Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

pusa
4. máj 2010

Vďaka za radu desszi, to s tým Roibosom skúsim. Nevedela som že má taký účinok, a to ho pijem denne.

desszi
4. máj 2010

pusa este som zabudla napisat ako podavat Fenistil:
antihistaminikum je třeba dávat obzvláště 2 dny před a min.2 dny po očkování! (to ti řeknou všude, m.j.v očkovacím centru FN Motol a neznám lepší odborníky na očkování a imunologii s tím spojenou než tam, tedy aspoň v ČR)

Takze zhrnute:
Biogaia 5 kv. tyzden pred a 2 tyzdne po ockovani
Fenistil - 2 dni pred a 2 dni po ockovani (ja som davala 2xdenne 10 kvapiek)
Roiboos

jabber
4. máj 2010

pusa - jestli má malý alergii na vejce, tak by Priorix vůbec neměl dostat! Ona vaše dětská neví, že má alergii? 😕

maly_prcek
4. máj 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat - 4 dni po dietce testuju BKM a exém má malý dobrý, ale několirát za den mu vyskočí takové červené flíčky s bílým středem jako pupínek, trochu to vypadá jako štípanec... Nevíte - je to taky alergická reakce nebo je to z něčeho jiného??? Doteď se mu to projevovalo exémem. Ty flíčky mu občas taky vyskakujou, ale teď to má asi častěji... Má to chvíli (v řádech desítek minut), pak to vybledne a zůstane jen malinká červená tečka. Tak nevim, jestli reaguje nebo neee... 😒

pusa
4. máj 2010

Jabber, práveže vie, že má alergiu. Keby som si neprečítala ten príbalový leták tak by ho zaočkovala. Dosť ma to zarazilo. 😕 Na žltok má nízku alergiu 0,42, a minulý týždeň som po pol roku testovala, či ešte stále na to reaguje. Ale stále, síce to už nie je okamžite ale reaguje. Na bielok má 8,38 takže ten ešte nemal.
Keď som jej o tom hovorila, tak nič nenamietala (myslím si že tu alergiu prehliadla) a dala mi papier na Kramáre do očkovacej ambulancie pre alergikov a zároveň aj recept na očkovaciu látku. Ideme vo štvrtok tak uvidím čo povedia, ale ja ho nechcem dať očkovať aj keď to bude pod dohľadom.
Naša Dr. vravela, že ho zaočkujú... Preto sa pýtam na skúsenosti, viem že očkovanie môžme odmientnuť, príp. požiadať o odloženie. Chcem sa na to pripraviť, čo môžem.... 😖

korkusa
5. máj 2010

Bianka daj potom vediet ci ta sol pomaha.Dala som ju aj mame ona ma ekzem na rukach a vravela ze je dobra.Ze ma po nej taku pruznu a jemnun kozu.Ta moja sol pusta ako keby nejaky olej lebo ked kupem maleho tak mam take premastene ruky.Davala som malemu do kupele balneum hermal a to je nic oproti tej soli.

jabber
5. máj 2010

pusa - to mě teda taky dost zaráží, podle mě by takové věci měla mít pod kontrolou 🙄 to abys kontrolovala každý její krok 😅 🙄 Tak jim to hlavně řekni v té očkovací ambulanci, podle mě vás nenaočkují, jednou je to kontraindikace, tak přes to nejede vlak, si myslím

beruska2x
5. máj 2010

pusa ahoj, taky mam maleho alergika na vejce, neni zaockovany MMR vakcinou, nesmi proti chripce a klistatum ocko... s pediatrickou jsem domluvena ze kolem 3 let udelame test znovu a podle hodnoty alergie bud naockuje a antihistaminikama nebo vubec, pry uz ma takove dite taky v peci a neni problem ani se skolkou s nicim..... nastesti to vekem vetsinou uplne vymizi 😉.. pry....
ted bych ho v zadnem pripade ockovat nenechala a alergii nam napsala do prukazky velkou oranz fixou aby to nikdo neprehlidnul 😉

korkusa
5. máj 2010

baby co to je za vakcina MMR a v akom veku sa s nou ockuje?

jabber
5. máj 2010

korkusa - to je Priorix (spalničky, zarděnky a příušnice), očkuje se od 15. měsíce

pusa
5. máj 2010

Baby tak som rozhodnutá, že ho očkovať nedám, ešte som včera večer hľadala po nete a niečo o tom prečítala. Do kelu ale ja som bola s pediatričkou veľmi spokojná, neviem uvidím zajtra čo nám povedia v nemocnici, ale teraz ho očkovať nedám. Beruska a aké mal Šimonko hodnoty tých výsledkov na vajce?

