď my sme už také zúfalé že keby nám volakto kázal natrieť h...o, tak to hádam aj spravíme 😀

desszi
3. máj 2010

baby ja som kupila sol z mretveho mora v DM-ku, maju ju v 500 g baleni, ale zatial ju nemozem davat, lebo maly je do krvi doskriabany, tak by ho to asi velmi stipalo. ideme vyskusat jeden bylinkovy kupel, potom dam vediet ako sme dopadli. este musim zohnat jednu bylinku a malo by to byt ok.
no fakt my tu poskusame vselico, len aby to pomohlo.

mne bylinkarka-liecitelka povedala, ze maly to ma velmi zle aj preto, ze malo pije a niektore skodliviny a vylucuju cez kozu, co este viac znasobuje svrbenie. ma to samozrejme logiku. len neviem toho stupla donutit pit. este kojim, no uz musim niekedy davat aj UM a nic okrem toho nechce, akonahle zisti ze je to voda alebo caj, koniec - zatvori pusku a nedostanem do neho nic. ani lyzickou, ani flaskou, ani z pohara. zacala som pripravovat UM nie podla navodu, ale davam ovela viac vody. tak aspon to vypije.

korkusa
3. máj 2010

Bianka neviem isto ci to je ten kawar ked zistim aku to mam vlastne sol tak vam dam vediet.Ale mas pravdu treba vsetko vyskusat aj keby to malo byt to h...o.verim tomu keby pomohlo tak kazda jedna s nim natreme drobcov. 😀 😀 😀

bianka234
3. máj 2010

desszi, podla mna za veľmi veľa chorôb môže nedostatok tekutín, môj malý vypije aj liter denne, a nič z toho, svrbí aj tak. Už neviem aké plienky mám kupovať, každé ráno keď vstane, vytriasame guličky z pampersiek, aj 3x za deň ho komplet prezliekam čo je precikaný, ale na nočník nie, teda áno, ale jediné čo na ňom robí je že zdvíha prdel a to veľmi zaujímavo prdí, tak to je preňho veľká zábava, a samozrejme keď ho oblečiem, tak sa hneď vykadí.

romaroma
3. máj 2010

baby a skúšate viackrát namočiť vypraté mokré prádlo do vane s teplou vodou (viackrát vypustiť a napustiť) anásledne do žmýkania pridať ocot? nám to evidentne pomohlo, to len kukám vždy, koľko špiny v tej vani zostáva...

bianka234
3. máj 2010

síce neplácham už vo vani, ale do práčky dávam namiesto aviváže ocot a potom ešte jedno pláchanie. To je inak fakt, že to prádlo z tej práčky je hádam tak isto špinavé akurát mokré, keď tak natrieškaš práčku, veď to sa tam nemôže ani poriadne vypláchať.

andika131
3. máj 2010

My sme po týždni vyhrali boj nad atop. exémom.Pomohol nám džús G3 a SUDOCREM lokálne🙂))))) Veľmi sa tešíme🙂))

romaroma
3. máj 2010

bianka tak skús to dať do tej vane, a až potom ocot. a žehlenie z oboch strán to pomáha tiež.

bianka234
3. máj 2010

andika čo to je za džus , po týždni? to čo za zázrak

sano1
3. máj 2010

andika od akeho veku ho možu deti piť?

ejco
3. máj 2010

hladala som na nete ten dzus a nasla som,ze je vhodny pre vsetky vekove kategorie a staci 0,5dcl na ranajky.No ale cena ma zaskocila-750ml 44eur.

pusa
3. máj 2010

Baby, aký používate resp. aký opalovací krém sa Vám osvedčil pre detičky s atopickým ekzémom. Predsa len aj keď je v tieni aspoň rúčky treba natrieť nie??

bianka234
4. máj 2010

Ahojte, pusa treba natrieť všetko čo trčí, keď je veľké slnko aj celé dieťatko, minulé leto sme ešte tákýto veliký ekzem neriešili, tak som používala biodermu, a teraz tiež určite začnem biodermou, ak sa neosvedčí, skúsim niečo z lekárne pre detičky vyslovene na takýto problém.
BABY ak budete skúšať opalováky deckám, pýtajte si v lekárni vzorky!!!!!!!!!!!!!! najskôr, n ekupujte drahé krémy a nakoniec ešte aj zle spravíte na tie ekzemy. Niektoré krémy sú nechutne lepkavé, to je utrpenie aj pre moje ruky, keď to natieram, nie ešte pre to dieťa.Skúste si vypýtať aj vzorky z vichy, a la roche, tam sú tiež dobre krémy, hlavne la roche. Rozprašovač je super.

desszi
4. máj 2010

baby ja som este mojho drobca nenatierala, hoci uz nosime kratke rukavy, ale som si vsimla, ze slniecko mu pomaha - tvaricku a rucky po rukavik ma ovela krajsie ako ostatne casti tela. ja este asi pockam s faktormi, ved nechodime v najvacsej palave.

jabber
4. máj 2010

mikulka - a vy máte reakci na ten Daylong baby nebo na normální Daylong? Protože ty minerální filtry jsou určené právě pro děti s problematickou a citlivou kůží, nezpůsobují alergie, protože do kůže neprostupují, fungují jinak než chemické filtry, které se vstřebávají do kůže. Doporučila nám ho jak pediatrička, tak homeopatka a nemůžeme si ho vynachválit. Minerální filtry fungují tak, že UV záření odrážejí - v tom krému jsou jemné, okem neviditelné částice oxidů titanu a zinku a dítě je vlastně jakoby pokovované. Díky tomu chrání okamžitě po natření a je voděodolný 🙂 Ale krémy s minerálními filtry dělají i jiné firmy než Daylong, takže asi budete muset zkoušet, ale pro dítě s ekzémem URČITĚ jedině minerální filtry 😉

pusa
4. máj 2010

Nám najviac odporúčali tiež Daylong baby, ano ten funguje na základe mikropigmentov to sú tie minerálne filtre a neobsahuje chemické filtre.
Ale Daylong Kids v príbalovom letáku je už písané, že obsahuje chemické filtre.
Ale celkovo kozmetika od Spring výrbcu čo sme používali Hydrolotio Excipial a iné nám dobre nerobili skôr kožu dráždili lebo obsahovali ureu.
Tohto sa ja najviac bojím skúšať zasa nové krémy, ale s tými vzorkami je to dobrý nápad 🙂, idem do lekárne.

ejco
4. máj 2010

taketo to mal moj syn.

bianka234
4. máj 2010

ejco, aj môj malý také podobné

Baby dnes som bola v lekárni objednať tú soľ, objednal kawar, že je dobrá, len si dnes rozškriabal ručičku, tak možno tao zajtra skúsime

bianka234
4. máj 2010

Baby, ja som minule dala malému grahamový rožok, a zhoršili sa mu ekzemy, tak som mu to už nedávala, a dnes som mu dala grahamové tyčinky, lebo má hnačku a nič nechce jesť, a znovu je zle. Pritom to je len pšeničná múka a celozrnná pšeničná múka, nič iné, žiaden alergén, a pšeničnú múku malý môže. Neviete čo sa dáva také do tých grahamových vecí čo by mohlo vadiť?

bianka234
4. máj 2010

desszi, byliny sú pokope? Idete dnes na to?

A ešte ma napadlo, že kto ste dávali dieťatko očkovať priorixom, aké opatrenia ste robili aby sa ekzem nezhoršil, bojím sa že imunologička ho zas natlačí nejakými pirulami, dávam len roibos, iné neviem, ako ho mám na to pripraviť, dnes už doktorica kolabovala že rýchlo lebo už je aj tak neskoro.

desszi
4. máj 2010

Bianka, bylinky sme namiesali, maly sa v tom kupkal 10 minut, tak uvidime.
A grahamove rozky su niekedy horsie ako obycajne ☹ ja viem napriklad o tom ze ich zvyknu prifarbovat melasou alebo karamelom. Velmi tmavy a zaroven lahky rozok je vzdy podozrivy 😎

Bianka mne onoho casu radila kamzyk davat fenistil a Biogaia, pozriem v poste v akych davkach a ako dlho. Ale my sme mali vtedy ekzem relativne v klude, len na rucicke mal jeden dva fliacky.

bianka234
4. máj 2010

diky desszi, pozrela som IP, veru s tými rožkami, idem pozrieť niekde tie ečka čo tam dávajú. Toto moje dieťa je ako senzor, to je uplna katastrofa, keď vybočím z jeho jedálneho listka hneď to je poznať.

pusa
4. máj 2010

Tiež ma zaujíma to očkovanie Priorixom, čo robiť aby sa ekzém nezhoršil. Navyše malý má alergiu na vajce - celé a v letáku je napísaná ako kontraindikácia alergia na vaječný bielok. Dosť sa toho bojím ako zareaguje.

desszi
4. máj 2010

pusa tu je navod od kamzyk:
BioGaia - dávej 5 kapiček min.týden před očkováním a min. 2 týdny po něm. Pokud pije už čajíky, Rooibos je přirozené antihistaminikum.

Ja som to tak malemu davala a nemal ziadnu reakciu, ani zvysenu teplotu, ale ekzem mal vtedy relativne kludny, len male fliacky na ruke.