jabber
5. máj 2010

pusa - no jo, on se ten dobrý pediatr právě pozná až v nějaké nestandardní situaci 😅

blandik
5. máj 2010

tak jsem si to přečetla za pět dvanáct, příští týden máme jít na spalničky. Malý reaguje na žloutek průjmem a bílek ještě neměl (a navíc sIgE alergie nemá žádné, ha, ha). Všechno se u nás děje na rovině non-IgE. Prosím vás a jaké další vakcíny nejsou vhodné při alergii na vejce a BKM? Dík.

beruska2x
5. máj 2010

na chripku a kliste ale to asi v tomto veku nehrozi 😉

pusa ty hodnoty nevim, dala jsem zpravu Dr a nemam ji doma 😖 ale on na to reagoval uz pri zkouseni na predlokti...

bluvatko
5. máj 2010

ahojte maminky.ja by som sa chcela spytat aky cajik moze 4 mesacne babo.pije iba neocate,cistu vodicku nechce a hipp ma zakazany dr.na gastre koli atopickemu ekzemu.je silny alergik.dakujem

zizibubu
5. máj 2010

ahojte, bianka proti svědění mám kuličky Poumon Histamine 30 ch, nebo Histaminum 30 ch, dává se 5 kuliček podle potřeby, jak to dítě svědí, já dávám ted už třikrát denně spíš ten poumon, pokud je v hrozném stavu a fakt ho to svědí, tak dám jen na noc asi 5 kapek ještě Fenistilui, ale to jenom v akutním případě, vyzkoušej, je to v lékárně dostupné.
desszi no já se ted homeopatii držím zuby nehty a nepovolím, dneska jsem byla na alergologii a málo co nám zjistili alergii na BKM, tak i na mouku, jsem z toho celá špatná, vůbec si nedokážu tu jeho dietu představit, že chudátko nebude moct ani obyčejný rohlík ☹ doktor jak malého viděl, tak by ho nejraději poslal do nemocnice, to teda razantně odmítám a uplně se bojím jak půjdu s malým k obvodnímu, ten mě šupem pošle na kožní,ale tam já nechci, já věřím, že nám přírodní medicína prostě pomůže, ten doktor už vyléčil spoustů lidí i děti co byli atopici, tak musím věřit, i když říkal, že to může trvat klidně i dva roky, no to se teda těším. Jestli mi bude obvodní do toho moc mluvit, prostě se seberu a změním doktora, nenechám se deptat ještě víc, no ne?
máte holky některá zkušenosti s bezlepkovou dietou? jo a od zítřka budeme dávat mlíko neocate, tak jsem zvědavá, jestli se něco změní, jestli se něco zlepší

pusa
5. máj 2010

Zizibubu, mi sme na tom boli podobne ako ty. Malý mal ekzém na celom tele, všade. Bola som s ním 5 dní v nemocnici na detskom kožnom oddelení, lebo som už bola zúfalá. Samozrejme, že ho natierali kortikoidom-Locoid. Na premastenie kože dávali kyselinu mliečnu na to Ichtyol+ Locoid v pomere 50:50 a potom ešte ruky a nohy zaviazali obväzom - aby sa to vraj lepšie dostalo do kože. V tom čase sme mali už výsledky že je alergický na BKM - vtedy pil Nutrilon allergy care. Doc na kožnom mi povedal, že na alergologiu sa mám vykašlať, tak som po tých piatich dňoch na vlastnú žiadosť odišla. Samozrejme po vysadení Locoidu to mal ešte horšie, úplne červné, no strašné. O dva dni na to sme dostali Neocate, malý sa začal pomaly čistiť a úplne sa vyčistil za 5 týždňov. Teraz máva ekzém iba pod kolienkami, pod krkom, na líčkach okolo pusky-to keď reaguje na nejakú potravinu. Neocate má doteraz a určite zaberie u aj u Vás. Homeopatia môže tiež len pomôcť.
Takže určite do nemocnice až v nevyhnutnom prípade napr. až keď je ekzém infikovaný.
Dúfam, že Vám neocate zaberie 😉

zizibubu
5. máj 2010

pusa, trošku jsi mě uklidnila, já doufám, že mi neocate zabere a bude se to lepšit, jinak už fakt nevím, už jsem opravdu zoufalá. Když jsem chodila na kožní, ještě než jsem se dala na homeopatii, tak mi doktorka taky tvrdila, že alergologické testy jsou k ničemu, že je to zbytečné a vidíš, prišla jsem ke svému obvodnímu, ten hned jak malého viděl, tak zavolal alergologovi a zajistil mi pořádné testy, takže jsem ráda, že to mám na papíře a že se něco snad tím mlíčkem změní. Používali jsme HA Nutrilon, pak Nutrilon care a žádná změna, tak ted už snad se něco zlomí, doufám. A když jsi dávala neocate, kojila jsi? Mě dr říkal, at zkusím dva dny u toho mlíka ještě kojit a když to nezabere tak uplně přestat s kojením, že může být alergický i na moje mlíko. Locoid mi napsal i alergolog, ale nemazala jsem ho, nechci žádné hormony ani kortikoidy,přesně jak píšeš, když jsem mu je dávala, tak byl nachvilku hezký, ale vysadila jsem a bylo to o hodně horší, tak nevím, jestli zrovna tohle je ta jejich zázračná léčba, možná na pár dní

pusa
5. máj 2010

Ja si myslím že Neocate zaberie, proste musí, je to to najlepšie. Ja som nekojila, nedalo sa... ☹ Ty ak kojíš, určite neprestávaj ale drž tiež diétu - nič mliečne (v tejto téme o tom veľa písala kam.zyk) možno vieš, ale keď kojíš radšej maj dietu a neprestávaj. Ja na kožné už nechodím ani na kontroly, lebo si vždy mysleli že to zlepšenie je z tých ich mastičiek a krémov. 😠 😕

zizibubu
5. máj 2010

už nekojím tak moc, jen občas, ale nějaké mlíko se mi ještě tvoří, tak proč to tomu malému nedat, jasně že držím dietu,už jsem samá ruka samá noha 🙂 ale jestli se nic nezlepší,tak budu muset přestat, uvidíme. Když jsme byli my naposledy na kožním, napsala nám opět kortikoidy,sice slabé, ale byly tam,ani jsem nevyzvedla recept a na kontrolu už jsem taky nešla,stejne vím, že bych malému žádné hormony nedala. Neocate určitě zabere, podle toho, co píšeš, věřím tomu 😉

pusa
5. máj 2010

Držím palce, daj vedieť potom či zaberá.

zuzka_mamka
5. máj 2010

ahoj, já jsem trpěla od malinka na atopický exém, měla jsem ruce popraskané do krve že jsem ve škole ani nemohla držet pero a psát nakonec mi pomohly dvě věci

1. od 1. třídy jse jezdila z mořským koníkem k moři do chorvatska do makarské, na 3 týdny a pokaždé jsem se vrátila zahojená ale do tak za tři čtvrte roku se mi to vrátilo, ale za chíly sem jela zse takže se to dalo

2. urinoterapie - moje máma to někde objevila, já jsem se za to moc styděla, ale za měsíc jsem měla exém pryč a na vždy

korkusa
6. máj 2010

Ahoj babeny.Brali drobcom niekedy krv koli zelezu?ak ano mali drobci menej zeleza?Lebo mi mame trochu znizene zelezo a ze to moze byt aj z toho ked ma alergiu na potraviny .Ak mate s tym skusenosti dajte vediet ci sa to upravilo.dakujem 😉

tygrous
6. máj 2010

korkusa: Nasemu malemu brali krev kvuli zelezu, protoze se zdal Dr. bledy. Poprve ve 2 mesicich, to mel nejak na hranici, a podruhe pro kontrolu ve 3,5 mesicich a to mel uz v poradku. Kojene deti pry maji mene zeleza, spravi to s prikrmy. Ale s tou alergii to pry taky muze souviset. my alergii zatim potvrzenou nemame, kojim a jsem na diete a cekam, az se to srovna a zacnu testovat, jestli a co mu vadi. Takze asi jsem ti moc neporadila 😅

korkusa
6. máj 2010

Tiez aste nemam potvrdenu ziadnu alergiu ale cakam na vysledky na mliecko tak uvidime.O mesiac ide doktor skontrolovat znova zelezo.Tak potom budem mudrejsia.

desszi
6. máj 2010

zuzka, to s tou urinoterapiou som uz pocula....
my kupeme uz druhy den v bylinkovom odvare, zatial ok, hned po prvom kupani mal loziska vlacnejsie a bledsie, ale este je skoro sa tesit, pokracujeme dalej a dufam, ze uspesne...

sano1
6. máj 2010

ahoj desszi aky bylinkovy odvar použivaš?

desszi
6. máj 2010

sano je to zmes 5 byliniek (arnika, tymian, salvia, materina duska, mata) + seno + psenicne otruby. S pripravou trosku piplacka, ale myslim ze to stoji zato. Ked chces poslem recept do IP.

sano1
6. máj 2010

ok posli a ako to u vas zabera?

vinifera
6. máj 2010

Čaute. Ja len na skok lebo som strááášne vytočená.
Boli sme na alergo pre výsledky. Malý je alergický snád na všetko - pele, roztoče, srst, zvieratá, plesne, BKM, vajcia, zeler, breza, soja ..... Najmenej 3 z 5 hviezdičiek mal psa ostatné už bolo 4 až 5 hviezdičiek (5 najviac). Povedala alergo že také dieťa je 1 z 1000 cky.